Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Felfüggesztett oltatás megtagadásért

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Oola mivel a jogszabály szerint az oltások kötelezőek, azon nincs mit vitatkozni, hogy aki nem adatja be, az büntit érdemel. Nem egészen értem, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy vegánok. Azért az nem büntetendő, nem? (Ha igen, már reszketek is.)
    Azon érdemes elgondolkodni, amit írtál, miért kötelező, és hogy mit lehetne ez az elmaradott állapot ellen tenni. Németo-ban nincs kötelező oltás (mégsem halnak meg mumpszban...)
    Vera

    Comment


      #17
      A D vitaminról ne is beszéljünk, a második és a harmadik gyerekem összesen 10 cseppet kapott kb.
      Vera

      Comment


        #18
        Kockapaci, egyetlen törvény sem védhet meg egy gyereket a saját szülőjétől..
        és szerintem nem abból kell kiindulni, hogy egy szülő ártani akar a gyerekének, hanem abból, hogy a legjobbat akarja neki. És ha egy gyerekkel valóban rosszul bánnak a szülei, akkor nem az állam beavatkozására kellene várni, hanem családon-közösségen belül elintézni.
        Utoljára szerkesztette oola_2008; 2008.09.12., 23:12. Oka: rossz nevet írtam
        mostanában újra vagyok

        Comment


          #19
          Vera,
          pont erről van szó, hogy nem kéne a törvényt ennyire szentnek tekinteni.. ez csak egy játékszabály, amit bármikor meg lehet változtatni.
          mostanában újra vagyok

          Comment


            #20
            ha nincs szabály az majdnemhogy rosszabb mintha van rossz szabály...

            jót akarhat az a szülő is aki mondjuk abszolút nem ért hozzá...és lehat pont azzal árt...
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              #21
              Vera! Nem a mumsz-ra és a rubeolára gondolok. De szerintem nem véletlen, hogy ma a huszonévesek nem halnak sorra TBC-ben...
              Varda

              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

              Az igazságnak sok arca van

              Comment


                #22
                Persze, mert a huszonévesek általában nem az utcán laknak, és hetente néhányszor megfürdenek... Tudom, hogy nem a mumpszra és a rubeolára gondoltál, azokat csak azért írtam, hogy valóban milyen súlyos betegségektől védenek az oltások, ahogy azt állítják róluk... Ha holnap megyek, bedobjam a Hirte könyvet a közösbe?
                Vera

                Comment


                  #23
                  Kockapaci az is lehet, hogy tudatlanok az oltásellenzők. De az is lehet, hogy a csordaszellem nagyon erős a beadatókba. Szerinted a lakosság hány %-a olvas az oltások veszélyeiről, mielőtt beadatja a gyerekének? (Te pl.?)
                  Vera

                  Comment


                    #24
                    És hány százaléka olvas a betegségek veszélyeiről, amik ellen az oltások vannak?

                    Ahhoz, hogy átlássuk valóban, melyik oldalnak van igaza, sokkal mélyebben kéne belemélyedni a témába, mint ahogy egy laikus erre képes szvsz. Bármelyik oldal érvrendszerét olvasod is, mindkettő meggyőző lehet.

                    Melyiknek hiszel és miért pont annak?
                    Varda

                    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                    Az igazságnak sok arca van

                    Comment


                      #25
                      itt egy link, amely részletesebben taglalja a történetet.
                      http://www.delmagyar.hu/szentes_hire...okert/2070265/
                      (engem kiakasztott, hogy mindekinek a neve ki van írva, a gyerekeknek a kora is...)

                      Varda, a Hirte: Védőoltások Pro és Kontra nagyon jó könyv.
                      Nekem az a gondom, hogy egyelőre csak egyre duzzad és duzzad a betegségek száma, ami ellen állambácsi meg akar védeni.
                      Én nem hiszem, hogy mindegyik elég veszélyes betegség ahhoz, hogy valóban megérje egy csomó bizonytalan hatású trutyit fecskendezni a gyerekem éretlen szervezetébe.
                      Juttka
                      Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                      Ovink
                      Sulink

                      Comment


                        #26
                        Varda, a könyvek (legalábbis a Hirte) nagyon pontosan leírja a betegségek veszélyeit. ÉS sok más egyéb dolgot. Ezért írtam, hogy szerintem felelős szülő elolvassa. (Most, Sári előtt olvastam el) Hogy legalább tudja, mi történik a gyerekével.

                        Hogy melyik oldalnak hiszel, az itt is, mint sok más témánál, jó kérdés. Én általában annak, aki a józan paraszti eszem alapján igazabb lehet. Az pl. szokott zavarni, ha valaki valamit árul, és az érvrenszere erre épül. Persze ebből még nem következik semmi végleges, de azért innentől már gyanakvóbb szokok lenni.
                        Vera

                        Comment


                          #27
                          Nem ezt, de hasonlót olvastam már jópár éve. Nem győzött meg a kontráról. Bár rubeola ellen nem oltatnék én se...

                          De nem is az a lényeg, hogy ÉN mit olvastam, hanem az, hogy a nagy többsége az országnak mennyire tudatos, vagy sem...hogy érett-e a társadalom az önrendelkezésre.
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            #28
                            Ezek szerint a tudomány mai állása és a jog szerint én is elkövetem a kiskorú veszélyeztetését, mert nem adok neki, csak növényeket.
                            Vera

                            Comment


                              #29
                              Az előző hsz.t a belinkelt cikkre írtam.
                              Vera

                              Comment


                                #30
                                Vera, még 1 gondolat aztán visszaolvasok aztán visszafekszem, ha Flóri megengedi

                                Oltás: nem azt mondtam, hogy mindenki tudatlan aki mondjuk nem oltatna, de mondjuk van köztük, akkor ki dönt? Ezt Oolának írtam, aki azt írta, hogy legyen a szülő joga dönteni. Én nem gondolom úgy, hogy minden szülő tudna dönteni...illetve, hogy megfelelően...

                                Ezért van az hogy orvos, orvosok, összeülnek és eldöntik mi legyen a kötelező. lehet van benne gazdasági érdek, de nem gondolom hogy csak az számít, vagy mindenhol jelen van. és még ha van is érdek, nem hiszem, hogy az az elsődleges. lehet hogy egy oltásról ma úgy gondoljuk felesleges, és lehet hogy az is ( a többség szerintem nem felesleges), de idő mire változnak ezek a dolgok, több tényezőtől függ. és valószínűleg változnak is az épp kötelező oltások, csak nem olyan gyorsan, nem egyik napról a másikra.

                                mellékhatás: hát igen, bemész egy műtétre és elmondják a mellékhatást, mivel beteg vagy valószínűleg a műtét mellett döntesz még akkor is ha van 0,5% esély arra, hogy komplikáció lesz vagy hogy nem oldódik meg a probléma. 35 év felett az embert elküldik dawn szűrésre, de van veszélye...
                                ez úgy van, hogy amit nyerhetsz a dologgal, úgymond "megéri" a kockázatot... ez van, igen jó lenne ha kevesebb mellékhatás lenne, de nem gondolom, hogy feleslegesek ezek a kötelező oltások.

                                térjünk vissza a bagatell D-vitaminra: 10 csepp, az nem sok...és kívánom, hogy a gyerekednek ne legyenek csontproblémái! de én nemrégiben hallottam védőnőtől, hogy a napi 1 csepp régebben volt ajánlott, most már azt mondják, hogy több kéne, mert a gyerekkori elégtelen d-vitamin miatt lehet ekkora a csontritkulásos felnőttek száma. változnak a tanítások a nézetek, fejlődik a tudomány. én inkább összeszedtem magam és megpróbálok rendesen csepegtetni a gyerekbe, mert idáig igen rapszodikusan ment. Tényleg kívánom, h ne legyen gond, főleg azért mert kb 50 év múlva nem tudsz odaállni a gyerek elé és elmondani, hogy hát én nem tartottam fontosnak, pedig mondták.
                                de ez csak egy kis kitérő volt. továbbra sem vagyok orvos, de reménykedek, hogy nem a vignotol olaj lobbi áldozata lettem

                                elnézés a helyesírási hibákért, reggel van és sötét és álmos


                                off: Vera, vegánnak lenni szerintem elég sok ismeretet követel, van akinél tényleg balul üthet ki, hogy mondjuk nem jár utána csak divatból, vagy ugyan meggyőződésből, de minden utánanézés nélkül csinálja. bár hitvitát nem akarok indítani, de én pl az anyatejet állati eredetűnek tekintem na jó tényleg álmos vagyok...
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X