Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Felfüggesztett oltatás megtagadásért

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    tényleg furi, mert minden terhestől megkérdezik szerintem h volt-e rubeólás...mert nem játék...
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Jó, hogy ezt leírtad, Liv. Én egyébként amúgy is tervezem, hogy a lányomat mondjuk 16 évesen "megszűretem", hogy megvan-e még a rubeola elleni védettsége, és ha nem, akkor beoltatom.
      Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
      Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
      teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

      Comment


        Na, hát ez az... Ha nem oltanák MMR-rel, akkor lenne esélye, hogy elkapja és védett legyen. Illetve még mindig be lehetne oltani felnőttként, ahogy kénytelen is vagy, ha nem akarsz rizikózni.
        Livi & a két csimota (Boróka - 2008 és Kamilla - 2011)
        vegák vagyunk, együtt alszunk, waldorfozunk

        Comment


          Ugye szervezünk majd rubeola-partyt meg bárányhimlő-partyt meg mumpsz-partyt (persze nagyobbacska gyerekeknek)
          De komolyan: már attól félek, h nem lesz kitől elkapni ezeket a _nagyon hasznos_ gyerekbetegségeket!
          mostanában újra vagyok

          Comment


            BOLDOGAN!!!! Csak előbb meg kellene tagadni az oltást...
            Livi & a két csimota (Boróka - 2008 és Kamilla - 2011)
            vegák vagyunk, együtt alszunk, waldorfozunk

            Comment


              Nálunk a két nagy NEM kapta el a bárányhimlőt,pedig háromszor voltunk olyan helyzetben, hogy azt hittük tuti. Most gondolkodhatok az oltások beadatásán.
              Lexi picasa

              blog

              Comment


                Leximam:
                az én fiam sem kapta el, pedig mindent megtettem érte
                de most, a sok oltásos könyv elolvasása után feltámadt bennem a remény, hogy lehet, hogy észrevétlenül esett túl rajta. Ez könnyen leellenőrizhető egy antitest-teszttel. Meg is kérem legközelebb a dokiját, h nézzük meg.
                mostanában újra vagyok

                Comment


                  Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  tényleg furi, mert minden terhestől megkérdezik szerintem h volt-e rubeólás...mert nem játék...
                  Sőt, nem csak megkérdezik, hanem tesztelik is. Nem hiszik el csak úgy a választ
                  Varda

                  Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                  Az igazságnak sok arca van

                  Comment


                    Varda Tintalle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sőt, nem csak megkérdezik, hanem tesztelik is. Nem hiszik el csak úgy a választ
                    Hol tesztelik? Én 7 éve szültem utoljára, de tőlem legfeljebb megkérdezték, tesztről nem tudok.

                    Comment


                      Nekem is volt teszt. Egyszerűen az egyik kötelező vérvételen beírta a dokim azt is. Aztán, mikor kiderült, hogy kétszeresen negatív lett az eredmény (tehát semmiféle védettség nem volt, de épp kórokozó sem), akkor kellett megint csinálni pár hét múlva. Aztán már szültem, így több nem volt
                      Livi & a két csimota (Boróka - 2008 és Kamilla - 2011)
                      vegák vagyunk, együtt alszunk, waldorfozunk

                      Comment


                        Egyik várandóságom előtt én is be szerettem volna oltatni magam MMR-rel (rubeola ellen, mert emlékeim szerint még nem esetem át ezen). Azt mondta a gyerekorvos, hogy szerinte felesleges, mert nagy valószínűséggel már átesem rajta csak enyhe tünetekkel.
                        Ellenanyag-szintet meg nem mérnek olyan indokkal, hogy gyereket szeretnék, ezért kérem a mérést.
                        Várandósan meg már nem oltatnám be magam, szerintem nem is lehet, mert a babát is érintené.
                        Patrícia

                        Comment


                          Itt nálunk minden várandósnál, aki nem "emlékszik" gyermekkori rubeolára, az egyik vérvétellel együtt néznek ellenanyagszintet. Mondjuk szerintem is a fogamzóképes felnőtt nőnél kellene inkább, még a gyermekvállalás előtt.
                          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                          Comment


                            galang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Miért nem tudjuk egymás útjait elfogadni és tiszteletben tartani?
                            Szerintem ebben az egész oltás dologban itt a legnagyobb probléma. Én elfogadom, hogy te úgy érzed biztonságban a gyereked, ha minden létező oltást beadatsz, de akkor tőlem is fogadják el azt, ha én nem így csinálom. És igenis rajtam van a felelősség. Mert nem az oltást kötelezővé tevő állam bácsinak kell majd felnevelni egy esetleges oltási mellékhatásoktól szenvedő gyermeket, hanem nekem.
                            És persze ha nem adatom be akkor is nekem kell majd őt ápolnom egy esetleges rubeola vagy mumpsz esetén.
                            Az, hogy szabadon lehetne megválasztani azt, hogy beadatom-e az oltásokat vagy sem, nem vonná maga után azt, hogy csökkenne az oltottak száma (annál azért erősebb a propaganda) Ez már azokban az országokban ahol így van, bizonyított tény. De nekem legalább lenne választásom.
                            Azt a tévhitet pedig, hogy milyen jó itt nekünk, mert itt ingyen és kötelezően járnak az oltások a kötelező terhesgondozás a védőnő és még sorolhatnám és a fejlett nyugaton pedig fizetni kell értük szeretném eloszlatni.
                            Sok évig éltem külföldön és a tapasztalat az volt, hogy nagyobb teret hagynak az önrendelkezésnek, de pl az oltások ott is ingyenesek a terhesség alatti 3 UH is és még sorolhatnám. Talán csak ésszerűbben kezelik az egészségbiztosítást ami egyáltalán nem megy a minőség rovására. Sőt!
                            Melinda - Iringó (1999), Csongor (2003) és Villő(2008) mamája[/FONT]

                            Comment


                              gyuzso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nyugat-Európa országainak nem Ukrajna, Románia és a többi a szomszédja.... ez csak egy pici segítség, hogy miért vagyunk mi veszélyeztetetebbek...
                              Tényleg nem, oda csak a fél világ bevándorol. Észak-Afrika, törökök, arabok. Akkor mégis milyen megfontolásból törölték 2008 januárjától Franciaországban a BCG-t a kötelezőek sorából? Mert elavult az oltás. Nem véd teljesen. De nembaj, mert itt nálunk minden csecsemőt már pár naposan beoltanak vele. Kötelezően.
                              Melinda - Iringó (1999), Csongor (2003) és Villő(2008) mamája[/FONT]

                              Comment


                                gemelcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tényleg nem, oda csak a fél világ bevándorol.
                                Minden bevándorlót beoltanak az adott ország ajánlott oltási rendje szerint. Nekik úgymond kötelező.
                                Livi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X