Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne ijesztgess!
    De-de, bizonyám! Van két heted. Na jó nem. Elalszik dél körül, 1-2 órát szunyál és utána 7-re lesz álmos csak. Amikor már nem hagyom aludni, mert akkor éjfélig fent van. Ma aludt fél órát délben (már 10-től álmos volt és próbáltam altatni), pihent cicin, meg velem még egy órát, de a szeme nyitva, aztán aludt 10 percet a kocsiban, és este lett. fél 8 óta altatom, fél óránként kelt, mert tök zizi. Szóval max egy órát aludt ma összességében én meg meghülyülök és nem értem mért vagyok én is mindig álmos.
    Szóval mikor van ez az egy nappali alvásra áttérés? Mert nekem nagyon korainak tűnik, vagy ez is gyerek specifikus?
    Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
    Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

    Comment


      Nóri 10 hónaposan tért át véglegesen, de előtte 1 hónapig ment ez az átmenet. Sokszor volt, hogy 7kor elaludt, aztán legközelebb 11kor. De azokon a napokon extra sok időt töltött az apukájával
      M, egy nőnapi kisvirág anyukája

      Comment


        Akkor még sem korai? Mondjuk nem az alvás bajnoka kezdetektől fogva.
        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

        Comment


          Khm, Nóri 19 hónapos, és jelenleg le akar szokni a nappali alvásról... és ő sem volt alvóbajnok sosem.
          M, egy nőnapi kisvirág anyukája

          Comment


            Szandimandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Vumenke Kitartás! Lili 27hónapos és még mindig ébred isten tudja hányszor egy éjjel, de velünk alszik gyorsan álombaszoptatom és ez így bírható és ha nagyon rossz az éjszaka akkor alszom vele nappal vagy kérek egy pár órát a férjemtől (vigye el vhova) és pihenek

            az h ébred teljesen termeszetes! ahogy véget ér egy alvásciklusa éberebb állapotba kerül és szüksége van rád h visszatérjen az alvásba-pontosabban a cicidre főleg
            és te nem hagyod magára, tudja h ott vagy ha jelez és ez nagyon fontos!!!
            meg lehet próbálni apát bevetni ilyen ébredéskor de sok esetben nem fogadják el a gyerkők-enyém se
            olyan 3éves kor körül érik meg egy gyerek arra h "egyedül" elaludjon-visszaaludjon, ami azt jelenti h cici-cumi vagy egyéb segédeszköz nélkül mondjuk a te testközeledben azért.
            az éjszakai cicizésről esetleg megpróbálhatod leállítani de egyáltalán nem biztos h akkor nem fog ébredni csak épp nem cicivel hanem mondjuk ringatással kell visszaltatni ami sokkal fárasztóbb-nemrég én is tettem egy iylen próbát és hát az lett avége h nem bírtam az éjjeli sétálgatást-szoptatni gyorsabb, kevésbé fárasztó és kénylemesebb is.
            úgyh várok türelemmel és teszek egy próbát később, ha már látom nála is ajeleket h készen áll erre.

            Kösz a reagálást!
            Hú, te extra türelmes anyuka lehetsz, le a kalappal! Én már ezt rettenetesen unom... mostanában elalszik (cicin) fél 9 fele, de már 1 óra múlva kukorékol.. már el se kezdünk nyugodtan nézni egy filmet, vagy beszélgetni, mert szinte retteünk tőle, hogy megint felsír és mehetek be. Tényleg kiborító, arról nem is szólva, hogy az alvásomat is ki tudja, hányszor szakítja meg. Értem én, hogy szüksége van ránk/rám/cicire, de nekem meg szükségem van a pihentető alvásra Az ágya oda van tolva a mienk mellé, le van véve az oldala, érezheti/tudhatja, h ott vagyunk mellette. És nem hiszem azt sem, h éhes lenne.
            Tényleg mindent megteszek érte nappal, de éjjel azért már nem szívesen ugrom minden nyikkre így 15 hónap után. Szerintem megpróbáljuk leszoktatni a ciciről. Valakinek sikerült már ez? Ha igen, milyen módszerrel?

            Comment


              Kekecke, még az is lehet, hogy forogna már, mert mostanában csak hason alszik az ágyában, de azt éjszaka nem nagyon merem felügyelet nélkül hagyni neki. Mindenki azt javasolta, hogy ne, mert ha bukna álmában baj lehet belőle. Szóval marad a mellkasomon hason alvás, ha bukna, azt azonnal észreveszem. Így legalább alszik egy keveset éjszaka.
              (Sajnos semmi segítségem nincs, csak az apukája, aki nappal dolgozik, éjszaka meg hagyom aludni. Fárasztó, meg kényelmetlen egy kicsit, de azért olyan jó hogy ilyen közel van )

              Szandimandi, sajnos Panni tápszeres baba. Szóval én tápszerrel próbálom az igény szerinti etetéseket megoldani. Az alvás az ő ágyában kezdődik és a nagy ágyban, köztünk fejeződik be.
              Olvasgattam egy kis szakirodalmat, én is azt hiszem, hogy épp egy fejlődési ugrásban van, ahogy te is mondtad és csak véletlen egybeesés lehet pont az oltással.
              WHAMrágcsaláncok / harányi blog

              Comment


                KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De-de, bizonyám! Van két heted.
                Ajaj, fel kell kössem a gatyámat, még a két alszit se szoktam meg.
                Ildikó

                Comment


                  Mérienn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Khm, Nóri 19 hónapos, és jelenleg le akar szokni a nappali alvásról... és ő sem volt alvóbajnok sosem.
                  Ma még nem aludt. Igfaz fél 9-kor kelt. Ha nem fújna így a szél megpróbálnám babakocsival sétálva, de így ez is kilőve. Szóval kevesebb, mint egy év és nem fog aludni napközben? Ajajaj.
                  Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                  Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                  Comment


                    KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ma még nem aludt. Igfaz fél 9-kor kelt. Ha nem fújna így a szél megpróbálnám babakocsival sétálva.
                    Én elvittem, aludt fél órát.
                    Különben nekem mosogatás közben a hátamon általában elalszik, most is igy volt. A tanács Szandimanditól jött.
                    Ildikó

                    Comment


                      Vumenke, (nem tudom hogy kell idézni)nekem a három éves csajommal anno másfél évesen sikerült leállni az éjszakai szopikkal! 5 hónapos korától egyre többször kelt, végül egy évesen ott tartottunk, hogy 10-12 alkalommal kajált éjszaka,és -noha együtt aludtunk- én tök béna voltam (vagyok)és nem tudtam fekve szoptatni, ezért búsan ücsörögtem vele. kb ekkor kezdtem suliba is járni, amitől még gázosabbak lettek az éjszakák. amikor a zombiságtól már bőgtem, akkoregy szoptatási tanácsadó (Schneiderné Diószeghy Eszter),kb azt tanácsolta h dumáljam meg vele, h éjjel nincs szopi, és összebójva próbáljam altatni.nem nagyon hittem , h beválik, de bejött. minden este elmondtam neki, h éjjel a cici is alszik, meg hasonló élmésségeket, és éjjel , amikor felkelt nem volt balhé, mondtam neki, h émlékszel, ugye? éjszaka nincs szopi, stb, és ringattam, amíg el nem aludt. pár pillanatig pityergett a karomban, aztán bevágta a szunyát. második éjszaka már csak háromszor kelt, egy hét múlva már csak egyszer hajnalban, ivott, és szunyált tovább
                      most a húgával zombizok, 10 hónapos, már csak 8 hónap kialvatlanság!

                      Comment


                        Egy barátnőm mondta, hogy a kisfia, aki már nem szopizott szintén kelt, és rájöttek, hogy szomjas. Oda raktak neki egy pohár vizet, és ha felkelt ivott, aztán visszaaludt.
                        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                        Comment


                          cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én elvittem, aludt fél órát.
                          Különben nekem mosogatás közben a hátamon általában elalszik, most is igy volt. A tanács Szandimanditól jött.
                          Nekünk ez sajna nem megy. El van a hátamon, ha megyünk, ha olyan munkát végzek itthon, ami helyváltoztatással jár, pl. múltkor ablakot mostunk, vagy kertészkedtünk. De ha egy helyben állok, akkor hiszti lesz. Úgyhogy mi nem tudunk így mosogatni.
                          Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                          Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                          Comment


                            Anna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kekecke, még az is lehet, hogy forogna már, mert mostanában csak hason alszik az ágyában, de azt éjszaka nem nagyon merem felügyelet nélkül hagyni neki. Mindenki azt javasolta, hogy ne, mert ha bukna álmában baj lehet belőle. Szóval marad a mellkasomon hason alvás, ha bukna, azt azonnal észreveszem. Így legalább alszik egy keveset éjszaka.
                            (Sajnos semmi segítségem nincs, csak az apukája, aki nappal dolgozik, éjszaka meg hagyom aludni. Fárasztó, meg kényelmetlen egy kicsit, de azért olyan jó hogy ilyen közel van )
                            .

                            Képzeld, Misi fiam kb 1 hetes korától csak hason alszik...ja nem, bocsi, azóta egyszer elaludt a babakocsiban, és egyszer az ágyában is hanyatt.
                            Tényleg mindenki mondja, hogy ne altass hason, de nálunk mindenki hason alvós, és hát a kicsifiúnk ezt örökölte. Sehogy máshogy nem aludt. Fél évig volt légzésfigyelőnk kölcsön, és mindig akkor riasztott és ébresztette fel apát, amikor kivettek Misit, vittem peluscserére. Ez csak egy rizikófaktor, ne félj! A te gyereked ilyen. A buki ellen pedig egy textilpelust, vagy textilfürdőlepedőt tettem a feje alá, az mindent felszívott...azért ez elgondolkodtató...ha vajon hanyatt fekszik, és akkor bukik, akkor nem nyelheti félre, bezzeg ha hason alszik, és már beitta a pelenka, akkor megfullad, mert az orrát beledugja, és addig szimatolja, amíg jól le nem tüdőzi a kajcsit???? Mindegy. NEm mondom, hogy altass nyugodtan hason, ezt te döntöd el. Rengeteg baba hason alvós. PErsze vannak szabályok (ne legyen puha a matrac, ne fekhessen rá semmire, stb), de szerintem semmivel sem nagyobb rizikó a hason alvás, mint pkl az, hogy fiú, vagy lány a gyerek...mert hogy állítólag az is számít.
                            Most mennem kell sajna, remélem érthető volt.
                            Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                            Comment


                              Igazából én első perctől hasra fektettem úgy tudott összegömbölyödni, aztán az otthoni orvosunk nagyon finoman jelezte, mi lehet belőle. Pont ezt kérdeztem én is, hogy a hátán miért biztonságosabb? Azt mondta úgy önkéntelenül is elfordítják a fejüket és kifolyik a kaja, míg nagyon picin még nem biztos, hogy sikerül kiemelnie a fejét. Mivel nekünk nincs légzésfigyelőnk, ezért így alakult, bár sosem gondoltam volna, hogy a lepkefingra is felébredek majd éjszaka, amikor anya leszek. Én, a világ legnagyobb mormotája Tegnap aludtam 3 órát egyben, ma egész virgonc voltam
                              Pelenkát én is teszek a feje alá, különben eláztatná a kókuszmatracot. Szerintem ez már a fogzás lehet.
                              Tényleg van különbség fiúk és lányok között, és miért nem szabad túl puhának lenni a matracnak? (A keményet azt tudom.) Nekem ezek újak. Azt nézem a puhább változatú kókuszon, hogy milyen kis mélyedést hagy a feje benne.
                              WHAMrágcsaláncok / harányi blog

                              Comment


                                Dzsonia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Vumenke, (nem tudom hogy kell idézni)nekem a három éves csajommal anno másfél évesen sikerült leállni az éjszakai szopikkal! 5 hónapos korától egyre többször kelt, végül egy évesen ott tartottunk, hogy 10-12 alkalommal kajált éjszaka,és -noha együtt aludtunk- én tök béna voltam (vagyok)és nem tudtam fekve szoptatni, ezért búsan ücsörögtem vele. kb ekkor kezdtem suliba is járni, amitől még gázosabbak lettek az éjszakák. amikor a zombiságtól már bőgtem, akkoregy szoptatási tanácsadó (Schneiderné Diószeghy Eszter),kb azt tanácsolta h dumáljam meg vele, h éjjel nincs szopi, és összebójva próbáljam altatni.nem nagyon hittem , h beválik, de bejött. minden este elmondtam neki, h éjjel a cici is alszik, meg hasonló élmésségeket, és éjjel , amikor felkelt nem volt balhé, mondtam neki, h émlékszel, ugye? éjszaka nincs szopi, stb, és ringattam, amíg el nem aludt. pár pillanatig pityergett a karomban, aztán bevágta a szunyát. második éjszaka már csak háromszor kelt, egy hét múlva már csak egyszer hajnalban, ivott, és szunyált tovább
                                most a húgával zombizok, 10 hónapos, már csak 8 hónap kialvatlanság!

                                Ezt már hallottam valahol és tényleg jónak tűnik! Mondjuk az én cicifüggő lányom nem tudom, mkt szólna hozzá, már akkor kiborul, ha mondjuk 11-kor felébred és nem én megyek be hozzá, hanem az apja. Akkora sikításokat levág, hogy zeng a környék! Nem tudom, mi lenne, ha azt mondanám, eddig volt éjjel cici, mostantól alszik. Vajon megértené így 15 hónaposan is
                                Monsjuk ki kéne próbálni. A kicsivel is vársz 18 hónapos korig? Ő hányszor ébred éjjel?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X