Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszönöm, nagyon hasznos hozzászólások voltak, amiket bőszen jegyzeteltem!
    És annak külön örültem, hogy kicsit több szó esett végre a nagyobb korosztályról is, nem csak az ovisokról!

    Viszont azt nagyon sajnáltam hogy a könyvtárban nem voltk meg az ajánlott könyvek, pl Max Lucado könyvei, Ida Bohatta könyvei

    Néhány könyvet azért beszereztünk ismét könyvtárból, amiket itt ajánlottak régebben vagy mostanában, azokról a véleményünk:
    A sötétben látó tündér: 3,5 éves lányomnak tetszett első olvasásra, nekem vegyes érzelmeim vannak. És inkább a nem felé hajlok, megvenni biztosan nem fogom, most legalábbis. Szerintem túl byonyolult a történetvezetés a belső mesében, meg összetett, pedig azért vettem ki mert azt hiszem itt is ennek a korosztálynak ajánlották, illetve a hátlapon is, amúgy nem rossz, bár már másodjára vettük ki, mert először nem olvastam el, mivel a képek nekem nem tetszenek benne És ez ugye (mint itt szinte mindenkinek) nagyon fontos érv! Ez szerintem tipikusan olyan történet, amihez nem kéne kép, hiszen pont arról szól jhogy a képzeletműködjön, ahhoz nekem nagyon képeskönyv hogy később olvassuk. Pedig szép lenne a történet.

    Ribillio: még csak néhány verest olvastunk, de teszik nagyon. 4 éves kor feletti a köny hátulján az ajánlás és kb megfelelő is szerintem. Mi a lányommal kicsit nagyobbaknak valót olvasunk általában, és neki pont ideális. Szépek a képek is, különösen tetszik hogy az oldalon lévő képben benne van minegyik az adott oldalon szereplő vers is, nagyon jó megoldás!
    Utoljára szerkesztette emmama; 2013.07.11., 22:00.
    Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

    Comment


      Max Lucado mesék

      Megnéztem a Max Lucado-kat, míg egy hónapja a Libri tele volt velük, úgy tűnik elfogytak...
      Keresztény könyvesboltban érdemes megnézni, mert még egy nagy előnye, hogy szerintem nagyon kedvező árú. 1300 Ft-ért én még nem vettem igényes mesekönyvet soha.
      (A könyvtárak igyekeznek minden igényt kielégíteni, ez gondolom, csak egy meghatározott réteget érdekel, de a könyv sem régi.)

      Itt egy nagyon jó weboldal, ami leírja a mesék tartalmát is (kettőről van youtube-os felolvasás-bár ez szerintem össze hasoníltható azzal, amikor mi olvassuk és megérint minket is)
      (a mesék tartalmához tekerjetek lejjebb)
      http://www.olvasovanevels.gportal.hu...hp?pg=35308632

      És itt van az Értékes vagy Kautzky Armand előadásában a mese képeivel. (Itt mondtam, hogy nem szépek a képek, de ez valószínűleg nem véletlen...)
      http://vimeo.com/7263521

      És itt van az egyik mese tartalma:
      http://www.szepi.hu/irodalom/kedvenc/kt_103.html
      (Ugyanazok a famanók a szereplői minden történetnek)

      Jó szemezgetést!
      Egy legényke és egy leányka édesanyja

      Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

      Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

      Comment


        emmama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


        A sötétben látó tündér: 3,5 éves lányomnak tetszett első olvasásra, nekem vegyes érzelmeim vannak. És inkább a nem felé hajlok, megvenni biztosan nem fogom, most legalábbis. Szerintem túl byonyolult a történetvezetés a belső mesében, meg összetett, pedig azért vettem ki mert azt hiszem itt is ennek a korosztálynak ajánlották, illetve a hátlapon is, amúgy nem rossz, bár már másodjára vettük ki, mert először nem olvastam el, mivel a képek nekem nem tetszenek benne És ez ugye (mint itt szinte mindenkinek) nagyon fontos érv! Ez szerintem tipikusan olyan történet, amihez nem kéne kép, hiszen pont arról szól jhogy a képzeletműködjön, ahhoz nekem nagyon képeskönyv hogy később olvassuk. Pedig szép lenne a történet.
        Nekem roppantul tetszik, h dupla, azaz keretes mese, szerintem gyönyörű népmesét írt Bagossy kicsit kacskaringós, ha fejből kell mesélnem, el is tévedek benne
        De mint népmese, sztem 0-999 éves korig bátran ajánlható, az én alig több mint 2 évesemet már megfogta (: Tökmag királyfi személye, a lovacskája, hogy hogyan születnek a tündérek, a bánatos Pirinyó Minyó - és itt épp az illusztráció maga) - és engem is nagyon megérintett. Hogy annyit lehet kiabálni a gyerekkel, h törpe marad és az Ördög szolgálatába áll. Meg az Anya-képe ...és itt tulajdonképpen triplázódik a kör, mert én mesélem, azaz én vagyok a S. L. Tündér...

        rajzok: először ódzkodtam, volt amit föl se ismertem rögtön, h mit akar ábrázolni, köszönhetően a rendkívül egyedi perspektívának. Lassanként fölismertem, h az "éhes rókák" orra, meg a szappanbuborékok. Meg hogy jaaaa, az a világítótorony a Pirinyó Minyó lába. Meg hogy a nagy sötétben egy fehér vonás az a ló feje...borzasztóan ellenségesen néztem a képeket, mért ilyen elnagyolt, mért ilyen kevés motívum és mért pont ez, mért lóg ki minden, mért ilyen idegesítő a színe...addig-addig, míg teljesen BELÉJÜK SZERETTEM. beszippantottak a képei, rajongok értük. van amit most sem értek belőlük, de a legtöbbjét imádom nézegetni. Most mondjátok, nem elegáns 2 A/4-es lapon illusztrációként csak egy kulcslyukon bepillantó sárkányszem a nagy sötétségben?
        Mellékletek
        Panka & Nimród (2010.10.14.)+Regő (2012.03.30.)+Eszterke(2017.03.12)...c3...
        I II III II III II III II III II III II III II III

        Comment


          Bocsanat, ha van ilyen... Ha nincs, nem lehetne esetleg a topiknyito hsz-ba beilleszteni egy google dokumentumot, amibe mindenki szabadon irogathatna. Korosztalyonkent ott lennenek az ajanlott konyvek. Melle lehetne irni esetleg megjegyzeskent barmit, amit meg fontosnak gondolunk az adott muvel kapcsolatban.
          Olvasgatom a topikot, de sajnos van, hogy nem jegyzetelek es igy ohatatlanul kimaradok ebbol-abbol.

          Comment


            S ha tetszik az otlet, szivesen megcsinalom a tablazatot!

            Comment


              jó ötlet a táblázat de valahogy nagyobb teret kéne adni a korosztálynak, mármint nem évenként, hanem mondjuk úgy hogy kisovis, nagyovis, kisiskolás, és aztán mellé beírni az ajánlott könyvet, megjegyzésbe pedig hogy hány évesnek ajánlják, mert ugye ez változó. Én is gondoltam már hasonlóra, néha én sem tudok jegyzetelni, most is olvashatok vissz több oldalt újra
              Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

              Comment


                emmama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                jó ötlet a táblázat de valahogy nagyobb teret kéne adni a korosztálynak, mármint nem évenként, hanem mondjuk úgy hogy kisovis, nagyovis, kisiskolás, és aztán mellé beírni az ajánlott könyvet, megjegyzésbe pedig hogy hány évesnek ajánlják, mert ugye ez változó. Én is gondoltam már hasonlóra, néha én sem tudok jegyzetelni, most is olvashatok vissz több oldalt újra
                Akkor igyekszem megcsinalni es irok Reginek, hogy tegye be a topikinditoba. Jo otlet, amit irtal!

                Comment


                  Jaj de szuper lenne, ezer hála ha megcsinálod!!
                  Ági és Sára (2011) + Luca (2014)

                  Comment


                    Épp azon agyaltam, hogy ki kéne jegyzetelni a topikot, de jaaaj, mikor..
                    Kattti és a betyárok
                    2009, 2010, 2012, 2014
                    Babaúszós csomag eladó

                    Comment


                      Ezt nem most akarom megvenni (szerintem még nekünk korai) de van egy listám a jövőre és arra ráírnám. Milyen ez a könyv?

                      F. H. Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

                      És Titkos kert is jó az írótól? Ezt talán filmen láttam.
                      Utoljára szerkesztette neinda; 2013.07.15., 15:43.
                      Egy legényke és egy leányka édesanyja

                      Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                      Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                      Comment


                        A titkos kert gyerekkorom nagy kedvence, én nagyon szerettem, de mindenképpen nagyobbaknak való (én olyan 10 év körülieknek ajánlanám).

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          Köszönöm szépen. Felírom a listámra, és majd ha aktuális lesz, lesz mihez nyúlni.
                          Egy legényke és egy leányka édesanyja

                          Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                          Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                          Comment


                            Ti hogy oldjátok meg a mesélést több korosztálynak? Mármint van, ami még nem való a középsőmnek, de a nagy meg élvezné.. Bocsi, ha ez off itt
                            Kattti és a betyárok
                            2009, 2010, 2012, 2014
                            Babaúszós csomag eladó

                            Comment


                              Én a naggyal a közös mesélés után kivonulok. Persze van, hogy a másik gyerkőc nem szeretne egyedül maradni és kimaradni valamiből. De nálunk pont rájött a kisebbik, hogy neki mégsem érdekes pl. a mozdonyos téma vagy valami, amit még nem ért. És szívesen marad egyedül, hamarabb elalszik, mi meg a másik szobában olvasunk.
                              De olyan is volt, hogy a férjem olvasott a kisfiunknak én a kislányunknak külön szobában a közös mese után. Ez olyan napokon fér bele, amikor nem kell sietni.
                              Egy legényke és egy leányka édesanyja

                              Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                              Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                              Comment


                                pont ezt akartam kérdezni én is,meg azt is hogy akinek már tud olvasni a gyerkőce,és együtt is olvasnak az hogy zajlik?gyerkőc is olvas hangosan meg anya/apa is?
                                vagy gyerkőc olvas amikor olvas,amikor szeretne napközben,bármikor,de este csak te olvasol fel neki?
                                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X