Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jövök kicsit hozzátok! Én két Waldorfba járó gyereket oktatok itthon, több kevesebb sikerrel. Ma délelőtt legozás volt, közben számoltunk fejben. A naggyal törtes feladatokat csináltunk, a kicsi nézte. Aztán ugrókötelezes mondókázva, babzsákos játékok( részletesen le vannak írva) és egy 10 perc betűkből szókirakás volt meg egy mesét olvastam el és rajzoltak róla. Utána ebéd és azóta a délutáni maguk által szervezett cirkuszi előadásra készülnek. Ma haladtunk a legkevesebbet, de elengedtem. Minden nap az lesz, hogy megkérdezem melyik tantárggyal foglalkozzunk és azzal fogunk. Amit szeretne csak azt fogja megtanulni ez tuti.
    Iskolás óvodás Waldorf

    Comment


      Csajok! Mindezzel tökéletesen én is tudok azonosulni. De én azt akartam elmagyarázni, hogy ok, játékosan, alkalmazkodva a gyerekhez, ha nyűgös, akkor kevesebb, ha fogékonyabb, akkor hajrá stb. Ezzel nincs is semmi gond. De csak így nem lehet tanítani!
      Előbb, vagy utóbb le kell ülnie, és magolnia kell, seggelnie kő keményen. Akiből ügyvéd lesz, az magol-magol-magol. Kell neki? hát hogy a frászba ne kellene! akiből orvos lesz az magol-magol-magol. Kell neki? Hát hogy a frászba ne kellene. Szóval igen is meg kell tanulnia a gyereknek, hogy nem mindenki hozzá igazodik, hanem neki is alkalmazkodnia kell. Amit nem ért, azt meg kell tanulnia. Ha több idő kell, akkor több idő kell, de muszáj.
      Nem mindenkiből lesz ügyvéd, orvos stb, de az esélyt mindenkinek meg kell adni, hogy az lehessen ami szeretne. És nem csak a tudást kell átadni a gyereknek, hanem a módszereket is. És ebbe a seggelés, monotonitás épp úgy belefér, mint a játékos lazább tanulás.
      Nem egy kis elsőssel, és nem mint szülő fogom mindezt átadni, de azért vannak dolgok amit muszáj csinálni. Na, és ezzel van a gond nálunk.
      Nem akar leülni tanulni. Magától soha eszébe sem jutna! Saját feladatokat ő is csinál, ő is oktatja a kistesóit és persze minket is (nekünk is csinál feladatlapokat ), de ezzel nem fog haladni. A tanulás egyik lényege, hogy haladjon is vele.
      Én nem tudok vele foglalkozni. Home office-ban vagyok. Kb többet dolgozok itthonról, mint, ha bejárnék. Gyakorlatilag túlórázom. Most is megy a céges gépem, csak amíg "gondolkodik" addig ideültem egy kicsit lazítani. Szóval nem sok lehetőségem van. Meg amúgy is pocsék tanár vagyok. Tökre alkalmatlan erre a feladatra. Ha a férjem tud vele foglalkozni, akkor haladgatnak, de ha nem, akkor kb itt ül mellettem és amíg én dolgozok, addig próbál feladatokat megoldani. Kérdésekre válaszolgatok, de foglalkozni vele egyszerűen nem tudok. És itt kellene az együttműködése. De felpattan és már megy is le a mamáékhoz. A cérna itt szakad el, megyek utána, kiabálás, nyomás föl tanulni stb...stb...stb...
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        Nóri, nem elsős korában kell megtanulnia magolni. Ilyen idősen igenis még a játék a tanulás! Ha most nem halad úgy, ahogy kell (mihez is kell? egy elsősről beszélünk), akkor nem halad. Szerintem engedd ezt el! Mindannyiótok érdekében. Ha most tanulhat úgy, ahogy jó neki, korosztályának megfelelően, akkor később az érdeklődése úgyis vigye, hogy tanuljon úgy, ahogy majd akkor szükséges lesz. Majd. Akkor. Nem most.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Hu Nori en nem akarok beleszolni amiket irtam jo szandekbol irtam segitsegnek szantam. De csatlakozom az elottem szolohoz. Elso osztalyos gyerekrol van szo nem all keszen az agya az idegrendszere a magolasra arra hogy muszaj hogy ulj hogy maradj hogy kotelezo. Igen persze a kotelessegtudat a szabalykovetes kialakuloban van okos nagylany mar. Na de most tenyleg egy ilyen helyzetben akartok erre ennyire rafeszulni? Ha az eg vilagon semmit nem csinalna mar szeptemberig akkor sem tortenne semmi. A vilagon semmi. Irod hogy nem vagy jo tanar. Hat mert nem vagy tanar ne akarjatok magatokra eroltetni olyan szerepet ami nem megy. Csinaljatok amennyire tudjatok ahogy tudjatok. De ebben a helyzetben es egyetlen egy csoportnal erzem hogy huha gaz van gyerekek toljatok na ok az erettsegizok. Mindenki masnal lazabban lehet fogni a gyeplot. Egy elsosnel meg foleg.
          ne nehezitsetek meg jobban az egeszet szerintem. Nem arrol.van szo hogy ki milyen oktatasi nevelesi elvekben hisz hanem arrol.hogy totalisan felesleges most ebben a helyzetben egy ekkora gyerekkel ennyire rafeszulni

          Comment


            hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nóri, nem elsős korában kell megtanulnia magolni. Ilyen idősen igenis még a játék a tanulás! Ha most nem halad úgy, ahogy kell (mihez is kell? egy elsősről beszélünk), akkor nem halad. Szerintem engedd ezt el! Mindannyiótok érdekében. Ha most tanulhat úgy, ahogy jó neki, korosztályának megfelelően, akkor később az érdeklődése úgyis vigye, hogy tanuljon úgy, ahogy majd akkor szükséges lesz. Majd. Akkor. Nem most.
            Ha most nem teljesít, évet ismétel. 1X1. ezt nem akarjuk. 1X1. Nem lehet elengedni.
            De higgyétek el, hogy a tananyag totálisan alkalmazkodik amúgy a kialakult helyzethez. Ma a technikára asztalt kellett megterítenie. Nekünk lefotózni és elküldeni a képet. Nem vár a suli lehetetlent. Tényleg csak a hozzáállással van a gond.
            Én ide segítségért jöttem, mert az otthon oktatás most kényszerpálya. Szemléletet nem akarok váltani. Tudom, hogy az otthon oktatás totálisan más szemléletmódot és életvitelt igényel. Minden tisztelem azoké akik ezt lelkesen, kitartóan csinálják. Nekünk most mindezt erre a pár hónapra kell(ene)adaptálni.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Na de ha tanacsert jossz de nem vagy hajlando legalabb atgondolni amit tanacsolunk akkor hogy tudnank segiteni? Azert nem megy mert ennyire gorcsosen nyomjatok. Egy elso osztalyos kicsinel... Teljesen felesleges. Tehat ezert tanacsoltuk tobben hogy lazitsatok mert ez a gorcsosseg az akadalya a sikeres otthonoktatasnak. Ertem hogy nem ertunk egyet ezzel nincs gond nem is kell. Csak nem egeszen vilagos mit szeretnel hallani.
              amugy meg evet ismetel ha nem teljesit? Remelem.viccelsz. tovabbra is elso osztalyos a kislanyod es marcius kozepetol nem har iskolaba. Megis mi az a kulcsfontossagu dolog ami kimarad ebben a harom honapban es ami miatt evet kellene ismetelni.
              Na mindegy hagyjuk. Kivanom hogy talaljatok meg az utatokat

              Comment


                Nóri, ez az évismétlés durván hangzik, de mástól is hallottam már, hogy a suli egyből a karantén elején belengette a szülőknek! Mondtak nektek erről valami konkrétat? Mert lehet, hogy csak pánikoltak ők is... Ha meg komolyan fontolgatják, meg lehetne tőlük kérdezni, hogy konkrétan mik a követelmények, ahova el kell jutnia a gyereknek év végére. Erre tuti nem mondhatják, hogy "hát minden, ami ki van adva". Mert úgy látom, nagyon nagy nyomás alatt vagytok...
                Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                Comment


                  Yettap, akkor üdv a klubban! Én is tanítok matekot, és egy nagyon hasonló múltú tanítványom van - csak ő művész, és semmire nem kell neki a matek most sem, ennek ellenére újra nekifutott, mert csak. Nagyon jó élmény mindkettőnknek!
                  Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                  Comment


                    Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nóri, ez az évismétlés durván hangzik, de mástól is hallottam már, hogy a suli egyből a karantén elején belengette a szülőknek! Mondtak nektek erről valami konkrétat? Mert lehet, hogy csak pánikoltak ők is... Ha meg komolyan fontolgatják, meg lehetne tőlük kérdezni, hogy konkrétan mik a követelmények, ahova el kell jutnia a gyereknek év végére. Erre tuti nem mondhatják, hogy "hát minden, ami ki van adva". Mert úgy látom, nagyon nagy nyomás alatt vagytok...
                    Teljesen nonszensz lenne szerintem. Igy is felborult a rendszer az uj beiskolazasi szabalyokkal. Es akkor most hirtelen evet ismeteltetnenek tobb ezer gyerekkel? Ne vicceljunk mar. Foleg egy elsossel. Nevetseges lenne

                    Comment


                      Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Yettap, akkor üdv a klubban! Én is tanítok matekot, és egy nagyon hasonló múltú tanítványom van - csak ő művész, és semmire nem kell neki a matek most sem, ennek ellenére újra nekifutott, mert csak. Nagyon jó élmény mindkettőnknek!
                      De jol hangzik! Az en munkamhoz kozgazdasz diploma kellene ehelyett van ket bolcsesz diplomam abb az egyik tanari

                      Comment


                        Hehe, hát igen, sok ember van úgy vele, hogy a legtöbb dolgot, ami a munkájához kell, már a munkája során tanulja, vagy mellette autodidaktaként...

                        Én is csak pislogtam ezen az évismétlés dolgon, mikor valaki említette, bár neki asszem nem elsős a gyereke, de pont erre gondoltam, hogy akkor a sok évismétlővel Dunát lehetne rekeszteni, és hova teszik az elsősöket...
                        Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                        Comment


                          Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hehe, hát igen, sok ember van úgy vele, hogy a legtöbb dolgot, ami a munkájához kell, már a munkája során tanulja, vagy mellette autodidaktaként...

                          Én is csak pislogtam ezen az évismétlés dolgon, mikor valaki említette, bár neki asszem nem elsős a gyereke, de pont erre gondoltam, hogy akkor a sok évismétlővel Dunát lehetne rekeszteni, és hova teszik az elsősöket...
                          Igen pontosan ez tortent. Volt egy kollegam kb mindent tole tanultam amit meg nem azt ram ragadt villamgyorsan masztam meg azt a bizonyos letrat szoval inkabb jozan esz es kitartas ami kellett hozza a tobbit utkozben tanultam meg. Viszont a bolcseszdiplomaim is jol jottem en voltam az aki szolt a marketingnek hogy helytelen az egyik termek cimkejen a felirat.evek ota ugy arultak senkinek se tunt fel. Onnantol hozzam hordtak a tervezeteket hogy ellenorizzem

                          Comment


                            Egy itteni altalanos iskola igazgatonojenek levele az osszes alsos tanulohoz es szuleikhez
                            pontosan errol beszeltem en is fentebb...
                            Click image for larger version  Name:	Screenshot_20200327_145551.jpg Views:	1 Size:	216,6 KB ID:	5249741
                            Utoljára szerkesztette Yettap; 2020.03.27., 16:14.

                            Comment


                              Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egy itteni altalanos iskola igazgatonojenek levele az osszes alsos tanulohoz es szuleikhez
                              pontosan errol beszeltem en is fentebb...
                              Hát, ír jó dolgokat, de azért sok dologban nem értek vele egyet.
                              Ha valamire jó, hogy nincs suli, akkor szerintem pont arra, hogy - amiből lehet - most én tanítom a gyerekemet! Mivel az iskolával ellentétben itthon ezt tudjuk személyre szabottan csinálni (ehhez persze legalább részben el kellett szakadni az iskolából kapott házi feladatoktól - értem, hogy ebben nem minden tanár partner), így több esélye van, hogy se nem fárasztja, se nem unja magát közben halálra, nem veszíti el/esetleg visszanyeri a motivációját, sőőőt, a végén még tudni is fog valamit! OK, nem veszem át 100%-osan a tanítást, akinél ami megy magától, azt hagyom. De főleg a "veszélyeztetett" gyerekemnek nagyon jól jön most ez. De még a gimnazisták is profitálnak belőle. Sőt, még én is élvezem , bár tényleg fárasztó.

                              Ellenben a napi 15-20 perc hangos(?!?!?! ) olvasást egyiktől sem követelem(!?! ) meg. Nem tudom, hanyadikosoknak írta, de nálunk van minden korosztály, szóval úgyhogy úgy tűnik, már rég rossz, ahogy csinálom... (Viszont mindegyik szeret olvasni, még a hatéves is - milyen furcsa... )
                              Utoljára szerkesztette Babola; 2020.03.27., 18:00.
                              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                              Comment


                                Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Hát, ír jó dolgokat, de azért sok dologban nem értek vele egyet.
                                Ha valamire jó, hogy nincs suli, akkor szerintem pont arra, hogy - amiből lehet - most én tanítom a gyerekemet! Mivel az iskolával ellentétben itthon ezt tudjuk személyre szabottan csinálni (ehhez persze legalább részben el kellett szakadni az iskolából kapott házi feladatoktól - értem, hogy ebben nem minden tanár partner), így több esélye van, hogy se nem fárasztja, se nem unja magát közben halálra, nem veszíti el/esetleg visszanyeri a motivációját, sőőőt, a végén még tudni is fog valamit! OK, nem veszem át 100%-osan a tanítást, akinél ami megy magától, azt hagyom. De főleg a "veszélyeztetett" gyerekemnek nagyon jól jön most ez. De még a gimnazisták is profitálnak belőle. Sőt, még én is élvezem , bár tényleg fárasztó.

                                Ellenben a napi 15-20 perc hangos(?!?!?! ) olvasást egyiktől sem követelem(!?! ) meg. Nem tudom, hanyadikosoknak írta, de nálunk van minden korosztály, szóval úgyhogy úgy tűnik, már rég rossz, ahogy csinálom... (Viszont mindegyik szeret olvasni, még a hatéves is - milyen furcsa... )
                                A level kifejezetten a kicsiknek szolt alsosoknak. Felsosoknek mast irt illetve persze minden gyerek mas aki orommel csinalja hat tegye. Az eleg butasag lenne hogy nem hagyom lelkesedni tanulni feladarokat csinalni ha orommel teszi...
                                En sem ertek egyet minden szavaval csak az uzenettel hogy nem kell kicsinalni egymast otthon mert annyit nem er az egesz. egy alsos kisgyerek nem sokat veszit azzal sem ha korabbra huzodott igy a sulimentes idoszak. Felsosoknek gimiseknek nyilvan mas ok valoban lemaradhatnak illetve az erettsegizoknel nem is kerdes hogy csinalni kell.
                                Utoljára szerkesztette Yettap; 2020.03.28., 05:44.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X