Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Rita85cb1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Otthonoktatók!

    Unschoolingos család vagyunk és Angliából költözünk haza nemsokára. Szeretnék csatlakozni a facebook-os otthonoktató/szabadtanuló csoport(ok)hoz,... Tudna valaki segíteni, hogyan találom meg őket? Minden szupertitkos

    Köszönöm szépen!
    Szia! Megoldódott? Ha nem írj privit lsz. ;-)
    Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

    Comment


      Sziasztok! Jar meg erre valaki?
      Szoval, nem kizart, hogy kicsi fiammal (7 eves) osztol magantanuloskodunk, Bp-en. Valoszinuleg csak atmenetileg leszunk ott, mar ha leszunk, amig sikerul neki itt a nemetorszagi lakohelyunkon egy elfogadhato iskolai helyet talalni, de pillanatnyilag nincs ra garancia, hogy ez tanevkezdesig sikerul. (Mert meg csak februar ota probalom intezni. Vagy ha ugy vesszuk, meg csak 3 eve... No mind1, most nem ez a lenyeg.) A bp-i eshetosegre semmi konkretumot nem inteztunk meg. Hogy megy ez? Minden tapasztalat es jotanacs erdekel. Koszi!
      (Amugy miert nincs ez a topic a zartban??)
      Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

      Comment


        Az iskolának kell leadni a kérvényt a magántanulóságra. Az igazgató továbbküldi a gyerekjólétnek véleményezésre, de az onnan kapott véleménytől függetlenül az igazgató dönt, hogy engedélyezi-e. Van, ahol simán megadják, van, ahol nagyon nem szeretik. Változó az is, hogy a vizsgán hogyan, mit követelnek (pl. kell-e készségtárgyakból vizsgázni, vagy csak a fő tárgyakból, szülő bent lehet-e, kedvesek vagy ellenségesek). Hova van beiratva a gyerek? Nem tudom, ilyenkor még van-e benn bárki az iskolában, hogy meg lehessen kérdezni, mit szólnak hozzá. (Nekünk annak idején június végén jött lehetőség tanulócsoportra, augusztusban tudtam beszélni az igazgatóval, de az fizetős suli volt, úgyhogy végül átiratkoztunk a körzetes suliba, ahol kb. aug. 25-én beszéltem meg az igazgatóval, hogy szept. 1-jétől felveszi magántanulóként a fiamat.)
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Sehova. Vagyis de, most tanev vegeig (azaz meg 3 napig ), itt Nemeto-ban, ahol lakunk.
          A gyerekjolet mi alapjan donti el, hogy engedi-e? Hat, en nagyon remelem, hogy max nehany hetrol lesz szo es nem kell vizsgazni... Amugy masodikos lenne a gyerkoc, szoval nem kvantumkemiarol lenne szo akkor sem, ha megis...
          Esetleg tud valaki adni tippeket egyuttmukodo hajlamu iskolakrol?
          Koszi, hogy valaszoltal!
          Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

          Comment


            Nem tudom, nyáron hogy fogsz tudni intézni magyarországi befogadó iskolát.
            Fogalmam sincs, hogy a gyerekjólét mi alapján véleményez, de ahogy írtam, a döntés mindenképpen az iskolaigazgatónál van, szóval dönthet másképp, mint ahogy a gyerekjólét javasol. De mondjuk indoklásnak be lehet írni a magántanulói kérelembe, hogy külföldön vagytok.
            Viszont ha Németországban vagytok, ott tudtommal iskolakötelezettség van, vagyis mindenképp kell járnia a gyereknek iskolába (ellentétben Magyarországgal, ahol tankötelezettség van, ami magántanulóként is teljesíthető). Szóval igazából most nem értem, ti milyen helyzetben vagytok. Itthon vagytok, vagy kint? Vagy amíg a gyereknek nincs jó helye kint, addig itthon, aztán mennétek megint ki?
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Vagy amíg a gyereknek nincs jó helye kint, addig itthon, aztán mennétek megint ki?
              Igen, pont igy...
              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

              Comment


                Értem. Akkor drukkolok nektek, hogy találjatok jó sulit
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Regebben (tavaly februar) beszelgettunk itt a Clonlara-rol. Ahhoz (elvileg) nem kell befogadoiskola, es vizsgak sincsenek.
                  Esetleg lehet megerne utananezni. https://clonlara.hu/home/index.html

                  Jav: Ja, latom, mar ajanlottak masok is korabban:-))
                  Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2018.07.10., 21:43.

                  Comment


                    Koszi!
                    Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                    Comment


                      Van itt valaki, akinek esetleg Kispesten a Gábor Áron iskolával van tapasztalata magántanulóként?
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        Olvasgatom a hozzászólásokat. Azért én óvatosságra intenék a Clonara-val kapcsolatban, ugyanis Magyarországon nem engedélyezett iskola. Magyarul nem fogadják el itthon. Szóval ha csak oda jár a gyerek, akkor nem jár iskolába. És ebből 16 éves kor alatt gondok lesznek. Az Oktatási Hivatal oldalán lehet csekkolni az engedélyt kapott iskolákat: https://www.oktatas.hu/kozneveles/kozerdekuadatok A sárga oszlopban a legfölső Excel táblát kell megnyitni, az ország összes ovija, általános iskolája, középiskolája és külföldi iskolák benne vannak. Persze csak az engedéllyel működők.

                        Comment


                          Otthonoktatás most mindenkinek, yeeah Nekem nagyon tetszik, és fura gondolatok kavarognak bennem. Most nagyon nem értem, az elsősöknek minek kell amúgy bent lennie a suliban 8,5 órát. 1-2 órás tennivalóval nagyon jól halad, a többi időben meg lehet fára mászni, trambulinozni, kutyázni. A suliban panaszkodnak rá, hogy ugyan nagyon okos gyerek, de nem tud megülni a fenekén. Most már nem csodálom, én se tudnék a helyében.
                          Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

                          Kisfiúcipők

                          Comment


                            BaLeMi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Otthonoktatás most mindenkinek, yeeah Nekem nagyon tetszik, és fura gondolatok kavarognak bennem. Most nagyon nem értem, az elsősöknek minek kell amúgy bent lennie a suliban 8,5 órát. 1-2 órás tennivalóval nagyon jól halad, a többi időben meg lehet fára mászni, trambulinozni, kutyázni. A suliban panaszkodnak rá, hogy ugyan nagyon okos gyerek, de nem tud megülni a fenekén. Most már nem csodálom, én se tudnék a helyében.
                            Mi még év elején bemehettünk az elsős gyerekhez megnézni 2 órát, egy matekot és egy olvasást... pont ez volt a benyomásom, hogy ha otthon tanulok vele, napi1-2 órával tarthatjuk az iramot. és pont így működött is ha beteg volt... a gond inkább az, hogy nincs rá mintánk, hogyan lehet a gyereket jól tanítani, motiválni
                            Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                            Comment


                              Én azért ezzel vitáznék. A közös munkának, a közös tanulásnak igenis meg van az ereje, pláne, hogy nem egyforma képességekkel rendelkeznek a gyerekek. Kellenek a húzóerők, és ezt csak a közös oktatás tudja biztosítani.
                              Nálunk gáz az itthon oktatás. A nagylányomnak nincs baja az értelmével, de fegyelmezetlen. Nyűglődik, nem megy neki, hogy itthon is tanuljon + én sem vagyok valami türelmes. Nem is mentem volna soha semmilyen pedagógusnak, mert egyszerűen alkalmatlan vagyok rá. Tőlem akár hónapokig is lébecolhat. Itthonról dolgozok + itt van még a másik kettő, nincs se türelmem, sem kapacitásom, hogy tanítsam. Magától meg nem fog. Iskolában tökélesen teljesít. Dicsérik rendre, de a fegyelmével azért a tanároknak is meg van a bajuk. Öntörvényű, megy a saját feje után, még szerencse, hogy jó képességű.
                              Szóval az otthon oktatásban mi nem nem vagyunk 1 hullámhosszon, mind a ketten szenvedünk e témában. Se nekem, se neki nem megy.
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                De most komolyan!
                                Van valami módszertan, vagy bármi ami segíthet a szülőnek, hogy otthon tudja oktatni a gyereket? Nálunk nagyon elkeserítő a helyzet. Kb zéró, 0 a napi teljesítménye. Egész nap veszekszem vele, leordítom a fejét, mára már totál fel is adtam. A tesis feladatot sem akarja csinálni. Labdapattogtatás!!! Komolyan! Kiverte a hisztit, hogy ezt ő nem tudja. Semmilyen feladatra nem hajlandó!
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X