Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Egyébként amikor én jelentkeztem a csoportba (elég rég, több éve is talán), akkor egy másikba is jelentkeztem, oda nem vettek fel. Ugyanis az itt szóban forgó csoport mindenkinek szól, érdeklődőknek, és már aktívan oo vagy hasonló úton járóknak, a másik viszont szigorúan azoknak, akik már csinálják, így élnek. Akkor még csak érdeklődő voltam, tehát nem volt probléma, hogy oda nem vettek fel.
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      Persze ez érthető,én is így gondolom. Én csak ismerkednék a területtel. ráadásul a túl sok infó lehet, hogy még el is ijesztene.

      Comment


        Engem a sok infó inkább egyre jobban elkötelezetté szokott tenni egy-egy téma iránt
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Hát fokozatosan kell adagolni. Mivel még nem.vagyok biztos a dologban ,mert nincs infóm,bármi történhet. De nsgyon nyom valami ebbe az irányba. Akkor viszont szeretném alaposan körbe járni.inkább talán úgy fogalmaznék,hogy vmilyen formában oo -t szeretnék,de szeretnék bátorságot meríteni hasonló gondolkodásúak tapasztalataiból, történeteiből, mert annyit még nem tudok róla,h biztos lehessek.

          Comment


            A szóban forgó oo-s csoportban sokan vannak, akik aktuálisan nem oo-znak, a közös pont éppen ez, hogy mindenki más utakat keresgél az állami oktatás helyett, és aztán van, aki mégis marad benne, van aki alternatív iskolát választ, vagy tanulócsoportot, vagy maga tanítja a gyereket tankönyvekből, vagy saját anyagokból, vagy unschoolingol, szóval elég széles a skála
            D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
            http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

            Comment


              fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A szóban forgó oo-s csoportban sokan vannak, akik aktuálisan nem oo-znak, a közös pont éppen ez, hogy mindenki más utakat keresgél az állami oktatás helyett, és aztán van, aki mégis marad benne, van aki alternatív iskolát választ, vagy tanulócsoportot, vagy maga tanítja a gyereket tankönyvekből, vagy saját anyagokból, vagy unschoolingol, szóval elég széles a skála
              Igen pont ezt a.sokféleséget szeretném átlátni valamennyire. És úgy gondolom ,hogy ha.végül mégis állami oktatás lenne a.vége,akkor is nyugodt a lelkiismeretem,hogy körbejártam minden lehetőséget.
              Utoljára szerkesztette gkop; 2017.02.27., 20:22.

              Comment


                Egy kicsit eltűntem, emésztjük a dolgokat.
                Elmondtam Páromnak amiket tőletek megtudtam (clonlara, oo- félévi vizsgák), egy kicsit mintha megtorpant volna....
                Szeptemberben kezdené a nagy a sulit, olyan véghajrában érzem magam h. dönteni kellene minél hamarabb, de végülis útközben is lehet variálni, ugye?
                Az is a fejemben van h. ő nagyon társasági gyerek, talán szomorú is lenne ha megtudná h. nem fog iskolába járni...
                Persze nem ez a döntő.

                A másik ami foglalkoztat h. akár oo akár clonlara, ilyenkor az egyik szülőnek otthon kell maradnia, ugye? Tehát ha a tandíj nem is sok (ebben igazad van Verus!), akkor egy kieső kereslet lesz pluszban. Vagy ezt meg lehet oldani máshogy?

                Fairy jó h írod h. ilyen vegyes a fb csoport, ezt bíztató
                Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

                Comment


                  Hát ilyen eljárós napi 8-5-ig munka persze nem fér bele mindkét szülőnek. Csak ha tanulócsoportba adod, de akkor meg az is ugye plusz kiadás, de azért egy teljes fizetést nem szokott elvinni. Viszont sokan dolgoznak a gyerekek mellett különböző felállásban, én is dolgoztam valamennyit, egy részét otthon mellettük csináltam, az eljárós részét meg nagyszülőkkel, ill. időnként az oo-s szülőkkel oldottuk meg. Van ahol mindkét szülő otthon dolgozik közös vállalkozásban, van aki alvásidőben fordít, szóval ebben is van mindenféle variáció.
                  D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                  http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Ha lehetne, akkor valószínűleg engem is érdekelne az az fb-os csoport.

                    Most lett 3 éves a nagyobbik gyerkőc, tehát mi is csak most kezdtük el az ovit. De én is már régóta azt vallom, hogy nagyon sok felesleges dolog van, amit az államiban tanítanak, illetve meg kell tanulni és utána az ember a felére se emlékszik. Ahogy én sem. A tanultak nagy része elveszett. Ugye mert az embert mivel nem érdekli, csak gyors bemagolja, hogy ne kapjon egyest a dolgozatnál, de nem rögzül benne hosszabb távra.

                    Meg folytonos nyomás alatt vannak, hogy mindenből jó jegyük legyen, mert ha valamiből vagy esetleg több tárgyból is rosszul állnak, akkor csak azért rossz véleménnyel lesznek róluk.

                    Szóval én is szeretnék tájékozódni ebben a témakörben, főleg, hogy erre mifelénk egyáltalán vannak-e más lehetőségeink az állalmi iskolán kívül.
                    Marcsi - Regina (2014. január) és Dávid (2016 szeptember)

                    Comment


                      Aki szeretne csatlakozni az oo-s fb csoporthoz, küldje el nekem priviben a fb profilja linkjét. De lehet várni kell majd, mert sok a jelentkező.
                      D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                      http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                      Comment


                        Sziasztok,

                        Becsatlakoznék, mi is otthon oktatunk, javarészt.
                        Kb ket éve kezdtük, elsős és másodikos gyerkőcökkel, mi a helyi suliba vagyunk beiratkozva, félévente vizsgáznak a gyerekek.
                        (Ha nem tartanék a Clonlara es társainál attól, hogy nem teljesen legális, vagy rövidesen nem lesz az...akkor ezen is elgondolkoznánk alaposan)
                        Így vállalható kompromisszumként vizsgáznak....és a sulival némi bejárást is megbeszeltünk, lányom pl két rajzórára minden héten bemegy, délutáni szakkörökre is járnak.
                        Időközben a nagyfiam (most félévtől) visszament 'teljes munkaidőben' iskoláknak. Felsőtől terveztük, de ő inkább még a régi osztályába szeretett volna menni kicsit, felsőtől sok változás lesz.
                        Most a két lánykámmal vagyunk oo-sok, elsős és harmadikosak.
                        A tananyagtól nem kell félni, az alsós követelmények nem vészesek.
                        Van meg egy ovisom, ő heti három-négy délelőttöt ovizik, ahogy alakul.

                        Nálunk teljes embert lefoglal ez a felállás (meg babát várunk áprilisra), nagyobb gyerekeknél, tanulócsoporttal lehetne dolgozni esetleg.....
                        Sajnos igazán közeli csoportot még nem találtunk, de nem kizárt a dolog, majd egyszer....

                        Sok sikert mindenkinek, nagy élmény szerintem.
                        Moha és a gyerekek: Csaba (2006), Bogi (2007), Verus (2009), Levi (2011) ééés Balázs (2017)

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Lényegre törő leszek: nagyon szeretnék bekerülni abba a fb-csoportba, amiről írtatok Most szeptembertől lenne esedékes nálunk az iskola, és baromira el vagyunk késve. Rengeteg a teendőnk, nálunk is 3 kicsi van... És nem is olyan rég realizálódott bennem, mennyi utánajárást igényel ez az egész külön úton járás. Szeretnék kérdezni azoktól, akik nálam sokkal jobban és régebb óta benne vannak a témában, mert égetően fontos.
                          Hálás lennék, ha valaki eljuttatna a csoportba, vagy annak előszobájába

                          Szép napot Nektek!

                          Piroshetes
                          Utoljára szerkesztette Piroshetes; 2017.03.13., 14:27.

                          Comment


                            Szia Moha! Budapesten merre laktok?
                            Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                            Comment


                              csimbók eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Verus, a torvenymodositas nem erint benneteket, mint Clonlarasokat?
                              Az én törvényértelmezésemben nem érint minket, nem magántanulók vagyunk. Remélem, a jegyző is így gondolja majd az idei bejelentésnél is.
                              Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                              és az Asszonyszövet

                              Comment


                                Meskó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A másik ami foglalkoztat h. akár oo akár clonlara, ilyenkor az egyik szülőnek otthon kell maradnia, ugye? Tehát ha a tandíj nem is sok (ebben igazad van Verus!), akkor egy kieső kereslet lesz pluszban. Vagy ezt meg lehet oldani máshogy?
                                Nálunk nagyon intenzív folyamatokat indított be a szabad tanulás útja, bennünk többet is talán, mint a gyerekekben. Rájöttünk, hogy az a szabadság, amit a gyerekeinknek szeretnénk, nekünk is megvalósítható. (Sose szerette egyikünk se az átlag alkalmazotti életet, de elhittük, hogy meg kell szokni valahogy.)
                                A férjem már vállalkozó lett, én is csinálok ezt-azt, ami belefér a lányok mellett, és ezt a vonalat is akarom majd folytatni. Nekünk jó így, szabadon, végső soron az élethez nem pénz kell, hanem étel, ruha, otthon (ha csak a fizikai dolgokat nézzük), és ezeket nem csak pénzen lehet megszerezni. Bár nagyvárosi lakásban élve nyilván sokkal nagyobb kényszerítő erő.
                                Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                                és az Asszonyszövet

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X