Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nálam ez fordítva volt, én előbb jutottam el arra a gondolatra, hogy nem akarok már visszamenni alkalmazottnak, akkor még azt gondoltam, hogy a gyerekek majd valamilyen alternatív intézménybe fognak járni (azt mindig tudtam, hogy az állami kizárva). Aztán rájöttem, hogy ha magamnak nem akarom ezt, akkor a gyerekeimnek miért kellene? Szerencsére nálunk elég férjem keresete, ezért volt időm kitalálni magam, aztán sokáig tulajdonképpen hobbiként űzni a munkám, eleinte több pénzt vitt, mint hozott, és most is az újabb baba miatt egy darabig nem fogok jelentősen hozzájárulni a családi kasszához.
    D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
    http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

    Comment


      Szia Lilluby,
      Valójában már rég nem Bp-en élünk, csak itt nem írtam át. Sóskúton (Érd mellett) lakunk.
      Moha és a gyerekek: Csaba (2006), Bogi (2007), Verus (2009), Levi (2011) ééés Balázs (2017)

      Comment


        moha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia Lilluby,
        Valójában már rég nem Bp-en élünk, csak itt nem írtam át. Sóskúton (Érd mellett) lakunk.
        Érden úgy tudom van/volt? a Fióka tanulócsoport. Őket ismered? Mi a 22. kerületben vagyunk, elvileg nem messze, bár én sajnos nem nagyon vagyok mobil, csak, ha Apa is ráér...
        Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

        Comment


          Én sem vagyok annyira mobil). Napi bejárást Érdre nem szeretnék még....hagyjuk meg ezt a gimis időszakra, akkor elkerülhetetlen lesz némi utazgatás...
          Moha és a gyerekek: Csaba (2006), Bogi (2007), Verus (2009), Levi (2011) ééés Balázs (2017)

          Comment


            Lilla, Moha ti hogy csináljátok az oo-t ? Van napi ritmus, vagy ahogy alakul? Vizsgázósok vagy unschooling-olók vagytok?
            Nálunk négy a törpe, 7 év és 21 hós között :-) Hivatalosan az idén kezdtük, bár szerintem ez egy életforma.
            Már voltunk vizsgázni is félévkor, jól sikerült.
            A majdnem hatévesem a fele elsős anyagot hallgatózva felvette, jobban olvas, mint a 7 évesem, egyszerűen ráragadt, ahogy kérdezgetett. Élmény ezt látni. Olyan szavakat kiolvas, hogy "Neutrogena" pl.
            Én a szabadságot szeretem nagyon. Hogy annyira sokszor tehetjük valóban azt, amit szeretnénk. És a nyugalmat. Négy kisgyerekes káosz, de bennünk nyugalom van és békesség.
            Angica + 4 kicsi
            tej-, tojás- és cukormentes:
            http://angi.mentesnasi.hu

            Comment


              Angica, de jó! Igen, szerintem is egy életforma, bár nálunk a nagy járt több mint egy évet oviba, mégis úgy érzem, hogy átmenet nélkül csak folytattuk, amit eddig is csináltunk. 4 kicsivel meg gondolom amúgy is káosz az élet, sőt az egyiket ide vinni, a másikat oda, az egyiknek gyümölcsnap van az oviban, a másiknak ünneplőbe kell menni, a harmadiknak verset kell tanulni
              D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
              http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

              Comment


                fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Angica, de jó! 4 kicsivel gondolom amúgy is káosz az élet, sőt az egyiket ide vinni, a másikat oda, az egyiknek gyümölcsnap van az oviban, a másiknak ünneplőbe kell menni, a harmadiknak verset kell talnulni
                Nálunk mindenki otthon van. Mind a négy. A legnagyobb ovizott (w), ketteskének nem vált be, ki kellett venni, de a többiek már azt sem...
                Angica + 4 kicsi
                tej-, tojás- és cukormentes:
                http://angi.mentesnasi.hu

                Comment


                  Igen, úgy értem, ha intézménybe járnának se lenne nyugisabb az élet Mondjuk most nálunk a kicsi nagyon szeretne oviba járni, nyáron lesz 5 éves. Hátam közepébe nem kívánom az ezzel járó macerát, de hát ha annyira szeretné, próbálja ki, aztán meglátjuk
                  D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                  http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                  Comment


                    angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nálunk mindenki otthon van. Mind a négy. A legnagyobb ovizott (w), ketteskének nem vált be, ki kellett venni, de a többiek már azt sem...
                    Nálunk is így volt. Az első szerette az ovit, ő végig járt, a második viszont szorongani kezdett, ezért kivettük. És azóta otthon vannak. Nálunk többnyire unschooling van, de szeretnek "feladatozni" is, ez játék nekik. Azt hiszem, szigorú napi renddel nem bírnám, így meg mindenki élvezi És ahogy írod, tényleg szuper, hogy a kisebbek a nagyobbaktól, velük együtt tanulnak. Sokszor játszanak "iskolását", amikor a nagy a tanár, és feladatokat ad magának és a kicsiknek...Csak tudnám, hogy ezt hol látta...
                    Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                    Comment


                      moha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én sem vagyok annyira mobil). Napi bejárást Érdre nem szeretnék még....hagyjuk meg ezt a gimis időszakra, akkor elkerülhetetlen lesz némi utazgatás...
                      Ezt maximálisan meg tudom érteni
                      Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                      Comment


                        De jó titeket olvasni!van gyerektársaságuk a tesókon kivül?mert nekem ez nem ment,olyan kortársakat találni,akik nem ovisok...minden 2,5évnél nagyobb oviban van itt.
                        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                        Comment


                          Talán ez a legnehezebb az egészben, nagyon rajta kell lenni az ügyön, hogy legyen gyerektársaság (meg nekünk is felnőtt). Nekünk volt egy kis csoportunk, akikkel rendszeresen összejártunk, programokat szerveztünk, de nagyon nehéz volt másokat is bevonzani, és most sokféle okból ez megszűnt, de külön-külön szoktunk találkozni, olyanokkal is, akik délelőtt intézményben vannak. Most is volt itt egy barátnőm a gyerekekkel, ma nem vitte oviba a nagyot, de délután is megoldható az ilyesmi. Illetve az enyémek elég jól tudnak alkalmi barátságokat is kötni játszótéren, játszóházban.
                          D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                          http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                          Comment


                            Nálunk ez szerencsére adott egykorú unokatesókkal, meg vannak a városban még barátok, akik otthon vannak páran.
                            És Ida végre clonlarás lesz. Már várom, hogy írhassuk a beszámolókat.
                            Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                            https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                            Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                            Comment


                              zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De jó titeket olvasni!van gyerektársaságuk a tesókon kivül?mert nekem ez nem ment,olyan kortársakat találni,akik nem ovisok...minden 2,5évnél nagyobb oviban van itt.
                              Nálunk elsősorban a nagylányomnak van igénye gyerektársaságra (hogy ne csak mindig kisebbekkel legyen). Így ő most elkezdett járni az apjához néptáncra (7-12 évesek vannak itt) és nagyon élvezi. Itt van kötött és szabad játék, tud barátkozni. A fiamnak nincs ilyen gondja, ha vannak mások, úgy is jó, ha nincsenek, az se gond. A kisebbik lányom is jár táncra, de szerintem neki a tesók pont elegek játszótársnak.
                              Az otthontanulok.hu oldalon keresztül felvettem a kapcsolatot néhány családdal a környékünkről, akiknek hasonló korú gyerekeik vannak. Itt a jó idő, szervezzük a közös játszózásokat.
                              Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                              Comment


                                Társaság ügyben...ez a korosztály sajnos sokszor nagyon elfoglalt, napi 6-7óra plusz a szakkörök, edzések...
                                Ezen kívül hol van ideje egy nem oo-s gyereknek?!
                                Mieink is járnak délután sportra is, szakkörre is, ott azért van stabil társaságuk.
                                Unatkozni mondjuk itthon sem szoktak, sokan vagyunk.
                                De ha a faluban lenne meg 1-2 oo-s család, az lenne a legszuperebb..idővel hátha.
                                Moha és a gyerekek: Csaba (2006), Bogi (2007), Verus (2009), Levi (2011) ééés Balázs (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X