Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Azért igazán vicces volt.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    Comment


      Sziasztok!

      Lesz mostanában otthonoktatós találkozó? Előre is köszönöm a választ!

      Comment


        Töröltem.
        Utoljára szerkesztette K.Viki; 2013.11.04., 19:51.
        Viki, két gyerkőccel: egy fiú (2006.10.14.), egy lány (2010.11.16.)
        Eladó Csillaghegyi, kétszobás lakásunk és Kispesti családi házunk

        Comment


          Sziasztok!
          Nem tudom, jó topikba írok-e... arra lennék kíváncsi, hogy "félig-otthonoktatás" vagy hasonló létezik-e vajon? Hallott-e róla valaki? Esetleg tudnátok tanácsot adni a következő problémám megoldásában?

          Fiam harmadikos. A napközis tanító néni rendszeresen panaszkodik rá, tele van írva a magatartásfüzet a gyerek rendetlenkedéseivel. Tegnap megint bementem hozzá, hogy mi a helyzet a magatartással, és nekem esett a tanárnő, hogy ezzel a gyerekkel nem lehet bírni, állandóan rosszalkodik, hangosan beszél, rohangál, zavarja a társait, visszabeszél. Olyan gyűlölet sugárzott belőle, hogy teljesen letaglózva éreztem magam. Úristen, ennyire komoly a helyzet? Eddig nem gondoltam annak, mert azért a beírások 90%-a az, hogy szaladgált a folyosón, meg játszott/olvasott tanulás helyett a napköziben, nem hagyta a többit tanulni. (Maradék meg a visszabeszélés, csúnya beszéd, ami hát igen, probléma, de mégse verekedés, vagy ilyesmi...) Ma reggel felkerekedtem, hogy beszéljek a többi tanárral is. És meglepetésemre (vagy nem is) egyiknek sincs baja Balázzsal, órákon figyel, érdeklődő, okos, nem tiszteletlen, szeretik. Amúgy tényleg intelligens, gyors felfogású, amellett meg borzasztó nagy a mozgásigénye, és megértem, hogy nem tud egész délután a fenekén ülni csendben, miután a leckékkel nagyon hamar végez is. MInt tegnap B mesélte, ez a tanárnéni az egyik szünetet is önkényesen kiiktatta Szóval meg vagyok győződve róla, hogy a tanárnéni is nagyban tehet a dologról. A gyerek meg utál suliba járni, főleg emiatt. Sajnálom ezért nagyon

          Arra gondoltam, hogy valahogyan délutánra hazahoznám, de persze ezt nem lehet csak így. Nincs valakinek ötlete, hogy lehetne ilyet?
          Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

          Kisfiúcipők

          Comment


            Miért ne lehetne csak úgy hazavinni? Az utolsó óra után hazaviheted, ha nem egész napos tanítás van. Írni kell egy kérvényt az igazgatónak. Aki megteheti, az szerintem ne hagyja ott a gyerekét, mert szörnyű, hogy miután egész délelőtt a levegőtlen termekben ülnek, még délután sem hagyják őket békén mozogni és játszani.
            Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

            Comment


              Úgy tudom, csak külön indoklással (pl. külön zeneóra) lehet elhozni, vagy nem? Igen, tényleg szörnyű
              Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

              Kisfiúcipők

              Comment


                Nálunk indokolni sem kell. Van egy formanyomtatvány kb. 3 sor.. Az igazgatónak kell aláírnia.
                Györgyi

                Comment


                  Nálunk nem kell indoklás. De ha nagyon kell, akkor biztos ki tudsz valamit találni. Érdemes lenne az igazgatónál kezdeni a kérdezősködést.
                  Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                  Comment


                    Köszönöm, hétfőn beszélek vele!
                    Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

                    Kisfiúcipők

                    Comment


                      Sziasztok!
                      Azt szeretném kérdezni, hogy szoktatok-e használni okostelefont, tabletet gyakoroltatásra?
                      Ha igen akkor mely programokat tudjátok javasolni. Matek, angol érdekelne elsősorban, de egyéb ötletet is szívesen fogadok. (A lányom most elsős)
                      Köszönöm.
                      Kincső (2006.12.09),
                      Hunor és Örs (2009.03.29)
                      édesanyja

                      Comment


                        Kispest közelében van valaki, aki esetleg otthon oktat? Vagy valamilyen tanulóközösség? Csabi szeptemberben kezdi a sulit, és kéne egy B terv, ha esetleg nem kerülnénk be oda, ahova szeretnénk.

                        Múlt szombaton egyébként voltunk az otthonoktatós találkozón, de a két gyerek mellett egyikőnk sem tudott nagyon figyelni. De azért a férjemhez eljutott annyi, hogy érti, miért is lehet jó az otthonoktatás. Ha lesz a következő (elvileg 2 hónap múlva), oda lehet, hogy csak a férjemet küldöm, hogy akkor teljesen részt tudjon venni.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          Sziasztok!!

                          Hátha valaki jár még erre: ha az iskola engedélyezi az oo-t, attól még bizonyos (pl nyelv) órákra bemehet a gyerek? Ez sulifüggő?

                          És ha valaki tudna egy szuper összefoglalást arról, hogy az oo miért jó, pontosabban hogy miért nem rossz a szocializációval kapcsolatban.... Évek óta fontolgatom és tájékozódok, de most, hogy s.o.s kéne, nem tudom jol felsorakoztatni az érveimet.
                          Luca, és a Meseutcza lakói, Lóci (2007), Lujzi (2011), Lénó (2014. március) ès Lenke (2017), az L betűs család

                          Comment


                            Sziasztok!

                            Szeptembertől tantervfejlesztő pedagógus mesterszakra fogok járni és a diplomamunkámba be szeretném majd venni az otthonoktatást is. Kíváncsi leszek, hogy a fejesek engedik-e majd.
                            Valami jó kis felméréssel burkoltan szeretném jelezni, hogy mennyire jól tud működni!
                            Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                            https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                            Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                            Comment


                              ajsa008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              sziasztok!

                              Még egy évünk (na jó, egész pontosan 8-9 hónapunk) van, hogy 100%-san elhatározzuk ez-e a jó út számunkra, persze különösen is kisfiunknak. Nagyon-nagyon hajlunk felé, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre, esetleg tapasztalatokra...szóval jó lenne minél több infót begyűjteni, hogy biztos(abb)ak legyünk a dolgunkban.
                              eszter
                              Szia!

                              Az, hogy ez -e a jó út, az teljes mértékben attól függ, hogy mi az oka annak, hogy szeretnétek otthonoktatni.

                              Mi azért döntöttünk az otthonoktatás mellett, mert:
                              - A család keresztény életmódot él, szerintünk az állami oktatási intézmények nevelési elvei (annak hiánya) nem összeegyeztethetőek a keresztény életmóddal. Eddig nem találtunk olyan magán okatatási intézményt, amely eleget tett volna elvárásainknak.
                              - Eddig a nagyobbik gyermek több okatatási intézmény tanulója volt (óvoda) ez idő alatt inkább negatív mint pozitív irányban változott a gyermek viselkedése, személyisége. (erőszakosabb lett, durvább, szókincsébe belekerültek trágár kifejezések és a roma kisebbség beszédére jellemző kifejezések, az érdeklődési köre gyökeresen megváltozott: videójátékok, gyermekek számára nem megfelelő filmek, mobiltelefon, verekedés, másoknak való szándékos fájdalom okozás, kár okozás. Illetve olyan „hősöket”, példaképeket kezdett követni, amelyektől azelőtt igyekeztünk megóvni őt: Pókember, Batman, szörnyek...stb)
                              Az óvodai és az otthoni nevelés között ez időben olyan mértékű volt az eltérés (ellentét), hogy ahhoz a gyermek nem tudott alkalmazkodni.
                              Én azt gondolom, hogy az otthonoktatás nem cél, hanem megoldás egy problémára (fentebb leírt).
                              Hogy meddig akarjuk otthonoktatni a gyermekeket? Addig, amíg el nem jutnak egy olyan szintre (értelmi-szellemi) ahol már tudják, hogy mi a jó és a rossz és döntést tudnak hozni azzal kapcsolatban,hogy megtesznek -e valamit, vagy nem.

                              Készítettem egy Facebook oldalt, ahol olyan anyagokat, linkeket...stb osztok meg, amit én magam is felhasználok otthon.
                              Ha érdekel, látogasd meg!
                              http://www.facebook.com/pages/Otthon...34761166558737

                              Comment


                                Mikor lesz a következő oo-s tali?
                                Angica + 4 kicsi
                                tej-, tojás- és cukormentes:
                                http://angi.mentesnasi.hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X