Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    http://www.jegterasz.hu/

    Comment


      Köszi
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        Lányok, lenne egy kérésem.
        Van egy anyuka, nagy valószínűséggel jön ma velem klubba, és elutaznak egy hétre, és nem szeretne babakocsit vinni. Majd kell neki segítség, mert eddig csak elől hordozott, és már nehéz neki a kislánya, de mivel nincs hordozós kabátja, arra gondoltam, hogy egy mt-vel könnyebben boldogulna, ha kabáton kívül hordozna.
        Nincs esetleg valakinek egy használaton kívüli mt-je, amit kölcsön lehetne neki adni? Nekem sajnos nincs, mert ami kölcsön volt, azt vissza kellett adnom, a Belin meg még javában készül.
        Ha esetleg van mt, hozzátok el, és akkor tudná kölcsönben egy kicsit használni. Köszi, a klubban találkozunk.
        Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
        Clauwi hordozási tanácsadó

        Comment


          Rózsa, mt-m nincs, de van egy hordozótakaróm kölcsibe, ha el tud érte jönni a csajszi.
          Ildikó

          Comment


            Rózsa, megoldódott a kölcsön MT-s ügy? Nekem van egy Liliputi csatosom, ha még aktuális.

            Comment


              hajlott a csatosra, elküldtem Liliputi boltba, mert nálam ma csak beco volt
              és azt is csak gyerek nélkül vette fel, mert már nyügi volt a sok kötözéstől
              tetszett neki, mondtam érdemes újat venni (nem sokat veszít az értékéből),
              mert pár nap alatt nem talál használtan eladót, ott próbálni is tudnak párjával
              Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

              Nagy zsibvásár itt

              Comment


                halie37 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Andus, Te mit keresel ébren ilyenkor...?
                Jah, a 3. trimeszterben már az alvás is más állapot... Meg mamamizni is nagyon ritkán jutok el, Be vagyok én már fordulva...

                Katy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Oltás: sztem is csak azt, amit nagyon kell... bár nekünk a prevenart is ajánlották..., be is adattuk.... de hallottam sok horror sztorit az oltások kapcsán - egy kisfiú pl autista lett tőle (nem tudom pontosan melyiktől, de az tuti, hogy a higanyra volt érzékeny....)
                Az autizmus hátterében a 15. hós MMR oltást feltételezik, annak is a kanyaró komponensét, és nem (csak) a higany miatt.

                Irmi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Erre mondta azt egy ismerős gyerekorvos, hogy az oltott gyerek, ha elkapja, kevesebb a szövődmény, meg a bárányhimlő is gyorsabb lefolyású, kevesebb pöttyel, viszketéssel, láz nélkül. Nem tudom...
                Ez az oltás nálunk is fejtörést okoz, bár ezzel mi még ráérünk.
                Lehet, hogy ez a bárányhimlőre pl. igaz, de a kanyaróra egyértelműen nem. Vannak olyan emberek (egyes európai országokban végzett felmérések szerint a lakosság 30%-a), akikben a kanyaró-oltás nem alakít ki védettséget, viszont ott marad bennük a vírus és amikor ők elkapják a fertőzést annak sokkal rondább a lefolyása és a szövődményei is.
                Még egy példa: kanyaró ellen oltott anya teje nem védi meg a gyereket a fertőzéstől, míg kanyarón átesett anya teje igen...
                Ennyit az oltások hatékonyságáról... Egyik sem 100% plusz vannak saját mellékhatásaik a bennük lévő tartósító és hordozóanyagok miatt (az MMR-ben pl. ha jól emlékszem tán csirke embrióból van vmi fehérje, ami elég erősen allergizál).
                Ezeket amúgy a Hirte-féle könyvben lehet olvasni, ha valamire rosszul emlékeztem, bocs, nincs erőm most utána nézni.

                Muszáj leírnom, hogy ha Borcsa meglátja Pynky avatarját a sztgépen, lelkesen mondogatja, hogy Pimpi, Pimpi!
                Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                Comment


                  De édes! Andus, sikerült a vásárlás?
                  Lányok, jó volt a karácsonyozás, főleg Levente ruhája! Kár, hogy csak most olvastam, pynky éneklős ötletét... Na majd, jövőre...
                  A betegeknek jobbulást!
                  Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

                  Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

                  Comment


                    Mi most kaptuk meg az agyhártya ellenit csütörtökön (ezt az egy pluszt adattam be nekik), kicsit nyügi volt tőle, de semmi extra szerencsére.

                    Még egy kicsit meséljetek, milyen volt a mai klub? Úgy mentem volna, de megint ezer dolgom volt sajna.

                    S nem utolsó sorban most van a legkisebbem szülinapja!
                    Ma olyan nehezen aludt el a drágám, szerintem ő is megérezte ezt az egy évvel ezelőtti "történést" - kb éjfélkor tudtam csak letenni. Na megyek fényképeket nézegetni róla...
                    Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                    Aki aromaterapeuta is

                    Comment


                      Cukorborsó, megadtam a tel. számod Panninak, akinek kellene majd a hordozótakaró, fog majd hívni, hogy megbeszéljétek, hogy mikor tud érte menni, és köszi nagyon a segítséget. Remélem, nem gond, hogy a számodat megadtam neki, de még majd most fog regisztrálni a mamamin, és így egyszerűbben el tud érni.
                      Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
                      Clauwi hordozási tanácsadó

                      Comment


                        andus, nagyon rosszul hangzik, amiket az mmr-ről írtál/meg olvasni lehet. akkor ti nem is adattátok? (mi van akkor, ha nem adatok egy kötelezőt?)
                        Edo és Nimród (2009/10/29)

                        Comment


                          ha a doki nem olyan szemléletű feljelent az ántsznél, asszem
                          Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                          Nagy zsibvásár itt

                          Comment


                            segítség - nem jár valaki véletlenül a kikában?

                            Kedves XIII. kerületi mamamik, nem mentek esetleg holnap-holnapután a kikába? Kinéztem a férjemnek ott egy ajándékot, de nem bírok már eljutni karácsonyig. Ha valaki arra vetődne, és tudna nekem venni ott egy fürdőkádba való párnát (ezt: http://www.kika.com/hu/termekek/m/ke...x-fuerdoparna/, és elküldené postán, akkor én utalnám a pénzt, és borzasztóan hálás lennék! Tényleg, csak ha valaki amúgy is megy... Előre is... nagyon...

                            (De ha vki tudja, honnan lehet ilyet gyorsan rendelni, az is jó, én nem találtam...)
                            Kata + Jakab (2008.02.08. 22:00) és Nudel (na jó, Franciska - 2009.11.19. 10:00)

                            Comment


                              halie37 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De édes! Andus, sikerült a vásárlás?
                              Igen, és kösz a fuvart még egyszer! A zsufi westend nem egy baba és mama-barát hely...
                              Rossz lett amúgy a vásárlás vagyis inkább a klub egyenlege, mert eltűnt 10e Ft a pénztárcámból a gy.házban... sajnos, amíg eleinte a j.házban voltunk, kint maradt a mamatankban...

                              katak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves XIII. kerületi mamamik, nem mentek esetleg holnap-holnapután a kikába? Kinéztem a férjemnek ott egy ajándékot, de nem bírok már eljutni karácsonyig. Ha valaki arra vetődne, és tudna nekem venni ott egy fürdőkádba való párnát (ezt: http://www.kika.com/hu/termekek/m/ke...x-fuerdoparna/, és elküldené postán, akkor én utalnám a pénzt, és borzasztóan hálás lennék! Tényleg, csak ha valaki amúgy is megy... Előre is... nagyon...
                              (De ha vki tudja, honnan lehet ilyet gyorsan rendelni, az is jó, én nem találtam...)
                              Én legkésőbb kedden megyek, hamarabb is tervezem, de nem biztos, hogy eljutok. Hová kell postázni?
                              Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                              karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                              Comment


                                andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én legkésőbb kedden megyek, hamarabb is tervezem, de nem biztos, hogy eljutok. Hová kell postázni?
                                Hát, csak a hídon túlra, Bp. II. kerület.
                                Kata + Jakab (2008.02.08. 22:00) és Nudel (na jó, Franciska - 2009.11.19. 10:00)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X