Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos sk sütik receptjei

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Ani, de jó, már a múltkori klub óta többen is próbáljuk kideríteni, ki készítette azokat az isteni finom kis golyócskákat, végre sikerült ! Köszi a receptet!

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    Comment


      #47
      No, én nem is kluboztam, tehát kóstolni sem kóstoltam, de a nagyon dícsért recepteket kimásoltam. Jöjjön a többi klassz recept is!
      Csege (2011.03.04)
      " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

      Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

      Comment


        #48
        Eszter,
        szívesen, de a múltkori klubban tuti nem én voltam az elkövető. Mi novemberben kluboztunk a mostani előtt először és utóljára, ha jól emlékszem, akkor is kókuszgolyót vittem, de nem minit...
        Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

        Comment


          #49
          orangeo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          citromos muffin Batyu Kán légyszíves írd le a receptet! köszönöm
          Ez igazán jó érzés.

          No, akkor Citromos-joghurtos muffin (nem reform, de lehet reformosítani )

          Hv:

          26 dkg liszt
          1 ek sütőpor
          fél kk szódabikarbóna
          15 dkg cukor (ez lehet barna, vagy nád is)
          1 cs vaníliás cukor
          1 db citrom
          2 dl natúr v. citromos joghurt (én citromossal csináltam)
          2 tojás
          fél dl olaj (én olívát tettem bele)

          tetejére: 10 dkg porcukor, 2 ek citromlé

          Egy tálban elkeverjük a lisztet, a sütőport, szódabikarbónát, cukrot, van. cukrot, citrom reszelt héját.
          Egy másik tálban a tojást kissé felkeverjük (mintha rántottát készítenénk), hozzáadjuk a joghurtot, olajat, citrom levét, majd apránként a lisztes keverékhez vegyítjük.

          Masszát a formákba kanalazzuk, majd előmelegített sütőbe küldjük. Nekem 2 adag jött ki belőle, 24 db. Nem kell a formákat nagyon teletenni, mert szépen feljön.
          Míg sül, a porcukrot a citromlével simára keverjük, s mikor a muffin kisült ezzel a mázzal megkenjük. (nálunk apának máz nélküliket is szoktam készíteni, úgy is nagyon finom)

          tanács: A masszát nem szabad túlságosan kikeverni, attól lesz finom, hogy a massza kicsit csomós.

          Comment


            #50
            Kávés-meggyes muffin

            Gyorsan leírom Marcsi77 kérésére, ízlett a fiainak! Azért ez nagy elismerés

            Hozzávalók (12 db):

            7 dkg Graham liszt
            7 dkg + pár dkg zabkorpa
            15 dkg bio nádcukor
            1 csomag vaníliás cukor
            1 kk sütőpor
            12 dkg vaj
            2 db tojás
            1 pohár joghurt
            kb fél deci koffeinmentes kávé (egy eszpresszónyi)
            10-20 dkg meggy

            (a Graham liszt és a zabkorpa helyett lehet sima finom liszt, nádcukor helyett is kristálycukor, ha ezek nincsenek)

            Összekeverem a lisztet, zabkorpát, sütőport. A cukrot a tojássokkal külön habosra keverem, majd hozzáadom a vajat, a vaníliás cukrot, a joghurtot és a kávét. Ezután kanalanként hozzáadom a lisztet (ha túl híg a kávé miatt, akkor még adok hozzá zabkorpát vagy lisztet). Legvégül belekeverem a meggyet. Előmelegített sütőben közepes lángon 30-35 perc alatt kész. (A joghurttól lesz annyira puha.)
            Juli

            Comment


              #51
              Letchie, nekem is nagyon izlett!
              Kata

              Comment


                #52
                Ó, de örülök neki! Nem volt sok, csak egy adag...
                Juli

                Comment


                  #53
                  jaj, én egy szuperfincsi kenyér-féleséget kóstoltam...valaki irja le a receptet!!!

                  hagyma és paradicsom volt belekeverve és fura kelttésztája volt, mint a bukta csak sós.
                  irtó jó volt!!!! tk liszttel készült azt hiszem és egy alufóliába volt jóóóól elrejtve

                  Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                  Comment


                    #54
                    Az isteni volt!

                    Tzatziki receptet is kérek szépen!!!!
                    Ábel (2008.06.02.)

                    Comment


                      #55
                      Bár nem süti, de gondolom nem bánjátok:
                      Tzatziki
                      1 kígyóubihoz kb fél liter lötyit használok. Ez lehet lecsöpögtetett joghurt (akkor kb 8 deciből lesz fél liter), vagy mondjuk fele tejföl-fele joghurt. Ebbe keverek 3 gerezd összenyomott fokhagymát, kb fél dl olívaolajat, sót, és ecetet. (Utóbbit ma elfelejtettem) Az ubit nagylukú reszelőn lereszelem, lesózom, majd 10 perc múlva kinyomom, és belekeverm a joghurtos alapba. Jobb, ha hagyom érni. (Én ezt indulás előtt dobtam össze)
                      Vera

                      Comment


                        #56
                        Vera köszi, nagyon-nagyon finom volt!
                        Ábel (2008.06.02.)

                        Comment


                          #57
                          a kávés meggyes finom volt nagyon, itthon jöttem rá, hogy sajnos csak kétfélét kóstoltam...hüpp...pedig annyit jártam az asztalnál, de valahogy mindig csak az jutott eszembe, hogy Flórinak adjak valamit
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            #58
                            amit vittem, az a meggyes piskóta jellegű cucc az tejfölös meggyes süti, és itt a receptje. találjátok ki miért ezt csinálom
                            mindig dupla adag készül és kefír helyett tejföllel készítem.
                            --------

                            "Lusta asszony sütije.
                            Hozzávalók: 1 pohár kefír(2dl) 2 pohár liszt 1 csomag sütőpor 1 csomag vanilliás cukor 1pohár kristálycukor fél pohár étolaj 2 db egész tojás Ízlés szerint meggy vagy valami gyümölcs,de el is hagyható akkor sima piskóta ,vagy egy kis kakaót szórhatsz bele ,akkor kakaós piskóta.

                            Elkészítés: A kefíres pohár a mérce,mindent azzal mérjél ki.
                            Az egészet egy tálba teszem(meggy vagy gyümölcs kivételével),robotgéppel kb.5 percig verem,hogy a tojás jól felverődjön,ki vajazott ,kilisztezett vagy sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm .A tetejére szóróm a lecsöpögtetett meggyet vagy gyümölcsöt akár lehet befőtt is.

                            160 fokra elő melegített sütőbe teszem,alsó-felső sütés,nem légkeverés ,mert a piskóta kiszárad.10 perc múlva a hőfokot fejebb teszem kb 180 fokra és addig sütöm amig fel nem emelkedik a piskóta.Ez Kb 20-25 perc.

                            Egy késsel tudod ellenőrizni ,hogy a piskóta átsült.A sütibe szúrkálod,és ha a késen nem marad tészta ,akkor kész ,ha ráragad még sütni kell.
                            Kb 30-35 perc alatt azért megsül .

                            Ha kihűlt szeleteljük ,tetejét porcukorral megszórhatjuk,vagy vaniliás pudinggal is fogyaszthatjuk.

                            Jó étvágyat! "
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              #59
                              Én kérném szépen a meggyes mákos és a gyümölcskenyér receptjét!
                              Livi

                              Comment


                                #60
                                Ha a gyümölcskenyér az a banánízű mandulás szeletelt süti (banana bread), akkor íme:

                                Keverj össze:
                                - 2 tojást
                                - 125 ml (1/2 cup) cukrot
                                - 80 ml (1/3 cup) olajat v. olvasztott vajat, majd adj hozzá
                                - 2 villával összenyomott (v. botmixerrel pürésített) JÓ ÉRETT banánt.

                                Ehhez keverd a
                                - 3 dl (1 1/4 cup) liszt,
                                - 1 teáskanál sütőpor,
                                - 1/2 tk. szódabikrbóna és
                                - 1/2 tk. só
                                keverékét.

                                Tegyél bele
                                - egy marék durvára aprított mandulát vagy diót,
                                - egy kisebb almát (meghámozva, kimagozva, apróra kockázva)
                                - egy marék mazsolát (ha szereted).

                                Öntsd egy kivajazott kenyérformába, és tedd a 180 fokra előmelegített sütőbe kb. 40 percre. A foma csak félig legyen, mert megnő! Akkor van kész, ha fogpiszkáló szárazon jön ki belőle.

                                3 napig is simán eláll (már ha marad belőle)
                                Melinda
                                Ádám 2005.04. Márk 2006.11. és Anna Lotti 2009.01. mamamija

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X