Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos sk sütik receptjei

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Klubos sk sütik receptjei

    Akció
    Gyűjtsük ide azokat a recepteket, amiket a klubba készítettünk és elnyerte sokak tetszését!
    Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
    "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
    Paulo Coelho

    #2
    Ha erre a kandírozott gyümis receptre gondoltatok...


    Aszalt sárgabarackos brownie

    Hozzávalók:
    23 dkg fehércsoki(nem volt, így én sima csokiból csináltam)
    15 dkg vaj
    20 dkg barna cukor
    4 tojás
    1/2 teáskanál vaníliaaroma
    17 dkg liszt
    1 teáskanál sütőpor
    1/2 teáskanál só
    32 dkg aszalt sárgabarack(nekem ennyi nem volt itthon, mazsolával egészítettem ki)
    4 dkg mandula
    5 dkg kókuszreszelék


    Elkészítés: Egy edényben olvasszuk meg a csokoládét és a vajat, kevergessük, amíg a csoki teljesen elolvad. A tűzről levéve keverjük bele a barna cukrot, a tojást és a vaníliaaromát. Egy tálban keverjük össze a lisztet, sütőport és a sót. Keverjük bele a megolvasztott csokiba. Keverjük össze az aszalt sárgabarackot, mandulát, kókuszreszeléket, és a felét keverjük bele a tésztába. Öntsük bele a tésztát egy kivajazott, 23 cm-es, négyszögletű tepsibe. A maradék sárgabarack/mandula/kókusz keveréket szórjuk a tetejére. 170 fokos, előmelegített sütőben 25 percig süssük.(én vagy 40 percig sütöttem villanysüttyőben)

    Jó étvágyat!!!
    Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
    "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
    Paulo Coelho

    Comment


      #3
      Narancsos csüti receptjét szeretném elkérni. Valamint egy átlátszó kis nejlon zacskóban volt kisebb méretű pogácsa nagyon finom az elkövetőjét és receptet keresem!
      „Ne zsúfoljátok tele lelketeket haszontalan gondolatokkal. Minek rágódni a múlton, elébe menni a jövönek? Maradjatok a jelen pillanat egyszerüségében.” Buddha

      Comment


        #4
        Itt a narancsos süti receptje. Én író helyett sima tejjel csinálom és így is remek. JA, és a csoki most kimaradt belőle, de csokisan még jobb!
        Livi

        Comment


          #5
          A Sajtos pogácsa receptet! Nyammm
          A gyerekek: Nagyfiú(2008), egy lány (2011), egy fiú (2013) és kislány(2016)

          Comment


            #6
            Valaki gesztenyegolyóját akaroooooooooom!!!!!!
            pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
            Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
            hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
            a XIII. kerklub ÚJ topikja

            Comment


              #7
              Én azt a sajtos pogit, ami kis átlátszó dobozba nvolt, és vhogy a tombola környékén került az asztalra Na az nagyon finom volt

              ZSu
              Gyerkők: Bence, (2003.06.27) Kata, (2006.03.09) és Lizi (2008.04.18)
              Már nem pelenkázom, nem hordozok, de tortázok :https://www.facebook.com/pages/Tort%...65744636891067

              Comment


                #8
                ha jól emlékszem, a pogik tálba szórója a sztIstván park környékén emlegetett valami cukrászdát vagy péket, vagy mit.... de ha a receptet nem is, a helyet ki kell deríteni, mert világbajnok pogi volt!!! (én nem is vagyok oda a pogácsáért! )



                mákos guba á la gondoltam egyet (mivel kb. családonként más recept a menő, és én se mindig így csinálom)

                6-8 száraz kiflit felkarikázni,
                kevés vajon picit megpirítani. tálba vele.
                1l tejből és 1 zacsi vaníliapudingból jó híg pudikát főzni.
                tettem bele egy darab vanília rudat is, meg citromhéjat (szárított, zacskóst - vajon az nem fenolos, mint a bolti citromok héja?? tudja ezt valaki???), meg cukrot - de lehet mézzel v. mással is édesíteni. mazsola mániások főzzenek bele mazsit.
                a kész pudingot rázuttyantjuk a kiflikre, összekeverjük, és kb. 10 dkg darált mákkal megszórjuk.
                hagyjuk kicsit állni, majd átkeverjük. ezt többször ismételni.
                jobb, ha szottyos, mint ha száraz és rágós (szerintem), ezért szükség esetén még kis tejet önthetünk hozzá.
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  #9
                  Volt egy isteni mákos-meggyes muffin. na azt...
                  Ábel (2008.06.02.)

                  Comment


                    #10
                    Meggyes-mákos muffin (Stahl-recept)

                    Hozzávalók:

                    15 dkg puha vaj
                    15 dkg cukor
                    fél vaníliarúd
                    2 tojás
                    12 dkg liszt
                    3 dkg darált mák
                    1 kávéskanál sütőpor
                    fél kávéskanál őrölt fahéj
                    1 citrom
                    4 evőkanál tej
                    10 dkg magozott meggybefőtt

                    Előmelegítjük a sütőt 200 fokra (gázsütőn 6-os), a muffintepsibe kapszlikat teszünk.
                    A befőttet lecsepegtetjük, félretesszük.
                    A vajat robotgéppel habosra keverjük a cukorral, meg a vaníliarúd kikapargatott belsejével. Ehhez egyenként hozzádolgozzuk a tojásokat.
                    Ezután a liszthez hozzászórjuk a darált mákot, a sütőport és az őrölt fahéjat, majd fakanállal belekeverjük a cukros-tojásos-vajas elegybe. A tésztába belereszeljük a citrom héját, utána fellazítjuk kevés tejjel és beleforgatjuk a lecsöpögtetett meggyszemeket.
                    A masszát a tepsibe adagoljuk. Kb. 20 perc alatt megsütjük.

                    (Én kicsit több meggyet tettem bele, úgy 12 dkg-ot. Örülök, hogy ízlett.)
                    Detti
                    Nóra (2007.11.03.) és Marci (2010.08.08.) anyukája

                    Comment


                      #11
                      köszi (én ettem meg az egész tepsivel )
                      Ábel (2008.06.02.)

                      Comment


                        #12
                        Joghurtos-citromos kevert süti

                        Ez a világ legegyszerűbb sütije. Mindent joghurtos pohárban mérünk (kivéve, amit nem ). Bármilyen, nem túl lédús gyümölccsel működik. (bááár, ha belegondolok, a citrom azért elég lédús )

                        2 pohár joghurt
                        2 db tojás
                        1 pohár cukor
                        2 ek méz
                        hn pohár olaj
                        1 tasak sütőpor
                        4 pohár liszt
                        reszelt citromhéj
                        citromszeletek

                        - a hozzávalókat a liszt kivételével összekeverjük (kézzel)
                        - a lisztet poharanként keverjük hozzá
                        - vékonyan kivajazott tepsibe
                        - a tetejére gyümi
                        - 180 C, 40 perc
                        M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                        Comment


                          #13
                          Volt a klubban most egy kerek tortaformában apró kis kockékra vágott süti, én azt szeretném! Árulja el valaki a titkot! Merthogy nagyon finom volt!
                          Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                          Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                          Comment


                            #14
                            Lívia, csatlakozom, nagyon ízlett nekem is!
                            A márciusi klubbeli golyórecept is érdekelne engem is!!!

                            Eszter
                            B1 (2004) és B2 (2007)


                            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                            Comment


                              #15
                              Lívia, asszem ez a süti Dittácska keze munkája!
                              Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
                              "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
                              Paulo Coelho

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X