Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos sk sütik receptjei

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    anyabebi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A mai eszméletlen finom narancsos-csokis cream au cake receptjét kérem szépen
    CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
    Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

    Comment


      Csatlakozom Bettihez....fantasztikus volt az a narancsos-csokis,köszönjük szépen,hogy ilyet sütöttélés a a napokban én is kipróbálom
      Andi,3 gyerkőc (Bence 1993.04.02.,Sára 2003.12.27, Barnuska 2009.02.18.)anyucija...már nem is olyan kezdő,lelkes "hordozós",főleg a kedvenc Bora Mt-ban...

      Comment


        Jujj én erről lemaradtam

        Szeretném viszont az sk. kenyérke receptjét! isteni volt, Aliz is befalt belőle 3 egész szeletet!!

        Comment


          Én a sajtos kréker? keksz? receptjére lennék kíváncsi. Bár félek nem tudnék belőle eleget gyártani...
          Dia, csemetéim: Daniella (1998) Marci (2004) Balu (2005) Júlia (2010)
          Vallj színt! rivallják. - Szivárvány… suttogom.
          Fodor Ákos

          hajnaldia kukac gmail pötty com

          Comment


            Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jujj én erről lemaradtam

            Szeretném viszont az sk. kenyérke receptjét! isteni volt, Aliz is befalt belőle 3 egész szeletet!!
            A magvas kenyérre gondolsz? (bár nem tudom, volt-e más?)
            Enikő - Áron 19 éves, Boróka Léda 5 éves

            Comment


              én annak a finom mézes sütinek a receptjét szeretném.....
              Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

              Comment


                Volt valami lapos aszalt padlizsános valami - na ezt jól megmondtam annak is jöhet a receptje, a'zuram is totál rákattant
                CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
                Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

                Comment


                  És mi volt az a fűszeres lapocska? Valami oregánós, majorannás csemege.... Mintha csak odakenték volna a tepsi aljára, megpirul és kiszed. De mi volt az?
                  Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                  Comment


                    Szerintem pont az volt az a bizonyos padlizsános. A ki mit hoz topikban írta szombat este az elkövetője, hogy ilyet készít aszalóban.

                    Aha, most gyorsan megnéztem. Szilda készítette. Szerintem is nagyon jó lett. Szilda, lehet ezt aszaló kütyü nélkül is csinálni?
                    Enikő - Áron 19 éves, Boróka Léda 5 éves

                    Comment


                      dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És mi volt az a fűszeres lapocska? Valami oregánós, majorannás csemege.... Mintha csak odakenték volna a tepsi aljára, megpirul és kiszed. De mi volt az?
                      moleni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerintem pont az volt az a bizonyos padlizsános. A ki mit hoz topikban írta szombat este az elkövetője, hogy ilyet készít aszalóban.

                      Aha, most gyorsan megnéztem. Szilda készítette. Szerintem is nagyon jó lett. Szilda, lehet ezt aszaló kütyü nélkül is csinálni?
                      Igen, az volt az a padlizsános, nagyon finom volt!!!
                      CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
                      Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

                      Comment


                        moleni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A magvas kenyérre gondolsz?
                        Én annak szeretném a receptjét!
                        A házi zakuszkával fenomenális volt!!!

                        janzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        én annak a finom mézes sütinek a receptjét szeretném.....
                        Ezt én is, jó sokat megettem belőle
                        A gyerekek: Nagyfiú(2008), egy lány (2011), egy fiú (2013) és kislány(2016)

                        Comment


                          janzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          én annak a finom mézes sütinek a receptjét szeretném.....
                          Ha a kék fémdobozban volt, akkor azt én sütöttem!

                          25 dkg mézet meglangyosítunk, belekeverünk 10 dkg margarint, 10 dkg cukrot, 2 kk fahéjat, 1kk szegfűszeget. Ha kihült belekeverünk 2 tojás sárgáját és egy egész tojást és 1 tk szódabikarbónát. 50 dkg sima liszttel összegyúrjuk és 1-2 órára a hűtőbe tesszük. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, forró sütőben 8-10 perc alatt barnára sütjük.
                          Annamari 04.07.28. Johanna 10.06.17. Olívia 12.10.26.

                          Comment


                            moleni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A magvas kenyérre gondolsz? (bár nem tudom, volt-e más?)
                            Igen! Kérjük a receptet

                            Comment


                              Magvas kenyér

                              Kenyérsütőben dagasztom, aztán kiveszem és a sütőben sütöm. Ebben a sorrendben rakom a gépbe:

                              200ml kefir
                              170-180 ml víz
                              1,5 kk só (szűken mérve)
                              1,5 kk cukor
                              1 ek olívaolaj (ebben sima napraforgóolaj volt)
                              60 dkg BL 80as kenyérliszt (10 dkg fehér tönkölyliszt, 35dkg rétesliszt, 15 dkg búzafinomliszt volt a klubos kenyérben)
                              késhegynyi aszkorbinsav a lisztbe keverve
                              12g friss élesztő a liszt tetejére morzsolva

                              Elindítom a normál kenyér programot. Amikor sípol (dagasztás vége előtt kb.4-5 perccel) beleszórok
                              1-1 ek szezám-, len- és napraforgómagot

                              Az utolsó kelesztés előtt kiveszem a gépből, veknivé formázom, belerakom egy sütőpapírral bélelt 8l-es kacsasütő jénaiba. Ráteszem a tetejét és úgy hagyom jó duplájára kelni. Ezután bespriccelem a jénai tetejét belülről egy kis vízzel és előmelegített 230 fokos sütőben sütöm kb. 40-45 percig. (Nem csattan szét!) Kb fél óra után 200 fokra csökkentem a hőmérsékletet. A végén le szoktam venni a tetejét és hagyom a kikapcsolt sütőben még kb 10 percíg, így ropogósabb, kérgesebb lesz a héja.
                              A BL 80as lisztet lehet helyettesíteni 2/3 rész rétes- és 1/3 rész finomliszttel. Ehhez keverek én tönkölylisztet.

                              Örülök, hogy ennyire ízlett, pedig előze este 11-kor még bajban voltam, hogy mit is vigyek.
                              Utoljára szerkesztette moleni; 2010.10.05., 12:39. Oka: .
                              Enikő - Áron 19 éves, Boróka Léda 5 éves

                              Comment


                                ganami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha a kék fémdobozban volt, akkor azt én sütöttem!

                                25 dkg mézet meglangyosítunk, belekeverünk 10 dkg margarint, 10 dkg cukrot, 2 kk fahéjat, 1kk szegfűszeget. Ha kihült belekeverünk 2 tojás sárgáját és egy egész tojást és 1 tk szódabikarbónát. 50 dkg sima liszttel összegyúrjuk és 1-2 órára a hűtőbe tesszük. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, forró sütőben 8-10 perc alatt barnára sütjük.
                                Ez volt az, nagyon-nagyon finom volt

                                Moleni köszi a kenyér receptet is!
                                A gyerekek: Nagyfiú(2008), egy lány (2011), egy fiú (2013) és kislány(2016)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X