Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Réka, köszi a beszámolót, és főleg a képeket! Te voltatok a legelegánsabbak, mi? :-)
    Ez a klubos Bambi egy "első-generációs" B, az újak még szebbek, jobbak, komfortosabbak, szagosabbak-színesebbek...jó ,ez csak vicc, csk azt akarom mondani, hogy nagyon örülök, hogy jó szolgálatot tesz, és az új még hiperebb lesz!
    Háton szerintem is rövidíteni kéne a bodyt egy felhajtással!
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #32
      Orsi!Hát,az biztos,hogy tény,hogy öltöztet egy ilyen helyes kis darab!És jön majd a folytatás...
      Réka
      Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

      Comment


        #33
        Kisgekkó olyan szépek vagytok a képeken! Rögtön feltűnt az avatarod is, annyira édes az a kép.
        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
        http://jucuu.blogspot.com/

        Comment


          #34
          Jucuu!Köszi!!
          Réka
          Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

          Comment


            #35
            Akkor ide beteszek egy képet a gypsymama zöld rugalmasról....
            Amúgy nekem nem tűnik annyira rugalmasnak, csak széltében nyúlik, hoszsában nem. Ez pedig előny lett volna, de végülis nagyon jó kis kendő. Vékony, tehát melegben ideális. A babót pedig kényelmesen be tudom vele kötni, egyelőre a zsebes keresztezettel szoktam. A hossza kifejezetten megfelelő, nekem főleg.
            Séta volt benne, elaludt a buba, szóval neki is bejön
            folyt köv...
            Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 16:27.

            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

            Comment


              #36
              Jó ezt olvasni, Kriszti! Tudtok jönni a klubba, elhozod? Mi következünk, úgy várom már...
              már nem vagyok mamami
              csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
              minden jót!

              Comment


                #37
                Kriszti, nőiesen bevallom, alig várom, hogy újabb képeket tegyél fel magatokról. Persze a baba, te és a kendő is szépek vagytok..., de ez a ház!!!
                Kérlek, mindig máshol fotóztasd magad! Plíz!
                Angéla
                Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                Comment


                  #38
                  tényleg, az a kemencén egy élő állat vagy egy fekete párduc szőre? :-)
                  Krsizti, khm... nem kéne egy topikot indítani "gerendaház szerlmesei" címen????
                  (ciki, hogy mindig mögé pillantgatunk, de tényleg vonzza tekintetet az a sok természetes szépség...)
                  Rebaba blog

                  email: hellorebaba@gmail.com

                  Comment


                    #39
                    JObb ötletem van, az augusztusi Klubbal hívassuk meg magunkat Krisztiékhez!
                    Szilva


                    Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                    Hurcibaba Klub (8)

                    Comment


                      #40
                      Liliputi meitai

                      Bogi már nagyon szeret önállóan gyalogolni, viszont mikor elfárad, vagy a helyzet úgy kívánja: szükség van a hordozásra. A fel-le vétel megkönnyítése, egyszerűsítése, gyorsítása céljából gondoltam, hogy "kipróbálnám" a meitait (igazából van egy babaközelbenes kötős kengurunk, de jelenleg kölcsönben van Missbl-nél - Franciaországban).

                      Szerencsére úgy alakult ez a hónap, hogy nemigen volt kötött/bkv-s programunk, a kimozdulásaink javarészt a környékünkön tett sétákból álltak. Azért írom, hogy szerencsére, mert sajnos a meitai nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, ugyanis nagyon kényelmetlen volt számomra
                      Még a hónap elején volt egy nagy "túránk": Orczy tér -Ökoszolgálat -Szabadság téri játszótér - Angyalföld - Orczy tér. Először háton vittem Bogit, és nagyon rövid idő után majd leszakadt a hátam! Alig vártam a Sz. téri játszóterezést, hogy végre letehessem... A meitai szoros volt, nem ez volt a gond, hanem, hogy számomra nagyon alacsonyan van benne a gyerek. Sokkal alacsonyabban, mint a kendőben szokott lenni, és ez nekem nagyon kényelmetlen. Idén az Ergoval ugyanezek a tapasztalataim. Pedig tavaly ilyenkor nagyon szerettem, nagyon kényelmesnek találtam. (Bogi egyébként most 12 kg, 92-es ruhákat hord). És elvileg ugye, minél nagyobb egy gyerek, annál lentebb kényelmes vinni, szóval nem tudom, mi ennek a problémának az oka...

                      A meitai pántjai amúgy szerintem kényelmesek voltak, a mintája gyönyörű, bár szerintem nem túl praktikus, hogy műszálas a külső része.
                      Az az érzésem, hogy a meitai nem tud olyan szoros lenni felül, mint a kendő, mikor jól meg van húzva a felső szegése. ez általában más meitaiosokat nézve is így tűnik nekem, és így is éreztem.

                      Visszatérve a túránkra: Az angyalföldi kiruccanásunkról hazafele jövet úgy döntöttem, hogy inkább csípőre kötöm a meitait, mert eddigre már szétment a hátam... Csípőn sokkal kényelmesebb volt, mint az ergo csípőn (valahogy nem húzta annyira a nyakamat a pánt, nem volt az za érzésem, hogy a "nyakammal" viszem a gyereket, mint az E-nál. Viszont: mire hazaértünk, totál megereszkedett az egész, Bogi csak lógott rajtam, már-már a térdemet verdeste

                      A hónap hátralevő részében egy darabig még vittem magammal sétálni, játszótérre a meitait, de időközben Bogi annyira belejött a gyaloglásba, hogy egyszer sem volt szükség hordozóra (mire fogom használni az újdonsült Katjámat? ). Így mostanság már szimplán csak gyalog megyünk, nem viszek magammal semmit. Ha (nagyon ritkán, nagyon rövid időre) fel kell venni, akkor kézbe viszem a kisasszonyt.

                      Összességében tehát: számomra továbbra is a kendő a nyerő. De szerintem ez nem a Liliputi hibája, hanem egyszerűen nekem kényelmesebb a kendő, mint egy meitai. És mint írtam, ennek a legfőbb oka az, hogy kendőben magasabban van a gyerek rajtam. (nem sokkal magasabban egyébként. De érzésben a különbség eget rengető számomra!)

                      Hosszú lettem nagyon. Bocsánat
                      Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                      Comment


                        #41
                        Off:
                        Livus ,

                        először nekem is hasonlóak voltak a tapasztalataim a kötős kenguruval (hadd magyarítsak... ), viszont úgy pár hónapja nagyon bejött, valahogy belenőtt a kisember. Magasságra egészen picivel nagyobb Boginál, és olyan 14 kiló.
                        Bár már csak akkor használjuk, ha hosszabb útról hazafelé esélyes a szunya.
                        A kendő szerintem is kényelmesebb.

                        ON
                        Ági
                        Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                        Comment


                          #42
                          Én fel tudom kötni Szilárdot olyan magasra is a mei tai-ba, hogy símán kilát a vállam felett előre. Pont ma este volt így rajtam. Azt vettem észre, hogy nagyon sokat számít, jól van-e felkötve a kendő. Néha azt gondolom, hogy a hosszú kendő kényelmesebb, aztán néha sikerül olyan jól felkötni az mt-be is, hogy alig érzem a gyerek súlyát, nem húz, nyom sehol.
                          Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                          http://jucuu.blogspot.com/

                          Comment


                            #43
                            Livus, köszönjük a beszámolót, nagyon érthető és tanulságos volt. Számomra az derült ki, hogy van, ami "Livus-specifikus" és van, ami az adott hordozóra vonatkozó jellemző.
                            Az Ergo máshova helyezi a súlyt, mint a MT elvileg, ezért meg kéne néznünk, nem volt-e kötésbeli gond, bár nem hiszem (Ergo többet tesz csípőre, MT többet oszlat el vállon, háton). Én csípőn nem horoznék sem MT-vel, sem SSC-vel ,amennyivel faramucibb a megkötése, annál kevésbé kényelmes, mint egy kendő csípőn.
                            Az, hogy felül kevésbé fogja a bébit háton, ez így van, aki megszokta a kendőt, annak ez biztos furcsa. Ezért nagyon fontos a MT-oknál a megfelelő szabás és párnázás. Egy jól megkötött kendő biztos, hogy kényelmesebb, mint egy rosszul szabott MT. Figyelem, nem azt mondtam, hogy rossz ez a MT!!! De egy biztos: Neked jobb a kendő, és nem tudtad kihasználni a MT nyújtotta előnyöket - hiszen számodra nem jelentettek előnyt:-)
                            Így szép az élet, ki kendőzik, ki más hordozót használ. Azért majd próbál másikat is, kíváncsi vagyok, van-e olyan más hordozó, ami bejön Nektek. Legalább megnyugodtál, hogy az új kendőd jó beruházás volt:-)
                            Kép nincs???
                            Rebaba blog

                            email: hellorebaba@gmail.com

                            Comment


                              #44
                              GypsyMama kék (géz) kendő

                              Kezdjük azzal, hogy nem nagyon fogok újat mondani : mindenki leírta már, hogy a géz kendők szellősek, vékonyak; ez az előnyük és a hátrányuk is egyben. És tényleg: ez a kendő szép is, vékony is és szellős is, ami egyrészt nagyon jó így harmincegynéhány fokban, másrészt nagyon más, mint az én Nandum; örülök, hogy kipróbáltam.
                              Mivel Dani sem éppen pehelysúlyú már (nem mértük mostanában, de biztosan több már 8 kilónál), szinte csak a háti kötéseket, no meg a csípőn keresztezettet próbálgattuk. Csípőn kifejezetten kényelmes volt; nem nyúlt meg, de pont engedett annyit, hogy Dani fejét bebújtassam a kendő szára alá, miután elaludt (ezt a Nanduval nagyon nehezen tudom megoldani: ha elég szoros ahhoz, hogy jól tartson, akkor nem fér alá a buksija, és többnyire az a vége, hogy újrakötöm). Elég sokat használtuk így, gyakran hosszabb távon is (pl. állatkert három gyerkőccel, hátizsákkal, Apa nélkül: D).
                              Háton kevesebbet hordtam benne a legényt. Ami a hátihordozást illeti, alapvetően batyu-párti vagyok, de ezzel a kendően csak nagyon nehezen tudtam batyut kötni. Arra számítottam, hogy vágni fog, de nem ez lett a baj, hanem inkább az, hogy Dani lábát iszonyú nehezen tudtam beállítani; volt, hogy második-harmadik újrakötésnél is lógott. (Amikor végre sikerült jól eltalálni, akkor rögtön szuper lett mindenkinek, de addig...). Hátizsebet viszont könnyű kötni vele, kényelmes is, és ugyanúgy, mint csipőn, ilyenkor is viszonylag egyszerűen meg tudtam támasztani a buksiját (Marci már nagyon profin tudja az öccse fejére igazítani a kendőt )
                              Összességében azt mondom: szép kendő, jó kendő, örülök, hogy itt volt - de nem érzek őrült késztetést arra, hogy elrohanjak venni egy ilyet .
                              Ja, és még valami: nem tudom, eddig hány mosáson esett át, de nekem kézmeleg vízben még jócskán eresztette a színét.
                              Képeket is kaptok, íme:
                              1. Dani és a Kendő: szerelem első kóstolásra
                              2. Állatkertben - csípőn, morcosan
                              3. Hátibéka

                              Comment


                                #45
                                Szöveg nélkül:
                                Varda

                                Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                                Az igazságnak sok arca van

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X