Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Babbinka

    Hát én nem fogom szegényt dícsérni. Na jó, kezdem azzal ami tetszett. Szuper a derékrész megoldása, tök jól eloszlott a 11 kilós lányom súllya, sehol nem vágott be.
    A vállpánt nekem nem volt jó, 1 óra után elkezdett zsibbadni mindkét kezem, mert valamit elnyomott. Utánam apa is felkötötte, azt mondta neki nem zsibbad anniyra, de a MT-nk sokkal kényelmesebb.
    Ami még nem volt jó, hogy nem igazán fejtettem meg hova kerül a gyerek lába. Ha a vállpánt alja és a body a lába külső felénél haladt, akkor elnyomta a lábát és roppant hülyén is nézett kis, ha viszont a vállpánt alja és a body körbeölelte a lábát, azt baromi nehéz lett volna egyedül felvenni. Biztos bele lehet jönni, de akkor inkább olyat veszek, ahol egyből fel tudom dobni a gyereket a hátamra.
    Bocs, nincs kép, mert nem is használtuk ez után, anniyra nem jött be.
    Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
    Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

    Comment


      Bamberoo oc SSC

      Júliusban a Bameroo csatosát volt szerencsénk kipróbálni :-)
      Nekünk kicsit nagy volt, én totyogó méretnek nézem...vagy óriás apáknak való :-) a 9 hónapos fiam (8.5 kg, 72 centi körül volt akkor) elveszett benne :-) Úgy használtuk, hogy kétszer visszahajtottam a derékpántot. Valószínű a nagy méret miatt, de nem tudtam elég szorosra húzni. Mindezek mellett alapvetően kényelmes volt, mindketten szerettük. Nagyon könnyű volt fel-le venni, Apa is kényelmesnek találta. Azt hiszem, ha a méret passzolt volna, igazán kiváló tapasztalataink lettek volna, így nem tudta igazán megmutatni, mit tud valójában :-)
      Köszönjük a lehetőséget, valóban egy jó hordozó :-) (képet igyekszem csatolni, saját géppel nem készült sajnos, de azért megteszem, amit tudok)
      Smizsy

      Comment


        Hunbaba

        bár most nem véletlenül, nem túl jó a megítéése- persze nem a hordozónak- az MT-t dícsérnem kell
        velünk volt Csákberényben,még júliusban- bocsánat a késésért- és annyira bevált h. hosszas próbálgatások után vettünk saját MT-t , azthiszem ez mindent elmond
        Mellékletek

        Comment


          csak hogy kilegyen a 100
          Mellékletek

          Comment


            köszönöm szépen a részletes beszámolókat!
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              gratulálok a 100.-hoz
              Rebaba blog

              email: hellorebaba@gmail.com

              Comment


                Bora MT

                Köszönjük a lehetőséget!

                Jelenleg egyetlen hordozóval rendelkezem s már igen ráfért egy mosás, valahogy szereznem kellett kölcsönbe egy másikat, míg a mienk mosódik-szárad.
                Mert Bende még napi 4-5 alkalommal van háton, akár órák hosszára is. Ilyen kihasználtság mellett nem tudtam volna kimosni, ha nincs másik hordozó.

                Nagyon szép kialakítású, strapabíró anyagú, sztem jó szabású hordozó.
                külön tetszik, hogy nagy a kapucnija, így az egész fej aláfér. Nem kell Nap miatt sapi+kapucni, elég csak az utóbbi. Esőben is lett tesztelve, szintén hasznosnak bizonyult a nagy kapucni.
                Amit még megjegyeznék vele kapcsolatban, hogy anyaga miatt érezhetően nehezebb mint a mienk (kord). Ez persze nem óriási hátrány, csak észrevettem.
                Szóval öröm volt hordozni vele, ajánlom mindenkinek

                Még egyszer, köszönjük a lehetőséget
                Mellékletek
                Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                Comment


                  Kozy piros, szíves, XL-pántos

                  Andrej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A következő teszt-áldozat a szíves Kozy (ki találta ki hogy az A4-es lap méretű szívet szívecskének nevezzük? )
                  Oké, eltelt egy kis idő az ígéret óta Tavaly novemberben próbáltam egy hétig, bár a fényképeken ez annyira nem látszik, mert sütött a nap. A teszt célja az volt, hogy -- MT-vásárlás előtt állván -- kipróbáljam a kapucni nélküli MT-ket is. Meg a hírös Kozyt!

                  Az anyagminőség első látásra nem tűnik arányosnak a termék árával, de amilyen vékony, annyira strapabíró. Hagyományosan (kar kívül) vittem benne a 10,5 kg-s, 15 hós lányomat, és teljesen rendben volt. Ami kényelmetlenné tette a használatát, az az, hogy a pántja csúúúúúszott! Tehát megkötöttem a csomó alapját, és mire a második csomót elkezdtem volna kötni, szétcsúszott az alap. Sokat, nagyon sokat lazult! Ezt anno annak tulajdonítottam, hogy ez a vékony, sűrű szövésű anyag ilyen, és kész. De azóta volt nálam (most is itt van) a másik Kozy, és ott nem jelentkezett ilyen probléma. Netán az előző kölcsönző öblítővel mosta ki? Mindenesetre az XL pántokkal masnit is tudtam kötni (lásd 2. kép)

                  A teszt lényege ugyebár az alvás, ekkor nyeklik a kicsi nyaka. Azt az instrukciót kaptam, hogy kössem át, ha elaludt, és majd az ív megtartja a fejét, hát így is lett, de másfél óra múlva már annyira összeeshetett a pufi kabát, hogy kilazultak a pántok, picike meg rátette kis fejecskéjét az egyikre, elfordult vagy 30 fokot, és gyakorlatilag a teljes súlya a jobb vállamon nyugodott. Ráadásul a jobb pánt összegyűrődött a feje miatt, így felülete a harmadára csökkent... vágott nagyon! Ez tulajdonképp a termék egyetlen hibája: a vékony bélésű, hajlékony pántok nem tartják meg alakjukat, ha oldalirányú terhelés éri őket, és a begyűrődött pánt iszonyatosan tud vágni. Gondolom jó kötéssel/újrakötéssel lehet védekezni ellene, de nem kockáztattam a kicsi ébredését, inkább tűrtem.

                  Ebből tanulva, kipróbáltam még valamit. A MT dizájnja lehetővé tette, hogy a derékpántot jó lazán vegyem fel (itt nem egy vonalban van a két derékpánt, hanem szöget zárnak egymással -- aki esetleg nem ismeri), és amikor átkötöttem (elalvást követően), jóóól meghúztam a pántokat, megnövelve a test hosszát (a feneke alá kerültek a derékpántok tkp.). Így már elég sok anyag maradt az ívből, hogy tartsa a fejet -- mint egy mini kapucni. Ez látható az utolsó két képen.

                  Köszi szépen a lehetőséget
                  Mellékletek
                  Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                  Comment


                    hálásan köszönjük Andrej az igen tanulságos, szemléletes és gazdagon illusztrált beszámolót!
                    a szívecskés elneveézt én találtam ki jó, mi?
                    Rebaba blog

                    email: hellorebaba@gmail.com

                    Comment


                      Azért nekem elég sokat kéne könyörögni apjuknak (és még akkor se lenne sikerem azt hiszem), hogy ekkora szívet felvegyen a hátára.
                      Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                      Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                      Comment


                        A Kozy nagyon kényelmes (nomen est omen? )

                        kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        hálásan köszönjük Andrej az igen tanulságos, szemléletes és gazdagon illusztrált beszámolót!
                        a szívecskés elneveézt én találtam ki jó, mi?
                        Hehe, igen. Újraolvastam, és lemaradt a lényeg: ez az MT volt eddig a legkényelmesebb a próbáltak közül, na talán még a kord pántos de luxe Bamberoo vetekszik vele, de az egy másik beszámoló lesz. Azt hiszem a hajlékony/vékony (de széles) vállpántokat szeretem az agyontömöttekkel szemben

                        KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azért nekem elég sokat kéne könyörögni apjuknak (és még akkor se lenne sikerem azt hiszem), hogy ekkora szívet felvegyen a hátára.
                        Höhö, én már rég túl vagyok azon, hogy érdekeljen, miben látnak Lásd a lepukkant kék dzsekit pl. Amúgy kétoldalas a cucc (a Kozy), a beszámolóból ez is kimaradt. A másik oldala sima fekete, minden férfinak bejön sztem. Pláne a hosszú hajúaknak
                        Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                        Comment


                          Didymos Till és mamamis Girasol

                          Júliusban és augusztusban nálunk volt a Didymos Till.

                          A Didymos volt az első úgymond csúcskendő, amivel szerencsém volt kötni. Bár az egyszerű kis nandummal elégedett voltam korábban, a dd-t használva láttam azért különbségeket: sokkal könnyebben tudtam feszesre húzni, jól elrendezni, sokkal kisebb csomó keletkezett, és túl hosszúra nyúlt hordozásnál kevésbé vált kényelmetlenné. Leginkább batyut meg hurkolt csípőkötést kötöttem vele, és jócskán kihasználtuk, a szeparációs szorongás legjobb ellenszere a kendő Ja, és azt hiszem, ez a dd tanított meg batyut kötni

                          Szeptemberben meg a mamais Girasol vendégszerepelt nálunk. Szép őszi színei vannak Úgy alakult, hogy többször használtuk itthon, mint utcán, mert eljött a hintázós időszak, és egyszerűbbnek tűnt ssc-t használni. De őt is kihasználtuk alaposan. Azt tapasztaltam, hogy Vera kevésbé tudja szétugrálni a batyut, mint a dd-nél. Kevesebbet próbált ugrálni? Jobban be van törve a Gira? Vagy csak kicsit más az anyaga, és nekünk ez jobban beválik? Nem tudom...

                          Mindenesetre nagyon köszönjük a lehetőséget a két kendő kipróbálására!

                          (Sajnos minden rossz összejött, ami a "hardverparkunkat" csak sújthatta. Didys képek készültek, de most nem hozzáférhetőek, Girás kép nem készült sajnos... )
                          Utoljára szerkesztette mendegélő; 2010.10.01., 13:14. Oka: rövidítés, kiegészítés
                          Orsi

                          Ez pedig egy film a kedvenc iskolámról: SUMMERHILL ...

                          Comment


                            Beco

                            Augusztusban volt szerencsém vendégül látni egy BECO ssc-t. Nagyon sok jót hallottam már róla, és mindenben alátámasztották a tapasztalatok a híreket Kiváló, kényelmes, praktikus hordozó. 10 hónapos fiamat hordoztam benne, főleg háton, de azért néha elöl is, mindkét módon kényelmes neki is, nekem is. Kevésbé "ölelős", mint a kendők és a mei tei-k, de azt gondolom, hogy ez inkább a kisebb babáknál szempont, a fiam már inkább nézelődni szeretett, de persze jó volt, hogy mindezt testközelből tehette . (Persze, azért jókat aludt benne ), Nekem is most már inkább a praktikussága, könnyen kezelhetősége volt szempont. Nagy előnye, hogy rendkívül könnyen, gyorsan lehet ki-be pakolni a gyermeket, hátulról nagyon könnyen lehet előrefordítani és vissza. (Ezt én fontosnak tartom, BKV-n egyelőre jobb szeretem elöl, valahogy biztonságosabbnak érzem). Mindent összevetve nagyon örülünk, hogy kipróbálhattuk, köszönjük szépen a lehetőséget.

                            Comment


                              Belin MT

                              Szerencsére két hónapig is birtokolhattuk ezt a gyönyörű darabot és szomorúak voltunk, mikor vissza kellett adni… Csak kengurunk volt idáig, még sosem volt alkalmunk kipróbálni MT-t, ezért csak ehhez tudunk viszonyítani. Teljesen meg voltunk vele elégedve! Nem is gondoltuk volna, hogy ez ennyire kényelmes! Sehol sem vág be, nagyon szép, nagyon igényes, ráadásul még finom is… Inkább tavaszi-téli-őszi meitainak ajánlanám, mert nyáron a 30 fokban kicsit melegünk volt benne. Hátrakötni még nem tudunk, így elöl hordoztunk, ami 7 kg-nál már eléggé megterhelő volt. Eleinte Nóri jól érezte magát „felkötve”, bármikor el is tudott így aludni. De egy idő után valamiért elkezdte tolni magát, hogy a mellkasomtól minél távolabb kerüljön, ami nagyon kényelmetlen volt nekem, meg úgy nézett ki neki is. A kenguruhoz képest annyi a hátránya, hogy viszonylag sokáig tart míg magamra kötözöm, közben koszos lesz a szára, hiába dugom a lábam közé… Esős időben nem is tudom hogy lehet ezt megoldani. Az is lehet, hogy én vagyok túl alacsony??? Azon is elgondolkoztam, hogyha télen bemegyek pl. egy bevásárló központba, ahol le kellene vetkőztetni a gyereket, akkor azt hogyan oldom meg? (Mivel magától sem ülni, sem állni nem tud még.)
                              De mindennek ellenére úgy gondolom, hogy az MT tömegközlekedéshez, hasfájáshoz és fogzáshoz is ELENGEDHETETLEN! Köszönjük szépen a lehetőséget!
                              Mellékletek
                              Anna, 3 kislány anyukája

                              Comment


                                BECO

                                Sikerült szeptemberre lecsapni a Beco-ra, és nagyon élveztük az 1 hónapos vendégszereplését
                                Ez az első SSC, amit hosszabb ideig és gyakorlatban is tanulmányozhattam, ezért nincs összehasonlítási alapom. Szerintem óriási előnye, hogy elöl is van a babán anyag (vagy hogy írjam, szóval értitek...) ezért nagyon egyszerű hátra forgatni. És akkor itt én be is fejezném az előnyöket... Csalódás volt a MeiTaihoz és a kendőhöz képest. Valahogy sosem tudtam úgy beállítani a csattokat, hogy jó legyen (de ez valószínűleg az én hibám). Elöl hordozásnál 2 sarok után leszakadtak a vállaim, de hátizsákként kényelmes! Az anyaga szerintem elég vékony, a body része még pont jó a csepp lányomhoz, de szerintem hosszabb távon rövid... Viszont tök jó, hogy kocsiból kiszálva nem ér le a földre a vége, mint a MeiTainak... na tessék, még egy előny
                                Összességében kiszerettem belőle (aminek NAGYON örülök, mert rengeteg pénz..) de nagyon-nagyon köszönöm a lehetőséget, hogy kipróbálhattam!


                                Kép nem sok készült, mert eltűnt a fényképezőgépem, de a régi (kicsit csotrogány) géppel kattintottunk egyet-kettőt (lsd lentebb, kellemes házianyu szerkóban otthoni tevékenykedés közben, de Borika legalább gyönyörű mint mindig)

                                KÖSZÖNÖM!!!!!
                                Mellékletek
                                Tavaszodik

                                Borika boldog anyukája (2010.03.23)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X