Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Terhességi diabétesz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!
    Sajnos szülés óta nem sikerült még visszajutni vérvételre, pedig időszerű lenne már nagyon. A kérdésem, hogy ti mikor hagytátok abba a diétát?
    Én próbáltam, de valahogy nem éreztem úgy jól magam. Most hogy tartom, legalábbis nagyjából, egész élhetőek a napok és a kilók is mennek le, amik évek óta nem.
    Mondjuk a terhesség alatti 170 g ch nem megy, de 190-200 fölé se megyek. És csak olyan lazán számolom, mint terhesség alatt. De a típusokat tartom, mert ha nem sikerül, akkor egész napra rám jön a zabálhatnék.
    Ez szerintetek annak a jele, hogy marad a cukor probléma velem örökre? Volt más is, akinek ilyen későn (8 hónap) még voltak ilyen érzései?
    Köszi.
    Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

    Comment


      rau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!
      Sajnos szülés óta nem sikerült még visszajutni vérvételre, pedig időszerű lenne már nagyon. A kérdésem, hogy ti mikor hagytátok abba a diétát?
      Én próbáltam, de valahogy nem éreztem úgy jól magam. Most hogy tartom, legalábbis nagyjából, egész élhetőek a napok és a kilók is mennek le, amik évek óta nem.
      Mondjuk a terhesség alatti 170 g ch nem megy, de 190-200 fölé se megyek. És csak olyan lazán számolom, mint terhesség alatt. De a típusokat tartom, mert ha nem sikerül, akkor egész napra rám jön a zabálhatnék.
      Ez szerintetek annak a jele, hogy marad a cukor probléma velem örökre? Volt más is, akinek ilyen későn (8 hónap) még voltak ilyen érzései?
      Köszi.
      Bár GDM-mel nem vagyok képben, de korábban IR-közeli állapot miatt én is diétáztam (eleinte 160 Ch, aztán már nem számoltam, csak a gyors-lassú felszívódásúak arányára figyeltem). Én most állok még a cukorterhelés előtt (23. hét).
      Viszont az jutott eszembe, hogy szoptatás alatt szerintem jóval magasabb CH-t kell bevinni, mint egyébként, nem? Ill. nálam az IR pajzsmirigy alulműködéssel társult, lehet, hogy neked is érdemes lenne megnézetni, de gondolom, ez csak szoptatás után értelmezhető...
      Én és az egyszemlányom

      Comment


        rau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!
        Sajnos szülés óta nem sikerült még visszajutni vérvételre, pedig időszerű lenne már nagyon. A kérdésem, hogy ti mikor hagytátok abba a diétát?
        Én próbáltam, de valahogy nem éreztem úgy jól magam. Most hogy tartom, legalábbis nagyjából, egész élhetőek a napok és a kilók is mennek le, amik évek óta nem.
        Mondjuk a terhesség alatti 170 g ch nem megy, de 190-200 fölé se megyek. És csak olyan lazán számolom, mint terhesség alatt. De a típusokat tartom, mert ha nem sikerül, akkor egész napra rám jön a zabálhatnék.
        Ez szerintetek annak a jele, hogy marad a cukor probléma velem örökre? Volt más is, akinek ilyen későn (8 hónap) még voltak ilyen érzései?
        Köszi.
        Igen, ez ismerős, de én leálltam a diétával szülés után. Én pont a határértéken voltam, szóval nekem tényleg elég volt csak pár dolgot kiiktatni az étrendemből és rendszeresen mérni a cukrot. Nem kellett gyógyszerezni, nem kellett méregetnem, bár a kórház kiadott egy ilyen diétás fúdebekelltertani-t. A cégemnél van dietetikus és az Ő tanácsai szerint tartottam.
        De a zabálhatnék, a remegés stb megmaradt azóta is. Nem mértem a cukromat. Most megyek majd vérvételre és erre is nagyon kíváncsi leszek. Menjél el vérvételre. Ez az első lépés. aztán a dokiddal meg kell beszélni, mert ha nincs cukrod, akkor lehet, hogy más van. Hormonális is lehet. Én is most próbálok mindennek utána járni, vérvétel, nőgyógyászat első körben.
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Ednia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Bár GDM-mel nem vagyok képben, de korábban IR-közeli állapot miatt én is diétáztam (eleinte 160 Ch, aztán már nem számoltam, csak a gyors-lassú felszívódásúak arányára figyeltem). Én most állok még a cukorterhelés előtt (23. hét).
          Viszont az jutott eszembe, hogy szoptatás alatt szerintem jóval magasabb CH-t kell bevinni, mint egyébként, nem? Ill. nálam az IR pajzsmirigy alulműködéssel társult, lehet, hogy neked is érdemes lenne megnézetni, de gondolom, ez csak szoptatás után értelmezhető...
          Igen, mondjuk a szoptatás időszaka is egy teljesen más téma valóban.
          "gyors-lassú felszívódásúak arányára figyeltem" én is csak ezt tartottam, de ezt gyakorlatilag azóta is, nem diéta és tökre tartható.
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Köszi, a gyors-lassú felszívódásra figyelek tényleg és nagyjából sikerül is tartani. Meg azt szerintem hosszú távon is érdemes, legalábbis erre jutottam magamtól. Meg persze majd megyek vérvételre is, csak most nem annyira egyszerű. A pajzsmirigyet is kellene nézni, mert az 1. gyerkőc után gond volt azzal is, bár a 2. után meg nem.
            És egyébként szoptatás alatt mennyi ch kellene? Ti hol olvastatok erről? Mármint még nem akadtam bele ilyen infoba, csak érzem, hogy a 160-170 kevés lenne, mert nem is tudom betartani...
            Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

            Comment


              Sziasztok! Nem tudom, jár-e még erre valaki, én minden esetre újra itt vagyok. 4. baba, eddig mindig volt valami fura a cukrommal, de a terhelésem mindig rendben volt. Legutóbb elhatároztam, hogy legközelebb pozitív teszttől diétázni fogok, hát eddig olyan rosszul voltam mindentől, hogy teljesen esélytelen volt, próbáltam figyelni, de alapvetően örültem, ha valamit le tudtam nyelni, s bennem is maradt, nem hogy számolgassak. Ma megérkezett a cukormérőm (legutóbb tönkre ment), ez most új lendületet adott, remélem rendben lesz minden. Vissza kell majd olvasnom, eléggé kiestem a gyakorlatból az elmúlt három évben.
              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
              Luca, B (2015) & F (2017)

              Comment


                lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok! Nem tudom, jár-e még erre valaki, én minden esetre újra itt vagyok. 4. baba, eddig mindig volt valami fura a cukrommal, de a terhelésem mindig rendben volt. Legutóbb elhatároztam, hogy legközelebb pozitív teszttől diétázni fogok, hát eddig olyan rosszul voltam mindentől, hogy teljesen esélytelen volt, próbáltam figyelni, de alapvetően örültem, ha valamit le tudtam nyelni, s bennem is maradt, nem hogy számolgassak. Ma megérkezett a cukormérőm (legutóbb tönkre ment), ez most új lendületet adott, remélem rendben lesz minden. Vissza kell majd olvasnom, eléggé kiestem a gyakorlatból az elmúlt három évben.
                Congratulations!!!
                Kriszti

                Comment


                  kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Congratulations!!!
                  Köszönöm!
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X