Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Veszélyes(?) mozgások terhesség alatt

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Szülés elött két nappal 38 hetesen még javában bringáztam. Más alternatíva nem is volt, vagyis igen, hosszú séta a 36 fokban két nyügös gyerekkel. Akkor inkább bicaj, rákötve az utánfutó, oviba beszálguldottunk, onnan hazaszáguldottam+ elötte bevásároltam

    Soha nem éreztem magam fittebbnek, szebbnek, kívánatosabbnak, szexibbnek, mint a terhsség végén (végig bicajoztam, közben költöztünk is, renováltunk is) annyira jó börben voltam, sokat mozogtam így akaratlanul is és nagyon jót tett.
    Hena
    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
    ClauWi hordozási tanácsadó

    Comment


      #47
      Egy mindenórás havernőmnek azt mondták, ne simogassák a pocakját, mert nagyon aktív a magzat, és kicsi a hely.
      Na erre varrjatok gombot!
      Miért mondhattak ilyet?
      Réka - aki Fruzsina (A Fékezhetetlen Agyvelejű , 2009. dec. 7.)
      és Csanád (Finommotorikus Bandita, 2012. febr. 12.) anyukája

      Comment


        #48
        Cinnamoon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy mindenórás havernőmnek azt mondták, ne simogassák a pocakját, mert nagyon aktív a magzat, és kicsi a hely.
        Na erre varrjatok gombot!
        Miért mondhattak ilyet?
        Biztos rosszat tesz a pocaklakónak a simogatás Kibújás után is annyira de annyira utálják a simogatást
        Angica + 4 kicsi
        tej-, tojás- és cukormentes:
        http://angi.mentesnasi.hu

        Comment


          #49
          Én azt olvastam valami "szakirodalomban", hogy a túl sok pocaksimogatás stimulálja a méhet. (Tehát megindíthatja a szülést?)
          Ági
          Bendegúz (08.07.28.) és Panna (11.03.18.) anyukája

          Comment


            #50
            Én az első babánák nagyon óckodtam a bringázástól,és mejd bele gebedtem a hiányába.Most a második babánál sík terepen kerekeztem már párszor és remek érzés volt, az külön öröm,hogy a kicsi lányom a hátam mögött ül közben.
            Az úszás isteni szerintem is, de én csak a szabad vizekre esküszöm.
            Utoljára szerkesztette ripple; 2012.08.02., 21:07.
            Egy 6 éves magas-igényű (többemberes) kislány és egy magas-igényű 4 éves kislány mamája.

            Comment


              #51
              Én az elsővel 6 hónapig néptáncoltam, de bicózni nem mertem a zökkenők miatt. Már nem táncolok, bicózni a másodikkal sem merek (pedig utálok falun belül autózni). Azt hiszem, keresnem kellene jógát pl.
              Gellért (2010.06.14.), Sára (2013.01.11 VBAC), Apamapa és Anyamanya
              Tesz-vesz város könyv kerestetik

              Comment


                #52
                Én a harmadik gyerekkel szinte a szülésig bicajoztam, söt utánfutóban húztam magam után a két nagyobbat...
                Hena
                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                ClauWi hordozási tanácsadó

                Comment


                  #53
                  A másodikkal bicikliztem, bár a végefelé már nem. Viszont láttam olyan kismamát, aki az utolsó hónapban is úgy vitte a gyerkőcőt oviba.
                  Sportolni szerettem volna, de a görcsök miatt minden komolyabb mozgásról le voltam tiltva.
                  Rita, Regina (2007.05.02) Zalán(2011.02.09.) Zétény (2015.04.29.)

                  Comment


                    #54
                    Following are some Dangerous signs while pregranant :
                    Vaginal Bleeding
                    Decrease in Fetal Movement
                    Severe Swelling
                    Leaking Fluid
                    Abdominal Pain
                    Abdominal Trauma
                    Preterm Contractions
                    Utoljára szerkesztette Matt66; 2012.05.29., 14:43.

                    Comment


                      #55
                      Én bringáztam egészen a 8. hónapig. Semmi gond nem volt, a dokim is azt mondta, ha nem versenyszerűen űzöm és jól érzem magam akkor nyugodtan. Én örültem is neki mert a falu szélén lakunk és nem igazán lett volna kedvem annyit gyalogolni, ami sztem megterhelőbb is lett volna mint a bringa.
                      Évi B(10.11.09.)Cs (13.03.31.) E(16.06.03.)kislány ruhák
                      kisfiú ruhák Eladó játékok, könyvek, női ruhák és babás dolgok

                      Comment


                        #56
                        Jelenleg zumbázni járok, de tervezzük a második gyerkőcöt, hát nem tudom, hogy azt meddig is lehetne tovább űzni!? Valakinek nincs ilyen tapasztalata?
                        Évi B(10.11.09.)Cs (13.03.31.) E(16.06.03.)kislány ruhák
                        kisfiú ruhák Eladó játékok, könyvek, női ruhák és babás dolgok

                        Comment


                          #57
                          kicsibocs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jelenleg zumbázni járok, de tervezzük a második gyerkőcöt, hát nem tudom, hogy azt meddig is lehetne tovább űzni!? Valakinek nincs ilyen tapasztalata?

                          Elsőszülöttem 7-8 hós korában kezdtem zumbázni, aztán 10 hós korában bejelentkezett a kistesó. Az egyik első jel az volt, hogy egyszerűen nem bírtam azt a tempót zumbán, amit előtte dalolva csináltam. Aztán hamar kiderült az oka Én azonnal abba is hagytam. Áttértem más mozgásra, ami nem olyan dinamikus és pulzusfelpörgető. RR terhes tornáját csináltam, be is vált nekem. (egyszer megnlzi az ember hanggal, utána le kell némítani, annyira butaságokat beszél )
                          Második gyerkő 3 hós korában újra zumbázni kezdtem, azóta is járok hetente egyszer.
                          Ismertem egy kismamát, aki 24 hetes korában még járt zumbára, pulzusszámlálós órával. Hááát, szerintem a zumba nagggyon nem való kismamának.
                          Én nagyon aktív voltam mind a két várandósságom alatt, de kerestem nyugisabb, de megtornáztató mozgásformát.
                          Sokan tartják RR terhestornáját brutálisnak, szerintem azoknak jön be, akik várandósság előtt is igen aktívan sportoltak.
                          Angica + 4 kicsi
                          tej-, tojás- és cukormentes:
                          http://angi.mentesnasi.hu

                          Comment


                            #58
                            angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Elsőszülöttem 7-8 hós korában kezdtem zumbázni, aztán 10 hós korában bejelentkezett a kistesó. Az egyik első jel az volt, hogy egyszerűen nem bírtam azt a tempót zumbán, amit előtte dalolva csináltam. Aztán hamar kiderült az oka Én azonnal abba is hagytam. Áttértem más mozgásra, ami nem olyan dinamikus és pulzusfelpörgető. RR terhes tornáját csináltam, be is vált nekem. (egyszer megnlzi az ember hanggal, utána le kell némítani, annyira butaságokat beszél )
                            Második gyerkő 3 hós korában újra zumbázni kezdtem, azóta is járok hetente egyszer.
                            Ismertem egy kismamát, aki 24 hetes korában még járt zumbára, pulzusszámlálós órával. Hááát, szerintem a zumba nagggyon nem való kismamának.
                            Én nagyon aktív voltam mind a két várandósságom alatt, de kerestem nyugisabb, de megtornáztató mozgásformát.
                            Sokan tartják RR terhestornáját brutálisnak, szerintem azoknak jön be, akik várandósság előtt is igen aktívan sportoltak.
                            Köszönöm a gyors választ! Én is aktív anyuci vagyok de nem nagyon mernék kockáztatni. Ezért is voltam kíváncsi más történetére. Imádom a zumbát, igaz én a terhességem után kezdtem el egy évvel és lassan szeretnénk másik babát. Azt hiszem akkor marad a kismama torna
                            Évi B(10.11.09.)Cs (13.03.31.) E(16.06.03.)kislány ruhák
                            kisfiú ruhák Eladó játékok, könyvek, női ruhák és babás dolgok

                            Comment


                              #59
                              Szülés előtti nap még bringával mentem bevásárolni... Egyáltalán: mindenhová biciklivel jártam. Kocsiba ülve görcsölt a hasam, gyalog meg valahogy nyomhatott a Bubi buksija egy ideget, mert az utolsó 3-4 hétben járkálva kétpercenként összecsuklott a bal lábam. Nem fájt különösebben, csak egyszerűen összecsuklott, én meg, ha nem volt mellettem a férjem, egyszerűen hasraestem. Ez ugye elég veszélyes, így inkább bicikliztem: úgy sosem fordult elő ilyesmi. A bringában az a jó, hogy ott "ki lehet állni" a nyeregből, míg a volán mögött ez ugye nem megy, ott ha huppan az autó, akkor te is.
                              A másik, ami nagyon jólesett: az úszás. Usziba nem mentem volna, mert ott kevés vízben sok a büdös ember, de a Balatonban egy-egy félóra után újjászülettem... A kis pocakpocok is imádta; kalimpált kettőt, majd édesen elaludt.
                              KoBoldizsár (2011.08.) táltos paripája.
                              „Minden újszülött gyermek azt az üzenetet hozza magával a világba, hogy Isten még nem veszítette el hitét az emberben.” R. Tagore

                              Comment


                                #60
                                angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                RR terhes tornáját csináltam, be is vált nekem. (egyszer megnlzi az ember hanggal, utána le kell némítani, annyira butaságokat beszél )
                                .
                                Abszolút igaz; én is így csináltam, egyszerűen nem bírtam hallgatni.
                                Csak így meg ugye zenét se hallja az ember, pedig azzal sokkal kevésbé uncsi.
                                De hogy félpercenként elmondja, hogy "konzultáljak" a dokimmal, meg figyeljek a testem jelzéseire, a következő félpercben meg: "Ne hagyd abba, keményen, nem baj, ha fáj, gyerünkgyerünkmégnyolcat!"
                                KoBoldizsár (2011.08.) táltos paripája.
                                „Minden újszülött gyermek azt az üzenetet hozza magával a világba, hogy Isten még nem veszítette el hitét az emberben.” R. Tagore

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X