Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Teherbeesés esélye 40 év felett? Spontán babák.

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    ZsAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, termèszetesen így teszünk☺️. Mivel sokrétű a mamami gondoltam “bekérdezek”.
    En 40 evesen voltam terhes a 4.kel, 41 éves voltam mikor szültem. Az első 3nál megcsináltattam a kombinált tesztet. A 4 nel mar sokkal nagyobb volt a kockazat, nagyobb volt a para is, ezert nem a kombináltat csináltattam, hanem egy joval drágábbat, akkor volt tóbbmint 100 ezer.... de nemcsak a három triszómiat szűri, ha jól tudom hanem ha kijön meg valami nyilvan azt is ráírták volna a papírra. A terv az volt, ha ott találnak valamit akkor egybòl megyek amniora. Az amniot nem mertem bevállani, addig amig nagyobb a kockazata a vetélésnek, mint a genetikai rendellenéssegnek. Plusz meg veszélyeztett terhes is voltam, görcsolt, kemenyedett allandóan a hasam. Tbre voltam egy olyan korhazban ahol nagyon jo genetikusok vannak a genetikai uhun, ott es szivuhut is csinaltak a gdm miatt. Negativ volt a vérvizsgalat, es a genetikai uhuk is negativak voltak, így nem voltam amniot. A Te dőntesed h melyiket csinaltatod, meg annyira sok mindentől függ, igy nincs biztos recept h mit válassz. A genetikai tanácsadasra menj el, es ott vazoltasd fel a lehetősegeket, válassz egy jó genetikust aki a genetikai uhut megcsinálja. 100 sz sosincs, számokkal dolgoznak, meg valószínűséggel.
    B & B & R & B

    Comment


      #62
      Uhh, de jó volt ezt olvasni. Köszönöm🌻
      Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

      Comment


        #63
        ZsAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Uhh, de jó volt ezt olvasni. Köszönöm🌻
        A lényeg h időben lépj. Hány hetes terhes vagy? Egyből kérj időpontot már most a 12.hetedik uhura is. Az amnio sem az ördógtől való, meg van a corionboholy biopszia is, azt sokkal hamarabb lehet. Tényleg sok lehetőseg van, es ezeknek a kombinációi is. Ha mindenféleképpen amniot csinaltatsz, akkor valszeg felesleges a fizetős vérvétel. A genetikus sokat segit! Mindeféleképpen menj el tanácsadásra. Sokan szúlnek 40 felett ma már nem számit extrémnek, de tényleg sokkal nagyobb odafigyelést szúkseges a terhesénél.
        B & B & R & B

        Comment


          #64
          nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          A lényeg h időben lépj. Hány hetes terhes vagy? Egyből kérj időpontot már most a 12.hetedik uhura is. Az amnio sem az ördógtől való, meg van a corionboholy biopszia is, azt sokkal hamarabb lehet. Tényleg sok lehetőseg van, es ezeknek a kombinációi is. Ha mindenféleképpen amniot csinaltatsz, akkor valszeg felesleges a fizetős vérvétel. A genetikus sokat segit! Mindeféleképpen menj el tanácsadásra. Sokan szúlnek 40 felett ma már nem számit extrémnek, de tényleg sokkal nagyobb odafigyelést szúkseges a terhesénél.
          most megyek a 12. heti ultrahangra, szeretnénk felelősen dönteni, mi is sok mindent átbeszéltünk, most már érdemes információt is kaptunk, abban maradtunk, hogy az ultrahangon kívül most egy kombinált vérvételt készítettünk, aztán meghallgatjuk a genetikust, - akiről pozitív visszajelzéseket kaptunk, aztán ezek fényében jön majd a következő lépés...köszönöm a segítséget, a kérdésem feltevésekkor ilyesmi beszélgetésre "számítottam" 🌼
          Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

          Comment


            #65
            ZsAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            most megyek a 12. heti ultrahangra, szeretnénk felelősen dönteni, mi is sok mindent átbeszéltünk, most már érdemes információt is kaptunk, abban maradtunk, hogy az ultrahangon kívül most egy kombinált vérvételt készítettünk, aztán meghallgatjuk a genetikust, - akiről pozitív visszajelzéseket kaptunk, aztán ezek fényében jön majd a következő lépés...köszönöm a segítséget, a kérdésem feltevésekkor ilyesmi beszélgetésre "számítottam" 🌼
            Akkor időben vagy. A kombinált teszt helyett vannak már jobbak is, sajnos jó drágák. Az uhu az első, utána genetikus csak mindenre kérj jó időben időpontot, mert mindenre heteket kell várfni, és ilyenkor nagyon fontos, h minél hamarabb kapj eredményt és annak fényében tudj dőnteni.
            B & B & R & B

            Comment


              #66
              nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Akkor időben vagy. A kombinált teszt helyett vannak már jobbak is, sajnos jó drágák. Az uhu az első, utána genetikus csak mindenre kérj jó időben időpontot, mert mindenre heteket kell várfni, és ilyenkor nagyon fontos, h minél hamarabb kapj eredményt és annak fényében tudj dőnteni.
              olyan rég volt az első és akkor még ifjoncnak😶 tituláltak, hogy most tényleg érzem, hogy menni kell - nyomulnom kell 😀, pedig annyi minden máson jár az eszem, no de persze a leghatékonyabban intézkedünk mindenben....."keresztbetettujjak", majd pár hét múlva remélem már többet tudok írni, mégegyszer köszönöm
              Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

              Comment


                #67
                ZsAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                olyan rég volt az első és akkor még ifjoncnak😶 tituláltak, hogy most tényleg érzem, hogy menni kell - nyomulnom kell 😀, pedig annyi minden máson jár az eszem, no de persze a leghatékonyabban intézkedünk mindenben....."keresztbetettujjak", majd pár hét múlva remélem már többet tudok írni, mégegyszer köszönöm
                Hajrá, drukk h rendben legyen minden!!
                B & B & R & B

                Comment


                  #68
                  Amniot direktbe csak akkor csinalnak ha volt elozmeny Gondolom, de ezt a genetikus jobban tudja.( Mondani is fogja) Meg a f.. se tudja mennyit valtozott a rendszer meg minden helyen mas.

                  Elirom h nalunk mi volt, vervetel ( valmi alapitvanyi igyenes volt) ami kockazatott mutatott, akkor genetikai tanacs adas+ uh ( ettol az uhatol nem lettunk okosabbak)+ idopontot kaptunk amniora. Akkor azt megcsinaltak tobb het mire jon az eredmeny, nalunk ez igazolt Edwards sydroma volt. Itt a genetikus holgy nagyon szepen mindent elmagyarazott stb, stb, orok hala erte. Mire bertem a korhazba megbeszelt idopontra a veteleshez addigra mar el is kezdodott gorcs+verzes. Igy fel idosen veteltem. A kovetkezo gyereknel automatikusan mentunk amniora az elozmenyek miatt (lehetett volna fizetos vervetel is) egy kisebb mintat vettek, itt mar minden oke volt.

                  Annyi jutott meg eszembe hogy az amnional az eredmeny az tuti+ nemet is meg mondjak.
                  Kriszti

                  Comment


                    #69
                    Nagyon köszönöm a Te válaszodat🙏 is. Mindenképp jelzek majd.
                    Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

                    Comment

                    Mamami portál footer

                    Összecsuk

                    Friss bejegyzések

                    Összecsuk

                    Cikk a mamami portálról

                    Összecsuk

                    szivárvány
                    Betöltés...
                    X