Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Már nem akarok szoptatni!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pont ezen gondolkozom, hogy érdemes-e fokozatosan. nálunk, (17 hós) 3-4 hónapja elkezdett csökkenni, reggel, este, napközben elalváshoz, ha itthon voltunk és nem a levegőn, és azért 1-2 alkalommal éjjel is. aztán fogzás betegség stb, az utóbbi 1-2 hónapban teljesen visszaállt a folyamatos cicin lógás és ez nekem nagyon nem jön be. teljesen nem választanám el, pici még, (bár ha magától döntene úgy, nagyon díjaznám )
    de esetleg annak va értelme, beállítani, h csak reggel-este? én még éjjel is benne vagy, de napközben nem esik jól, h félóránként v amikor eszébe jön, már kéri is. de erre milyen logikát találjak? m éjjel alszik a cici (najó, de eddig nem aludt? )
    de nappal...csak terelni tudok, az vagy bejön v nem...
    Engem is a nappaliak kezdtek el zavarni először, nem az altatósak, éjszakaiak.... egyszer annyira besokalltam, hogy szépen elmondtam, hogy mostantól csak a hálószobában van cici, csak alváshoz. Csak az első nap kérte párszor napközben, de sírás nélkül elfogadta mindig a nemleges választ, könnyen lehetett terelni, és kicsit sem viselte meg, nekem meg maradtak a meghittebb szopik, és így szívesen is adtam. Ez január elején volt, akkor volt 19 hónapos.
    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

    Comment


      Reab13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ági, nagyon nehéz lehet nektek most. Kitartás.

      Én egy hónapja írtam, h próbáltam megbeszélni Abival, h a cici alszik éjjel, de nem fogadta el. És ez napokig tartott, és mivel férj sem állt mellém, feladtam. Aztán megint újra megpróbáltam és most bevált. Most ért meg a mondat vagy nem tudom,mi történt, de elfogadja, hogy éjjel víz van, vagy bújás,simi. Néha próbálkozik,de nem engedek néha meg átalussza az éjszakát,amit több,mint 2 évig sosem tett. Nekem erre már nagy szükségem volt,mert dolgozom. Viszont este cicin alszik el és bölcsi után itthon kéri egyszer. Én képtelen voltam egyszerre teljesen elválasztani. Attól még félek...
      Andi
      Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

      Comment


        Ági,le
        kéne fejned mindig annyit,hogy ne legyen kellemetlen,ne fájjon.nem jár
        erre valaki?adnék kézi gépet.de kézzel se egy ördöngösség,föntről a
        bimbó felé húzom az ujjaimat,kis nyomással,másik kezemmel fogom a
        mellet.ha fáj is,tudom rossz,de muszáj lenne picit,h ne legyen rosszabb
        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

        Comment


          zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ági,le
          kéne fejned mindig annyit,hogy ne legyen kellemetlen,ne fájjon.nem jár
          erre valaki?adnék kézi gépet.de kézzel se egy ördöngösség,föntről a
          bimbó felé húzom az ujjaimat,kis nyomással,másik kezemmel fogom a
          mellet.ha fáj is,tudom rossz,de muszáj lenne picit,h ne legyen rosszabb
          Jajj, Ági.. Úgy érzem, hogy nagyon egy cipőben járunk.

          Viszont tényleg fejd le a melled, mert félő, hogy begyullad, az meg rémes..
          Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

          Eladó rucik és könyvek

          Comment


            zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ági,le
            kéne fejned mindig annyit,hogy ne legyen kellemetlen,ne fájjon.nem jár
            erre valaki?adnék kézi gépet.de kézzel se egy ördöngösség,föntről a
            bimbó felé húzom az ujjaimat,kis nyomással,másik kezemmel fogom a
            mellet.ha fáj is,tudom rossz,de muszáj lenne picit,h ne legyen rosszabb
            Zsófi,

            így csinálom kézzel, de nem tudom megindítani. Annyira erősen kell nyomni? Tegnap már egyszer megindult magától, akkor gyorsan mentem próbálni fejni, de így is csak cseppeket tudtam kipréselni, nem is segített semmit. Attól is félek, hogy valamit valahol rosszul nyomok, és azzal okozok gyulladást FUrcsa is, mert amíg intenzívebben szoptattam, a felesleg mindig elindult magától, néha már a melltartó nyomására is, csatakos volt a melltartóbetét. Most meg nem akar sehogy sem Ellenségemnek sem kívánom ezt a fájdalmat..... ha nem ér hozzá semmi, akkor is sajog, de ha bármi hozzáér....

            A tegnap éjszaka egyébként jobb volt, eleve jobban aludt, először már majdnem hajnalban ébredt, de nem teljesen, és nem is kérte konkrétan a cicit, bár a simogatásra sem volt nagyon vevő.... de viszonylag könnyen visszaaludt. Mai nappali altatásnál ugyanez volt. Szerintem már nem lesz visszaút (pláne, hogy én ezt a melleimmel nem szeretném még egyszer átélni mostanában
            Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2015.04.14., 15:34.
            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

            Comment


              Viszonylag erősen kell nyomni, igen. Ilyenkor meg különösen annak tűnhet.
              Merre laktok? Esetleg én is tudok kölcsönözni mellsziívót pár napra..
              Vagy furcsának tűnhet, de esetleg kérd meg a férjed, hogy segítsen..
              SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Zsófi,

              így csinálom kézzel, de nem tudom megindítani. Annyira erősen kell nyomni? Tegnap már egyszer megindult magától, akkor gyorsan mentem próbálni fejni, de így is csak cseppeket tudtam kipréselni, nem is segített semmit. Attól is félek, hogy valamit valahol rosszul nyomok, és azzal okozok gyulladást FUrcsa is, mert amíg intenzívebben szoptattam, a felesleg mindig elindult magától, néha már a melltartó nyomására is, csatakos volt a melltartóbetét. Most meg nem akar sehogy sem Ellenségemnek sem kívánom ezt a fájdalmat..... ha nem ér hozzá semmi, akkor is sajog, de ha bármi hozzáér....

              A tegnap éjszaka egyébként jobb volt, eleve jobban aludt, először már majdnem hajnalban ébredt, de nem teljesen, és nem is kérte konkrétan a cicit, bár a simogatásra sem volt nagyon vevő.... de viszonylag könnyen visszaaludt. Mai nappali altatásnál ugyanez volt. Szerintem már nem lesz visszaút (pláne, hogy én ezt a melleimmel nem szeretném még egyszer átélni mostanában
              Utoljára szerkesztette mauglina; 2015.04.14., 19:23.
              Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

              Eladó rucik és könyvek

              Comment


                huh,akkor nem tudom miért nem indul meg.ha ennyire föl van telve,nekem pár erősebb nyomás után ömleni szokott...(mikor a hordozós képzésre jártam,volt 1-1 Miska nélkül töltött éjszakám-napom,tudom milyen rettenetes kellemetlen ez)...
                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                Comment


                  SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Engem is a nappaliak kezdtek el zavarni először, nem az altatósak, éjszakaiak.... egyszer annyira besokalltam, hogy szépen elmondtam, hogy mostantól csak a hálószobában van cici, csak alváshoz. Csak az első nap kérte párszor napközben, de sírás nélkül elfogadta mindig a nemleges választ, könnyen lehetett terelni, és kicsit sem viselte meg, nekem meg maradtak a meghittebb szopik, és így szívesen is adtam. Ez január elején volt, akkor volt 19 hónapos.
                  ó, ez jó, ezt én is meglépem köszi
                  nekem még ennyire durva sose volt, de mikor így kezdett begyulladni a mellem (mikor a foga miatt csak csócsálta úgymond, de nem szopizott konkrétan), akkor zuhanyzáskor jó sokáig meleg vízet engedtem rá és úgy próbáltam masszírozni, akkor egy idő után megindult és akkor egy kis idő elteltével újra ugyanez. ez így hatott. hátha bejön...

                  Comment


                    SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kis bátorításra lenne szükségem, vagy nem is tudom, mire.... kisfiam lázas, nem nagyon itatható (ezzel amúgy is vért izzadok), viszont szopik ezerrel, nagyjából egész éjjel. Már minden porcikám fáj a kitekeredett pozíciótól, de nem is a szopi a legnagyobb gond, hanem amit közben a kezével művel: kapargat, a másik mellbimbót birizgálja a lehető legkellemetlenebb módon, ha oldalt fekszem és a "felső" ciciből szopik, akkor az alsó alá nyúl, és úgy kapar.... nappali altatásnál a kezét-lábát a torkomba akasztja, és matat-kapar, ha anyajegyet talál, azt. Nem tudom, hogy rosszabb-e, mint előzőleg, vagy csak ennyire betelt a pohár, de tegnap szégyenszemre feküdtem a lázas gyerekem mellett, tudva, hogy az a jó, hogy legalább van tej és szopik, így talán nem szárad ki, de közben a mellkasomon már keresztbe fontam a karom, hogy hagyjon már

                    Az eredeti terv az volt, hogy megvárjuk, míg ténylegesen beszokik a bölcsibe, ott is alszik, és akkor elválasztom, persze a betegségek miatt az ott alvás is már hetek óta húzódik, de amúgy sem tudom, kibírom-e addig
                    A kaparaszasra csak annyi, h nem vagy vele egyedul, rettento zavaro tud lenni. Mi is ezt jatsszuk egy ideje, en most epp varandosan szoptatok, epp eleg az ezzel jaro fajdalom, erzekenyek amugy is a bimboim, erre meg csavargatna, kaprgatna oket. En is siman odateszem a masik karom elebe, miutan a szep szo es finoman elveszem a kezet nem hasznal. De sajnos most ott tartunk, h megcsapkod ha nem engedem. Eleg elkeserito. Lehet kezdodik a dackorszak?! Mas is jart így?
                    Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

                    Comment


                      Egéranya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A kaparaszasra csak annyi, h nem vagy vele egyedul, rettento zavaro tud lenni. Mi is ezt jatsszuk egy ideje, en most epp varandosan szoptatok, epp eleg az ezzel jaro fajdalom, erzekenyek amugy is a bimboim, erre meg csavargatna, kaprgatna oket. En is siman odateszem a masik karom elebe, miutan a szep szo es finoman elveszem a kezet nem hasznal. De sajnos most ott tartunk, h megcsapkod ha nem engedem. Eleg elkeserito. Lehet kezdodik a dackorszak?! Mas is jart így?
                      Nálunk is ez van.. Mondjuk mostanában amúgy is üt-csíp-harap...
                      Nem kicsik még a dacoláshoz?!
                      Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                      Eladó rucik és könyvek

                      Comment


                        lehet, h ők különlegesen érettek

                        Comment


                          Szeretnék beszámolni: az első éjszakát leszámítva azt hiszem elmondhatom, hogy nehézség nélkül ment az elválasztás. Még egy-két éjjel előfordult, hogy felsírt a kisfiam - de máskor is fel szokott sírni -, mindkettőnknek tanulnia kellett, hogy ha nem szopival, akkor hogyan szeretné, hogy megnyugtassuk, de sosem ébredt fel teljesen és mindig hamar visszaaludt. Kérni többet már nem kérte a cicit. Tegnap éjjel pedig, születése óta először, átaludta a teljes éjszakát. Érdekes, de inkább eltávolodott tőlem, fejtől-lábtól fekszik (hogy ne is érezze a tej illatát? nem tudom....), de határozottan jobban alszik most. Ébredéskor mindig cici kellett ahhoz, hogy az álomból áttérjen a valóságba, méghozzá elég sok és sokáig. MOst inkább lehunyt szemmel pihenget még és amikor készen áll rá, hozzám mászik, és szorosan átölel Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy meghoztam ezt a döntést, jól sikerült időzíteni, úgy látszik, mert már ő is érett volt rá

                          A mellem is jobban van, bár még fáj azért
                          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                          Comment


                            SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szeretnék beszámolni: az első éjszakát leszámítva azt hiszem elmondhatom, hogy nehézség nélkül ment az elválasztás. Még egy-két éjjel előfordult, hogy felsírt a kisfiam - de máskor is fel szokott sírni -, mindkettőnknek tanulnia kellett, hogy ha nem szopival, akkor hogyan szeretné, hogy megnyugtassuk, de sosem ébredt fel teljesen és mindig hamar visszaaludt. Kérni többet már nem kérte a cicit. Tegnap éjjel pedig, születése óta először, átaludta a teljes éjszakát. Érdekes, de inkább eltávolodott tőlem, fejtől-lábtól fekszik (hogy ne is érezze a tej illatát? nem tudom....), de határozottan jobban alszik most. Ébredéskor mindig cici kellett ahhoz, hogy az álomból áttérjen a valóságba, méghozzá elég sok és sokáig. MOst inkább lehunyt szemmel pihenget még és amikor készen áll rá, hozzám mászik, és szorosan átölel Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy meghoztam ezt a döntést, jól sikerült időzíteni, úgy látszik, mert már ő is érett volt rá

                            A mellem is jobban van, bár még fáj azért
                            Hű, ez remekül hangzik!
                            Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                            Eladó rucik és könyvek

                            Comment


                              de irigyellek
                              és hogyan nyugszik meg/alszik vissza cici nélkül?

                              Comment


                                gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                de irigyellek
                                és hogyan nyugszik meg/alszik vissza cici nélkül?
                                Úgy vettem észre, hogy az ölelés, duruzsolás neki sok, magától szeretne visszaaludni, és általában elég, ha csak ráteszem a kezem a hátára, vagy lábára, és ha hív, elég csak mondani, hogy itt vagyok, nem kell több, mert akkor már nyüszögni vagy sírni kezd. Egyelőre legalábbis itt tartunk
                                Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X