Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ha meg tudod szervezni megnyugtatóan a gyerekfelügyeletet, és nagyon igényled néha az egyedüllétet, akkor csináld! nagyon sokat segíthet egy kimerítő időszakban, ha lelkileg feltöltődünk, és lehet, hogy az első, kísérleti próbálkozások nem is mennének olyan rosszul, mint ahogy elképzeled.

    2-4 óra egy olyan babának, aki már kóstolgat, nem a kiéhezés és szomjhalál széle. az más kérdés, hogy jól elmarad-e avval, akire hagynád, hogy efelől nyugodt lennél-e? ha agyon aggódod bűntudattal azt a 2-4 órát, megette a fene!
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Emili! Sztem írj privit Zsofka-nak, ha sorstársakra vágysz, ő kétéves manóval szenvedett sokáig a hozzátápival hasonlóan. De már rendeződni látszik a dolog.

      Ha már a nassolást említettétek! Kicsit zavarban vagyok ezügyben... Panka eszeget és szopizik is szépen, most 14 hónapos. Egyre többször eszi azt, amit mi.
      Én egyáltalán nem vagyok az a TV-előtt-egész-nap-nassolós. De azért eszegetek ezt-azt étkezések közben (banán, alma, müzliszelet, néha egy kis Anyu által készített süti is, ami szigorúan kevés cukortartalmú...), de sokat mozgok, biciklivel közlekedem általában, szóval eléggé állandó a súlyom. Viszont Pankát is általában megkínálom, ha én eszem. És a kocsiban (nagyon szenved az autósülésben, rettenetesen utálja) is mindig eszegetek vele, hogy ne sírjon. Már többen mondták, hogy ezt nem szabad. De kifejezetten vékony, nagyon sokat mozog (tegnap pl. a létrára fel-le, ezt gyakorolta egy órán át. ) Írtam már, hogy 14 hósan 8 kg, és 2630 g-mal született.
      Szóval bajt csinálom én ezzel? Ragaszkodni kellene a háromszori étkezéshez, és punktum, többet nem? Vagy inkább együnk ötször, de akkor asztalhoz ülve, megadva a módját? Mit tanácsoltok?
      Nikka
      Panka: 2007.10.16. (15:31)
      Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

      Comment


        Nos, engem is utolért a sors, és kénytelen vagyok tanácsot kérni, mert már nem tudom mit csináljak. Zsófi 3,5 hónapos, kizárólag igény szerinti szopi van. Ezzel még nem is lenne gond, de megint kisebesedtek a melleim, már 3. hete nem gyógyul. Olyan, mintha a bimbó alól lenyúzták volna a bőrt (jó piros, és ha nem kenem be, akkor fehér pikkelyes lesz) és közvetlenül a bimbó alja is be van repedve. Már kentem tiszta lanolinnal (ez a szülés utáni első sebesedést hamar regenerálta), mellbimbó kenőcsökkel, már végső elkeseredésben Bepantennel (pedig utálok szopi előtt fél órát kimosakodni a krémből). Szóval nem tudom mit tegyek. Azt mondják, hogy a szopási technikája jó (jól kapja be a bimbót), de az igaz, hogy úgy szív és úgy szorítja, mintha félne hogy elveszem tőle.
        Most jut eszembe, hogy szájpenésze volt, van. Lehet, hogy nekem is inkább bőrproblémám van? De ezt kinek mutassam meg? Ötletek????
        Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

        Comment


          Bonyimami: köszönöm a tippeket
          Azóta sem lett több tejem, de jobban megfigyeltem dolgokat: napközben jobb a helyzet, ált kétszer alszik hosszabban és akkor mindig szopi közben tud elaludni (ezen kívül máskor is szopizik persze).
          Pont este az utolsó szopinál van gond, akkor érzem, hogy kevés tejem lenne.
          Iszom tejserkentő teát -ez régebben mindig segített, de most egy kicsit sem, c fogást is próbálom, a meleg vizes dolgot még nem próbáltam, meg kicsit elbizonytalanodtam, lehet csak nehezebben alszik el, mert már máskor nem látszik úgy hogy hiányozna neki szopi/tej. És napközben sem érzem, hogy több tejem lenne vagy este kevesebb a napközbeninél, és nappal el tud így aludni, meg amikor éhes/szomjas akkor elég neki.
          A bolti pépeket még mindig szereti, bár megválogatja, melyikek jönnek be neki, széklete szerintem rendben van (mit látnék rajta, ha túl sok lenne neki a pép?) Hasa sem fáj szerencsére. (meg is mértem Julinkát: 75 cm-s kb és 9,7 kg -Laura sokkal később volt ekkora )
          Szóval lehet, nem is kevés a tej, neki pont elég csak engem nyugtatna meg ha több lenne?
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            Ildi, én a mai napig kenem a bimbómat, reggel-este. Ha vmi miatt nem kenem be egyszer, már fáj (sebek még nem jönnek, de azt nem is várom meg, hanem ahogy tudom, kenem...egy nap vagy 20x szoptatok, muszáj vmi védelem)
            Szájpenésztől simán lehet....(a bimbót is kenni kell borax-szal? Ilyesmi rémlik...de inkább várd meg az okosabbakat, nehogy még rosszabb legyen...)
            Kata
            Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
            Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

            Comment


              Nos, utána olvastam a la leche liga honlapján és a leírtak alapján úgy néz ki, hogy gombás fertőzésem van. Elmentem a háziorvoshoz, ő azt mondta, hogy Canestennel kenjem. Kiváltottam. Elolvastam a használati utasítást és a köv. van beleírva: "Szoptatási ideje alatt a mellbimbók területén nem alkalmazható." Akkor most mivel kenjem?!!
              Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

              Comment


                Ildi,

                ha a picinek gombája van, akkor tényleg valószínű, hogy neked is. A canestenes kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem ezt telefonon meg tudnád beszélni valamelyik ICBLC-vel.

                Az biztos, hogy egyszerre kell kezelned magadat és a babát, még egy darabig a tünetek elmúlta után is, különben esetleg kiújul, vagy felváltva pingpongoztok a fertőzéssel.

                Pucérkodj minél többet, ha teheted, melltartó és felső nélkül. Ha kicsit is tejes lesz a melltartód, cseréld. A melltartók mosására most a szokásosnál jobban figyelj oda (bár a magas hőfokon mosást nem bírják, sajnos). Ha szoktál használni melltartóbetétet, most inkább ne tedd, vagy nagyon gyakran cseréld (mivel a nyirkos-tejes közeget imádják a gombák).

                Ha a gombát kikezeltétek, a mellretétel technikája jó, akkor elvileg 1 hét alatt be kéne gyógyulnia (kb.) a sebeknek. Ha mégsem teszik, illetve újak keletkeznek, akkor megint meg kellene nézetnetek magatokat szakértővel.

                Jobbulást kívánok! Nagyon kellemetlen lehet ennyire sebes mellekkel, fájdalmak között ellátni a babát!
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  Celesztina,

                  az jutott még eszembe, hogy az esti szoptatások hogy szoktak telni? Van valami különbség a többi szoptatás és ennek a körülményei között?
                  Van persze egy alap mennyiség csökkenés estére, mindenkinél - de ha problémának érzékeled, talán ennél többről/másról van szó. Két babával azért nem olyan sima egy átlagos este, mintha egyedül róla kellene gondoskodnod...

                  A székletét azért kérdeztem, mert vannak babák, akik ugyan imádják a szilárdat, nagy mennyiségben - de sajnos székrekedést, vagy más problémát okoz a kijárati oldalon. Ha nálatok ez nincs, akkor azért kiindulhatsz abból, szerintem, hogy az emésztését nem terheli meg túlzottan.

                  Az én kompetenciám határai valahol itt vannak, egyébként. Szoptatási tanácsadónak még biztos vannak további kérdései/ötletei.
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    Ildi, nekem PONT ugyanez van. mondjuk nekem lelki okok állnak valszeg a háttérben, de 3 hónapja lassan ezzel szenvedek.
                    itt is írtam erről, olvasd vissza, ha gondolod.
                    szóval amit tanácsolni tudok, hogy menj el bőrgyógyászhoz. ő valószínűleg antibiotikumos vagy szteroidos kenőcsöt ír majd fel (én sokáig nem akartam használni őket, majd 3 hónap után már nem bírtam tovább. hamar gyógyulást hoztak, aztán visszaestem). szóval a tutit én sem tudom mondani, de a bőrgyógyász lenne az az orvos, aki erről pontosat tud mondani. ja, nekem ekcémám van, a tied is annak tűnik...
                    ha tudod, vidd magaddal a babát, mert a szájpenészét is meg tudja nézni talán.
                    HA nem akarsz erős kenőcsöket, még ezeket használhatod:
                    - borax a szájpenészre a babádnak és a te cicidre is
                    - halicar - homeopátiás kenőcs ekcémára
                    - Sanatopic krém (zsírozásra)

                    én használok még bioptron lámpát és homeós bogyókat is kaptam, de tulajdonképpen hossszan tartó javulás még semelyik szerrel nem volt.
                    nagyon remélem, hogy neked valamelyik segíteni fog!!
                    Irén
                    Zsombor (2008.05.27.) és Dani (2010.03.30) anyukája
                    www.mamarchivum.freeblog.hu

                    Comment


                      Köszi Hermanni2. Ma én is elkezdetem a bórax-glycerinnel kenni, majd meglátjuk 1-2 nap múlva mi lesz.
                      Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                      Comment


                        off: Ildi, tudod én vagyok, aki ágyat vett tőled drukkolok.
                        Irén
                        Zsombor (2008.05.27.) és Dani (2010.03.30) anyukája
                        www.mamarchivum.freeblog.hu

                        Comment


                          Azt olvastam a la leche liga honlapján, hogy nagyon eldurvult esetben tanácsos 1 nap szoptatási szünetet tartani. Az előbb megpróbáltam cicire tenni, de annyira belenyilalt a fájdalom, hogy elszédültem. Még jó, hogy a kanapén ültem és a párom ott volt mellettem, különben tuti, hogy elájulok. Azt írták a honlapon, hogy próbáljuk meg ebben az átmeneti időszakban kiskanállal v. pohárból etetni. Hát én mindent megpróbáltam, végső elkeseredésben még a cumisüveget is, de reménytelen. Csak ordít és ordít, pedig az nem tesz jót a gégegyulladásának sem (és az idegeimnek sem).
                          Annyira tanácstalan vagyok. Sajnos már annyira fáj, hogy a karom emelgetése is problémát jelent, mert ahogy húzódik a ruha, úgy a súrolja a mellemet is. Pucérkodni nem nagyon tudok, mert rettentően fázom és persze arra rögtön összehúzódik a mellbimbóm, amitől az mégjobban fáj. Ez az egész olyan, mintha csapdába kerültem volna.
                          Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                          Comment


                            Ildi! Nekem is volt ilyen cici fájás az elején, és a pucérkodással nekem is az volt a bajom, ami neked. Erre azzal a megoldással állt elő a férjem, hogy nem sajnált pulcsikra vágott két-két lyukat a ciciknek. Hátha, neked is segít. Kitartás! Amúgy én inkább a szájpenészre tippelek.
                            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                            Comment


                              tudjátok mit olvastam egy helyen? hogy a cicire egy-egy levél káposztát tesznek. Állítólag hűsít, gyulladáscsökkent, és gyógyít.
                              Próbálta már valaki?
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment


                                nekem pedig azt mondta a védőnő, hogy főzzek két filterből kamillateát és a nedves filtereket tegyem rá a bimbóra borogatásként... nem próbáltam ki, mert nem fáj annyira és a Garmastan lyukas pólóval kombinálva is megteszi, úgyhogy nem tudom milyen, de gondoltam elmondom, ez is egy tipp...
                                Matyi lassan hét, Noémi pedig négy és fél éves, Johanna Zelma 14 hónapos

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X