Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hetvari, de jó, gratulálok!

    (Nálunk szerencsére nem lett gond a bimbóvédőből - amit én meg a gyerekorvos tanácsára kezdtem el használni... Nekem 2 hétbe telt "lejönni róla".)
    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

    Comment


      VAn olyan, hogy 3 hós növekedési ugrás? Olika tegnap éjjel nagyon sokszor szopott és nyugtalan volt, ma délben is legalább 4x kéredzkedett vissza és mindkét mellemet kivégezte, tépte, kapkodta a kis fejét. Meg most este is nagyon nyugtalan volt. Úgy "keresett" mint újszülött korában.
      Persze azt nem hiszem, hogy egyik napról a másikra elapadt volna a tejem, még a napok is viszonylag nyugisak, de az tény, hogy valami nem jó neki, kevéskének tűnik a tej.
      Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

      Comment


        tévesen ment el....
        Utoljára szerkesztette bonyolult; 2009.09.29., 22:15. Oka: tárgytalan
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          hetvari,
          de jó hogy jelentkeztél, és pláne, hogy ilyen jó hírekkel!!!! gondoltam rátok, hogy vajon mi lehet veletek.... de gondoltam, hogy kisebb gondod is nagyobb az internetezésnél....
          ezek szerint lelkes segítséged volt a védőnő személyében? tök jó!!

          ügyesek vagytok és kitartóak!!
          a hirtelen sok szabadidődet meg élvezd ki, és dőlj hátra: relaxálj, pihenj.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            VAn olyan, hogy 3 hós növekedési ugrás? Olika tegnap éjjel nagyon sokszor szopott és nyugtalan volt, ma délben is legalább 4x kéredzkedett vissza és mindkét mellemet kivégezte, tépte, kapkodta a kis fejét. Meg most este is nagyon nyugtalan volt. Úgy "keresett" mint újszülött korában.
            Persze azt nem hiszem, hogy egyik napról a másikra elapadt volna a tejem, még a napok is viszonylag nyugisak, de az tény, hogy valami nem jó neki, kevéskének tűnik a tej.
            Van!
            van egyébként növekedési ugrás:
            ca. 2 hetesen, 4-6 hetesen, 10-12 hetesen, 6 hós kor körül, és innentől kezdve óriási a variabilitás. (enyim fiam hozta az átlagos növekedési ugrásokat, elányzó meg hetente kisebbeket, 2hetente nagyobbakat produkált - de kicsinek olyan votl, mint buddha és szépnek sem volt mondható ...bezzeg most!) szval nonstop minden nyikkra szopi, meg éjjel is minél többször (ilyenkor szoptatva gyorsabban átélhető a növekedési ugrás, szemben az éjjel ritkán szopival).

            hetvari! Gratulálok! És elismerésem! Nagy küzdelem lehetett...
            Nóra
            Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
            eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

            Comment


              Szájpenész ellen én sem találtam anno semmit a klasszikuson kívül, de azt találtam ki, hogy nem az ujjamat dugtam a szájába, hanem egy műanyag kiskanál nyelére csavartam a gézt és úgy ecseteltem. Így nem sértettem fel a körmömmel a szájpadlását (az én leányom még nagyon pici volt, és ha összezárta a száját mindig ez történt), hátha harapás ellen is megvéd

              Comment


                Sziasztok!

                A szoptatás/szopás megtanulásában valóban a védőnóm volt a segítség. Sajnos Mátyáa életének elsó 10 napjában szabadságon volt, de amikor megtudta, hogy milyen bajban vagyunk, attól kezdve minden nap itt volt min. 1 órát (eleinte reggel 7-re jótt, munkaidő előtt), és próbáltuk, próbáltuk, próbáltuk. Nagyon normális, természetes gondolkodású 50-es nő, és én nagyon hálás vagyok neki.

                Most ismét hozzátok is fordulok segítségért - azért éjszaka inkább ti vagytok az elérhetők
                Amíg Mátyás nem szopott, mindig kiszívtam a melleimből a tejet az utolsó cseppig. A jobb mellem jobban termel, éjstaka, 3-4 óra alvás után 150 ml fölött. Mátyás most abból szopott, de nem mindig képes az egészet kiszívni. Eddig nem szívtam ki a maradékot, de tegnap éjjel kézzel próbáltam fejni. Sikerült valamennyire, ahogy eddig tanultam, de a mellem felső részéből nem jött le. Most megint maradtak fent keméy, bogyós részek.
                Kérdésem: muszáj leszívnom/fejnem, vagy hagyjam, hogy megszokhassa a mellem a keresletet. Mátyás éjjel 4-5 óránként eszik, általában elég neki az, ami az egyik mellemben van, mire egyet kiürít (ha egyáltalán kiüríti), már nem érdekli a másik.

                Hm... Jó volna a gyors válasz...
                Réka , Mátyás (2009.08.18.), Zsombor (2011.07.02.) és Vince (2016.05.25.) édesanyja

                Comment


                  No, egy kicsit csak lefejtem belőle, nehogy begyulladjon.
                  Réka , Mátyás (2009.08.18.), Zsombor (2011.07.02.) és Vince (2016.05.25.) édesanyja

                  Comment


                    Alapesetben nem szükséges fejni, ha eddig fejtél, akkor fokozatosan hagyd abba. Így a melled beállhat a baba igényeire. Az is jó, amit írtál, hogy éppen annyit fejsz csak, amennyi a "megkönnyebbüléshez" szükséges, és aztán szép lassan arra sem lesz már szükség. Szép szopizós napokat kívánok!
                    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                    Comment


                      Köszi a válaszokat a méhűri betapintás miatt. Már valóban nem akuális
                      Most viszont szoptatási tanácsadót keresek, aki házhoz jönne a 6. kerületbe.
                      A kórházban szépen belövellt a tej, Vilma akkor még nem volt velem, úgyhogy fejtem [nagy örömömre 20 ml-t sikerült], spriccelt is kicsit, ami az előző gyereknél szinte sose fordult elő. Vilma a hazajövés napján szopott először rendes vákuummal [addig csak nyalogatta [illetve tápozták + infúziózták]]. Itthon lelkesen szopik, de nem tudom, megy-e egyáltalán valami a szájába. Nem hallom nyelni [néha ad olyan hangot, mint mikor a buborékok visszamennek a cumisüvegbe], ő meg belealszik pár szívás után, aztán újrakezdi, belealszik stb.
                      Minimálisakat kakil, de van napi 3 db kakis pelus.
                      Megmérni még nem mertem, mert annyira beparáznék, hogy azonnal bevetném a biztonsági vésztartalék tápot, amit felírtak.
                      Tegnap próbáltam fejni etetések után és szánalmas 15 ml gyűlt össze egész nap [reggelre akartam tartalékot, amíg varratszedésen leszek se haljon éhen].
                      A kisasszony nappal szépen alszik evés után [amit úgy is tudok értelmezni, hogy épp éhen hal], este viszont kb. 8-tól hajnal 3-ig szórakoztat fél- vagy 1-óránkénti riadóval.
                      VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                      VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                      kézimunkás blogom

                      Comment


                        ja és egyáltalán nem büfizik. ez baj? vagy jó?
                        VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                        VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                        kézimunkás blogom

                        Comment


                          ha nem zavarja h nincs büfi (tehát nem érzed h fájna ahasa) akkor nem baj sztem, éjjel amúgysem szokta az ember büfiztetni

                          az nem jelent semmit h te szopi után mennyit fejsz, mert a tejleadó refleksz legjobban a kisbabádra indul be tehát egy gépre kevésbé és ez csak talán azt mutatja h nem indult be a leadás
                          legtöbb tej a szopizás alatt termelődik, tehát nem két szopi között!
                          ha van 5-6 nedves pelus és 4-5 kakis akkor nem hal éhen a babád
                          próbáld meg h éjjel nappal max 1,5-2óra teljesen el etetések közben és minden etetéskor mindkét mellre rakd rá Vilmát (egyik mell 20-30perc aztán a másik 10-20perc is akár) és az etetés kezdetétől számold a max 2órát
                          azt figyeld h a füle mozog e szopi közben, intezív szopást jelez ha igen
                          kéne hallanod hogy nyel, de lehet h csak nagy a zaj körülöttetek azért nem
                          6. kerületbe sztem fogsz találni vkit aki kimegy www.ibclc.hu ról is kereshetsz, ők inkább kijönnek de pénzért persze
                          de ha semmi nem jön össze akkor ha szombaton 11körül lejössz a Liszt Ferenc tér 6-ba (az gondolom közel van neked) a gyerekkönytárba ott lesz perinatális szaktanácsadó aki tud segíteni sztem!
                          Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
                          Alvós konzultáció!
                          Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
                          Szoptatást támogató csoport
                          ÖLBEBABA
                          LLL szoptatási tanácsadó

                          Comment


                            ja és cumisüveget, nyugtatócumit kerüld!
                            (de ezt gondolom mondanom se kell)
                            Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
                            Alvós konzultáció!
                            Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
                            Szoptatást támogató csoport
                            ÖLBEBABA
                            LLL szoptatási tanácsadó

                            Comment


                              Réka! mennyi idős Mátyás??
                              Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
                              Alvós konzultáció!
                              Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
                              Szoptatást támogató csoport
                              ÖLBEBABA
                              LLL szoptatási tanácsadó

                              Comment


                                Sziasztok!
                                Pár hét múlva születik a harmadik gyerekünk a szegedi Klinikán. Ott egy-két éve vezették be, hogy öt nap helyett hármat töltenek bent a mamák-babák a szülés után. A PKU (meg a többi anyagcsere-betegség) szűréséhez szükséges vérvételt viszont mindenképp megcsinálják még az ott töltött idő alatt. Az eredményes vizsgálathoz állítólag olyan fél deci egyszerre elfogyasztott fehérjetartalmú táplálék szükséges. Mivel a legtöbb baba nem szopik ennyit egyszerre a születése utáni három napban, szépen megitatják őket úgy 60 ml tápszerrel. Ez engem irtóra irritál, de eddig akinek elmeséltem, mind bolondnak nézett, hogy miért vagyok emiatt annyira oda.
                                Szerintetek érdemes "harcolni", esetleg később visszamenni a vért levetetni, vagy a gyerekorvossal megbeszélni, hogy ő leveszi, ha már szopik eleget a baba? Vagy nem olyan súlyú a dolog, hogy ennyit vacakoljunk vele? Okozhat ez bármilyen gondot?
                                Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
                                Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
                                teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X