Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem is lenne egy kérdésem.
    Kisfiam egyre kevesebbet szopizik, ennek megfelelően egyre kevesebb a tejcsi. NEm ezért aggódom, hiszen mindig ő szabályozta a szopikat és a tejcsi mennyiségét, sosem volt ez gond...amikor volt, azt is megoldottuk.
    Ami viszont aggaszt az az, hogy vajon így is elég tápanyaghoz jut? Olvastam vhol, hogy egy 1 évesnek napi fél liter tejcsire van szüksége. Nem tudom, hogy ez megvan-e. Ma pl majdnem egész nap az apjával volt, nagyon keveset szopizott. Vajon így is hozzájut a fontos tápanyagokhoz (pl kálcium)? Más kajából? Azért adok neki sajtot, túrót, joghurtot, na de az elegendő? Van erre valami ajánlott mennyiség?
    Vagy bízhatok még mindig a kisfiam ösztöneiben, hogy annyit szopizik, amennyire a szervezetének szükége van?
    Köszi, ha válaszoltok.
    Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

    Comment


      Kekecke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem is lenne egy kérdésem.
      Kisfiam egyre kevesebbet szopizik, ennek megfelelően egyre kevesebb a tejcsi. NEm ezért aggódom, hiszen mindig ő szabályozta a szopikat és a tejcsi mennyiségét, sosem volt ez gond...amikor volt, azt is megoldottuk.
      Ami viszont aggaszt az az, hogy vajon így is elég tápanyaghoz jut? Olvastam vhol, hogy egy 1 évesnek napi fél liter tejcsire van szüksége. Nem tudom, hogy ez megvan-e. Ma pl majdnem egész nap az apjával volt, nagyon keveset szopizott. Vajon így is hozzájut a fontos tápanyagokhoz (pl kálcium)? Más kajából? Azért adok neki sajtot, túrót, joghurtot, na de az elegendő? Van erre valami ajánlott mennyiség?
      Vagy bízhatok még mindig a kisfiam ösztöneiben, hogy annyit szopizik, amennyire a szervezetének szükége van?
      Köszi, ha válaszoltok.
      Ági, a napi fél liter tejcsi az valójában 280-500 ml az ajánlások (WHO, EU) szerint, ha egyéb állati terméket is fogyaszt a baba. Igen, a savanyított tejtermékek nagyon jók, azokból jobb az ásványi anyagok felszívódása, mint a sima tejből.

      Azért azt érdekes lenne megtudni, hogy vajon miért szopik egyre kevesebbet ez az egyéves - akinek boldog szülinapot! - pl. nincs türelme hozzá? Éjjel sem szopik többet mostanában? Mikor kapja az egyéb kajákat? Szopi előtt, után, helyett?
      Juhász Judit, LLLL, IBCLC
      30-371-3647
      juhasz pont judit kukac lll pont hu

      Comment


        Köszi a választ Judit!
        Tényleg nincs türelme nappal szopizni Misinek. Van olyan nap,amikor akár 15ször is kéri a cicimet, de megvárni a reflexet, csak kb 5-6szor várja meg. Éjjel 2-4szer kér, akkor mindkét mellből kb 1 hónapja (addig csak az egyik kellett neki). Ha éhes, már ha szilárd kajcsi kell neki, akkor a kisszékéhez megy, hogy ő most bele akar ülni. Vizet szokott inni kajcsik után, nem kér cicit. Azaz bekapja, de már szalad is, hiszen vannak érdekesebb dolgok, mint anya felé fordulva szopizni. Kajcsikat kb mindig ugyanakkor kap a nap folyamán, cicit akkor, amikor kéri. Ez mindig is így volt. Sosem volt szopi rend, hanem egyszer csak 6 hónaposan (akkor még szopi után)adtam neki pár kanál kajcsit. Most meg már egyértelműen jelzi, hogy ő enni szeretne, nem cicizni. Persze vannak csúszkálások az evési időpontokban, de azért hozzávetőleg kialakult egy rend.
        Örülök, hogy ezek szerint minden rendben. Mennyi tejtermék elég neki? Minden nap adjak neki, vagy ha egyik nap több sikerül, akkor másnap elég a kevesebb is?
        Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

        Comment


          Kekecke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi a választ Judit!
          Tényleg nincs türelme nappal szopizni Misinek. Van olyan nap,amikor akár 15ször is kéri a cicimet, de megvárni a reflexet, csak kb 5-6szor várja meg. Éjjel 2-4szer kér, akkor mindkét mellből kb 1 hónapja (addig csak az egyik kellett neki). Ha éhes, már ha szilárd kajcsi kell neki, akkor a kisszékéhez megy, hogy ő most bele akar ülni. Vizet szokott inni kajcsik után, nem kér cicit. Azaz bekapja, de már szalad is, hiszen vannak érdekesebb dolgok, mint anya felé fordulva szopizni. Kajcsikat kb mindig ugyanakkor kap a nap folyamán, cicit akkor, amikor kéri. Ez mindig is így volt. Sosem volt szopi rend, hanem egyszer csak 6 hónaposan (akkor még szopi után)adtam neki pár kanál kajcsit. Most meg már egyértelműen jelzi, hogy ő enni szeretne, nem cicizni. Persze vannak csúszkálások az evési időpontokban, de azért hozzávetőleg kialakult egy rend.
          Örülök, hogy ezek szerint minden rendben. Mennyi tejtermék elég neki? Minden nap adjak neki, vagy ha egyik nap több sikerül, akkor másnap elég a kevesebb is?
          Nem kell ezt a dolgot nagyon túl görcsölni. ) Ha változatosan elé teszel mindent (zöldség, gyümölcs, gabona, hús, tejtermékek), akkor biztosan nem fog hiányt szenvedni semmiben. Nem lehet egy életen át tudományosan kiméricskélni, hogy melyik táplálékféleségből mennyire van szükségünk.... Egyébként azok, akik egyáltalán nem fogyasztják állatok tejét, más forrásokból hozzájutnak a szükséges tápanyagokhoz. A tejet azért ajánlják, mert a legtöbb helyen (még a fejlődő országokban is) viszonylag könnyen hozzáférhető fehérje, ásványianyag és kalóriaforrás. De azért lehet élni nélküle is. )
          Egyébként a gyerkőcben is megbízhatsz: végeztek olyan kísérletet, ahol totyogó korú gyerekek elé tettek mindenféle ételt. Azt tapasztalták, hogy - bár lehet, hogy egy bizonyos időszakban csak egyféle ételt ettek pl. vagy csak húst vagy csak tésztát vagy csak zöldséget stb. - hosszú távon mindegyik teljesen kiegyensúlyozottan táplálkozott. Ez most nem azt jelenti, hogy mindennap tegyél Misi elé hatféle főzeléket, hogy kiválaszthassa, melyikhez van kedve. Csak azt, hogy ha változatosan táplálkoztok, akkor biztosan hozzájut mindenhez, ami kell.
          Juhász Judit, LLLL, IBCLC
          30-371-3647
          juhasz pont judit kukac lll pont hu

          Comment


            Judit, köszönöm szépen.
            Még egy kérdésem lenne: amikor bevezettük pl a spernótot, vagy a májat, vagy a sajtot, akkor csak keveset volt szabad adni. Most már lehet annyit, amennyit kér? Pl kicsifiam ellene egész nap kb 1 kiló sajttal. Imádja. Most már kaphat korlátlan mennyiségben mindent? (Már amit mi is ennénk...pl mi is nagyon szeretjük a sajtot, van, amikor jóóóóó sokat meg tudunk belőle enni. De pl tojásból azért nem eszünk dobozszám reggelire.)
            Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

            Comment


              Kekecke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Judit, köszönöm szépen.
              Még egy kérdésem lenne: amikor bevezettük pl a spernótot, vagy a májat, vagy a sajtot, akkor csak keveset volt szabad adni. Most már lehet annyit, amennyit kér? Pl kicsifiam ellene egész nap kb 1 kiló sajttal. Imádja. Most már kaphat korlátlan mennyiségben mindent? (Már amit mi is ennénk...pl mi is nagyon szeretjük a sajtot, van, amikor jóóóóó sokat meg tudunk belőle enni. De pl tojásból azért nem eszünk dobozszám reggelire.)
              Azért azt nem hiszem, hogy jó lenne, ha Misi egy kiló sajton lenne egész nap (bár meg tudom őt érteni, én is nagyon szeretem a sajtot). Nem kell kifejezetten picit adni neki, de túlzásba sem jó esni pl. egy szelet kenyérre egy szelet sajt jár, akkor is, ha leeszi róla. Csináld úgy, ahogy a józan eszed (és a pénztárcád) diktálja. Nagyobb korában sem fogod hagyni, hogy egy egész tábla csokit megegyen egyszerre csak azért, mert az olyan finom....
              Juhász Judit, LLLL, IBCLC
              30-371-3647
              juhasz pont judit kukac lll pont hu

              Comment


                Persze, persze, ezt csak viccből írtam. Naná, hogy nem sajttal tömöm, csak tuti nem lenne ellenére. De ez a szelet kenyér-szelet sajt arány jó volt, köszi...jelenleg ugyan tuti, hogy csak a sajtot enné meg, a kenyérből meg talán csak pár falatot, hiszen a sajttal jól lakott. Nem is csak a sajtra értettem a kérdést, hanem pl a spenótra, májra is. Remélem, nem tudok ennyit adni neki, amennyi sok lenne.
                Töredelmesen bevallom, hogy mi ugyan ritán eszünk csokit, de akkor képesek vagyunk bevágni egy táblával (ha még csak egy táblával...), csak azért, mert az olyan finom... csak hogy a példádnál maradjak. Persze erre nem fogom Misit rászoktatni...mindenesetre köszi a válaszokat és a türelmedet!
                Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                Comment


                  köszönjük a segítséget, rendbejöttünk
                  Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                  Comment


                    A menstruációnak van hatása a tejképzésre? Most jött meg először a terhességem óta, és azt vettem észre, hogy azóta kevesebb tejet tudok felfogni a tejgyűjtő kagylóval.
                    Detti, aki az örökmozgó mindig ölelgetnivaló Lili baba (2009.02.25) anyukája

                    Comment


                      catsrule eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A menstruációnak van hatása a tejképzésre? Most jött meg először a terhességem óta, és azt vettem észre, hogy azóta kevesebb tejet tudok felfogni a tejgyűjtő kagylóval.
                      Ez ált. így szokott lenni. Utána minden rendeződik ... igény szerint.
                      Nóra
                      Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                      eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                      Comment


                        ...meg az íze is megváltozhat,nekem azt szokta mondani a védőnő(ok,lehet annyira nem ért hozzá,nem tudom)hogy van akinek kesernyésebb lesz.
                        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                        Comment


                          Mit lehetne tenni, hogy a két mellem egyformábban termeljen? A bal kb. harmadannyit termel, mint a jobb, és ez már a méreteken is látszik
                          Amikor fejek, akkor látom, hogy a jobból több csatornából jön a tej és vastagabb sugárban.
                          Emlékszem, hogy a fiamnál is volt különbség, de nem ekkora
                          Wish
                          Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

                          Comment


                            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ...meg az íze is megváltozhat,nekem azt szokta mondani a védőnő(ok,lehet annyira nem ért hozzá,nem tudom)hogy van akinek kesernyésebb lesz.
                            off, szemtelen leszek (bocs, védőnéni!) kóstolta...? kiét??? nekem még nem jutott eszembe... na, majd legközelebb! fő a tapasztalat! megyek, mert rámfér, hogy aluggggyak
                            Nóra
                            Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                            eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                            Comment


                              dinkin köszi. úgy tűnik már rendeződik.
                              Detti, aki az örökmozgó mindig ölelgetnivaló Lili baba (2009.02.25) anyukája

                              Comment


                                Wish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Mit lehetne tenni, hogy a két mellem egyformábban termeljen? A bal kb. harmadannyit termel, mint a jobb, és ez már a méreteken is látszik
                                Amikor fejek, akkor látom, hogy a jobból több csatornából jön a tej és vastagabb sugárban.
                                Emlékszem, hogy a fiamnál is volt különbség, de nem ekkora
                                Nekem meg fordítva. És igen, a méreten is egyértelműen..
                                Én azzal próbálkoztam, hogy a jobb (az a kevesebbet termelő) mellemből sűrűbben etettem. Komfort szopinál, és éjszaka is próbáltam csak abból.

                                Eredménytelenül....
                                1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X