Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!
    Az normális, hogy fogakkal rendelkező gyerek félálomban a mellembe mélyeszti a felső fogait? Nem harap rá, nem is szorít, csak szúr, fáj, és jó sokáig látszik a nyoma.
    Emese, K (2013. 06.), Z (2015. 04.) és kicsi Z (2017. 06.) anyukája

    Comment


      Nálunk is előfordul, félálomban minden előfordulhat... Mikor a fognövesztés aktív szakaszában van, akkor érnek a fogas balesetek.
      Eszti, egy kócos ovis és egy pihés pelusos anyája

      Comment


        lányok, mitől lehet az, hogy a 3,5 hós kislányom,aki amúgy nagyon szépen gyarapszik, és minden rendben vele, a szopival is, mostanában ha szopizik, tekereg, húzza a mellemet, nyöszörög? nem értem, úgy tűnik, kell neki, mert mindig visszaveszi a szájába, de kínlódik vele. hasa nem hiszem, hogy fáj, mert amikor vízszintesbe "állítom", múlik a baj... ez nem mindig van így, de mostanában sokszor.
        Andi, a "három királylány, egy királyfi" mozgalom vezetője
        segíts mindennek olyannak lennie, mint amilyen úgyis. (fodor ákos: gyakorlat)

        Comment


          Andi, nálunk ilyenkor mellet kell váltani. Akkor is, ha még bőven sok ideig arra a mellre kéne visszatenni...Nimród ezt nem tudja Legtöbb esetben a másik mellet simán elfogadja és nyugodtan szopik belőle.
          Bori

          Comment


            üveggalamb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            lányok, mitől lehet az, hogy a 3,5 hós kislányom,aki amúgy nagyon szépen gyarapszik, és minden rendben vele, a szopival is, mostanában ha szopizik, tekereg, húzza a mellemet, nyöszörög? nem értem, úgy tűnik, kell neki, mert mindig visszaveszi a szájába, de kínlódik vele. hasa nem hiszem, hogy fáj, mert amikor vízszintesbe "állítom", múlik a baj... ez nem mindig van így, de mostanában sokszor.
            Nálunk épp 3 hónaposan csinálta ezt, de csak ülő szoptatási helyzetben. Akkor egy jóideig csak fekve tudtam szoptatni, majd 6 hónapos kora után újra ment ülve is.
            Lányomnak egyértelműen a sok külvilági inger (fények, zajok) volt a baja, nem tudott odafigyelni a nappali ülős szopikra, annyira izgatta a "világ".
            Féltem, hogy reflux, már mindennel riogattam magam, de nálunk végül csak ilyen jellegű szopisztrájk volt.
            Próbáltál több helyzetet is?
            Eszter, egy virágszemű lányka (2013) és két egypetéjű ikerlegény (2016) édesanyja. - 3 év alatt 3

            Comment


              köszi, lányok,most már én is azt látom, hogy a külvilág zavarja. figyelget mindent, arra fordul. próbálom nyugiban és kipróbálom a más helyzetet is
              Andi, a "három királylány, egy királyfi" mozgalom vezetője
              segíts mindennek olyannak lennie, mint amilyen úgyis. (fodor ákos: gyakorlat)

              Comment


                Segítség!!! Harap!!! Nem találtam ilyen témájú topikot. Alul van két foga és nagyon élesek! Eddig nyugton volt, pedig már pár hete meg vannak a fogacskák. Gondoltam is, hogy az alsókkal nem tud harapni szopi közben mert ott a nyelve, de most mégis. Ha felsikkantok, vagy rászólok, hogy NEM elkezd röhögni! Mostmár figyeli a hatást, és direkt harap!!! Mit csináljak? Hogy értessem meg vele, hogy ez nem vicc? (7,5 hós)

                Comment


                  Szólok határozottan: fáj, elveszem, mondom, hogy óvatosan, és visszaadom. Ha újra harap, kezdem elölről, ha nem bírom tovább, vége a szopinak egy időre (a következő kajálásig - ha éhes, akkor úgyse a harapással fog szórakozni szerintem). Szerintem majdnem minden gyerek végigmegy ezen, kitartást! Pár nap alatt azért rájönnek, hogy mit nem kéne csinálni.
                  A felső fogaknál olyan szokott lenni, hogy meg kell tanulniuk azzal is szopni, nálunk akaratán kívül is fognyomot tudott hagyni, ezért ha éreztem hogy fáj, akkor ugyanezt eljátszottam, mondtam, hogy nagyra nyissa a száját, amikor bekapja, általában működött.
                  Zsuzsi a három lányú
                  hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                  Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                  Comment


                    som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szólok határozottan: fáj, elveszem, mondom, hogy óvatosan, és visszaadom. Ha újra harap, kezdem elölről, ha nem bírom tovább, vége a szopinak egy időre (a következő kajálásig - ha éhes, akkor úgyse a harapással fog szórakozni szerintem). Szerintem majdnem minden gyerek végigmegy ezen, kitartást! Pár nap alatt azért rájönnek, hogy mit nem kéne csinálni.
                    A felső fogaknál olyan szokott lenni, hogy meg kell tanulniuk azzal is szopni, nálunk akaratán kívül is fognyomot tudott hagyni, ezért ha éreztem hogy fáj, akkor ugyanezt eljátszottam, mondtam, hogy nagyra nyissa a száját, amikor bekapja, általában működött.
                    Uhh, a felső fogakat én már meg sem érzem, pedig mindig szép mély nyomot hagynak NEm gondoltam volna az első héten, hogy ennyire meg tud edződni a mell. Az viszont durva, amikor álmában rázár, ismerős
                    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                    Comment


                      A harapás és a fogak rázárása is megvan nálunk. Nálunk is volt egy rövid időszak, hogy Abi direkt harapott és vigyorogva leste a hatást. Meg úgy engedte el a cicit, hogy fél méterre kihúzta a fogával és tetszett neki.Akkor én is kétségbeesve olvastam itt,hogy mit tegyek,mert már ott tartottam,hogy akkor a szopinak annyi. Az, hogy mondtam,h fáj,nemigen értette,nemigen zavarta, mostanság sem. Én is elvettem tőle, abbahagytuk, sírt, visszakapta,megint harapott, megint elvettem,de akkor már hosszabb időre.Végül csak megértette gondolom, mert pár nap után már egyszercsak nem harapott többé.
                      Mostanában (hónapok óta) már az van,hogy félálomban belém mélyeszti a fogakat, néha rá is szorít,állandóan fognyom látszódik, ha bedugom a kisujjam,h kivegyem, arra is ráharap. Tenni nem tudok ellene semmit. Már egész megszoktam,de rosszabb napjaimon viszont nem tudom elviselni és olyankor megfordul a fejemben az elválasztás,de ez eddig még csak gondolat maradt.
                      Andi--Abigél (12/11/29) anyuja

                      Comment


                        Nálunk is most volt egy harapós időszak, de úgy néz ki megunta. A rászólás nem segített, csak nevetett.
                        Rosemary és B (2013.12.12)

                        Comment


                          Na látom, nem csak az én cicijeimet harapja le a gyerek. Másfél hónap alatt kinőtt hat foga és HARAAAAAAP! Tanácsot kérni jöttem, de úgy látszik csak azt tudom, amit teszek. Rászólok, elveszem, ő meg nem érti, hogy mi van. Tökre stresszelek szoptatáskor, hogy most vajon rázár, vagy szopizik szépen? Mikor kezd bealudni elveszem tőle, mielőtt ráharapna. Lehet én szúrtam el, mert mikor még nem voltak fogai, akkor is rászorított félálomban az inyével, csak az nem fájt. Ma viszont szabályosan lefeszítettem a mellemről a kissrácot. Áhh, leírtam, de úgy látszik ezen túl kell esni. Remélem gyorsan lecseng a ciciterror, mert reszketve nehéz szoptatni.

                          Comment


                            mi a helyzet a harapós babákkal?mi is beálltunk a sorba
                            már az egyik mellemet nem tudom odaadni neki,olyan lyuk van rajta...nem tudom miért csinálja ezt.semmit sem ér,ha elveszem tőle,és mondom hogy nem.10hós.mondjátok,hogy abbahagyja egyszer
                            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                            Comment


                              Zsófi abbahagyják csak győzd kivárni, illetve reméljük (biztosan) kibírja a Keller is... Az én lánykám már csak akkor harap meg (és akkor is többnyire véletlenül) ha új fog került elő a szájacskájában. Az meg kibírható. Aránylag gyorsan túlestünk ezen az időszakon...
                              Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                              Comment


                                Kopp-kopp lekopogom, hogy Peti pár napja nem vadul. Ellenben fogcsikorgat, amitől égnek áll a hajam. Kíváncsi vagyok mi lesz a többi fognál?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X