Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ha jól látom kaposváron van legközelebb tanácsadó...de az sincs közel
    telefonon egy ligás vagy ibclc tanácsadóval beszélni?

    figyelmetlenül olvastam,már leírták előttem...
    "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
    Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

    Comment


      csodabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszi, hogy írtál! Igen, engem is a sűrűsödés zavar. Meg hogy rágcsálva szopik sokszor. Még egyelőre tuti várok, mert még mindig köhög éjjel, ha ez nem lenne, lehet, egész jól aludna, mert pár óra alvás után arra ébred, hogy köhög... na szóval ezt az időszakot kivárom, aztán megálmodom, hogy legyen....
      Drukkolok, hogy elmúljon ez a köhögés, aztán majd látod
      Nálunk tegnap is volt egy kis méltatlankodás 1 körül, de utána negyed 5-kor ébredt csak fel
      Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

      Comment


        Linda, sikerült valakit elérniük?
        "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
        Botond, Ábel, Áron és Anna

        Comment


          Sziasztok!
          Én elbúcsúzom, letelt a 4 hét, ami a feladat volt a laktációs tanácsadó képzésen. Mindenkinek sok örömet a szoptatásban és a babákkal!

          Comment


            Mi mindig problemamentesen szopiztunk, eddig de ugy egy honapja keletkezett egy repedes az egyik bimbomon, ami nem tudott azota sem begyogyulni, egy rovid idore garmastannal sikerult fajdalommentesse tennem, de ujra felrepedt, olyan helyen van, hogy mindig fajdalmas ettol a szoptatas, valakinek van valami bevallt trukkje? Egyebkent mindket mellbimbom, mintha kezdene feladni a harcot, pedig eddig hosiesen alltak a sarat, most ki vannak pirosodva, es kiszarad a bor a bimbom korul ettol nagyon erzekeny mindketto
            Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
            van soproni klub!

            Comment


              A kipirosodásra és száraz bőrre nagyon jó a gyógyszertári lanolin. Nem kell lemosni sem. Ha nem akarják kiadni, háziorvos (gyerek is) felírhatja, akkor adnak.
              Repedésre, komolyabb problémára viszont már valószínűleg nem elég, abban talán más tud tanácsot adni.
              B. (5) + L. (3)

              Comment


                Koszi lanolinom van (eljenek a gyapik) probaltam is es hat igen a repedesnel nem mukodott, sot nem esett tul jol az az igazsag eleg mely es min. fel centi szeles azert holnap keverek egy sheas, teafaolajas kremet kiprobalom hatha segit...
                Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                van soproni klub!

                Comment


                  csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mi mindig problemamentesen szopiztunk, eddig de ugy egy honapja keletkezett egy repedes az egyik bimbomon, ami nem tudott azota sem begyogyulni, egy rovid idore garmastannal sikerult fajdalommentesse tennem, de ujra felrepedt, olyan helyen van, hogy mindig fajdalmas ettol a szoptatas, valakinek van valami bevallt trukkje? Egyebkent mindket mellbimbom, mintha kezdene feladni a harcot, pedig eddig hosiesen alltak a sarat, most ki vannak pirosodva, es kiszarad a bor a bimbom korul ettol nagyon erzekeny mindketto
                  Arról, hogy eddig nem volt gond, és most ilyen sebes, pirosas, száraz lett a bőröd, nekem két dolog ugrott be: valamiért (fogzás?) romlott a szopitechnikája a kicsidnek, vagy gomba. A gombától jellemzően nem tudnak gyógyulni a sebek, és okozhatja az érzékeny, piros bimbót is. Viszketni nem szokott?
                  Esetleg ha bekukkantasz a gyerkőc szájába, nem látsz fehéres foltokat? Étvágya nem változott?
                  Ha gomba lenne, arra borax glicerin, gézlapot átitatni vele és áttörölni a kicsi száját. Mellbimbóra szintén kenni belőle, sok szellőztetés, maradjon száraz a bimbó és minél többet legyen szabad levegőn.

                  (nem vagyok szakértő, csak a személyes tapasztalat...)
                  Eszti, egy kócos ovis és egy pihés pelusos anyája

                  Comment


                    a repedes okat tudom, aprilis elejen ket es fel napra tavol voltam Saritol es csak estere ertem haza, masodik nap estere nem termelodott eleg tejem, szegeny szivta-szivta, de nem nagyon jott, en meg hagytam, szoval hibas vagyok a seb kialakulasaban. A szarazsag kerdese meg erdekes, mar volt egy ilyen idoszak epp fel evvel ezelott, ugy tunik felevente a bimbi borom felmondja a szolgalatot, kicsit tiltakozaskepp en sosem kenem, apolom szegenyeket, ugyhogy jogos is a sztrajkjuk jobban kene odafigyelnem csak mindig enmagam vagyok a legutolso delelott kikevertem egy kencet most azzal jol bekentem
                    Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                    van soproni klub!

                    Comment


                      Próbáltátok már a berepedezett bimbóra az Aloe first-öt? Nekem valahányszor volt hasonló probléma, pillanatok alatt gyógyult. (A gátsebem is szülés után csodásan forrt tőle.)
                      Rendszeresen bespricceltem vele a szopik után a bimbóm, és nyoma sem volt pár nap múlva.
                      Mindig egy-egy újabb fogacska áttörésekor szorítja jobban nekem, és érdekes, az egyik mellemen ejt repedést "csak", ami egy picit nagyobb a másiknál.
                      De bőven elég egyik is, ha gáz van
                      Eszter, egy virágszemű lányka (2013) és két egypetéjű ikerlegény (2016) édesanyja. - 3 év alatt 3

                      Comment


                        Nekem is még a szájpenész ugrott be, de Eszti megelőzött!
                        B. (5) + L. (3)

                        Comment


                          Koszi, a first nem jutott eszembe pedig regen mindenre azt hasznaltam
                          Sari szajaban nem latok semmi gyanusat remelem nincs is vagy van olyan is, hogy nem latszik?
                          Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                          van soproni klub!

                          Comment


                            A First amúgy a gombás fertőzések ellen is kiváló. Ha a bimbóról bekerül, azzal csak nyertek, torokfájásra is használható.
                            A mi Sáránknak is spricceltük vele a torkát gyulladáskor, úgyhogy egyenesen szájba is kenhető (már ha valamiféle gomba lenne).
                            Eszter, egy virágszemű lányka (2013) és két egypetéjű ikerlegény (2016) édesanyja. - 3 év alatt 3

                            Comment


                              Sziasztok! Az éjszakai szoptatós topikban elmeséltem már a dolgot, de hasonló tapasztalatról nem számolt be senki. Szóval a 20 hónaposomnak a felső négy metszőfogán sárgás elszineződés van. Mivel cukrosan nagyon ritkán eszik, és cukros levet, teát soha nem iszik az isz. szopin kívül, ezért kizárásos alapon csakis az éjszakai 3-5 szoptatást gondoltam a ludasnak. Elmentünk gyermekfogorvoshoz, aki megállapította, hogy kezdődő fogszuvasodás, ami vissza nem fordítható, de megállítható vagy legalábbis lassítható, ha minden egyes(!) szoptatás után fogat mosunk, illetve nem alszik cicin. A helyzet elkeserítő, mert ha már 20 hónaposan szuvasodik a foga,hogy fog kinézni 6 éves korában, illetve nagyon cicifüggő, tehát nem látom, hogyan építhetném le az éjszakai szopit (nyilván az lenne itt a cél). Van valakinek hasonló tapasztalata?
                              Csilla, Emese 2011/02 és Sári 2012/10 anyukája

                              Comment


                                azért szerintem kérdezz meg szopis tanácsadót erről,hogy valóban lehet-e az éjszakai szopik,és szopin alvás miatt,mert én úgy tudom,nem okozhat gondot...
                                fogorvos mondta nekem egyszer,hogy nem az édes dolgok evése meg a fogmosás gyakorisága a mérvadó a fogak romlásában,hanem öröklés,alkat kérdése...
                                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X