Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A hátsó tejhez jutás nem gond, legalábbis heti 2-3 zöld kakis pelus van úgy, hogy naponta minimum egyet rottyant.
    Amúgy most már rendeződni látszik, valószínűleg csak én pánikoltam be, mert éjszaka csak 2x szopizott most a kicsi és emiatt durranhatott be az ő cicije (ami miatt meg az én agyam ). Mióta Emili könnyített Aurél cicijén, azóta rendben ment minden szopi (azóta mindenki csak a sajátjából kapott).
    Most éjszaka jobban oda fogok figyelni és bekínálom akkor is, ha nem kér, ébredni ébredek úgyis gyakran. Remélem, csak bepánikoltam és nem lesz tényleg sztrájk belőle.

    Minden esetre köszi a tanácsot!
    Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

    Comment


      a sztrájkohoz, nekem 1 hós kora óta szinte csak fekve és leginkább a saját ágyunkba halandó. Sok volt a tej, bár nem tandemeztünk, neki is ez volt a gond. Blokkokban szoptattam, előfejtem kicsit, de sokat nem segített. Nem látsz olyan helyet, pózt, amit jobban szeret?
      Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
      Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

      Comment


        Most, hogy mondod, fekve tényleg mindig rendesen, hosszan szopik, leválások nélkül, de ágyban fekve csak este/éjszaka szoktunk, amúgy mindig az ölemben fekve szokott. És este meg sem nyugszik/el sem alszik (vagy visszaébred percek múlva), ha nem az ágyban szoptatom. Ma is elaludt 3x is ölben, hosszan szopizva, de mindig fel is ébredt.
        Lehet, megpróbálom nappal is ágyban ciciztetni, hátha. (Bevallom, eszembe se jutott eddig napközben lefeküdni vele.)
        Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

        Comment


          Pedig jó dolog. Mióta megtanultam fekve szoptatni, szinte csak úgy szoptatok, nappal is. Úgy nem is dől annyira a tej - erre is jó megoldás -, meg szépen bealszik rajta a kicsi, utána csöndben fel lehet kelni mellőle. Ölből sose tudtam lerakni.

          Én is nagy cicikkel vagyok megáldva, ismerős a helyzet.
          Krisztina
          4, 6, 8 és egy csecsemő
          Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

          Comment


            Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A hátsó tejhez jutás nem gond, legalábbis heti 2-3 zöld kakis pelus van úgy, hogy naponta minimum egyet rottyant.
            Lehet, hogy rosszul tudom, de nem a túl sok dús első tej okozza a zöld kakit?
            Krisztina
            4, 6, 8 és egy csecsemő
            Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

            Comment


              Krisztina, az is, de általában a gyors bélműködés is. Nálunk egy 10 napos protexin restore kúra rendezte ezt a kérdést, azóta csak több naponta kakil Marci, kenőcsöset, aranysárgát, előtte minden pelusban zöldes híg kaki volt, ami mindenből kifolyt. A szopizási szokásai nem változtak.
              legyen szép napod!

              Comment


                Próbál így összefoglalva írni a zöld kakiról.
                Nem csak a túl sok elsőtej tud ilyet okozni. Előfordulhat pl egy kis náthánál is, vagy antibiotikum kúránál, vagy ha a mamánál túl erős a tejleadó reflex vagy ha a tehéntejfehérjével nem tud mit kezdeni a szervezet.
                Nem feltétlenül kóros. Akkor ha a babát ez nem zavarja, nem fáj tőle a hasa( bár ha egy baba sír, nyűgösebb az nem feltétlenül hasfájás. Én azt gondolom, hogy sokkal többször "mondjuk "rá egy babára hogy fáj a hasa, mint ahányszor tényleg fáj) súlya gyarapszik, akkor nem feltétlenül kell vele foglalkozni Általában probiotikumra nincs szükség kizárólag szoptatott babánál, hisz az anyatej jócskán tartalmaz pre-és probiotikumot illetve olyan anyagot ami helyreállítja a bélflórát.
                A zsírdús tejhez jutást valóban nehéz kiszámítani.Igazából minél puhább a mell annál zsírdúsabb a tej. Minél rövidebb idő telik el két szoptatás között annál hamarabb kap a baba ilyen tejet. Persze ez attól is függ, hogy mennyire lett "kiürítve"előtte a mell.Az első és hátsó tej nem élesen határolódik el egymástól. Nem úgy kell elképzelni, hogy csak ez a két fajta tej van. A zsírtartalma az anyatejnek 1-12%között mozog
                Mindegy hogy 1 vagy 2mellből szoptat valaki, az fontos, hogy a baba hagyja abba a szopást. Ha utána a mama úgy érzi, hogy még nem puhult fel, vagy csak rövid időt töltött rajta a kicsi akkor érdemes még ugyanarra a mellre visszatenni.
                "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                Botond, Ábel, Áron és Anna

                Comment


                  Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  az ő cicije . Mióta Emili könnyített Aurél cicijén, azóta rendben ment minden szopi (azóta mindenki csak a sajátjából kapott).
                  Jaj, ezt imádom olvasni (melyik kinek a cicije)
                  "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                  Botond, Ábel, Áron és Anna

                  Comment


                    Kedves Semmese!

                    Valószínűleg be fog állni a kereslet-kínálat alapján a tejtermelés és remélhetőleg megszűnik a túltermelés. Addig is a leírtak mellett még esetleg megpróbálhatod azt, hogy nem 2 óránként váltasz mellet, hanem 3-4, és közben, ha a másik nagyon feszül, picit fejhetsz belőle megkönnyebbülésig. Szopik között a kellemetlen feszülést enyhítheti a hideg vizes borogatás is.
                    A "hasfájós" nyűgösködés minden nap, mindig ugyanakkor, este szokott jelentkezni? Általában a kisbabák estére kifáradnak, és nyűgösebbek, sírósabbak. Sokan ilyenkor a gyakori szopikat annak tudják be, hogy nincs elég tej, a sírást pedig a hasfájás vagy az éhség okozza. Valójában az esetek legnagyobb részében "normális" kifáradás van a háttérben. Nagyon jól teszed, hogy gyakran mellre teszed ilyenkor. A szoptatásnak nyugtató, fájdalomcsillapító hatása is van (Este egyébként mindenkinek kevesebb a teje, de zsírosabb, laktatóbb. Ezt csak a teljesség kedvéért írom )
                    Remélem, hamar megoldódik a helyzet. Ha nem, gyere, és ötletetlünk tovább
                    Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                    Comment


                      Ancsa, a kisfiam császármetszéssel született, lehet, az hiányzott a normál bélflóra kialakulásához, hogy benyelje a szülőcsatornában lévő bacikat. Nekünk segített a probiotikum, főleg, mivel az igény szerinti szopi miatt a védőnő bepróbálkozott a nem etetem túl kérdéssel. Ezzel kicsit elbizonytalanított, mert az első hónapban valóban 1.5 kg-t hízott Marci. De így minden OK most.
                      legyen szép napod!

                      Comment


                        oiduft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lehet, hogy rosszul tudom, de nem a túl sok dús első tej okozza a zöld kakit?
                        Arra próbáltam célozni, hogy az összes kakimennyiséghez képest nincs sok zöld kakija, így szerintem tuti hozzájut a hátsó tejhez.
                        Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                        Comment


                          Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Arra próbáltam célozni, hogy az összes kakimennyiséghez képest nincs sok zöld kakija, így szerintem tuti hozzájut a hátsó tejhez.
                          Értem már.
                          Krisztina
                          4, 6, 8 és egy csecsemő
                          Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                          Comment


                            nálunk amikor sztrájkolt, akkor még cicit is választott hozzá, egy hétig csak átverve tudtam a bal mellemből megszoptatni. (nekem is nagyon tetszett ez a melyik cici kié dolog, néha bele is zavarodtam már , meg hogy ez milyen jó dolog a nagy felé)
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              Ancsa, köszönöm válaszod
                              Sokat segítesz és asszem itthon is többször felkötöm még kendőbe. Ma is pl egész sokat rajtam volt és annyi büfi kijött így és jól érezte magát ő is. Volt már olyan, hogy le kellett vennem miután felkötöttem mert annyira nem volt neki úgy jó, vagy csak úgy viselte el ha ki is mozdultunk egyútttal.

                              Comment


                                Petra, köszönöm az ötletelést!
                                A levegő-nyelésre mindenképp bevált a függőleges póz, a tegnap egész jól alakult, bár a mai nap extrán nyűgös volt, de az lehetett a hó miatt is. Nem mindig ugyanakkor jelentkezik, de általában van egy éjszakai és egy koradélutáni időszak. A hasfájást pedig a kislányom miatt felismertem (ő tejallergiás volt és amiatt non-stop üvöltött, most vigyázok a tejjel is), azt is láttam, hogy most más okozhatja a gondot. Még egyszer köszi!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X