Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok! Azt hittem, hogy már minden okés, két hónap küszködés után máig is tökéletesen megy a szopi. Nálunk is asszem igény szerint, de nem pont úgy mint általában. Norcsika 3*-4* szopizik egy nap, és az ötödiket már szinte úgy diktálom belé (lehet, hogy ez az első két hónapos fejés-cumiból etetésnek köszönhető). Viszont én kb 1-2 órán keresztül etetek, mert szinte azonnal szundi van. Felébreszteni nem akarom, így kivárom, míg folytatja, viszont cumizik közben. Próbáltam kivenni a szájából, de felébredt, aztán visszakérte, és újból szunya. Azt hittem, hogy még így is jól csinálom, merthogy csinálom, Ő is szépen fejlődik jó étvágyú, kiegyensúlyozott baba.
    DE, már megint elbizonytalanítottak, hogy jól csinálom-e!
    Van köztetek olyan aki így szopiztat? Jól csinálom? Szükségem lenne, vagy a támogatásotokra, vagy jó tanácsokra.
    Köszi elölre is!
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Szia Filoméla!
      Köszi a választ! Rákerestem és végigolvastam amiket már írtak. Én is hasonlóan kúrálom magam, mint ahogy a többiek. Csak valahogy az alagút végét nem látom, mert mindig kiújul, pl. ha több idő telik el két szoptatás közt... a fiam viszont már 14 hós múlt, nagy és erős alkatú gyerek és úgy látom már kezdené elválasztani magát (vagy legalábbis ritkábban igényli a szopizást) de miattam nem lehet, mert begyulladok és jön a bleb vagy kő vagy ki tudja mi van a fehér pötty mögött... Van pl. hogy már átaludná az éjszakát (de régóta vártam már ezt az időt), de ha hagyom aludni, pár óra múlva már el is záródott valamelyik tejcsatorna... szóval van hogy mégis felébresztem... de ezt csak nem lehet így csinálni a végtelenségig...
      Olyan jó lenne beszélni valakivel aki átment már hasonlón és tudja, hogy hogy kellene elkezdeni ilyen esetben az elválasztást. Szoptatási ambulanciával már sokszor beszéltem, és két LLL tanácsadóval is, ők segítettek is az adott gyulladás-elzáródás megoldásában, de azt mondták hogy ritkább szoptatásra vagy elválasztásra ne is gondoljak.
      Utoljára szerkesztette Blacky; 2012.12.09., 14:57.
      2 csodálatos kisfiú mamija

      Comment


        Blacky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!
        Van valakinek személyes tapasztalata tejhólyag/tejkő témában?
        Keresd meg merozsát, neki volt. Lehet hogy várnod kell a válaszra mert építkeznek, de nagyon kedves, biztosan szívesen válaszol

        Vagy gyere pénteken a kerületi klubba, beszélgethetünk róla. Vagy nagyklub szombaton
        pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
        Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
        hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
        a XIII. kerklub ÚJ topikja

        Comment


          Köszi írtam merozsának, de nála kicsit más volt a helyzet, mert ahogy kezdte a babája elválasztani magát megoldódott a probléma. Nálam viszont pont fordított a helyzet... azért még várok, hátha tud valaki más segíteni...

          A jövő szombat már biztosan foglalt, de azért köszi a meghívást!
          Utoljára szerkesztette Blacky; 2012.12.11., 15:14.
          2 csodálatos kisfiú mamija

          Comment


            Sziasztok!

            Ma beszélgettem egy kedves idős ismerősömmel, és megragadtak a szavai a fülemben. Meglepően jól állt hozzá a mai szoptatási "trendekhez", egyáltalán nem utasítja el a dolgokat, elég nyitottnak tűnik.
            A téma az volt, hogy a lányom éjszakánként mennyit kel, mit teszek olyankor. Mondtam, hogy tegnap pl két és fél óránként, és mellre teszem, aztán mikor elalszik, átteszem a kiságyába.
            Erre azt kérdezte, hogy mi lesz akkor, ha nem lesz már tejcsi. Én botor azt válaszoltam, hogy akkor is megkapja a cicit.
            Azt mondta, hogy azt nem szabad! (nem kérdeztem, így nem is fejtette ki, hogy miért nem.) Gondolom azért, mert, hogy nem szabad erre szocializálni...nem tudom.
            Most ez kavarog a fejemben, hogy vajon mit fogok csinálni, ha nem lesz tejcsi, és éjszaka felsír Blanka...Most egyértelműen azért sír, mert felriad, és nem tudja visszaaltatni magát, nincs meg a technikája rá. (Illetve meg van, a cicim. ) De mi lesz akkor, amikor már valóban nem lesz tejem, és a szokásos módon altatnám vissza???
            Nem lesz még idegesebb, amikor érzi, hogy már nincs tejem, pedig ő szívja?
            Vagy ez nem egyik napról a másikra megy, és majd szépen kialakul?

            Köszönöm a válaszokat előre is, nem csak szaktanács érdekel, (persze elsősorban egy tanácsadó véleménye is) jöhetnek a tapasztalatok, kinél hogyan zajlott ez.
            Zsófi----> Mókifejű nyuszifül anyukája 2012.05.04.
            Egyenlőre a sorozatgyilkos fog feldarabolni téged... amelyik szót keresed, az az egyelőre!!!(Egyelőre: még, jelenleg.Egyenlőre: több azonos részre.)

            Comment


              Nihilistahedonista eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Most ez kavarog a fejemben, hogy vajon mit fogok csinálni, ha nem lesz tejcsi, és éjszaka felsír Blanka...Most egyértelműen azért sír, mert felriad, és nem tudja visszaaltatni magát, nincs meg a technikája rá. (Illetve meg van, a cicim. ) De mi lesz akkor, amikor már valóban nem lesz tejem, és a szokásos módon altatnám vissza???
              Nem lesz még idegesebb, amikor érzi, hogy már nincs tejem, pedig ő szívja?
              Vagy ez nem egyik napról a másikra megy, és majd szépen kialakul?

              Köszönöm a válaszokat előre is, nem csak szaktanács érdekel, (persze elsősorban egy tanácsadó véleménye is) jöhetnek a tapasztalatok, kinél hogyan zajlott ez.
              anyuka írja:Ált. amíg szoptatsz, addig van tejed. Ennyi.

              Nálunk a helyzet: szinte nem iszom mostanában, így kevesebb a tej éjszaka, gyermek gyakrabban szopik. Ha mérgelődni kezdene, megsimizem, dúdolok, zötyögtetem a popsiját
              Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!
              hullahoppkarika.privi gmail com, mert teli a privi
              Gyerekcipők, Női cipők, Táskás, Görkori...

              Comment


                Nem tanácsadó vagyok "csak" 20 hónapja szoptató anyuka:
                Igen ez egy tévhit, hogy a tej egyszer csak elfogy. Amíg a mell kap ingert, addig van tej. Azért morgok sokszor magamban, amikor minden 2. ember megkérdezi, hogy: és még mindig van tejed? Sajnos nagyon szomorú, hogy pl. biológia órán ezt nem tanítják meg, az emberek nagy százalékának fogalma sincs arról, hogy működik a női mell. És én meg nem vagyok az a kioktató típus, így csak bólogatok, hogy igen még mindig van, mert még szopik addig van.
                2011. április 25 óta Szabolcs és 2013. július 13. óta az otthon született Zente anyukája. Mellékállásban KATTintok és blogolok.

                Comment


                  Én is anyukaként csatlakozom az előttem szólókhoz . Én is mindig megkapom a kérdést. Egyszerűen annyit szoktam mondani, hogy nem azért nem fog szopni, mert elfogy a tej, hanem pont fordítva, azért fog csökkenni a tej mennyisége, mert már nem szopik annyit...
                  Anita, B(2012) és A(2014) édesanyja
                  "A gyermekvállalás: hatalmas döntés. Döntésed arról, hogy a szíved ezentúl a testeden kívül fog szaladgálni, örökre."

                  Comment


                    Sziasztok!
                    Szeretnék hozzátok csatlakozni. 3 gyermekes anyuka vagyok, a nagyok 3,5 évesek, ikrek, a kicsi 7 hónapos. Civilben gyermekorvos rezidens vagyok és laktációs szaktanácsadó hallgató a Semmelweis Egyetemen Ha tudok, szívesen segítek Nektek!

                    Blacky!
                    Nekem nagyon gyakran volt, van tejkövem, talán tudok segíteni, hogy mi okozhatja nálad!
                    Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                    Comment


                      Kedves Nihilistahedonista!

                      Megértem az aggodalmad, sajnos elég sok tévhit kering akörül, hogy majd egyszer elfogy a tej... Szerencsére az anyamell nem olyan, mint a csap, amit el lehet zárni. Inkább olyan, mint a WC-tartály. Minél többször húzzák le, annál több telődik vissza Szóval amíg a kicis szopik, lesz tej. Aztán majd egyszer kinövi a szopási igényét, de akkor majd más megnyugtatási módot fog, fogtok találni neki
                      Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                      Comment


                        BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!
                        Szeretnék hozzátok csatlakozni. 3 gyermekes anyuka vagyok, a nagyok 3,5 évesek, ikrek, a kicsi 7 hónapos. Civilben gyermekorvos rezidens vagyok és laktációs szaktanácsadó hallgató a Semmelweis Egyetemen Ha tudok, szívesen segítek Nektek!

                        Blacky!
                        Nekem nagyon gyakran volt, van tejkövem, talán tudok segíteni, hogy mi okozhatja nálad!

                        Szia Petra
                        "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                        Botond, Ábel, Áron és Anna

                        Comment


                          Könnyű volt beazonosítani, igaz
                          Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                          Comment


                            Kedves BeLa és mindenki más aki válaszolt.
                            Először is köszönöm szépen, azt tudtam, hogy nem fogy el, hogy ameddig inger van, addig tejcsi is van.
                            BeLa adta meg a kicsit nyugtatóbb választ, hogy majd találni fog a lányom egy másik technikát.
                            Ez érdekelne, hogy ez hogy is lehet? Mik lehetnek majd a lehetőségek?
                            Mik szoktak lenni?

                            (Én tettem fel kicsit kuszán a kérdést az előbb)
                            Zsófi----> Mókifejű nyuszifül anyukája 2012.05.04.
                            Egyenlőre a sorozatgyilkos fog feldarabolni téged... amelyik szót keresed, az az egyelőre!!!(Egyelőre: még, jelenleg.Egyenlőre: több azonos részre.)

                            Comment


                              Ja és még annyi, hogy ez a kedvenc kérdésem nekem is, hogy van-e még tej?
                              De ezt is lehet ám tromfolni:
                              "Pedig milyen pici cicid van"
                              Zsófi----> Mókifejű nyuszifül anyukája 2012.05.04.
                              Egyenlőre a sorozatgyilkos fog feldarabolni téged... amelyik szót keresed, az az egyelőre!!!(Egyelőre: még, jelenleg.Egyenlőre: több azonos részre.)

                              Comment


                                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok! Azt hittem, hogy már minden okés, két hónap küszködés után máig is tökéletesen megy a szopi. Nálunk is asszem igény szerint, de nem pont úgy mint általában. Norcsika 3*-4* szopizik egy nap, és az ötödiket már szinte úgy diktálom belé (lehet, hogy ez az első két hónapos fejés-cumiból etetésnek köszönhető). Viszont én kb 1-2 órán keresztül etetek, mert szinte azonnal szundi van. Felébreszteni nem akarom, így kivárom, míg folytatja, viszont cumizik közben. Próbáltam kivenni a szájából, de felébredt, aztán visszakérte, és újból szunya. Azt hittem, hogy még így is jól csinálom, merthogy csinálom, Ő is szépen fejlődik jó étvágyú, kiegyensúlyozott baba.
                                DE, már megint elbizonytalanítottak, hogy jól csinálom-e!
                                Van köztetek olyan aki így szopiztat? Jól csinálom? Szükségem lenne, vagy a támogatásotokra, vagy jó tanácsokra.
                                Köszi elölre is!
                                Én csak anyukaként válaszolok, ráadásul egyik gyerekem sem így szopott
                                Jól értem, hogy a hosszú szoptatások és bealvások, hosszú komfortszopások miatt vagy bizonytalan, hogy ez így jól van-e? Ki bizonytalanít el?
                                Nekem szám szerint nagyon kevésnek tűnik, amennyiszer a babád szopizik - legalábbis az én gyerekeim ennek triplája alkalommal is szoptak...de sokkal rövidebb időket- de közben meg azt írod, szépen fejlődik. Szerintem ha te bírod ezeket a hosszú, egymásba nyúló szoptatásokat, és a babád így jól van, miért ne lehetne ez megfelelő.
                                Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                                türelemjáték

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X