Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    lamancha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Most 7 hetes a kisfiam, és múlt hétig teljesen rendben volt a szopizás. Evett 30-40 percig, közben mondjuk egyszer megállt, akkor böfiztettem egyet, ami rögtön kijött, és folytatta is tovább.
    Egy hete viszont folyamatosan küzdünk. Eszik kb. 5 percig (jó esetben 15), aztán 10-15 percig küzdünk, hogy kijöjjön a böfögés, és utána tudja folytatni. Ha közben próbálom visszatenni cicire, akkor látszik, hogy szeretné bekapni, de a gyomrában van valami, és ezért nem tudja. Úgyhogy ilyenkor torkaszakadtából ordít, mert látja, hogy ehetne, de nem tud... Rémes az egész. És biztos, hogy éhes, mert máskor, ha már jóllakott, hiába is próbálom cicire tenni, csak békésen nézelődik, nem ordít, csak simán nem kapja be.
    Így kb. egy óra alatt tudom etetni 2-3 -szor 5-10 perceket, és fél óra múlva megint kapkodja be az ökleit, hogy éhes. Próbálom a böfiszünetben kicsit elterelni a figyelmét, átpelenkázni, stb. hogy hátha közben könnyebben sikerül böfiznie, de ez így borzasztó.
    Van valami tippetek? A védőnő az Infacolt javasolta, tegnap este elkezdtük adni neki, de az még nyilván nem tudott hatni.
    Szia Kattti!

    használtok-e cumit, cumisüveget? Ha igen, akkor ezeket el kellene hagyni, mert zavarhatj a mellretételt, szopási technikát, akár emiatt is nyelhet a kicsi több levegőt.
    próbálj olyan testhelyzetet találni, amiben függőelgesebben tarthatod a babát (persze mellmérettől is függ), pl. félülő-fekvő helyzetben lovaglőülésben a baba. vagy megpróbálhatsz kendőben szoptatni, közben a te mellkasod-hasad segíti a böfiben.
    milyen a tejleadó reflexed? nem fuldoklik szopi közben a babád? ha igen, ismét megoldás rá a függőlegesebb testhelyzetben szopi, nagyon kevés előfejés szoi előtt.

    nem lehet, hogy inkább komfortszopira vágyik? ilyenkor jobb az üresebb mellre rátenni a babát.

    egyébként ebben a korban van az egyik növekedsi ugrás is. lehet, ez is belejátszik.
    ha nagyon nehezen teszed mellre, akkor használd ki a félálomban levő időszakokat.

    és a többeik jó kis böfiztetős dolgokat írtak le alant.

    nóra
    Nóra
    Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
    eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

    Comment


      thymme eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok! Most 10 hónapos a kislányom és körülbelül két hete alig akarja nappal elfogadni a cicit. Az első ilyen napokban majd szétdurrantam délutánra, volt, hogy fejni is kellett. Szilárdból napi 2x150, néha 200-at eszik. Vizzel a szilárd étel után kínálom minimálisat iszik ilyenkor. Este, éjjel szépen szopizik mindkét mellből. Éjjel eddig kétszer általában. Az utóbbi napokban csak egyszer kelt szopizni. Minden étkezést cicivel indítok, szeretném még szoptatni. Nappal igyekszem becserkészni, van, hogy egyszer, van, hogy kétszer is sikerül.
      Kérdéseim:
      Ugye, próbálkozzam kitartóan a nappali szopiztatással? Ez a nappali elutasítás ugye nem annak a jele, hogy el akarná magát választani? Napi minimum 3, max 5 szopi van, ez elég lehet egy ekkora babának? (A súlya két hete 8600 volt.)
      Ez a folyadékmennyiség elég lehet neki? (Pisisek a pelusok, de legjobban a szopis idők után persze.)
      Szia Timi!

      Amíg Bonyimami, Godane jönne:
      olvass után a www.lll.hu oldalon a szoási sztrájknak.
      Napi pisis pelsu: legalább 5-6 (eldobható pelusból) megvan, akkor nincs nagyobb baj.
      Az elutasításnk számos oka lehet, ha rákeresel a sztrájkra, te magad is rájöhetsz, mi az ok nálatok. Az Infacol ebben az esetben (a legtöbben si) felseleges. "Hasfájós baba"(=többemberes baba) születésétől kezdve hasfájós, nem pedig 10 hósan kezdi.
      Hozzátáplálás: nem tudom, hogyan csináljátok. Mindig szoptatás után kell kínálni, nem kell erőltetni (van itt egy jó kis topic is, lehet, ismered is ). Egyébként korai elválasztódáshoz vezethet.
      N.
      Utoljára szerkesztette dinkin; 2009.06.10., 09:59.
      Nóra
      Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
      eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

      Comment


        Köszönöm Dinkin! Ez most nem hiszem, hogy szopisztrájk, olyanunk volt már kettő is korábban. Talán most a nagy felfedezőkedvről van szó, hogy egyszerűen "nem ér rá" ilyesmire a leányzó. Javul a helyzet némiképp. Többen azt mondják, hogy a hozzátáplálás is okozhat ilyet, s elmúlik egy idő után. No meg most azt kezdtem el, hogy igyekszem megvárni, amíg tényleg éhes, s akkor elfogadja a cicit, meg eszik is esetleg utána. Csak ez van, hogy 5 óra. Én nem bírok ennyit kaja nélkül...
        Moshatózunk, így annyira nem látom a pisi mennyiségét, de van mindegyikben valamennyi.
        Tímea - Emma Anna (2008. augusztus 11.) és Ottó Vilmos (2013. január 24.) anyukája

        Comment


          Köszönöm a böfiztetési tippeket, ki is fogjuk őket próbálni!
          Cumi, cumisüveg nincs, tej van bőven. És nekem is az volt az első próbálkozásom, hogy a lehető leginkább függőleges helyzetben szoptatom, de sajnos nem igazán segít. Aztán próbáltam szopi előtt kicsit fejni is, hátha túl gyorsan jön neki a tej.
          Ráadásul mellette nonstop folyik a nyála napközben és buborékokat fúj. Miután anyósom elmersélte, hogy a sógornőmnek már 2 hónaposan kijött az első foga, a védőnő fogzásra tippel. Most váltottam ki valami ecsetelős cuccot a fogínyére, meg próbálkozunk rágókákkal, de elég nagyok neki...
          Kíváncsian várom a hatást.
          Kattti és a betyárok
          2009, 2010, 2012, 2014
          Babaúszós csomag eladó

          Comment


            Sziasztok!

            Szóval pár hónapja keseregtem itt kezdődő mellgyulladással, amit aztán egy nap alatt sikerült helyretenni, utána pár napig volt nyilallás abban a mellemben, nőgyógyász azt mondta, ez okés, aztán ez is elmúlt.

            De. az érintett mellbimbóm azóta sem tökéletes. olykor van rajta egy kis fehér pötty (mint az elzáródáskor, de most nem záródik semmi), pár napja kis fekete pötty lett (alvadt vér, megpiszkáltam, onnan tudom, most jól fáj is, kellett nekem piszkálni...). Amikor elkezd szopizni Boró (3-4x teszi egyébként naponta, többnyire két mellből szoptatok már, tehát mindig sorra kerül ez is, főként, hogy ebben termelődik több tej) a kezdeti szívásnál éles fájdalom hasít bele, ami aztán elmúlik, a szopival nincs gond. nincs csomó, tej termelődik rendben, Baba nem nagyon tesz különbséget a mellek között. A bimbó kissé repedezett felületű, mintha szárazabb lenne a másiknál, és egyértelműen érzékenyebb, néha fájdogál.

            Eddig nem kentem semmivel, most szerintem elkezdem lanolinos bimbóvédő krémmel kenni, azzal tán nem ártok.

            Mitől lehet ez? mi lehet ez?
            Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

            http://emilialkot.blogspot.com/

            Comment


              Most jól összezavarodtam, segítsetek, a szopis könyv vagy a sógornő nem a "kötődő nevelés ill. LLL mintapéldánya"?
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

              Comment


                Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most jól összezavarodtam, segítsetek, a szopis könyv vagy a sógornő nem a "kötődő nevelés ill. LLL mintapéldánya"?
                A szopis könyv szerintem nem. Elolvastam a Mennyi ideig tartson egy szopi fejezetet és nekem nem tűnik LLL-friendly-nek.
                Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

                Comment


                  Köszi, Móni!

                  Nem örülök a hírnek.
                  Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                  Comment


                    ŐŐŐ izé....

                    én tegnap voltam lll csoportban, és ajánlttak egy könyvet: A szoptatás címmel, aztmondták kismamás kiadvány. ugyanarról beszélünk? vagy keverem?
                    Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                    Comment


                      Szia Csilla!
                      Én vagyok mellőled a négyfiús mama....igen, az más. Az valóban jó könyv. Amiről itt írnak az egy édesanya saját szerzeménye. (csgyombi) Ami a honlapról kiderül, az valóban ellentmond a szakmai ajánlásoknak.
                      Csörgő Szülőhangoló

                      Comment


                        Akkor szia itt is!

                        köszönöm szépen! kitisztult az agyam!!!
                        Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                        Comment


                          Okosabbak megszakértik majd, remélem!
                          Lehet, hogy ténlyeg ez az oka. Én ezt annyira nem éreztem át (annyira egyik sem érdeklődött, hogy ne jött volna óránként tankolni.
                          Moshatóból napi 6-10 pisis kell.
                          Most visszaolvastam, látom, hogy minek írtam le, hogy előbb szopi, aztán kaja? Figyelmetlen voltam, bocsánat!

                          Fogzás? Mensi előtt?

                          Még egyet kérdeznék: kéri a vizet, vagy inkább te kínálgatod? Mert ha szomjas és nem igazán kéri magától a vizet, érdemes lenne ráhagynod, hogy inkább szopizzon ivás helyett (egészséges gyerek nem hal szomjan, csak a szüleit ijesztgeti - hiába, azért rám is rámjön időnként az aggódás ).

                          Lehet, gyorsan, jó sokat sikerül a leányzónak beszippantani (költséghatékony - bocsánat, nem aludtam, megint).

                          DRukkolok!
                          N.
                          Nóra
                          Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                          eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                          Comment


                            Elnézést ha nem jó helyre írom:tudnátok segíteni,az egyik mellem tegnap óta nagyon fájdalmas lett.Akkor fáj amikor szívja belőle a tejet a lányom,szinte érzem azt a sávot,ahol kijön a tej,a járatát.Biztosan furán fogalmaztam meg de csak így tudom leírni mit érzek.Külsőre nincs semmi látható sérülés rajta,ha megnyomom nem vérzik,nincs hőemelkedésem,lázam,nincs érzékeny piros folt,vagy csomó.Ha terhes lennék akkor mindkettő érzékeny lenne nem?Előre is köszönöm a segítségeteket!
                            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                            Comment


                              emili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

                              Szóval pár hónapja keseregtem itt kezdődő mellgyulladással, amit aztán egy nap alatt sikerült helyretenni, utána pár napig volt nyilallás abban a mellemben, nőgyógyász azt mondta, ez okés, aztán ez is elmúlt.

                              De. az érintett mellbimbóm azóta sem tökéletes. olykor van rajta egy kis fehér pötty (mint az elzáródáskor, de most nem záródik semmi), pár napja kis fekete pötty lett (alvadt vér, megpiszkáltam, onnan tudom, most jól fáj is, kellett nekem piszkálni...). Amikor elkezd szopizni Boró (3-4x teszi egyébként naponta, többnyire két mellből szoptatok már, tehát mindig sorra kerül ez is, főként, hogy ebben termelődik több tej) a kezdeti szívásnál éles fájdalom hasít bele, ami aztán elmúlik, a szopival nincs gond. nincs csomó, tej termelődik rendben, Baba nem nagyon tesz különbséget a mellek között. A bimbó kissé repedezett felületű, mintha szárazabb lenne a másiknál, és egyértelműen érzékenyebb, néha fájdogál.

                              Eddig nem kentem semmivel, most szerintem elkezdem lanolinos bimbóvédő krémmel kenni, azzal tán nem ártok.

                              Mitől lehet ez? mi lehet ez?
                              Emili!

                              Bleb, vagy tejkő. Próbálj rákeresni. Ált. lanolinos/olivaolajos húzópakolás/dunszt jó rá. Vagy maga a gyerkőc szopival megoldja. VAgy meleg zuhany/csap alatt is megoldható) fejés segít. Vagy mindez egyszerre alkalmazható (dunszt után a szopi vagy fejés).
                              Van, akinek rendszeresen visszatér (meg lehet próbálni főképp telítetlen zsírsavakat enni, de állítólag ezzel sincs összefüggésben).
                              Érdemes odafigyelni rá, nehogy eláródjon egy csatorna.
                              Ha nem tudod megoldani, érdemes tanácsadót megkeresni vele. De úgy néz ki, eddig jól csináltátok a dolgokat.
                              Nóra
                              Nóra
                              Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                              eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                              Comment


                                szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia Csilla!
                                Én vagyok mellőled a négyfiús mama....igen, az más. Az valóban jó könyv. Amiről itt írnak az egy édesanya saját szerzeménye. (csgyombi) Ami a honlapról kiderül, az valóban ellentmond a szakmai ajánlásoknak.
                                Andi!
                                Ha a kicsi is teljesen meggyógyul, (remélem, már nem szedünk össze több ovis betegséget!) szeretnék eljutni a csoportba. Meg jó lenne az érdibe - ez utóbbihoz viszont majd segítséged kérem!
                                Nóra
                                Nóra
                                Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                                eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X