Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    telefonos segítség

    Sziasztok!
    Barátnőm kisbabája néhány napja született. Kicsit nehézkesen szopik a baba, tanácsadótól szeretne egy-két dolgot kérdezni telefonon még ma. Tudtok segíteni, kit ajánlhatnék?
    Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
    valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

    Comment


      www.ibclc.hu oldalon aki legközelebb van hozzá esetleg,hogy el is tudjon menni ha kell?
      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

      Comment


        Igen, gondoltam erre is, de csak telefonos segítséget szeretne kérni. Találtam is olyat, akinél ki van írva, hogy telefonos tanácsadás is van. Csak nem tudom, hogy ilyenkor, vasárnap "illik"-e hívni őket.
        Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
        valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

        Comment


          ha fel tudják venni,felveszikés nem baj ha vasárnap,én úgy tudom.elhivatottak és segítenekvasárnap is!!!
          akivel nekem volt már beszédemtehát nem "ismerem",de már segített:csörgő andi,itt a mamamin szilikon néven,és schneiderné diószegi eszter...nekem ők már segítettek
          Utoljára szerkesztette zsizsi; 2012.05.20., 16:29.
          "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
          Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

          Comment


            Zsizsi, köszönöm a segítséget, továbbítottam néhány telefonszámot nekik, remélem, sikerült felvennie valakivel a kapcsolatot!
            Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
            valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

            Comment


              Sziasztok,

              a cellulitisz elleni kencék alkalmazhatók a szoptatás alatt? Tekintve, hogy elvileg méregtelenítenek.
              Én úgy gondoltam, hogy a szoptatás alatt a méregtelenítés alapvetően tilos, de ez alatt a belső méregtelenítést értem, tehát nem szabad pl . léböjtkúrát tartani, mert ezzel átjutnak a kiválasztódó méreganyagok az anyatejbe.
              Viszont ezeket a krémeket a bőrre kenjük, és szerintem nincs annyira kifejezett méregtelenítő hatásuk. De elbizonytalanodtam.

              Mit gondoltok szopis tanácsadók? Bekenjem magam vagy sem?

              Előre is köszi!!!
              Blogom

              Comment


                Sziasztok
                Egy kis tanácsra lenne szükségem:Csillus éppen ma 3 hónapos ,még tudok szopiztatni, de amit észrevettem hogy a tejleadó reflexem elgyengült....régen majd leszakadt a cicim amikor be lövelt a tejcsi most meg észre sem veszem szinte....Az éjszakát már átalusszuk, a reggeli etetésnél egyáltalán nem érzem a tejleadót délután fele is csak gyengén.Remélem ez nem annak a jele hogy elfogyatkozna a tejcsike......az esti etetést általában már tápival ki kell egészíteni mert mindkét cicit kiszopizza és attól sem lakik jól....Eléggé sok taktikát kipróbáltam mostanában hogy egy kicsit fel szaporítsam a tejcsi mennyiségét de alig-alig jutottam eredményre....Igény szerint szopizik Csillus és annyi ideig amíg szeretné vagy jól nem lakik....(a minap 2-3 órát váltogattuk a cicit este de a végén benyomott rá 100 tápit)...Próbáltam hogy ugyan abból a ciciből etetem 2 etetést hogy a másikban legyen annyi amivel jól lakik....eszem iszom amennyit csak tudok bár az étvágyam mostanság egyenlő a 0-val....fejni nem fejek mert csak 20-30 jön le a fejővel....(A minap reggel etetés előtt lefejtem és 2 ciciből 60 at tudtam összevakarni......a múlt heti hízása is csak 80g volt....Tudnátok valami jó ötletet mondani a tejcsi mennyiségének növelésére????Szeretném azt az 1 tápis etetést elhagyni de úgy veszem észre jelen pillanatban hogy az etetések felét ki kéne egészíteni mert szegényem úgy ordít mint akit éheztetnek.....Előre is köszi
                A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                Comment


                  én is kérdeznék megint
                  júniusban lesz 3 Áron, én már nagyon elválasztanám, ő még nagyon szopizna, egyelőre még nem jutottunk dűlőre azaz szopik, mostanában rengeteget
                  viszont őrülten fáj a mellbimbóm már az egésztől (azon túl, hogy húz-nyúz is), mitől lehet ez? középidőben vagyok, terhes tuti nem vagyok, olyan 3-4 napja van ez. talán nem kapja be már jól rendesen vagy mi? :
                  köszi
                  Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                  ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár
                  babahordozási tanácsadó vagyok

                  Comment


                    Szrek: Nekem akkor kezdett el fájni, mikor kevesebb lett a tej, de Peti meg szopizott volna. (Ciklus 2. felében, meg a barátcserjétől, később a babától)
                    legyen szép napod!

                    Comment


                      köszi
                      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                      ÁLOMJÁRÓ CD
                      születésnaptár
                      babahordozási tanácsadó vagyok

                      Comment


                        Anita-Brigi, én csak kibíckedem, de nem lehet, hogy csak növekedési ugrásban vagytok? 3 hónapos...
                        Én sosem adtam pótlást....volt nagy sírás-rívás, de tipikusan mindig növ.ugrás idején. Túléltük. És ráadásul nálunk volt cumizavar is...leszoktattam róla, már nem cumizik 1 hónapos korától Köszönet ennek a topiknak
                        Tejcsi mennyiségének növelésére: GÖRÖGSZÉNAMAG!!!!! Nekem nagyon bevált.....remélem segít neked is ha kipróbálod!
                        És egyébként szerintem változó a tejleadó reflex is, de csak tapasztalatot tudok mondani: nekem még a szoptatás elején sem volt olyan erős, mint mostanában....a szélrózsa minden irányába spriccol, a 6 hónaposom meg fuldoklik... korábban (pont 3 hónap környékén) volt olyan, hogy ha nyomkodtam a cickót, akkor is alig jött... azt hittem, nem lesz tejem! Én csak azt tudom mondani, amit a tanácsadók : szoptatni-szoptatni-szoptatni!

                        De tényleg bocs, hogy közbekotyogtam, nekem nincs szakképzettségem

                        Az én kérdésemre választ valaki....?
                        Blogom

                        Comment


                          Még annyi, hogy korábban én azt sem éreztem, amikor elindult a tejcsi. Most meg már fáj is picit mindkét cicim, amikor szoptatás közben beindul a reflex, innen is tudom, hogy elindult. Ja meg onnan, hogy abban a pillanatban elveszi a fejét a gyerek, hogy meg ne fulladjon, hátrahajol, és elkezd nézelődni közben meg ezerrel spriccol a fejére-szemébe-orrába és mindenhova.........
                          Blogom

                          Comment


                            puliszka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            közben meg ezerrel spriccol a fejére-szemébe-orrába és mindenhova.........
                            dettó
                            pelusok,őszi,téli,fiú,lány
                            szoknyák nadrágok

                            Comment


                              puliszka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Anita-Brigi, én csak kibíckedem, de nem lehet, hogy csak növekedési ugrásban vagytok? 3 hónapos...
                              Én sosem adtam pótlást....volt nagy sírás-rívás, de tipikusan mindig növ.ugrás idején. Túléltük. És ráadásul nálunk volt cumizavar is...leszoktattam róla, már nem cumizik 1 hónapos korától Köszönet ennek a topiknak
                              Tejcsi mennyiségének növelésére: GÖRÖGSZÉNAMAG!!!!! Nekem nagyon bevált.....remélem segít neked is ha kipróbálod!
                              És egyébként szerintem változó a tejleadó reflex is, de csak tapasztalatot tudok mondani: nekem még a szoptatás elején sem volt olyan erős, mint mostanában....a szélrózsa minden irányába spriccol, a 6 hónaposom meg fuldoklik... korábban (pont 3 hónap környékén) volt olyan, hogy ha nyomkodtam a cickót, akkor is alig jött... azt hittem, nem lesz tejem! Én csak azt tudom mondani, amit a tanácsadók : szoptatni-szoptatni-szoptatni!
                              Szia,igen gondoltam én is erre a fránya növekedési ugrásra.....a tápi leginkább kényelmi célt szolgál nálunk de csak este mert akkorra már olyan kevés a tejem hogy csak órákig nyűglődik mire egyszer jól lakik és éjszaka fenn van fél óránként....és az egész család megbolondul a folyamatos sírástól éjnek évadján.Kipróbálom mindenképp a Görögszéna magot hátha .....a szoptatni,szoptatni nem is lenne gond de néha úgy érzem kiszopizza és kész üres mind2 és 3 óra múlva meg nem hogy újra termelődne az a mennyiség amire Csillusnak szüksége lenne hanem hiába szopizza 2 órát is mind2 cicit éhen akar halni....ez igy nem épp egyszerü
                              Köszi a választ
                              A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                              Comment


                                GBea eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Judyt36!

                                A mellednek melyik részén van ez az érzékeny terület? Ahol a csomosodást érzed ott pirosabb melegebb a mellednek a bőre? A fájdalmat akkor érzed amikor megérinted a területet, vagy szoptatás közben is érezhető? A baba lehet nagy segítségedre, ha minél többet mellre teszed. A szopizás előtt tegyél rá néhány percig meleg borogatást, és lazán óvatosan masszírozd amikor a baba szopik.
                                Az érzékeny rész teljesen középen szokott lenni. Nem pirosabb és amennyire emlékszem, nem is melegebb. A fájdalom érintésnél is van és ha szoptatok, akkor is.
                                Mostanra szerencsére elmúlt a probléma, de mint írtam korábban, visszatérő gondot okoz. A masszírozást próbáltam, a borogatást meg csak terveztem, de legközelebb kipróbálom!
                                Ez a gyulladás első jele lenne?!
                                Judit
                                Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X