Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    vandini,
    azon kívül, amit Hajni írt, csak az a kérdés merült fel bennem, hogy mennyi az az "iszonyat sokszor" egy éjjel?
    (Persze tudom, egy idő után már összefolyik, nem is vagy biztos benne a félkómás szopiktól, de mégis: 2x? 10x?)
    Mindig ennyiszer kelt, vagy ez most egy rosszabb időszak ilyen szempontból?

    Mindenképp kérj segítséget a családtól, hogy némi pihenéshez te is hozzájuss (legalább nappal, ha éjjel most nem)!

    És végül, legfőképp: kitartást!!! Tényleg kinövik!
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Lányok,
      lehet egy mellből szoptatni, az is termelhet eleget egy babának.
      Senkinek nem egyforma a két melle - max. nem ennyire látványos a különbség nála.

      Ez nem is kérdés, inkább csak az, hogy titeket mennyire zavar a méretkülönbség... és emiatt akarjátok-e "forszírozni", hogy az a mell se apadjon el? Mert végül is van ilyen technika, hogy mindig a kevesebbet termelő mellel kezdeni a szopikat, vagy hogy komfortszopihoz azt felkínálni... (ha a baba egyáltalán elfogadja - ami nem mindegyikőtöknél megoldható esetleg.) és akkor esetleg csökkenthető a különbség. (Ami egyébként az elválasztás után hónapokkal úgyis vissza fog állni az eredeti állapotra.)

      Ez a különbség a két mell között egyáltalán nem ritka, és rengetegszer nem is kóros... de azért említsétek meg a nőgyógyásznak, amikor legközelebb szűrésen vagytok, hogy mit tapasztaltál. Nem árt egy plusz ellenőrzés/megnyugtatás az orvostól.
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Köszi Bonyimami!
        Igen, próbálom azzal a mellel kezdeni a szopikat, ill. altatáshoz is azt " használom". Persze, ha tiltakozik nem erőltetem. Az emberlánya a bő egy év alatt megszokta, hogy is mennek a dolgok, és most meg olyan fura lenne, ha már abból nem szopizna. Mondjuk most kb ezzel a problámával párhuzamosan megindult egy fenti rágófog pont azon az oldalon amelyik oldalán fekszik amikor a balból szopik, szóval lehet, hogy ez is bejátszik, így lehet, hogy jobbn a hozzáér a mellem ahhoz a részhez.
        Szilvi, 3 csodaszép gyermek mamija
        Áron 1999.08.20. Csenge 2001.01.25. Zsombor 2008.03.21.

        Comment


          off. Cyanus: felcsigáztál, várom az 51-et!!! akkor már én is a titkos klub tagja leszek vagy még több mérföldkő van?
          on. Bonyimami: igen, összefolyik minden, az egész éjszaka egy nagy szoptatás, viccet félretéve: hullámzó - jobb időszakok 2-3 kelés, rosszabbak 5-6, nagyon durvák (azért ez ritka) 6-nál több. Az elmúlt hét ilyen nagyon durva volt. Mindig szopi van visszaalvásra. Tök jól bírom, szeretem is így, csak néha elkeseredem, mert a fáradtság rosszat hoz ki belőlem, és akkor nem igazán tudom élvezni az életet. Persze az élet nem habostorta vagy mi, de jobb szeretek pozitív lenni és nyüzsögni, de ez most úgy tűnik, nem ilyen időszak. Köszi!

          Comment


            Ja, és mindig ennyit keltünk. 5 és fél hós korától. Persze nyolc hó környékén volt 12 is. Olyan azért már nincs, de akkor nem is aludtunk. Úgy irigylem azokat, akik nem panaszkodnak, csak csendben teszik a dolgukat, én sem akarok...

            Comment


              Andi, együtt alszotok? Azért kérdem, mert úgy kényelmesebb, nem kell felkelni teljesen.
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

              Comment


                Hajni, igen, családi ágy. Csak az a baj, hogy ennek ellenére sokszor mégis sírva kel, pedig ott fekszem mellette, össze is érünk. Én mindig azt hittem, hogy ez a módszer azt hozza, hogy nincs sírás.

                Comment


                  Akkor könnyen előfordulhat, hogy fáj valamije. Vagy mindig így volt? Akkor lehet, hogy ő extra érzékeny. (többemberes gyerekeknél nem ritka, hogy sírva jeleznek még nagyobb korukban is)
                  A nagyobbik fiamnak voltak ilyen időszakai, hogy sírva ébredt, pedig ott voltam mellette, a kicsi eddig egy hétig csinálta, de akkor négy foga nőtt egyszerre.
                  Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                  Comment


                    Igen, az már újszülött korában kiderült, hogy többemberes. És az elmúlt hétnek is biztos vmi frontos vagy fogas oka lehetett.

                    Comment


                      Andi, akkor csak
                      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                      Comment


                        14 hónapos fiam mellett begyulladt a jobb cicim, szivatom vele sokat... rengeteg lett hirtelen a tej....régi szokása hoggy egyikrt szívja, másikat maszírozza... dől a tej... elég feszült vagyok
                        Ez a harmadik topik ahova beírom, bocsánat érte, de szépen lassan irányítgatnak a mamik, hogy jó helyen kérdezzek
                        szilda
                        Olivér
                        Tivadar és Johanna anyukája
                        Életünk képei "hobbim"

                        Comment


                          dejavu_m volt ahogy olvasni kezdtem, de rájöttem nem bugos a mátrix
                          csak annyit tudok mondani, ha fáj, annyit fejj le, hogy a fájdalom múljon kicsit, borogatás, miegyéb, itt többször leírták már, olvass vissza
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            igen, épp olvasgatok.. a fejés már az első perctől nem megy nálunk... nem tudom miért, de két csepp jön, utána a gyermek meg vedelni tud... azon merengek leginkább, hogy mia fenétől lehet most ez a dömping tej, hisz már egyre kevesebbett szopizott mostanában...de elég fokozatosan...most meg egyik napról a másikra durr....
                            szilda
                            Olivér
                            Tivadar és Johanna anyukája
                            Életünk képei "hobbim"

                            Comment


                              kézzel fejsz?
                              mert nálam kicsit jött, aztán semmi, aztán tovább próbálkozás után beindult, de előtte akár percekig kellett nyomkodni. (szopi után, vagy ha a kicsid beindította a reflexet sem tudsz fejni?) de csak annyit, hogy ne feszüljön, inkább borogatás, meleg víz stb.
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                a fejéhez volt masina, az nulla... eleinte kézzel ment pár mili, 20 perc alatt, de ez még amikor született, és úgy dönöttem, ez felejtős... most meg semmi, csak cseppek a szó szoros értelmében, szopi után még nem próbáltam a napokban, de utána hál istennek amúgy is eléggé megkönnyebbülök... de az esti programot már közöltem urammal, hogy a forró fürdőre igényt tartok, gyermek nélkül
                                szilda
                                Olivér
                                Tivadar és Johanna anyukája
                                Életünk képei "hobbim"

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X