Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nagy gáz az, ha az esetek 90 %-ban csak egy mellel és ugyanazzal szoptatok?

    (még mindig fáj a jobb, mint írtam és így a legegyszerűbb kiküszöbölni, de attól tartok aztán attól fog fájni hogy csak nagyritkán szoptatok abból )
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      Tejcsatorna elzáródás - már megint

      Sziasztok!
      Az a poblémám, hogy egy héten belül már másodszorra van tejcsatorna elzáródásom, avagy tejpangásom.
      4-5 napja volt az első. Úgy kezdődött, hogy először csak enyhe szúró fájdalmat éreztem a bal mellbimbómban. Néhány nap elteltével ez egyre rosszabb lett. Majd egy éjszaka arra ébredtem, hogy a mellem felső része kő kemény és már elkezdett pirosodni is a mellbimbó környéke. Végülis dél körülre sikerült elmulasztani a feszülést a következő képpen: egyszrészt sok, nyakatekert pozicióban való szoptatással. Másrészt, láttam a kis fehér pontot a mellbimbóm felső részén, ami az elzáródást okozhatta. De mivel simán a szoptatás hatására nem jött ki a "dugó", A bába válaszol-ban olvasottak szerint egy sterilizált tűvel kilyukasztottam a fehér potot fedő vékony hártyát. A tej megindult, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a fehér pont eltávozott.
      Ugyanis ma reggelre előlről kezdődött az egész. Éjszakai szoptatásnál szúró fájdalom a mellbimbómban, reggelre kőkemény a mell felső része, ott a fehér pont, szoptatás ezerrel különböző pózokban, tűszúrás, mell leenged. De a fehér foltocska még mindig ott van.
      A teljes képhez két dolog még hozzátartozik:
      Akkortájt, amikor az első eset történt Janka babóm betaknyosodott. És ezzel egyidőben fogakat is növesztett, ráadásul felül. Vajon ezek okozhatják?
      Amit szeretnék tudni:
      1. mi okozhatja?
      2. miért jön vissza?
      3. hogyan múlhatna el?
      Köszi, előre is!
      Orsi és csacsogó Janka (2008.10.07.) + egy mini Milo (2013. március 9.)

      Szeretnél angolul tanulni? http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=35249

      Comment


        Jankaanyu,
        nézd meg a 621-es hsz-t! Gyanús, hogy ez egy bleb.

        Az ismételt bleb és tejkőképződés esetén érdemes átgondolni, hogy hogyan étkeztek.
        Az állati fehérjék-zsírok csökkentése és az omega3 zsírsavak arányának növelése, illetve a lecitinbevitel emelése elképzelhető, hogy segít.


        celesztina,
        a fájdalom nem jó, ne hagyd annyiban... de én ötlettelen vagyok. beszéld meg IBCLC-vel, nem tudok jobbat.
        de nem "gáz" egyébként egy mellből szoptatni, lehet - csak nem tudom, mennyire megoldás az eredeti problémádra.

        esetleg a száraz meleg borogatást próbáld ki szopi után. hátha... ha érgörcs okozza a fájdalmat, segíthet.
        ja, és bőrelváltozást nem látsz?
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          köszönöm, Bonyi, kipróbálom.
          Már ritkábban szopizik és Lauval is ez volt a végén (bár őt elválasztottam mikor várandós lettem és görcsölgettem) Semmiben sem látom másnak mint a balt, semmi bőrelváltozást nem látok. (nem tudom, lehet-e köze hozzá, de alapvetően is több tej volt mindig is a balban)
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            hunormama: már azzal is rengeteget tettél a babádért, amit eddig tettél. Ha ettől függetlenül szeretnéd kipróbálni a szoptatás elkezdését, nálunk van a szopis csoportban Egerben egy anyuka, aki sok hónapos babáját kezdte szoptatni. (nem emléxem pontosan, de azt hiszem pont 5 volt) előtte ő is lefejt tejet adott. Ha gondolod, priviben elküldöm a szopis tanácsadónk (ibclc) nevét és elérhetőségét, és rajta keresztül elérheted a lányt is, akinél ez sikerült.

            De így is legyél nagyon-nagyon büszke magadra!!!!!!!!
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              Előfordul, hogy úgy féléves kor után kezd csökkenni a tej mennyisége? Van valami ilyen élettani/hormonálisan meghatározott jellemző folyamat? Vagy ez csak érzéki csalódás? Egy ideje olyan érzésem van, hogy kevesebb a tej, pedig a gyakori mellretétel, 2 mellből szoptatás most is megvan.
              De lehet, hogy csak azért érzem így mert már tényleg hozzátáplálásra érett a fiam, és mást is igényel, nem tudom (egyébként 8 hós múlt (most kezd mennyiségeket enni), a súlya rendben van, 7 hósan duplázott, és az elmúlt hónapban is 40 dekát hízott, pedig már viszonylag sokat mozgolódik).
              A másik kérdésem, hogy jól teszem, ha megkínálom vízzel? Van, hogy szopi után is szívesen fogadja. Puha fejű csőrös pohárból kapja. Ezzel nem ártok a szopinak? (a technikáján egyelőre nem látok változást)
              Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
              Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

              Comment


                Növekedési ugrási időszakban vagytok (3 hét 6 hét 3hónap 6 hónap). Szóval nem feltétlenől a tejcsi kevesebb, hanem több kell neki. De ennek nem feltétlen az azonnali hozzátápi a megoldása (főleg, hogy elvileg, ugye azt fokozatosan kell). Ha már 8 hónaposak vagytok ,akokr biztos elkezdtétek a hozzátápit, hagyd, hoigy menjen a saját ütemében.
                A vizet, ha elfogadja, adhatsz neki, a technikáján nem fogm már változtatni.
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  Sziasztok, nem tudom mind a 76 oldalt végigolvasni, az első és az utolsó oldalakba néztem bele, hogy tudjam, hogy megy itt a beszélgetés/tanácsadás, ezért elnézést kérek, ha valaki már írt hasonló kérdést, és kapott választ.

                  Én kb. Máté egy éves kora óta csal a bal mellemből szoptatok, nagyon ritkán, mondjuk hetente sorra kerül a jobb is, de érzem, hogy nem jön belőle úgy és annyi, amennyi Máténak kellene, és fáj is, úgyhogy inkább hanyagolom. Csak akkor kerül bevetésre, ha már a bal agyon van dolgoztatva és pihenni vágyik... Én több helyről is azt hallottam, hogy ez nem probléma, hacsak nem kényelmetlen, hogy féloldalas vagyok.

                  Ami az én kérdésem, hogy természetes dolog, azaz a gyerkőc alkati sajátossága, hogy még másfél éves koron túl is iszonyat sokszor ébred éjjel és cicit kér? Első körből én ezt természetes állapotnak veszem, de a környezetemben nem találkozom még csak hasonló esettel sem. Tudom, hogy nem kell hasonlítgatni, meg hogy a többiek azért "leszoktatták" már a gyerkőcöt az éjjeli szopikról, de az igazi igény szerinti szopizásnál tényleg ez így megy?? És az éjszakai sűrű kelés és szopizás egészen addig így lesz, amíg szopik?? A szoptatás és együttalvás miatt kel többször, vagy ez az igénye és akkor is kelne, ha messzebb lenne a cici? Mert ha ez így van, akkor belenyugszom, mert végül is én döntöttem úgy, hogy hagyom szopizni, amikor akar, csak hát a fáradtság nagy úr, és mindig előcsalogatja belőlem ezeket a kérdéseket...

                  Comment


                    érdekes, hogy ez a fél oldalas dolog most jött elő pont itt a topikban.... Nálunk is most kezd aktuális lenni.
                    A bal mellem soha nem a kedvenc volt, ill. azzal volt probléma, ha volt (sebesedés, harapás, tejkő) kevesebb is termelődött mindig benne. Zsomb, hogy egyre inkább függetlenedő kis személyiség, egyre kevésbé preferálja. Naponta még kb kétszer megindítja benne a tejleadó reflexet, de a többi alkalommal nyafog, és át kell raknom a másikra és ott vígan szopizik. Ez az utóbbi két hétben alakult így, de érzem, hogy jóval kevesebb lett a tej. Nem hiszem, hogy egy 14 hónaposnál ezzel már olyan nagymértékben kéne foglalkoznom, de akkor is fura....
                    Szilvi, 3 csodaszép gyermek mamija
                    Áron 1999.08.20. Csenge 2001.01.25. Zsombor 2008.03.21.

                    Comment


                      Szia Andi! Biztos nagyon nehéz lehet neked, hogy sokszor ébred Máté éjszaka. Ez nagyon kimerítő tud lenni, és ilyenkor jönnek elő ezek a tépelődések. Minden elismerésem, hogy mindezek ellenére kitartasz és bízol anyai ösztöneidben! Ebben csak megerősíteni tudlak. Jól csinálod, a lehető legtöbbet adod így Máténak, amiből egész későbbi élete során töltekezni tud majd.
                      Ha te úgy érzed, hogy nincsen semmilyen egészségügyi probléma a háttérben, nem fáj semmije, akkor teljesen természetes, hogy felébred. A gyerekek jól aludni (maguktól elaludni és visszaaludni) csak egy bizonyos idegrendszeri fejlettség elérése után tudnak, ez kb. két-három éves kor körül érkezik el. Nagyon sok oka lehet egyébként, hogy felébred sokszor, de egy biztos, hogy az igény szerinti szopi nem okoz gondot ebből a szempontból. Sőt, cicivel sokkal egyszerűbben és gyorsabban vissza lehet altatni, mint nélküle. (de ezt biztos tapasztaltad már )
                      Lehet, hogy a környezetedben nem találkoztál ilyen történettel, de azt is vedd figyelembe, hogy az éjszaka átalvása társadalmunkban sajnos a "jógyerekség" fokmérője, így sokan eltitkolják, hogy kel a gyerek éjszaka. Pedig ez teljesen természetes kellene legyen. Segíthet, ha lakóhelyed közelében felkeresel egy LLL baba-mama klubot, ahol őszintén beszélnek ezekről a kérdésekről.
                      Egyáltalán nem biztos, hogy a szopi miatt kel éjszaka, lehet, hogy nő egy őrlő foga, és az például jellemzően éjszakai jelenség, mert nappal egy nagyobb kisgyerek már nem nagyon veszi észre. Az is előfordulhat, hogy leszoktatod az éjszakai szopiról, és mégis fel fog ébredni. Mindezek mellett, ha te már nem szeretnéd éjszaka is megszoptatni, van mód a kíméletes baba-barát leszoktatásra egy ekkorra babánál. Ajánlom neked Schneiderné Diószegi Esztert, ő kifejezetten alvás témában jártas az IBCLC között.
                      Sok erőt kívánok a folytatáshoz!
                      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                      Comment


                        Andi!!!
                        50 hsz. felett láthatsz olyan topicokat is, amik pont ezekről szólnak! Nyugi, nem vagy egyedül!
                        1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                        Comment


                          Szia Hajnalka! Köszi szépen a válaszodat, hogy szántál rám időt és jó hosszút írtál! Igen, időnként nagyon kell ez a fajta megerősítés, mert enélkül nem megy, és a "könnyebb" út magával ragad...
                          Nincs Máténak semmiféle egészségügyi problémája, csak annyi látható, hogy az átlagosnál kicsit érzékenyebb gyerek, a papájától örökölte. Ez persze csomó egyéb dologban is megnyilvánul.
                          Jó lenne, ha az orvosok, védőnők, családtagok és a szerencsésebb barátnők is természetesnek látnák ezt a jelenséget, mert akkor nem kellene "deviánsnak" érezni magamat.
                          Köszi a biztatást még egyszer!!!!

                          Comment


                            Blani: 50 hsz felett? Hú, miket rejteget még a mamami???????

                            Comment


                              Tinke,
                              hogy néz ki egy napotok? Mit jelent az a "most kezd mennyiségeket enni"?
                              Hányszor kerül Balázs mellre 24 óra alatt?
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                Vandini: titkokat , elrejtett kincshez térképet...
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X