Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    delcsike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Az létezik, hogy 15 hónapos, igény szerint szoptatott gyerekkel mellgyulladásom van? Ugyanúgy szopizott mostanában is, mint eddig, és erre tegnap arra keltem hogy a jobb mellem nagyon fáj és csomós.
    Azon kívül, hogy sokat szopiztatom belőle és masszírozom van vele valami teendőm? Próbáljam kifejni?
    Lázam nincs tőle szerencsére.
    Nagyon köszi előre is!!
    Hogy vagy? Lett megoldás a problémádra, vagy még vannak kérdéseid. Fontos lenne kiderítenünk azt hogy hogyan lett a tejcsatorna elzáródásod!
    Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
    Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

    Comment


      pár napja írtam ide, de sajnos nem nagyon válaszolt senki. Esetleg, ha valakit érdekel, akkor leírom, hogy mire jutottunk.
      Úgy néz ki, hogy a kislányom mégis cumizavaros lett és amiatt nem fogadja el a cicit, azért köpi ki gyorsan.
      Összesen 3x kapott Medela Calma-ból lefejt tejet és a kisujjunkat szopizta esténként megnyugvásképp. Ennyi volt az előzmény és sajnos neki ennyi elég is volt. Fogalmam sincs, hogy szoktatom vissza, de kitartó vagyok.
      Danika 2010/03/16.
      Eliàna 2011/12/18.

      Comment


        Szia Ginnie,

        biztos olvastad, hogy nekünk is ez a bajunk! Ancsa nagyon hasznos tanácsokat írt nekem, olvasd vissza, hátha segít!

        Először te is pocifájásra gyanakodtál, mint én, hogyan jutottál el a cumizavarig? A calmától és az ujjszopitól lenne? Én pont most vettem meg a calmát, hogy ha muszáj, ne cumisüveget adjak neki!!
        Remélem megoldódik a helyzet, én is ezen harcolok most!
        Én zöldfülű vagyok, szintén tanácsot kértem itt, úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy kitartás!
        Blogom

        Comment


          Ginnie,

          nem csodálom, hogy el vagy keseredve, nagyon frusztrálónak tűnik a helyzet a leírásod alapján, tényleg.
          Olvaslak, olvaslak - de hiába voltál viszonylag részletes, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy valami van még a történetedben, ami nem derült ki... afféle hiányzó puzzle-darabka. Nem érdemes nélküle vaktában dobálózni tanácsokkal - lehet, hogy ezért sem nagyon írtak neked a többiek sem.
          Szerintem nagyon jó volna, ha fel tudnál hívni telefonon egy tanácsadót, vagy még jobb, ha személyesen találkozni eggyel, hogy jó részletesen át tudjátok beszélni a helyzetet, és esetleg pár nap múlva megint, hogy lássátok, a kapott tippekkel javulásnak indul-e a helyzet.
          Azt hiszem, segíthet pár ötlet ebből a cikkből:
          http://kismamakonyvtar.hu/Valaszkesz...Elfujta-a-szel

          (a játszócumira vonatkozó bekezdésbe azért bele lehetne kötni, de sok érdekes és fontos tudnivaló van egyébként benne.)

          A Gripe Water és társai egyébként nagyon ritkán hoznak megoldást a helyzetre... csak ebben a nehéz időszakban, és vaktában megoldásért kutatva rengeteg szülő megveszi, "hátha"...
          kitartást és sok türelmet! biztosan a szélén jársz már nagyon....


          Ginnie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!
          Remélem valaki tud segíteni, mert eléggé el vagyok keseredve.

          A kislányom 6 hetes, a probléma 3 hete kezdődött. Az első időkben szépen szopizott, igény szerint, mindig akkor tettem mellre, amikor kérte, illetve akkor is próbáltam, amikor nagyon sírt. Kb. 1-2 óránként kért mindig. Azután kezdődtek a gondok. Úgy vettük észre, hogy elkezdett fájni a hasa, sokat görcsölt. Ahogy mellre tettem/teszem és megindul a tej (kb. 20-30 mp) és az első korty leér a gyomrába azonnal kiköpi a cicit és üvölt. És ez így megy minden egyes alkalommal. Már nagyon ki vagyok borulva, legtöbbször együtt bőgök én is vele. Napközben is sokat sírdogál, húzogatja a lábait és fél-egy óránként arra ébred, hogy erőlködik, tekereg. Kaki csak 3 naponta van. Amikor kezdődött a gond, akkor 4 kaki nélküli nap után kapott 10 ml cukros kamillateát, attól lett is kaki. Utána kb. 3-4 órán át jobb volt a helyzet, majd előlről kezdődött. Ismét pár nap kaki nélkül, majd amikor egy hónapos lett, elkezdtük neki a Gripe Water-t adni, amitől ismét lett kaki. De a 3-4 napot ezek után is tartotta, néha talán amit én ettem, attól kakilt. Az első pár hétben az Espumisan-t is próbáltuk, attól sem volt igazi javulás.
          Ebből adódóan egyáltalán nem szeret szopizni, a komfortszopi ki van zárva. Ha éjjel, félálomban sikerül 3 percnél tovább etetnem, akkor már nagyon örülök. Próbáltam gyakrabban és sűrűbben is mellre tenni, de egyik sem vált be igazán. Ma reggel 7-kor evett majd fél 2 és fél órát aludt. Azóta eltelt közel 6 óra és hiába láttam, hogy kereste a cicit, amikor megkínáltam, azonnal sírva fordult el. És ez így megy napok, hetek óta.
          Emellett valamennyit biztosan eszik, mert van mérlegünk (egy-egy szopit felesleges lenne mérnem, mert csak 20 ml-t eszik egyszerre, és 2 óra alatt 2 perces szopikkal eszik kb. 60 milit) és szépen gyarapodik. Ez azt jelenti, hogy 6 hét alatt másfél kilót hízott.
          Hordozókendőben van sokat napközben, mert van egy 21 hónapos fiam is, akivel szintén foglalkoznom kell és másképp nem megy. A kislányom alszik a kendőben, nagyon jól elvan, de amikor felébred és próbálom megszoptatni, akkor kezdődik sírás. Utána sokszor szinte evés nélkül vagy minimális 2 perces szopi után elfárad a sírásban és elalszik.
          Tej van bőven, bár már 2 hete nem keményedik meg a cicim 2 szopi közt vagy éjjel, de a leadó reflex után jön szépen a tej. Le is tudom fejni, amikor csak kell.
          Valószínű, hogy a hasa miatt van ez és tudom, hogy csak az idő oldja meg, de nagyon frusztráló. Én is rosszul alszom, éjjel is óránként kel, mert tekereg, morog, szenved szegény. Igaz, hogy mellettem alszik babybay-ben , nem kell felállnom, de akkor sem egyszerű. Ha próbálom cicivel megnyugtatni ilyenkor, csak rosszabb lesz. A párom a kisujját szokta a szájába tenni, azt örömmel szopizza. (vajon ettől kialakulhat cumizavar?) Nem is zavarna, hogy sokszor kel, de legalább kellene neki a cici. :S
          Esetleg valami ötlet, hogy mit tudnék tenni, hogy picit jobb legyen a helyzet? Már beletörődtem, hogy ő nem az órákig komforszopizós típus, de hogy még enni se akarjon a ciciből, az hihetetlen.
          Maszírozom a hasát, szélcsöveztem is többször, puki nem jön, de hallom, hogy valami mocorog a pociban.
          Nagyon el vagyok keseredve, mi lesz így? Félek, hogy akár ki is száradhat.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Én válaszoltam 7503-ban... Furcsálltam is, hogy eltűntél, azt hittem, felhívtál egy tanácsadót. Amit most írsz, az alapján akkor más irányba indultatok el, mint amire én gondoltam. Miből gondolod, hogy mégis cumizavar? Korábban a pocakjára gyanakodtál, arra már nem gyanakszol?

            Ginnie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            pár napja írtam ide, de sajnos nem nagyon válaszolt senki. Esetleg, ha valakit érdekel, akkor leírom, hogy mire jutottunk.
            Úgy néz ki, hogy a kislányom mégis cumizavaros lett és amiatt nem fogadja el a cicit, azért köpi ki gyorsan.
            Összesen 3x kapott Medela Calma-ból lefejt tejet és a kisujjunkat szopizta esténként megnyugvásképp. Ennyi volt az előzmény és sajnos neki ennyi elég is volt. Fogalmam sincs, hogy szoktatom vissza, de kitartó vagyok.
            Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

            Comment


              Egyébként ma én is felhívtam egy tanácsadót, megosztom az infót, hátha valakinek hasznos lesz, később is rá lehet keresni.
              Szóval, lehet nospa-t bevenni fejfájásra!
              Ma olyan őrületes migrén kezdődött nálam, mint már évek óta nem, így gyorsan megkérdeztem (nagyon kedves hölgy volt!), és megmenekültem (mert nálam ez át tud menni látászavar...hányinger..stb.-be, ha nem veszek be gyorsan valamit). Mondjuk ilyen erős lehülés sem volt évek óta.
              Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

              Comment


                puliszka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Bocs, hogy offolok, és ebben a topicban kérdezem meg, de miért van az, hogy kb 10edjére tudok elküldeni egy üzit??? Megírom a kisregényem, rányomok a gyorsválaszra, erre kiírja a rendszerüzenet, hogy nekem ehhez nincs jogosultságom..... és olyan,mintha ki is léptetne....kicsit nehézkes így..
                Bocsi, OFF: Ilyen velem is volt. Nyomj egy visszagombot, ha megjelenik az oldal újra az üzeneteddel: ctrl C, majd lépj be, újra keresd fel a topikot és ctrl V. VAGY: ha otthon vagy, akkor maradj bejelentkezve, ha hosszú üzenetet írsz.
                Dóri (mera) Boglárka (2011. 07. 06.) és Júlia (2013. 09. 24.) és Benedek (2015. 07. 19.) anyukája
                Hordozási tanácsadó (ClauWi) L-es nyári kismamaruhák Értékeléseim
                [COLOR="DarkRed"]

                Comment


                  mera1003 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Bocsi, OFF: Ilyen velem is volt. Nyomj egy visszagombot, ha megjelenik az oldal újra az üzeneteddel: ctrl C, majd lépj be, újra keresd fel a topikot és ctrl V. VAGY: ha otthon vagy, akkor maradj bejelentkezve, ha hosszú üzenetet írsz.
                  Köszi! Már egyre kevesebbet fordul elő...kezdi megszokni a Mamami a jelenlétem
                  Blogom

                  Comment


                    Köszönöm a válaszokat , nem akartam kierőszakolni, csak fura volt, hogy senki nem írt.

                    Nos, úgy jutottam el a cumizavarig, hogy amikor már ott tartottunk, hogy üvöltött napok óta akkor is, amikor a cici felé közelítettem, lefejtem a tejet és avent-es cumisüvegbe tettem és jóízűen megivott dupla annyit, mint eddig bármikor is szopizott. Utána aludt szépen. Következő evésnél már lefejt tejet adtam, minden szépen ment, elkezdett kakilni is kaja közben, ami szopi alatt valamiért sosem sikerült, csak tekergett. Aznap éjjel még ciciből próbáltam etetni, de megint nem kellett neki. Szintén megitta viszont üvegből.
                    Arra jutottam, hogy akkor lefejem neki, bár így is nagy macera, mert a szívóra nehezen indul be a leadó reflex, de mégis jobb, mintha ő is, és is sírnék, a kisfiam meg idegbajt kapna, hogy anya sosem ér rá és csak hisztizne folyton.

                    Nagyon szeretném a szopit visszaállítani, de most így kényelmesebb mindenkinek. Ha csak ketten lennénk, akkor nem cumisüvegeznék, inkább kibírnám valahogy a hasfájós időszakot, de így sajnos nem megy. Lehet, hogy még egy tanácsadóval próbálkozom jövő héten.
                    Ismertek valakit, akit érdemes kérdezni?
                    Danika 2010/03/16.
                    Eliàna 2011/12/18.

                    Comment


                      Sziasztok, ismét itt Harapás már nincs, viszont nagyon lecsökkent a szopik száma és mennyisége, egyrészt taknyolunk, másrészt fogzik a kiscsaj.
                      Az lenne a kérdésem, hogy fennáll a lehetősége hogy rubeolán estünk/esek át (én éppen benne) Befolyásolhatja ez a tej ízét? ill lehet nyugodtan szoptatni? (érdekes, mert kiskoromban már letudtam ezt a betegséget, de a pöttyeim egyértelműen arra utalnak).
                      Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                      Comment


                        sziasztok,hallott már valaki a görögszénamag tejserkentő hatásáról,tapasztalatok esetleg,mennyit lehet inni a teájából?hogy kell elkészíteni?szép délutánt mindenkinek
                        apa+én/Kriszta=J/a negyedikes
                        A/a nagy ovis
                        SZ/a harmadikos
                        H/a kis ovis
                        :a 4 gyerkőc

                        Comment


                          Szia Zulejka!

                          Én nem vagyok tanácsadó ugyan, de tapasztalatról be tudok számolni! Pont azt eszem/szedem ugyanis...

                          Nekem a cumizavarunk miatti kevesebb szopizás miatt lett kicsit kevesebb tejem szerintem, azért kezdtem el szedni. Először simán natúran a magokat főztem meg teának, majd megettem mézzel a magokat is. Én naponta 3szor ittam, másnap már beton volt a cicim. Pár nap után a cici telítettsége mintha csökkent volna, de alapvetően több tejem volt tőle. Amikor elfogyott a mag, hozattam ismét a párommal, és a patikában a kapszulát adták neki, nem a sima magos kiszerelést. Nem zavartam vissza , elkezdtem szedni, kb 3 szemet naponta, és ez is használ. Mondjuk, tény az, hogy nagy haladást értünk el a cumizavar leküzdésében, ergo, a kisbabám többet van cicin, így valószínűleg ez is serkenti a tejtermelést.

                          Sok tejcsit kívánok!
                          Blogom

                          Comment


                            szia puliszka,de jó amit írtál,én nem rég iszom a teáját,nagyon tetszik az íze is,én is simán megfőzöm a magját,de pl.azt olvastam valahol a neten hogy vannak akik összetörik a magot és abból főznek teát,ezért is voltam bizonytalan és nem találtam sehol mennyit lehet inni belőle,én kb.másfél L-t tuti megiszokés én is ezt tapasztaltam hogy néhány nap után mintha csökkent volna a hatása,már majdnem abba hagytam a teaivást,de akkor ha te is ezt tapasztaltad biztos iszom továbbra is,szép estét
                            apa+én/Kriszta=J/a negyedikes
                            A/a nagy ovis
                            SZ/a harmadikos
                            H/a kis ovis
                            :a 4 gyerkőc

                            Comment


                              Másfél litert??? Hűűűű... és neked nincs szénaszagod? mert nekem igen
                              Mondjuk amióta nem a teáját iszom, hanem a kapszulát szedem, talán kevésbé...
                              Egyébként én bármit szedtem/ettem/ittam eddig tejserkentésre, azt tapasztaltam, hogy ha intenzíven és nagy dózisban használom, tényleg olyan egy idő után, mintha már nem hatna, mintha "megszokná" a szervezet.
                              Blogom

                              Comment


                                zulejka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                sziasztok,hallott már valaki a görögszénamag tejserkentő hatásáról,tapasztalatok esetleg,mennyit lehet inni a teájából?hogy kell elkészíteni?szép délutánt mindenkinek
                                Szia Zulejka!
                                Bár nekem majd egy éve volt, hogy újszülött babám mellett tejet serkentettem, de megerősítésként írok neked. Igen használ Nekem szoptatási tanácsadó javasolta. Simán a magját főztem, és ittam, napi 1-1,5litert. És nekem is széna szagom volt
                                A kapszula kicsit drágább, ha jól tudom.
                                Beus, Gergő (2011.02), Kolos (2013.04) és Veronika (2016.10) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X