Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én az oldalán altattam mindig, így csak kicsurgott a szája sarkán
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      Nem böfiztettem éjszaka és én is oldalt altattam. Vagy hason. Anna pl. csak úgy aludt...
      1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

      Comment


        Soha nem böfiztünk éjjel. Benő hasonalvós volt és nagyon bukós, de érdekes módon éjjel nem bukott. Szerintem, ha az oldalán altatod, nem lesz baj.
        Anna

        Bence
        (080930), Róza (140428)

        Comment


          Jaj, de jó! Köszönöm, hogy megnyugtattatok!
          Örülök, hogy van hova fordulnom ilyen kérdésekkel!
          1 fiú, 2 lány

          Comment


            éjszaka mi sem böfiztünk sosem...nem volt baj belőle.
            Néha bukott, de csak kicsurgott a szája szélén, és ragadt a haja reggelre
            Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

            Comment


              Valahol azt olvastam, hogy éjszaka lazultabbak, így ha bealszik, nincs is büfi, max kis bukás.
              Én se büfiztetek, ha bealszik.
              Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

              Comment


                Igen, érdekes módon éjjel nincs büfi és a pocak sem fáj nálunk.
                Csak megnyugtatásképpen írom, hogy egyszer hátára fektettem Bálintomat és úgy bukott egy nagyon nagyot... Nyelt egyet és semmi gond nem volt. Tudják ám a babák, hogy mit hogy kell csinálni. Persze azért nem árt odafigyelni.
                Oldalra fektetve meg tényleg nincs gond!
                Timi
                Gergő (2006.03.21.) és Bálint (2009.02.28.) anyukája

                Comment


                  Sziasztok!

                  Rég jártam a mamamin, bár mostanában egész éjjel gép előtt ültem. de meg is lett az eredménye!
                  Elkészült végre a könyvem! Címe: Szoptass ügyesen! Ezúton szeretnék KÖSZÖNETET MONDANI minden mamaminak, aki továbbította első, segítségkérő levelem, illetve küldött is nekem szoptatós történetet, amivel kerek egész lett a könyv.
                  Elvileg csütörtöktől él a honlap: www.szoptassugyesen.hu . Ha pedig ráértek, nézzétek a Duna Tv pénteki (15-ei) Család-Barát Magazinját 10:30-tól, ahol egy könyvbemutatóval egybekötött beszélgetés lesz velem a Születés hete" kapcsán! Még egyszer Köszönöm a segítségeket!
                  (remélem lesz időm mostantól megint aktívan fórumozni...)
                  Gyömbi, Palkó, Misi, és Marci anyukája
                  www.szoptassugyesen.hu

                  Comment


                    Sziasztok,

                    Luca 17-én lesz 4 hónapos és még mindig küzdünk a hasfájással , pedig már voltak biztató jelek, reménykedtünk, hogy kinőtte. Most nem is ezért írok, hanem mert hétfő óta a kiscsaj gyakorlatilag megállás nélkül szoipzna . (Eddig is igény szerint szopizott, 3-4 óránként evett.) Lehet, hogy kevés a tejem? Nem hiszem, mert amikor szopi után megnyomkodom a cicimet még jön is belőle. Van ötletetek, hogy ez minek lehet a jele? Komolyan nem aggódom, mert szépen hízik, a hivatalos adatok szerint most 65 cm és 6850 gramm. Talán újra el kéne kezdenem mérni, hogy alkalmanként mennyit szopizik, mit gondoltok? (A mérleget már kölcsönadtuk, de lehet, hogy visszakérem.)
                    Kelcsi, Luca (2009.01.17) és Boldizsár (2010. 09.02.) anyukája - www.pocakmano.blogspot.com[B]

                    Comment


                      Szerintem felesleges a mérleg, csak stresszelnéd magad vele! Ha gyarapszik, rendben vannak a pisis-kakis pelusok, akkor nem lehet gond a tejmennyiséggel! Máshol kell kutakodni! Például növekedési ugrás miatt lehet, hogy most csinál magának több tejet. Bízz magatokban!
                      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                      Comment


                        Kelcsike,
                        nem nyáladzik nagyon a babád?
                        Nincs jele betegségnek?
                        A növekedési ugrás is lehet a háttérben, de néha más okból is megnőhet egy baba szopási igénye.
                        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                        HipnoSzülés a tévében

                        Comment


                          Eléggé nyáladzik, de állítólag nem jön a foga. Betegségnek semmi jele.
                          Kelcsi, Luca (2009.01.17) és Boldizsár (2010. 09.02.) anyukája - www.pocakmano.blogspot.com[B]

                          Comment


                            sziasztok, van egy kis gondom, 11 hónapos mindjárt a babám, eddig szerencsém volt, mert elkerült a mellgyulladás, de most, jajj, eléggé fájdalmas csomót érzek a bal mellemben, próbálom masszírozgatni, meg fejni, meg Zsófi egyébként is elég gyakran szopik, főleg ebből a mellből...mit tegyek még, van rá vmi trükkös gyógymód? meleg vizes zuhany? homeopátia?
                            Anna
                            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                            Comment


                              szia Anna,
                              az biztos, hogy a meleg borogatás mindenféle formája, meg a sok, különböző pozícióban szoptatás segít a legtöbbet most. ráadásul ezek jobban kéznél vannak éjjelre, mint bármilyen szer.
                              a "farkasanyás" (négykézláb) szoptatást pl. érdemes kipróbálni, Zsófi álla mutasson a fájdalmas rész felé.
                              és pihenj sokat, szinte ki se mássz az ágyból mellőle , amíg nem javul...!

                              a melleden látsz valamilyen elváltozást?
                              érte esetleg valami sérülés a melledet?



                              Kelcsike,
                              lehet akkor, hogy nem az éhség a fő motiválója a sok-sok szopira, hanem nyűgösség?!
                              annak is sok oka lehet.
                              A fiamnak 4 hónaposan már 2 foga volt... szóval, ha kívülről még nem is látszik az ínyén semmi, odabent már akkor is mozgolódhatnak a fogcsírák ilyenkor.
                              Ha érzékenyebb idegrendszerű, a frontot is érezheti.
                              De egyébként tényleg lehet "simán" növekedési ugrása is. Ha a gyarapodását nem is jelzi mérleg, centiket nőhet akár... Létezik ún. növési fájdalom is.

                              Ilyenkor a fene se tudja néha, mi a baj pontosan, mi segíthetne nekik (az anyai ösztönön kívül ), pláne ha egy amúgy is ilyen temperamentumú babád van. felnőttként csak szimplán morcos lenne ilyenkor - baba korában meg sírós és cicit követelős: ennyit látsz.
                              elég ha szereted őt, figyeled, és hallgatsz a megérzésedre.
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                köszönöm a gyors választ, nem emlékszem sérülésre, de attól még lehetett, állandóan gyömöszöl, néha bele is rúg pelenkázás közben, lehet a fáradtság is, jön a foga, és emiatt volt egy nagyon durva éjszakánk tegnap előtt, elég fáradt vagyok, megyek is aludni
                                Anna
                                Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X