Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szvsz magatoknak köszönd!
    ügyes, erős (megszelídült, és többet (ugye?!) nem harapó) Borókádnak, és bátor szupermam(am)ijának!
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Szia Bonyimami!
      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

      Comment


        tanacsot szeretnek kerni
        ma ketszer is elofordult, hogy amikor szoptatni akartam Fruzskat a jobb cicimbol akkor eloszor megkostolta majd irto orditasban tort ki, nagy konnyeket hullatot es nem akarta szopizni. felvettem, simiztem majd visszatettem, ez delutan bejott, mert utana szopizitt belole, de most este mar nem, orditott tovabb vegul a masikat kapta meg.
        raadasul ma megjott a teherbe esesem ota eloszor... francnak sem hianyzott...
        es ez a cicim elegge faj is par napja, amikor szopizik, olyan erzes mintha tul nagy lenne a vakum es csak nyulna a vegtelenbe... nem latok a bimbon elvaltozast, csomot sem erzek a mellemben es bimbovedovel szopizik csak, mert csak ugy tudunk
        mit csinaljak? ejszaka pakoljam a szajaba, amikor eleg almos hozza, hogy elfogadja? fejjem nehogy elapadjon? hmm?
        az anyuka szerepben: Jusztina; a rendezo: Fruzsina Nilla "kuss! én így szállok le!'"

        Comment


          Crear eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          mit csinaljak? ejszaka pakoljam a szajaba, amikor eleg almos hozza, hogy elfogadja? fejjem nehogy elapadjon? hmm?
          Szerintem igen, illetve esetleg hónaljtartásban megpróbálhatnád, hátha úgy elfogadja-
          Enyém Fruzsi is szokott ilyet csinálni, az álmában szoptatás és a hónaljtartás ált. működik. Ha mégsem, akkor kezdünk avval a cicivel amit elfogad, ha megnyugodott hogy nem hal éhen megpróbálom átcsempészni a másikra.
          Zsuzs
          Három lányom és egy fiam van

          Comment


            Ne aggódj, el fog múlni! Mensi előtt előfordulhat érzékeny mellbimbó, utána magától megszűnik. Jó ötlet, hogy éjszaka vagy félálomban, álmosan próbálod meg abból a melledből szoptatni. Figyeld a melled, nehogy túltelítődjön, ha szükséges fejjél le belőle.
            Segíthet, ha kellemes ellazult állapotban próbálod meg arra a melledre tenni, pl. egy kád meleg vízben, sok bőr-bőr kontaktus, hordozás.
            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

            Comment


              ejszaka sikerult abbol szoptatni es most reggel is, juheee
              most reggel kicsit tiltakozott, de nem ert el a nagy orditasig
              ugy orulok
              persze faj es most mar a masik is, de remelem a menzi vegen elmulik
              az anyuka szerepben: Jusztina; a rendezo: Fruzsina Nilla "kuss! én így szállok le!'"

              Comment


                Úgy néz ki a gondot az okozta, hogy egyszerre jelentkezett két erős inger, fáradtság és éhség. Azóta lekopogom ezzel ninccs gondunk. Köszönöm a tippeket.
                Most a nehézséget az okozza, hogy habzsol a kiscsaj és sok levegőt nyel. Ezt jelzi is, mert szopi közben elkezd sírni, ilyenkor megállunk büfi, majd vissza a cicire. Hogyan lehetne leszoktatni a habzsolásról?
                Kelcsi, Luca (2009.01.17) és Boldizsár (2010. 09.02.) anyukája - www.pocakmano.blogspot.com[B]

                Comment


                  Én úgy tudom, hogy nem a baba habzsol, hanem erős a tejleadó, és a baba csak próbál lépést tartani. Nálunk ez van. Sára lassacskán megtanulta a tempóját a tejleadó reflexemnek, és egyre jobban tudja tartani a ritmust, ergo egyre kevesebb levegőt nyel.
                  De mi is böfizünk szopi közben néha
                  Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                  Comment


                    Hihi...Tomi úgy "védekezik", hogy kiköpi, gyorsan elfordítja a fejét (mert különben a szemébe spriccel) és vár egy picit. Na, de ő már tapasztalt, öreg róka!
                    1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                    Comment


                      A kis trükkös!
                      Én sajni bimbóvédővel szoptatok, így nem spriccel, csak megtelik, ha elfordul róla Sárám. Az ő technikája mostmár az, hogy szopizás közben kis rést hagy a szája szegletében és ott kifolyik a felesleg Így viszont állandóan gondoskodnom kell ennek felfogásáról, mert ha nem teszem, az egész válla, karja tejes lesz és öltöztethetem át
                      Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                      Comment


                        Én rendszeresen böfiztetek szoptatás közben. Nem gondoltam, hogy más nem. Pankóca eldobja a cicit és egy speckó sírást hallatt. Ha ezt a szopás elején csinálja, akkor a tej lespricceli a gyerek fejét, a szemüvegemet, a ruháját, hova jut.
                        Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                        Comment


                          Gyermek egyre rövidebbeket szopik. Szerintetek egyszerűen megtanult hatékonyan szopni? Nekem olyan furcsa, hogy nettó 6-7 perc alatt végez. Bruttó 10-12, ha a büfiket is beleszámolom.
                          Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                          Comment


                            Naszagni, tuti! Ügyesednek, erősödnek.
                            Tominak már szerintem, ha extra éhes is nem tart tovább 2 percnél. Na, persze több, ha csak relaxálás céljából csatlakozik!
                            1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                            Comment


                              Ok. Csak úgy érzem, maradt még tej. Hm.
                              Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                              Comment


                                Ja, és pici korában (értsd: mondjuk másfél hónaposan), akárhányszor megkínáltam a cicivel, evett. Vagy legalábbis úgy csinált.
                                De most, ha akkor rakom mellre, amikor nem éhes, üvöltve tiltakozik.
                                Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X