Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Nagyon más ám néha vidék és a főváros! Van Budapesten szült és ott élő barátném, teljesen mások a tapasztalatai.
    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

    Comment


      #32
      rasmia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hajnalka
      Én amúgy nem vagyok az igény szerinti szopi híve, mert nem látom a gyerekem valós igényeit. De talán majd a bemutatkozós topicba leírom egyszer

      Ez mit jelent pontosan? Leírtad már? Kíváncsi vagyok.

      Én csak azt tapasztalom, hogy igény szerinti szopi alatt az emberek nagyon különböző dolgokat értenek.
      Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
      türelemjáték

      Comment


        #33
        mi lehet ez?

        Sziasztok, tudna valaki segíteni nekem?
        Néhány napja van 1 kis poblémám..
        Már jó ideje gond nélkül mennek a szopik, de pár napja nagyon fáj a bal mellem, mikor Beni szopzik. Nem olyan tompa fájdalom, mint az 1. hat hét alatt volt, hanem éles, szúró, nyilalló borzasztó!!
        Néha csak úgy is érzem. És most már kezd a msik is ilyen tüneteket produkálni.
        nagyon nehéz tűrnöm a szopikat, de tartom még magam, viszont Beni 1-2 napja cicin szeret aludni, gyűri is néha rendesen, így csillagokat látok.
        Mosom a kezem is, a cicim is, nincs becsomósodva és nem látom gyulladás nyomait, Seb sincs...
        szóval nem tudom, talán van vkinek ilyesmiben tapasztalata?

        köszi
        [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

        Comment


          #34
          Andi 1-2 hónapja nekem is dettó ez volt, és én utólag jöttem csak rá, hogy lelki dolgok voltak (spec nálam) a háttérben, és mikor azok rendeződtek, el is múlt a fájdalom (ugyanolyan mint amit leírtál).

          HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

          Comment


            #35
            Katanya, én migrénes vagyok,így van némi fogalmam mi az a fejfájás.Én nem mertem/merek bevenni semmit ilyenkor. Ami segíteni szokott: borsmenta tea szagolgatása (mert ha meginnám az tejapaszó hatású), feketákávé 1 citrom levével és mézzel (ezt gyorsan kell lehúzni,mert nem túl jó) és homeopátiás szerek.Remélem segítettem.Nekem általában a sok kialavtlanságtól jön elő. Nem kívánom az ellenségemnek sem.
            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

            Comment


              #36
              Andi! Milyen a mellbimbód? Nem piros vagy rózsaszínesen fénylő? Jöhet priviben is. Van tippem.
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

              Comment


                #37
                Köszi Janzsa! Ez a feketekávés dolog még fejfájás nélkül sem tűnik valami bizalomgerjesztőnek! Nekem ilyenkor a gyomorsavam is az egekbe szökik. Inkább a homeopátia. Milyen szereket szedsz be ilyenkor? Nem vagyok túl nagy homeopata szakértő.
                Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                Meseterápia

                Comment


                  #38
                  Sziasztok!
                  Először is, azzal kezdeném, hogy köszi az infót a borsmentáról, nem is tudtam.. ma meg azt ittam. Akkor ezt inkább kihagynám.
                  Szóval van egy olyan problémám, hogy 1-2 hónapon belül meg kel műttetnem magam, ami sajnos már halaszthatatlan, így fel kell készülnöm, hogy lefejjek annyi tejet, ami a kicsinek kell. Csak pont ott van a bibi, hogy az igény szerinti szopi miatt hol több-hol kevesebb kell, mérleg nincs, nem is tudom, hogy megenné-e a fagyasztott tejet, inna- cumisüvegből?! vagy miből kéne itatnom?? Igazából egy napot kell kihagynom, de emiatt nem szeretném, ha bármilyen gond lenne. Annyira jó volt a nagyfiamat 14 hós koráig szoptatni (aztán Ő volt az, aki már szakított.. )
                  Szóval szeretném, ha tudnátok segíteni, ötletet adni.. bármi.
                  Valószínű altatni fognak, bár még teszek egy kört, hátha gerincérzéstelenítéssel is meg lehetne oldani.. akkor utána már lehet szoptatni, vagy ez csak szülés után van így? mert akkor alig szopizik a baba? ÁÁ, nem értek hozzá, ehhez meg kevés az anyai ösztön..
                  Előre is köszi az ötleteket!
                  Satuk/ Kata
                  Olivér 2006. május 17; Artúr (R2) 2008. június 24.én született.

                  Comment


                    #39
                    Ez a téma már komolyabb felkészültséget kíván! Konzultálj egy IBCLC-vel!
                    Valaki itt, akivel történt már szoptatás alatt ilyesmi?
                    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                    Comment


                      #40
                      Katanya, sajna, én is migrénes vagyok, anno nekem is ajánlották a feketekávé+citromot, és bejött! Igazán gusztustalan (én egyáltalán nem szoktam kávézni), de gyorsan lehúzza az ember, akkor működik!
                      Kata
                      Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                      Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                      Comment


                        #41
                        Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez a téma már komolyabb felkészültséget kíván! Konzultálj egy IBCLC-vel!
                        Valaki itt, akivel történt már szoptatás alatt ilyesmi?

                        Godane! Ő ki? és hol találom? Vagy hülye kérdés? Szerencsés helyzetben vagyok, mert eddig nem kellett segítség a szoptatáshoz..
                        Satuk/ Kata
                        Olivér 2006. május 17; Artúr (R2) 2008. június 24.én született.

                        Comment


                          #42
                          Íme:
                          http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/326621/3/

                          http://www.babazunk.hu/index_szo.htm
                          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                          Comment


                            #43
                            Utóbbi linknél a laktációs tanácsadók-ra kell kattintani.
                            Forrásvíz Évi, remélem nem haragszol, hogy belinkeltelek!
                            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                            Comment


                              #44
                              Satuk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

                              Valószínű altatni fognak, bár még teszek egy kört, hátha gerincérzéstelenítéssel is meg lehetne oldani.. akkor utána már lehet szoptatni, vagy ez csak szülés után van így? mert akkor alig szopizik a baba? ÁÁ, nem értek hozzá, ehhez meg kevés az anyai ösztön..
                              Előre is köszi az ötleteket!
                              Nekem altatásban volt császárom, és 2 órával utána már szoptattam. De azt nem tudom, hogy ez csak szülés után van-e így.
                              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                              türelemjáték

                              Comment


                                #45
                                Sziasztok!
                                meg tudja nekem azt valaki mondani, hogy a fogamzásgátló hüvelykúp (ami habbá alakul) vajon befolyásolja a szopit???
                                Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                                http://emilialkot.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X