Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Átmásolom ide is a nőgyógyászos topikból a kérdésemet:

    Nem tudom volt-e már téma (ha igen nyugodtan szóljatok, hogy olvassam végig a topikot), de engem az érdekelne, hogy létezik-e vmi tesz vagy vizsgálat arra nézve, hogy teherbe tudok-e már esni? Hanna 13 hónapos lassan, még 80%-ban szopizik és még a menstr. sem volt, mióta teherbe estem. Szeretnénk következő babát is és ezért érdekelne. Ja és enyhe PCO-s vagyok.
    Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

    Comment


      Mónika! Nézz be ide, hátha van róla valami:http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=295
      1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

      Comment


        Mónika!
        Én úgy tudom a peteérést lehet ultrahanggal követni, -én hallottam ilyesmiről. És én is ajánlok egy topikot ahol esetleg van hozzá lövésük:http://www.mamami.hu/forum/showthrea...smonitoroz%E1s
        Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

        Comment


          Létezik ovuláció teszt is, drogériákban, gyógyszertárban kapható.
          http://http://www.bioszallito.hu/Cor...b?termek-37106
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            Köszi a válaszokat, aszem ebbe a dologba kicsit mélyebben bele kell ásnom magam.....
            Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

            Comment


              Marla, hőmérőzés + méhszáj-és nyálkavizsgálat + ovuteszt egész pontos tud lenni

              Ovuteszt magában nem elég, csak az Lh mennyiséget mutatja, azt hogy valójában volt-e tüszőrepedés, nem.
              Itt sok-sok hasznos infót találsz: http://babatervezok.otthona.net/
              Zsuzs
              Három lányom és egy fiam van

              Comment


                Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Létezik ovuláció teszt is, drogériákban, gyógyszertárban kapható.
                http://http://www.bioszallito.hu/Cor...b?termek-37106
                hehe, a corax lh tesztje nekem mindig pozitív volt...
                Zsuzs
                Három lányom és egy fiam van

                Comment


                  Nem tudom, hogy milyen vagy mit mér, csak épp tegnap olvastam róla. Szerencsére nem volt rá szükségem.
                  Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Nekem a Corax-xal jött össze a kislányom! Jól müködött!
                    Rita, Petrus (08.10.27.) és Grétike (11.08.10.) anyukája
                    Nandu kendőben és Liliputi MT-ben hordozok, együtt alszunk, monapellel pelusozok, szoptatok amíg lehet

                    Comment


                      Lenne még egy kérdésem... Zsófi mostanában (ma 4 hetes) ha az egyik mellemet "kiürítette", kiköpi, aztán kétségbeesve keresni kezdi, újra bekapja, majd két szívás után újra kiköpi. Azért csinálja ezt, mert érzi, hogy nincs benne tej? Ha átrakom a másik cicire, azt is boldogan kiüríti. Tényleg lehet, hogy ennyire éhes? Vagy kevés a tejem? (Ezt nem tartom valószínűnek, mert sokat pisil és kakil) Ilyenkor adjam neki mindkettőt? Csak attól félek, hogy ha egy órán belül újra kér, akkor tényleg nem tud mit enni, nem termelődik olyan gyorsan újra.
                      Timi, Zs+A+?

                      Comment


                        Én a kezdetektöl két mellböl szoptatok és soha nem volt gond, ha 1 óra múlva kért Tejtermelödés szopi közben van
                        Hena
                        Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                        ClauWi hordozási tanácsadó

                        Comment


                          Timoca!
                          Én is kezdetektől két mellből szoptatok, máig is. Megpróbáltam egyszer átállni a csak egyre, de nekem sem volt jó (túl hamar telítődött a másik és kényelmetlen volt a következő szopiig), és Sára is úgy szereti, ha kettőből eszik. Csinál olyat is, hogy az egyiket csak félig eszi ki, aztán kiköpködi, átteszem a másikra, azt teljesen kieszi, majd kiköpdösi, és végül vissza az elsőre, megeszi azt is. De van, hogy az utóbbit már nem.
                          Én úgy döntöttem, hogy sokkal jobban tudja nálam, mi a jó neki, hát követem a gondolkodását
                          Még sosem volt panaszom rá, hogy ne lett volna tej, pedig mostmár nem keveseket eszik, mégis az esti órákban van, hogy egy-másfél óránként akar enni, és mindig rengeteg van benne. A tej 70%-a szoptatás közben termelődik! Ezért van az, hogyha épp mondjuk fél órája evett, akkor mondjuk cicire teszed, kis idő múlva kiürül, de ha átteszed a másikra, abból is eszik, majd vissza az elsőre, megint van benne tej. Pedig nem telik el szinte semmi idő!
                          Szóval bátran szoptass, annyi mellből, ahány csak van
                          Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                          Comment


                            Timoca nekem azért is szokta dühösen köpködni, mert nehezebben jön a vége. De van, hogy beletörődik, és még szopik, de van hogy én is átrakom a másik mellre.
                            Volt időszak, hogy minden szoptatásnál kérte mindkettőt, most megint egyhez ragaszkodik. Bízd a gyerekre!
                            Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                            Comment


                              Az előttem szólók már leírták, amit írnék. A tej nagy része szopi alatt termelődik. A két mellből való szoptatás pedig jó, attól még gyakrabban éri inger a melleket, és több tej termelődik. Nem gondolom egyébként, hogy kevés lenne a tejed (pisi-kaki OK) egyszerűen ő így gondolja. Hallgass a babádra!
                              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                              Comment


                                Sziasztok!
                                Lenne egy kérdésem a bimbóvédő krémmel kapcsolatban: Ajánlott elkezdeni a kenegetést már a szülés előtt?
                                Mert az egyik ismerősöm ajánlotta (mégpedig konkrétan az Avent bimbóvédőjét), azzal, hogy ő csak akkor kezdte el használni, mior már kisebesedett, de neki ez ez nagyon bevált, szépen meggyógyította a sebesedést. Azt mondta, ajánlott már a szülés előtt 1 héttel elkezdeni kenni a ciciket, hogy felpuhuljanak, mire megérkezik a baba (én pont 1 hét múlvára vagyok kiírva ).
                                Azért kérdezem, mert azt olvastam-hallottam, hogy nem mindenkinél sebesedik ki, és hogy az anyatejjel is lehet kezelni a bimbókat (persze nem tudom, milyen szintű sebesedésig elég ez a módszer), és ugye én még nem tudom, ki fog-e sebesedni, szóval nem tudom, hogy beruházzak-e egy ilyen kenőcsre. Szerintetek?
                                Nagylány Luca (2009.04.09.) és PiciCsenge (2015.06.03.)
                                Ritkán jövök, ezért ha el akartok érni, légyszi privit vagy emailt (kapizsofia kukac gmail) írjatok!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X