Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Az oxi-fröccsről még nem is hallottam , fura érzés lehet...

    Milancsa, én is szopiztatnék, még ha hányna, akkor is. Ha belegondolsz, van a világnak olyan része, ahol nincs tea, és a víz sem iható. Ott mit csinálna egy anya, ha beteg a gyereke? Ugye-ugye? Jól csináltad !
    Anna

    Bence
    (080930), Róza (140428)

    Comment


      Szerintetek az normális, ha a 4 hetes lányka 40-60 percet szopik per alkakom? Három részletben, mert kétszer megpihen 5-10 percre. Cicin bealvás nem megy neki, vagyis szopi közben elszenderedik 5 percre, de ha végzett, akkor kiköpi és vidáman nézelődik.
      Így az altatás elég macerás.

      Nem panaszképpen, csak összeszámoltam, hogy kb. 7 órát szoptatok, és kb. 6 órát altatok egy nap. De ha ez normális, akkor nyugodt vagyok.
      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

      Comment


        Nasz!
        Persze, hogy normális! Sára a mai napig van, hogy a pihenőkkel együtt 30-40 percet szopizik...a szopi nem csak evés!!!
        És nekünk is volt olyan időszak, hogy a végén nem aludt el, hanem nézelődött...
        AZ első pár hét meg egy véget nem érő szoptatás kell a babádnak idő, mire megszokja ezt a kinti világot, ebben nyújtasz most segítséget neki a tesközelséggel, az együvétartozással.
        Élvezd ki, hamar vége lesz, még sajnálni is fogod!
        Altatni próbáld kendőben! Az bevált nálunk De szerintem itt sokaknál. És ne aggódj, és ne hidd el senkinek, hogy ha most kendőben altatod, megszokja, mert ez nem igaz! Azt szokja meg, hogy számíthat Rád, mikor szükséges van Rád, és EZ FONTOS...nem fog visszaélni vele, hidd el!
        Boldog gyermekágyas időszakot kívánok Nektek, és sok sok örömet egymásban!
        Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

        Comment


          a szopási mintázat normális így (vagy ha nem, akkor én gyerekem se vót az... ).
          az elszenderedés azért van, mert elfáradnak bele - de nem feltétlenül az álmosság jele.

          azon gondolkodom, hogy ha ennyire sokat töltesz altatással, akkor lehet, h nem "jókor".

          de nekem már "rég" volt az ennyire picibabás időszakom, nem emlékszem, hogy mi volt az altatással.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Köszönöm a válaszokat.
            Altatás: nem akarok offolni, biztos én is (néha) rosszul csinálom. De most, pl. kettő perc alatt elaludt. Szóvall, valószínű jó pillanatban kell elkapnom, mielőtt átlendült a "túl álmos vagyok, ezért hisztizem" állapotba. Most sikerült!

            Kendőben vígan alszik. Úgy gondoltátok altassam el kendőben, majd szedjem ki? Mert úgy kiszedni, hogy ne ébredjen fel, hááát. Elöl zsebes keresztezett szoktam kötni.
            Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

            Comment


              Lehet, hogy az enyém mélyebben alszik, de nem ébred fel mikor kiszedem az elöl zsebesből.
              Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

              Comment


                Hú, egyszer az 5. héten kiszámoltam, 16 órát töltöttem ébren, ebből 8,5-et szoptattam. Az volt a nagyonhosszanszopizós időszak (akkor még nem szopott ilyen sokszor, kb 6-7x egy nap). Előtte 20-25 perceket cicizett, most meg örülök, ha 10 percnél többet nyomja (csak de. és du. az alváskor amúgy), cserébe, kábé 13-14szer szopizik 24 óra alatt...

                Ebben az időben volt, hogy teljes alvásokat töltött kendőben, nem volt olyan sószsák, mint most, elbírtam. Jó mélyen aludt, én lebontottam a kendőt óvatosan, közben alácsempésztem a karom, és aztán vállról tettem le hasra, na az sem egyszerű. Nasz, kitartás, lesz ez még jobb is (vagy így se? )!
                Anna

                Bence
                (080930), Róza (140428)

                Comment


                  sáramaminti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Altatni próbáld kendőben! Az bevált nálunk De szerintem itt sokaknál. És ne aggódj, és ne hidd el senkinek, hogy ha most kendőben altatod, megszokja, mert ez nem igaz! Azt szokja meg, hogy számíthat Rád, mikor szükséges van Rád, és EZ FONTOS...nem fog visszaélni vele, hidd el!
                  De! Rá fog szokni! És milyen jó az, mikor pl. a 8 hónapos mászni, ülni épp megtanult babádat nem bírod lefektetni, és cicivel sem rávenni, hogy 3 percig maradjon fekve, (tudod, hogy akkor már elaludna), ő hulla fáradtan is mászni akar, és akkor berakod kendőbe, és fél percre rá olyan mélyen durmol, hogy simán le tudod venni. (Max. ha felriad, adsz neki cicit, félálomban már simán visszaalszik rajta.)
                  Szóval rászokik. Szerencsére. És a kendő a megnyugvás, a béke szigete lesz számára.
                  Mármint Pankánál így volt...
                  Nikka
                  Panka: 2007.10.16. (15:31)
                  Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                  Comment


                    Köszönöm a kedves megerősitéseket! Ezentúl nem kételkedem... Szörnyű érzés amikor a gyereked szopni akar és nem adhatod mert állitólag ártasz vele...Ezért se birtuk sokáig.

                    A maratoni szopiról én is tudnék regélni. Milán szinte egész nap a cicimen lógott élete első 3 hónapjában. Nyár volt, dögmeleg, izzadtunk, azt hittem ez már mindig igy lesz. Aztán múltak a hónapok jöttek más kihivások...
                    Nekem a kendőben szopizás jött be nagyon. Pár perc alatt elaludt mint a bunda. Sokáig napközben csak igy aludt.
                    elkötelezett: -szoptató -hordozó -pelusmosó szolga

                    Comment


                      nikka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      De! Rá fog szokni! És milyen jó az, mikor pl. a 8 hónapos mászni, ülni épp megtanult babádat nem bírod lefektetni, és cicivel sem rávenni, hogy 3 percig maradjon fekve, (tudod, hogy akkor már elaludna), ő hulla fáradtan is mászni akar, és akkor berakod kendőbe, és fél percre rá olyan mélyen durmol, hogy simán le tudod venni. (Max. ha felriad, adsz neki cicit, félálomban már simán visszaalszik rajta.)
                      Szóval rászokik. Szerencsére. És a kendő a megnyugvás, a béke szigete lesz számára.
                      Mármint Pankánál így volt...
                      Igazad van, tényleg...így helyesebb: rászokik, de ez a jó...és ne higgy másnak, aki szerint ez baj!
                      Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                      Comment


                        csak kicsit panaszkodok már megint:
                        tegnap összeszámoltam, 14 órát volt a cicimen.... azok ráadásul begyulladtak (piros foltosak), még kevesebb jön belőlük (kezelem őket, meg próbálok úgy szoptatni hogy ott egye), kakis pelus vasárnap óta nincs, most meg már a pisis pelusok is kimaradoznak (tegnap összesen 98 gr pisi volt). Fejni csak nagyon keveset tudok (10ml). Nem gyarapszik, én megőszülök, úgyhogy ma elkezdtem hozzátápolni, szombaton meg megyek haza anyámékhoz, és akkor kijön megnézni minket az IBCLC-s tanácsadónő.
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          Eszter!
                          Nyugi, ezen én is átmentem az első gyerekkel. Egész nap szopi, fejni nem tudtam kézzel semmit, nekem a medela kézi jött be. Te mivel fejsz?

                          Egyébként tapasztalatból mondom, hogy a tejcsatornáknak is" be kell járódniuk"!
                          Az első gyereknél hetekig (inkább 2-3 hónapig ) folyamatosan szoptattam. Aztán ő is egyre ügyesebb lett, a cicik is " megedződtek".
                          A másik kettő gyerek már a kórházban szépen szopott, és már kézzel is tudtam fejni.

                          Nem olvastam vissza, a tejleadó reflex működik? Nekem az elsőnél a görcsölésem totál leblokkolta! ( és a másik kettőnél is előfordult!)
                          Langyos (ne hideg!) vízzel tusold a melled, finoman masszírozd, próbálj megnyugodni, nekem ezzel a módszerrel elkezdett spriccelni.

                          Lázad van? Nekem úgy begyulladt, hogy 40! fokos volt..

                          És ha az nyugtat meg, nyugodtan adj neki tápit!
                          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                          Comment


                            blani: lázam nincs, a gyulladással az a nagy gondom, hogy természetesen a cicim felső, meg hónalj felőli részén van, és a gyereket meg úgy kéne forgassam hogy a kis álla nézzen arrafelé, szóval nem tudom igazán.
                            De a jobb mellemen is volt, és azt sikerült leszivatnom a gyerekkel, meg forgattam, mint egy kis artistát hogy úgy álljon hogy onnan szívjon, szóval reménykedek hogy a másiknál is beválik majd.
                            De nem is értem igazán hogy más hogy csinálja hogy ha csak egy irányból szoptat, akkor a többi 364 fokban miért nem gyullad be?
                            A bal mellemben három nappal ezelőtt elkezdtem érezni ezt a tejleadó reflexet, egy egész napig az egész hónom alja húzódott szoptatásokkor, nagyon megörültem, de ezzel kezdődött a gyulladás. ÚGy gondolom hogy a többlet tej ami ekkor beindult, az záródott be a mellem közepébe, egy nagy tyúktojásnyi cuccot érzek benne, szóval nem sokat használt. És azóta persze nem érzem már...
                            Avent kézi fejőm van, de most kértem hozzá kölcsön gépi fejet is.
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              Eszter, bár én nem vagyok szoptatási tanácsadó, szóval csak a saját példámból indulok ki, tehát nem biztos, hogy lehet rám hallgatni is, ez csak egy tapasztalat, amit leírok.
                              Nem fejtem, egy percet sem, akkor sem, amikor éreztem, hogy szétdurranok, beálltam a zuhany alá, a melge víztöl kifolyt annyi, amennyitöl lelohadt a bedurranás a többit elintézte a kicsi. Azt sem tudom, hogy hol a fejögépem abból indultam ki, hogy az állatvilágban sem fej senki.
                              Elsö fiamnál azért gyulladt be a mellem mert hasonlóan hozzád, túlstresszeltem (meg nekem jött még pár dolog hozzá), túlstrapáltam a ciciket, két napig feküdtem 39,3-as lázzal, nem vitte le semmi, gyerek meg ordított mert nem voltam kepes semmire, hideglelés, gennyzö mellbimbók (fiacskám a nemlétezö fogaival kiharapott egy 1 cm x 0,5 cm-es bimbórészt- a nyelvére letapadva találtam meg)...... no azt hiszem nem sorolom tovább. Eszter a szopi elsödlegesen is fejben döl el, aztán kell a pihi hozzá, evés/ ivás, és nyugalom!!!!!!!! Tessék elfelejteni a mérleget és ne arra koncentrálj, hogy nincs tejed, hanem arra, hogy van! Kakis téma, nagyobbik fiam 10 naponta kakilt
                              Szorítok, hogyminden rendben menjen! Látod, nekem is sikerült (elsö fiam 13 hósan választotta le magát én akkor 15 hetes voltam a kicsivel).
                              Hena
                              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                              ClauWi hordozási tanácsadó

                              Comment


                                Eszter!
                                Én is egy irányból szoptatok, azért nem gyullad be, mert járhatók a tejcsatornák és minden honnan ki tud ürülni a tej.
                                Igen, ez biztos tejcsatorna elzáródás. Nekem is volt ilyen, én akkoriban a kismama újság egyik számában láttam képeket ( hónalj tartás, baba fölé hajlás) és azok alapján akrobatikáztunk.
                                De mondom, jó a langyos/meleg vizes tusolás is.

                                Ja, és az én hármaskám rekordja 12 nap kaki nélkül!
                                Utoljára szerkesztette blani; 2009.03.05., 11:14.
                                1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X