Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Eszti, én ugyan nem vagyok szoptatási tanácsadó, azért reagálok most neked, mert amit leírtál a napotokról, az a félóránkénti ébredést leszámítva majdnem szó szerint egyezik a miénkkel (a gyerekek közti korkülönbség is hasonló). Tudom, nem vigasz, de a nap végére én is idegroncs vagyok , pedig nálunk apjuk hazajön este (igaz, csak lefektetésre, sokszor még később, de az is számít).

    A hozzáértők biztos megmondják majd, mit tudsz tenni a tejért, én csak az idegeid kifésüléséhez javasolnék valamit (ami talán a tejnek is segít ) - nálunk azóta javult a helyzet kicsit, hogy igyekszem a kettővel egyszerre foglalkozni: szoptatás közben mesélek a nagynak (fejből, imádja), pelenkázás közben bevonom segíteni, amikor neki mesélek, sokszor velünk van a kicsi, és ha úgy jön ki, egyszerre altatom őket (nagy mellettem, kicsi hasamon). Ez is fárasztó, nem mondom, hogy mindig bejön, de a mama utáni nyívást csökkenti valamelyest, és nekem az nagyon sokat számít (érdekes módon ez csinál ki a legjobban, valahogy úgy érzem, hogy szaranya vagyok, hogy nem tudok mindkettőre folyton 100%-osan kizárólagosan figyelni ) - nyugodtabb vagyok így, és ettől (?) ők is nyugodtabbak. Gyakorlást igényel, még mindig gyakorlom - sokgyerekes mamamik biztos tudnak még tippeket adni .

    Bocs a féloff-ért, remélem, tudtam valamelyest segíteni .
    2D mamija, aki nagyon régen járt erre utoljára...

    Comment


      Köszi Ági! Én is ezt teszem amikor csak lehet, Lollit teljesen bevonom, meg szokta büfiztetni Zénót egyedül, hozza a pelust, együtt fürdenek, ő mossa meg a lábát, kukiját Zénót is bevonom Loló játékba, "fogja a kirakó egy darabját és odaadja Lolónak". De így is vannak esetek amikor egyszerre nem megy a kettővel, pl. öltöztetésnél vagy ha Zét csak ringatva, csöndben tudnám elaltatni...
      Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

      Comment


        SzigeRoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Eszti le a kalappal! Nagyon ügyes vagy, hogy mindezt egyedül csinálod! Én is kettőhöz kelek éjjel, meg nálunk is kicsi a korkülönbség, tudom, hogy stresszes. Okosat mondani nem tudok...tejszaporítás, relaxáció?...mondjuk nekem nem nagyon megy most a relaxáció, de egy próbát talán megér.

        Nekem is lenne kérdésem: Szofi 11 hetes, kizárólagosan szoptatom, igény szerint. 8 hetesen hörghurutra kapott antibiot, amióta megszületett "röfög-horkol" többé-kevésbé, de nem tudok semmit leszívni az orrából. Egy ideje, -azt hiszem az antibio óta - nyálkás a kakija. Az antibiotikum miatt lehet ez? Vagy valami más? Vagy esetleg ez normális? (én az általam fogyasztott tejtermékre gyanakszom, de nem tudom, okkal-e?)
        Köszönöm!
        én első körben nem arra gyanakodnék, sokkal inkább az antibiotikumra, vagy esetleg a hátra csorgott orr váladékra amit így gyakorlatilag lenyel és kikakil.
        Az orrába próbáltál már lefejt anyatejet csöpögtetni?csökkenti az orr nyálkahártyájának duzzanatát és fertőtlenít.
        bukni nem szokott?
        "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
        Botond, Ábel, Áron és Anna

        Comment


          Eszti, tejleadó reflexet szoktad érezni minden szopinál?
          Stressznél az szokott előfordulni, hogy a mami feszült és nem indul be a tejleadó(ez kicsit olyan mint az együttlétnél az orgazmus kicsit-vagy nagyon- el kell tudni magunkat engedni hozzá) és ha nem indul be akkor nem jut tejhez a baba(mert ugye az anyatej java szopi közben termelődik és nem 2 szopi között)
          "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
          Botond, Ábel, Áron és Anna

          Comment


            Igen, érzem ahogy "húznak" a melleim aztán ő is nagyokat kortyol, de nem tart sokáig úgy 5percig kb. aztán kapkodja el a fejét :
            Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

            Comment


              Eszti!
              Ugyan én sem vagyok szopis tanácsadó, csak ismerlek picit
              Sztem a legnagyobb probléma nálatok az idegesség. A stresszhormonok átmennek az enyatejbe, így simán lehet, h Zé is attól nyűgös, kel sokat, mert te stresszes vagy. Persze ezzel a megoldáshoz nem jutottál közelebb, csak azért írom, hogy ne kételkedj magatokban, a szoptatásban! És ne keseredj el! Emberfeletti ilyen körülmények közt azt tenni, amiért te küzdesz! Ügyesen csináljátok!
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                én első körben nem arra gyanakodnék, sokkal inkább az antibiotikumra, vagy esetleg a hátra csorgott orr váladékra amit így gyakorlatilag lenyel és kikakil.
                Az orrába próbáltál már lefejt anyatejet csöpögtetni?csökkenti az orr nyálkahártyájának duzzanatát és fertőtlenít.
                bukni nem szokott?
                A nyálkás kaki valóban az antibiotikummal egyidőben jelent meg kb. A röfögés viszont nem. Anyatejet még csak spriccelni próbáltam, több-kevesebb sikerrel...hányszor kellene naponta?
                Bukni szokott. Nem minden szopi után és általában nem is sokat, de szokott.
                Andrea
                M2008 SZ2010

                Comment


                  Jajj, köszi Lányok! Már ettől sokkal jobb, hogy megértő "fülekre", kezekre találtam
                  Igen, valószínű van ebben az idegességben valami. Mostanában a szopik is egyre zavartabb légkörűek, mert Lolli elkezdte a szopik közbeni sztrájkot: ordít egyet-egyet, ugrál az ágyon, ahol épp szoptatok/szoptatnék, bennem meg megy föl a pumpa, hogy amúgy sem boldogulok könnyen Zé szoptatásával és ő meg még rá is tesz egy lapáttal. Hiába próbáltam mesét olvasni neki közben vagy énekelni
                  De valahogy mégis összetettebbnek érzem a problémát Első körben megfogadtam, hogy igenis eszek-iszok, mert az utóbbi időben igen csak félvállról vettem és alig ittam meg 1-1,5l folyadékot Valamint be kellett ismernem magamnak, hogy nem megy a főzés, egyre több volt Loló táljában a bébiétel én meg "koplaltam", úgyhogy holnaptól futár hozza az ebédünket

                  Igazából most már "csak" arra keresem a gyógyírt, hogyan ne essek át a ló túlsó oldalár a tápszerrel és hogyan alkalmazzam csak és kizárólag alkalmi segítségként
                  Most fürdés előtt 6felé szopizott Zé mindkét ciciből majd 19:30felé ismét mindkét mellből és mikor már küszködtünk hiába váltogattam, kapott tápszert és 50ml benyakalt. Már bő egy órája horpaszt és minden gond nélkül elaludt. Hogyan tudom leépíteni a tápszert? Fejnem kéne majd ilyenkor, amikor tápszerivás után bealszik? Ha igen milyen időközönként?
                  Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

                  Comment


                    [QUOTE=NevetőPudingok;1055408]Igen, valószínű van ebben az idegességben valami. Mostanában a szopik is egyre zavartabb légkörűek, mert Lolli elkezdte a szopik közbeni sztrájkot: ordít egyet-egyet, ugrál az ágyon, ahol épp szoptatok/szoptatnék, bennem meg megy föl a pumpa, hogy amúgy sem boldogulok könnyen Zé szoptatásával és ő meg még rá is tesz egy lapáttal. Hiába próbáltam mesét olvasni neki közben vagy énekelni
                    QUOTE]

                    ...nálunk cumizavar volt, nagy nehezen érzett rá Szofi újra a cici ízére, fecskendőztünk 2 hétig, és utána is hetekig csak teljes nyugalomban ment neki...nagyon kellett figyelnem, meg biztatnom, persze magamat is.
                    Nem a legjobb ötlet, tudom, de én bevetettem a kisvakondot meg a kockásfülü nyulat meg mirr murrt is... Egy-egy részt a nagy megnézett, míg a kicsi szopizott. Egyedül nem tudtam jobbat kitalálni, de így legalább nyugi volt, amíg kellett.
                    Andrea
                    M2008 SZ2010

                    Comment


                      Kedves Hajnalka!
                      Teljesen szívemből beszélsz, a helyzet vidéken tényleg teljesen elkeserítő, ezt budapestiek ha százszor születnek újra, akkor sem érezhetik át. Amikor pár napos volt a fiam, kétségbe esve kerestem segítséget, akkor W. Ungváry Renátával hozott össze a sors. Fiamat ezután 19 hó-s koráig sikerült, legalább felesben szoptatnom. Pici Sárámmal tavaly novemberben megismétlődött minden, most Makay Kinga, a felcsúti szupervédőnő sietett segítségünkre-több 100 km-t utazva. Nekem kellett, hogy megnézze valaki a mellemet, van-e tej, az én paráim okozzák a gondot, vagy az 1százalékba tartozom, aki egyéb okokból nem képes kizárólag szoptatni. Hát az utóbbi eset vagyok, sajnos. Kinga tartotta bennem a lelket a legnehezebb időkben. Tényleg igazad van, fényévekre vagyunk Bp-től, bár Siófok, ahol lakom amúgy csak 100km. Itt SENKIT sem találtam, aki segített volna, pedig a miénk bababarát kórház... Szerintem amelyik kórház ezt a címet akarja használni, azt kötelzni kéne egy profi szoptatási tanácsadó alkalmazására.
                      Komolyan mondom olyan ez az egész, mintha nem is egy országban lennénk Budapesttel.

                      Comment


                        Marinka, a nyarakat Szabadifürdőn töltjük általában, a szoptatás világnapja körül is ott vagyunk-aug eleje. idén felhívtam a védőnőket,h egy beszélgetést szervezzünk az isz szopiról , de nem jeleztek vissza, h vevők lennének rá. Jövőre, ha van kedved, szervezhetnénk egy ilyen alkalmat, védőnőket kihagyva- v csak értesítve-vhogy meghirdetni időben.mit szólsz hozzá?van kedved segíteni?
                        Utoljára szerkesztette rado; 2010.10.07., 00:08.
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          Eszti, sokszor nehéz két gyerkőc igényeinek megfelelni egyszerre!
                          és ez a menet nem semmi-lakás és végig szinte egyedül!
                          amit már itt sokszor megbeszéltünk:ha cumizik egy baba, nem igény szerint szopik, nem akkor kerül mellre, mikor szeretné. legtöbbször ebben az időben jön, 4.hó körül, h a gond van, eddig működött, ami most már nem.
                          kicsit csalóka lehet, h adsz tápszert, és megnyugszik Zénó, lehet, h benyomta mind, és kidőlt, mint mi egy ünnepi többfogásos ebéd után.
                          tápszerről leállás: a napi összmennyiséget naponta 20-30ml.vel csökkentve, ennek tud utánamenni a tejtermelés.
                          akár 4-6x is cicit csrélhetsz egy alkalommal.,mikor cumit adnál, is megkínálhatod.
                          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                          Comment


                            Marinka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kedves Hajnalka!
                            Teljesen szívemből beszélsz, a helyzet vidéken tényleg teljesen elkeserítő, ezt budapestiek ha százszor születnek újra, akkor sem érezhetik át. Amikor pár napos volt a fiam, kétségbe esve kerestem segítséget, akkor W. Ungváry Renátával hozott össze a sors. Fiamat ezután 19 hó-s koráig sikerült, legalább felesben szoptatnom. Pici Sárámmal tavaly novemberben megismétlődött minden, most Makay Kinga, a felcsúti szupervédőnő sietett segítségünkre-több 100 km-t utazva. Nekem kellett, hogy megnézze valaki a mellemet, van-e tej, az én paráim okozzák a gondot, vagy az 1százalékba tartozom, aki egyéb okokból nem képes kizárólag szoptatni. Hát az utóbbi eset vagyok, sajnos. Kinga tartotta bennem a lelket a legnehezebb időkben. Tényleg igazad van, fényévekre vagyunk Bp-től, bár Siófok, ahol lakom amúgy csak 100km. Itt SENKIT sem találtam, aki segített volna, pedig a miénk bababarát kórház... Szerintem amelyik kórház ezt a címet akarja használni, azt kötelzni kéne egy profi szoptatási tanácsadó alkalmazására.
                            Komolyan mondom olyan ez az egész, mintha nem is egy országban lennénk Budapesttel.
                            szívemből szóltál..jó ideje próbálok beépülni a ligába de pont azért , mert minden Pesten van egyszerűen nem megy! egyedül vagyok 3 gyerekkel, férjem csak hétvégén van itthon, hol egyik hol másik beteg, képtelen vagyok felmenni pestre, hogy legalább 1 lll .csoportot meglátogassak, vagy a 40 órás tanfolyamot elvégezzem.próbálom ide veszprémbe megszervezni a tanfolyamot, de nem reagál senki az üzeneteimre
                            Na most jól kiadtam magamból
                            "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                            Botond, Ábel, Áron és Anna

                            Comment


                              NevetőPudingok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Jajj, köszi Lányok! Már ettől sokkal jobb, hogy megértő "fülekre", kezekre találtam
                              Igen, valószínű van ebben az idegességben valami. Mostanában a szopik is egyre zavartabb légkörűek, mert Lolli elkezdte a szopik közbeni sztrájkot: ordít egyet-egyet, ugrál az ágyon, ahol épp szoptatok/szoptatnék, bennem meg megy föl a pumpa, hogy amúgy sem boldogulok könnyen Zé szoptatásával és ő meg még rá is tesz egy lapáttal. Hiába próbáltam mesét olvasni neki közben vagy énekelni
                              De valahogy mégis összetettebbnek érzem a problémát Első körben megfogadtam, hogy igenis eszek-iszok, mert az utóbbi időben igen csak félvállról vettem és alig ittam meg 1-1,5l folyadékot Valamint be kellett ismernem magamnak, hogy nem megy a főzés, egyre több volt Loló táljában a bébiétel én meg "koplaltam", úgyhogy holnaptól futár hozza az ebédünket
                              Eszti Minden elismerésem a Tiéd, hogy ilyen körülmények között is helytállsz! Mert igenis helytállsz
                              Gyereknevelés kérdésben nem nagyon tudok tanácsot adni, mivel nekem "csak" 1 db, majd 5 hónapos Lánykám van (aki néha kitesz egy egész bölcsis csoportot). De ha ez megvigasztal én is futárral hozatom az ebédet, mert én sem tudok főzni csak úgy, hogy vagy felkelek korán és akkor padlón vagyok egész nap, vagy Sárika mellet főzök és minimum 1 sírás ne essen közbe. Persze ilyenkor a szívem szakad meg és mindig megkérdezem magamtól, hogy normális vagyok-e??? Millió helyről kihozzák 600-700 Ft-ért az ebédet én meg itt bénázok??? A gyerek üvölt, én tiszta ideg vagyok, néha én is sírok...
                              Nem kell mártírt csinálni magunkból Mi azért vagyunk otthon, hogy a gyerekel foglalkozzunk! Ne a patent háztartás vezetésről szóljon a GYES és GYED!
                              (Bocsi, ez elég OFF lett)
                              Andi és Sárika (2010.05.11) aki el van RONTVA!!!
                              Rettenetesen elfoglalt "születet felelség" lettem így előfordulhat, hogy napokig nem jelentkezem!

                              Comment


                                SzigeRoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A nyálkás kaki valóban az antibiotikummal egyidőben jelent meg kb. A röfögés viszont nem. Anyatejet még csak spriccelni próbáltam, több-kevesebb sikerrel...hányszor kellene naponta?
                                Bukni szokott. Nem minden szopi után és általában nem is sokat, de szokott.
                                A szörcsögés lehet attól is, ha esetleg egy kevés tejet visszabukik és az orrába is megy
                                Anyatej csepegtetés: ezzel ártani nem ártasz akárhányszor csinálod is, én minimum 3 szor szoktam ha náthás, de ettől persze mehet jóval többször is
                                "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                                Botond, Ábel, Áron és Anna

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X