Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Na, ez is duplán ment, nem tudom mi van mostanság...
    Melinda (de hívj nyugodtan Melchetnek) és a génzengúzok: Máté (2009.12), Réka (2012.08), és harmadik gyermek a férjem...

    Comment


      Ja, és még annyi, hogy a büfik és pukik nagyon nehezen jönnek ki. Most éjjel pl. másfél órába telt mire kijött minden büfi és puki és vissza tudott aludni. "Jól mulattunk" éjjel 2 és 4 között.
      Melinda (de hívj nyugodtan Melchetnek) és a génzengúzok: Máté (2009.12), Réka (2012.08), és harmadik gyermek a férjem...

      Comment


        Blanka, segíteni nem tudok, de Panka kb. február óta 8.3 kiló, igaz, nőni nőtt, most 83 centi (16 hónapos). És zabál. kb. 4-6 szopi mellett van 5 étkezése, meg egy mázsa kölesgolyó. Nem lehet, hogy ilyen alkat a gyereked?
        Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

        Comment


          Köszönöm, lányok! Lehet, hogy ilyen alkat, csak én nem ehhez vagyok szokva.. A. is, B. is nagyobbak voltak ennyi idősen, (hosszban és "szélességben" is) mindig a korosztályuknál nagyobb ruhákat hordtak, Tominak meg kilátszik a bordája, ha nyújtózkodik, vagy háton fekszik az ágyon. Nekem furcsa látvány a hurkák után, de igazatok van, biztos nincs vele semmi gond. Viszont amit a neten találtam táblázatok alapján (hogy mennyinek kéne lenni átlagban a magasságnak, illetve a súlyának) valóban a legalsó határt súrolja.
          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

          Comment


            Blanka, az én lányom most volt 2 éves, 85 cm és 9,5 kg, korosztályánál kisebb ruhákat hord...
            egyik nap többet eszik, másik nap kevesebbet, és minden nap sokat szopizik..., ki tudja meddig...
            eddig nem aggódtam, kellene?
            Anna
            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

            Comment


              Jaj, dehogy aggódj Anna!!!
              Csak én kezdtem el parázni, mert közeleg a 2 éves mázsálás ideje és nem tudom a dokinőnk majd hogy reagál. Nehogy elküldje kivizsgálásra, vagy nemtom.. Ő úgy tudja eszik mást is, és nemcsak anyatejen él, sőt, szerintem meg van róla győződve, hogy már nem is szopizik..szerinte 6 hónap után az anyatej már nem elég, 1 év után meg már nincs is benne semmi...nem reklámozom neki, hogy gyakorlatilag csak szopizik még.
              1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

              Comment


                Van valaki, akinek lenne szabad kapacitása netes tanácsadásra? ha igen, kérem, írjon pü-t.
                Három a gyerek, egyik sem baba

                Comment


                  I. kerületbe kimenő szoptatási tanácsadót tud ajánlani valaki?
                  egy barátnőm hívott ma kétségbeesve, h. adjon-e tápszert az 1hetes babájának. mondtam, h. ne, de össze-vissza voltam kicsit a magyarázattal.
                  VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                  VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                  kézimunkás blogom

                  Comment


                    Maze, erről a listáról érdemes próbálkozni: http://www.ibclc.hu/elerhetoseg, sokaknál szerepel is, hogy hova mennek ki személyesen.
                    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                    Comment


                      Sziasztok! Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a phenylbutazone krémet valóban kenhetem-e szoptatás alatt? Réka lányom 7 hónapos cicifüggő. E-lactancia oldal szerint 0 rizikó faktoros, de örülnék, ha ezt valaki hozzáértő megerősítené nekem még egyszer

                      Súlyos ínhüvelygyulladásom van, rögzítősínben a jobb kezem, ha nem javul, akkor műteni kell, amit szeretnék elkerülni, nehogy elválasztás legyen a vége. Zita lányom pont Réka miatt kellett elválasztani a második begörcsölős bevérzős kórházba rohanás után, most szeretném Rékát addig szoptatni, amíg csak igényli.
                      Veron/Vera, mosolygombóc Réka (2009.11.18.) és igazi rosszcsont, örökmozgó Zita (2008.09.12.) mamája

                      Comment


                        Kedves Anna !
                        Az én fiam (3. a sorban) most 3,5 éves és 12 kg
                        3850gr-al született és 6 hónaposan már 7 kil volt, azután elindult.
                        Rita az anyatigris
                        Bernadett1996, Atesz1999,Zsolti2007,András2010,

                        Comment


                          igaz volt neki egy bakteriális szájfertőzése a foga miatt, amit az orvos 1 hétig herpeszvírusként kezelt, 11 hónaposan igy nem hogy hízott volna de egy évesen csak 8 kg volt, Ja és akkor még csak cici volt. ezután kitalálták, hogy vérszegény és be akarták tápszerezni, na hagy ne mondjam a kutyának adtam végül a port, azóta is zép lassan növöget pici is vékony is de nem érdekel mit mondanak. az apja is ilyen cérnahuszár volt
                          Rita az anyatigris
                          Bernadett1996, Atesz1999,Zsolti2007,András2010,

                          Comment


                            Nem tudom hova írjak, itt hátha valakinek van ötlete, tapasztalata...
                            Először is, a nem gyarapodós babák táborát erősítjük: 3,5 kg születéskor, súlygörbe tetején szörfölés fél évig... aztán gyarapodás leáll, most 1 évesen kicsit több mint 8 kiló a fiam.
                            A nővéréhez képest, aki egyenletesen hízott (bár a súlygörbe alján végig) és aki 1 évig szinte CSAK szopizott, a fiúka SOKAT eszik.
                            És egyre kevésbé akar szopizni.
                            A lány 3, 5 évesen hagyta abba a szopit hosszas rábeszélésre.
                            Mit tegyek?
                            Erőltetni nem tudom a cicit, nade tej helyett, ha már engem nem vesz igénybe, valamit adni kéne, hiszen kóros soványság felé tartunk hivatalosan...
                            Mi a jobb - tehéntej, vagy valami tápipor? (Jajj nem gondoltam, hogy ide jutunk, de hát tényleg tanácstalan vagyok.

                            Comment


                              Az első két gyerek után akik 10.5 és 11 kg !! voltak egy évesen nekem is azt mondták, hogy tápszer a 3.nál
                              én a kutyának adtam amit felirtak, mert a gyerek nem volt hajlandó meginni cumisüvegböl.
                              Kezd el a hozzátáplálást, gyümi, zöldség, és szoptass amig akar a gyerek, viszont te is egyél eleget és sok táplálót.
                              Rita az anyatigris
                              Bernadett1996, Atesz1999,Zsolti2007,András2010,

                              Comment


                                Anyde, az én lányom is addig volt pufók baba, amíg meg nem duplázta a születési súlyát. Ez 4 hónaposan megtörtént, akkor volt 8 kg, aztán egy évesen meg 9,2 kg. És hiába volt mindig jó étvágya, a szilárd ételekre az emésztése csak 1 évesen "állt rá" (addig napi sokszor volt kaki, utána meg napi 1-2 lett).

                                Ti a férjeddel milyen alkatúak vagytok? Gyereknek milyenek voltatok? A kisfiad mozgékony, jó erőben van? Mennyit szopik még? Ha ránézel, egészséges gyereket látsz? (Bőre, szeme, kedve stb.)

                                Kínáld cicivel folyamatosan, nem baj, ha nem sokat szopik, de az immunrendszere, egészsége szempontjából sem mindegy. Erőltetni persze nem kell.

                                Tehéntejet adhatsz nyugodtan 1 év fölött, nem kell hígítani sem, csak ne a zsírszegényet válaszd, hanem a 2,8-asat. A 2-es, 3-as tápszerek, babatejek is tehéntejből vannak, csak dúsítják őket mindenféle vitaminnal stb., ehhez képest sokkal drágábbak, mint a tehéntej.
                                Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                                "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X