Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hát nem is tudom! Javaslat?
    Bogi, Csengi (2005) Sári (2007) Zsombi (2009) anyukája
    http://anyatejklubdebrecen.blogspot.com
    http://feherboglarka.hu

    Comment


      Jaj, és nagyon, nagyon köszi! Ezzel kellett volna kezdenem!
      Bogi, Csengi (2005) Sári (2007) Zsombi (2009) anyukája
      http://anyatejklubdebrecen.blogspot.com
      http://feherboglarka.hu

      Comment


        Gabi,
        a megugrott mozgásfejlődés + nagy hossznövekedés + egy kis cumizás + korábbi gyors gyarapodás EGYÜTT nem meglepő, h átmeneti megtorpanást okoz a súlygyarapodásban.
        Aztán még az is lehet, hogy a gyarapodás nem is állt meg egészen, de pl. nem ugyanazon a mérlegen mérték. Vagy a múltkor egy kaki előtt mérték le, most meg utána, aztán máris 10-20 deka ide-oda... vagy el volt állítódva a mérleg picit... akármi.

        Amiket leírtál, arra utalnak, hogy valószínűleg rendben a babád.
        Ha odafigyelsz, h a cumi minél kevesebb legyen, elegendő a pisis pelus (ami van, ne sárga, szúrós szagú legyen), akkor biztos, hogy elég tejhez jut, és meg fog indulni a gyarapodása.
        A hozzátáplálás korábbi megkezdése nem fog csodaszámba menő hízást produkálni, viszont vannak hátrányai.

        Ráadásul nem disznóvágásra hízlaljuk, tömjük a babáinkat, versenyszerűen, hanem a szoptatási gyakorlatunknak az is célja, hogy egészségesen táplálkozhasson majd később... pl. felismerje a jeleit annak ha éhes, vagy ha nem.... stb.
        Szóval ne hagyd magad elbizonytalanítani!
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          Harapós babánál a következetes rászólás mellett még azt lehet megpróbálni, hogy nem reflex-szerűen minél kevésbé kerül a szájába a mellbimbónk, hanem épp fordítva: minél jobban kapja be. Ugyanis, ha teljesen tele a szája mellel, sokkal kevésbé bír harapni!
          Szurkolok, hogy gyorsan lecsengjen ez a kellemetlen fogzási probléma - átmeneti szokott lenni, és nem biztos, hogy ismétlődik másnál, vagy további fogacskáknál!
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Szerintem annyira rossz ez a súlymérés, már csak amitt is, hogyha pont előtte szopizott vagy evett ugye máris több a súlya, ha nem evett 2 órája plusz kakilt egy nagyott nyilván kisebb. A múltkor mérés előtt Panni bevágott egy banánt, meg is lepődtek menniyt hízott. 60 dekát 1 évesen másfél hónap alatt.
            Tényleg mennyi hülye orvos van. 8 hónaposan fordítsa el a fejét.... Na az Ő fejét kéne elfordítani, keressen más pályát, aki ilyen hozzállású.
            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

            Comment


              sziasztok!

              nem tudom, hogy jó helyen kérek-e segítséget, mert nem kifejezetten szoptatási dolog.

              szóval már kórházban is a szülésznő tanácsára kis ujjammal nyugtattam meg lányomat cumi helyett. nagyon mohó volt és a cicit a mai napig is csak evésre használja, komfort szopira egyáltalán nem hajlandó a cicin... viszont a kis ujj annyira bevált, hogy teljesen rászokott...
              most már lassan hat hónapos, de csak a kis ujjammal tud elaludni, sokszor a nappali alváskor végig vele kell lennem, mert ha nincs a kis ujjam a szájában akkor nem alszik. (autóban, babakocsiban, kendőben elalszik "magától" is)
              Még mindig igény szerint szopizik, ahogy az elejétől fogva is.
              Nem tudom mi lesz ebből, nem látom a végét... nem értem most, hogy miért jobb a kis ujjam, mint a cumi vagy az ő saját ujjacskája...

              jól van ez így? vagy hogy lehetne fájdalommentesen változtatni ezen?
              Csilla
              Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

              Comment


                Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Rana, én a Kismama-féle hozzátáplálási táblázatot követtem nagyvonalakban, ezt itt találod pl.: http://babadolgok.gportal.hu/gindex....455&nid=962637

                De a babák kiskönyvének a közepén is van egy színes táblázat ugyanerről. A különbség talán annyi, hogy a kismamás később vezeti be a tejtermékeket.
                Sundae, kösz a linket.
                Úgy érted, a Gyermekegészségügyi Kiskönyv közepén? Na nekem mindkettő fekete-fehér végig, és hozzátápis táblázat nincs bennük (a közepükön sem). Egyről beszélünk?

                Comment


                  Rana, igen, nálam színes a kiskönyv (újabb fajta, a Brendon adta ki), és a közepén van a táblázat.
                  Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                  "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                  Comment


                    fbogi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hát nem is tudom! Javaslat?
                    írtam privit, folytassuk ott.
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Rana, igen, nálam színes a kiskönyv (újabb fajta, a Brendon adta ki), és a közepén van a táblázat.
                      Na majd rákérdezek a Brendonban....

                      Most olvasom Gabriella hsz-át. Nos, ezt akár én is írhattam volna, kis módosítással (az én babáim még csak 4.8 kilósok! ).
                      Ajsa 2840 grammal, Aletta 2380 grammal született. Most 5 hónaposak, és sokan azt mondják, soványak. Sztem se kövérek persze, de pl Aletta kimondottan combikás-popsikás (ő már duplázta a súlyát), Ajsa pedig magas (illetve hosszú) a testvéréhez képest (kb 65 cm, de valszeg nem fog duplázni már 6 hós koráig). 5-ször vagy 6-szor esznek, teljesen igény szerint, általában nappal 3 óránként, az éjszakát ritkán teljesen átalusszák, de ha kérnek, kapnak szopit éjszaka is. Pisi-kaki nagyon rendben, jókedély, fejlődés, csuda okosság megvan. A múltkor itt panaszkodtam, hogy lehet hogy kevés a tejem... Engem nem az orvos bizonytalanít el, hanem a sok vélemény, pl a minap egy idegen le"egyhónaposozta" őket (igaz, csak a szemük látszott ki a bundazsákból), meg más is megjegyezte, hogy hát ő egy 3 hónapos babával találkozott, aki SOKKAL nagyobb volt, mint ezek itt... Ilyenkor elszontyolodom, hogy miért nem nagyobbak vagy dagibbak legalább egy picikét.
                      (Félig-meddig ehhez kapcsolódva) kérdezném még, hogy nem gond-e, ha egy baba (vagy kettő ) szélsőséges mennyiségeket eszik egy nap. Az enyémek egy szopi alkalmával pl (igen, méregetjük őket, pusztán hobbiból!!! ) ma reggel 360-at ettek fejenként, délután viszont csak 90-et. (Tudom, az esti tej zsírosabb, kevesebb kell belőle, na de ennyivel???), vagy volt olyan is, hogy délelőtt 90-et, este 160-at... Szal semmi logika nincs benne, és nem tudom, normális-e (nem az az oka esetleg, hogy amikor 90-et esznek, akkor ennének még, csak nincs több???? Emiatt kisebb a súlyuk, mint kellene??).

                      Ezek a kétségeim vannak (még mindig).
                      Utoljára szerkesztette Rana33; 2010.03.09., 23:53.

                      Comment


                        Sziasztok,
                        ma vittem lánykát 3 hónapos oltásra.
                        Csak szopik, hízik, ahogy kell. Azt mondja dokinő 4 hónapos korától elkezdhetem a hozzátáplálást, mert ezt mondja most a tudomány.
                        Ti tudtok erről vmit???
                        Nem fogom elkezdeni persze.
                        Ha már volt róla szó elnézést, nem olvastam végig.
                        Ági
                        Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

                        Comment


                          Melyik tudomány? Az állattané vagy mi a f......? Legközelebb kérdezd meg Tőle, aztán dugd az orra alá a WHO és a magyar egészségügyi minisztérium állásfoglalását, szakmai iránymutatását a 6 hóig kizárólagos szopiról. Idióta!!!!!!!!
                          Ez a legbosszantóbb, amikor a saját igazát tudományos köntösbe bújtatja, mintha nem lenne elég az orvosi poziciója.
                          De lehet hogy csak nem tud olvasni, mert tápszeres babáknál valóban azt mondja, hogy elkezdhető a hozzátápi előbb. De náluk!!! Nem az anyatejeseknél!
                          Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                          Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                          Comment


                            rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kertikiri, ezek a szerek szedhetők szoptatás alatt, nem kell várni.
                            http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp itt lehet keresni hatóanyag szerint is

                            Nagyon köszönöm!

                            Comment


                              Potter, pajo, nem lehet, hogy uannál a doktornőnél voltatok, mert pajo említett egy anyukát, aki ott volt és elől rá volt kötve a baba?
                              Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

                              Comment


                                Rana, Neked ikreid vannak, nehogy már ugyanaz legyen feléjük az "elvárás" a méreteket tekintve, mintha csak egy db 4,5 kilóval született gyereket látnál el... Esetleg amiatt nem kellene rosszul érezned magad, hogy egyik sem érte el a 3 kilót születéskor? Ugye érzed, mekkora képtelenség?

                                Diószegi Eszternél (IBCLC) olvastam, hogy van gyerek, aki 40-70 g-nál SOHA nem szopik többet egyszerre. És tudom, hogy van olyan kétéves, aki még soha nem evett meg 200 g-nál/ml-nél többet egyszerre. Aggódsz még a 360-at evő lányaid miatt? Fölösleges. Én mindig azt mondom ilyenkor magamnak: gyereket nevelek, nem hízót.

                                A lényeget leírtad: jókedvűek, fejlődnek, pisi-kaki rendben, alszanak is, nyugi!

                                Lefotóztam a kiskönyv táblázatát, meg a borítót is (remélem, azért olvasható vmennyire).
                                Mellékletek
                                Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                                "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X