Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    fkriszta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Gest. diab. miatti kontrollra terheléses cukorvizsgálatra kell mennem, a 75 g glükózos verzióra. Beparáztattak a laborosok telefonon, hogy utána nem szoptathatom meg a kisfiam, mert árt neki a nagy cukordózis. Hány órának kell eltelnie a 75 g cukor megivása és a következő szoptatás között, hogy ne ártsak Gergőnek?
    Köszi!
    Kriszta,
    szerintem kevés anyuka gondol a szoptatásra gyakorolt hatásra, amikor mondjuk jól betortázik egy szülinapon... bár nyilván olyankor is van.


    bár olvasva Dórát, lehet, hogy csak a zsírtartalomra?
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ancsa,
      a banánnal a problémák: vannak országok, ahol DDT-vel kezelik (rákkeltő, EU-ban és USA-ban tilos használni, de a többi kontinensen nem ritka), és valóban utóérlelik kémiailag. szóval nem a legideálisabb bébiétel.
      olyan is létezik, aki allergiás rá.

      Másfelől ebbe én anno marhára nem gondoltam bele, és a fiam kábé az összes bébipapi iránt csak akkor érdeklődött, ha volt benne banán IS. igen, még a krumpliban is.
      szóval a babák szeretik az ízét és állagát, ezért vegyes a megítélése.

      ha hozzájutsz biobanánhoz, akkor ajánlom, egyébként én nem adnám a gyerekemnek, ha most lenne bébi.
      igen, é is ilyesmiket hallottam róla biobanán? olyan vajon merre van?vagy honnan tudom, hogy bio?
      "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
      Botond, Ábel, Áron és Anna

      Comment


        Bp-en biztosan hozzájutsz, azon kívül....?? fogalmam sincs.
        bioboltok némelyike tart zöldség-gyümölcsöt is, vagy biopiacon... vagy házhoz szállítós biotermelőknél (akik sajátjuk mellé importálnak is).
        ha bio, akkor azt egyértelműen feltüntetik rajta, és az árából is kiderül...


        Bp-n kívüli beszerzési forrásnak még a DM jutott eszembe: ott kapható egy bio alma-banán püré az alnatura élelmiszerek között, bár nem bébi kiszerelésben...
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          Bonyi, de jó..nagyon köszönöm az infokat..azt hiszem ha biopiacot nem is találok a közelünkben , de Dm-ben biztos találok ilyet.édes íze miatt biztos bejönne Áronnak így azt hiszem ebben a formában kipróbálomnagyon köszönöm
          "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
          Botond, Ábel, Áron és Anna

          Comment


            Sziasztok!

            Próbáltam visszaolvasni, meg az elejébe is beleolvasni, de nem találtam választ a problémámra. Lehet nem jó helyen járok?
            Azért hátha segít valaki!
            Szóval megfáztam, belázasodtam. Szoptatok nyugodtan, meg előbb megpróbálom a hűtőfürdőt, de ha nem lenne elég, és estére még rosszabbul lennék, mit vehetek be? Megoszlanak a vélemények a paracetamol - algopyrin körül....
            Timi
            Noémi (2009.05.04.)

            Comment


              Timi, mikor lázas voltam, nekem Panadol 500mg filmtablettát adtak a patikában. Remélem, segítettem, jobbulást.
              [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

              Comment


                Nienor- hívj fel egy szopis tanácsadót, és Ő segít neked. Azt nem mondja meg, mit szedj be, vagy mit nem, de tud tanácsot adni, hogy az adott gyógyszer milyen mértékben megy át a tejbe, és ennek alapján tudsz dönteni. Ha jól emlékszem az aspyrint nem szabad enni, a panadolt egyéb okból szídják, de a hatóanyaga szopi szempontból nem gáz. Illetve ha gondolod próbálj ki valamilyen homeo gyógyszert, hátha bejön és akkor nem kell más. De szerintem először telefonálj.
                Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                Comment


                  Timi én vettem be algot is, kismamiként is szoptatós anyukaként is
                  "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                  Botond, Ábel, Áron és Anna

                  Comment


                    Nienor, olyan fájdalom/lázcsillapítót, ami ibuprofen vagy paracetamol tartalmú, lehet szedni szoptatás mellett, nem kockázatos a babára.

                    Ilyen a Panadol, Nurofen, Rubophen, Algoflex stb.

                    Itt olvashatsz róla: http://www.szoptatasportal.hu/abm_protokol15
                    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                    Comment


                      Akartam is írni, hogy majd jön Sundae és leírja.
                      Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                      Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                      Comment


                        Lányok, köszönöm a segítséget. : virág:
                        Közben férjem unszolására csak elmentem dokihoz, és kiderült kezdődő tüdőgyuszim van, úgyhogy sajnos mást is kell szednem. De alaposan átbeszéltük a dokinénimmel, hogy mi az ami mellett nyugodtan szoptathatok. Egyébként nagyon pozitívan állt a témához.
                        Ő inkább az Algopyrint javasolta, bár mondta, hogy mehet a paracetamol is, de annál egy picit gyakoribb a májszövődmény.
                        Timi
                        Noémi (2009.05.04.)

                        Comment


                          Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          igen, é is ilyesmiket hallottam róla biobanán? olyan vajon merre van?vagy honnan tudom, hogy bio?
                          Ancsa! Biobanánt Intersparban tuti lehet kapni, mi is ott szoktuk venni!

                          Bonyi! Banánt hogyan fagyasszam (most még lehet kapni, de amikor majd a babáknak adom, nem biztos, hogy lesz)? Pürésítve már, vagy darabonként, héj nélkül?

                          Comment


                            Rana, nyáron i s van banán, és szerintem finomabb is, ízesebb, mint ezek a mostaniak.
                            kisebbek is.
                            rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                            Comment


                              Rana, köszönöm szépen
                              "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                              Botond, Ábel, Áron és Anna

                              Comment


                                Most hogy olvasom hogy gyógyszerek, eszembe jutott egy már múltbeli történet, amire akkor nem kaptam megnyugtató választ. gyermekágyi lázzal visszakerültem a kórházba, agyonnyomtak antibiotikumokkal stb... és szoptattam Bonifácot közben. Akkor az első napjain annyira nem gondoltam hogy jó lenne más ha engem begyógyszereznek akkor is. Meg engem altatásban meg is műtöttek. Valaki tudja hogy miennyire mennek át az antibiotikumok a tejbe és mennyire (és milyen hosszú távú) hatásai vannak a babára?
                                Sokat rágódok ezen azóta is...
                                Szonja

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X