Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vadszelvesz: én is ilyen baba voltam. A fiam is. És nagyon reménykedem benne, hogy a kistesója is ilyen lesz . Ja, egészségesek, boldogok, "rendben lévők" vagyunk mindannyian .
    2D mamija, aki nagyon régen járt erre utoljára...

    Comment


      KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Babi, én is csak annyit tennék hozzá, csak annyit fejj, hogy csökkenjen a telítődés. 10-30 ml általában elég. Azt mondták.
      én is ezt szeretném, ha ennyitől könnyebb lenne. De sokszor majdnem csak 1,5 dl hoz enyhülést és mellenként!
      Gondolom ez egy hosszabb folyamat lesz nálam
      Icu,és a két csillagszemű: Petia rajzoló kisiskolás és Nóri a csacsogó óvódás

      Comment


        Babi, jókat írtak a többiek, tényleg csak annyit szabad ilyenkor fejni, hogy megszűnjön a kellemetlen feszülés, mert most nem a tejmennyiség-növelés a célod.

        Nappal hány óránként szoptatsz kb.? Egy vagy két mellből? (Azzal tudsz csökkenteni, ha több órán át, akár 5! is lehet, csak egy mellből szoptatsz. A másikat, ha nagyon túltelítődik, picit fejed csak le. Ez is tejcsökkentő.)
        Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
        "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

        Comment


          Koszonom szepen a megnyugtato valaszokat, es remelem hogy nem fog "elromlani" es azt is remelem hogy nem lesznek rossz napok sem! De ha lesz akkor sem fogok elkeseredni, a fiam utan mar ez is nagy ajandek hogy ez az elso nehany honap ilyen .
          Éva, Gergő 2006/10/23 és Vivien 2009/10/10 anyukája

          Comment


            Sziasztok!

            Sose hittem, hogy ide kerülök segítségért
            Megpróbálom röviden felvázolni a helyzetet Pár napja erősen görcsölt a derekam, meg a hasam, nőgyógyász rávágta, hogy gomba, kaptam rá gyno-pevarylt. Nem múlt, tegnap este bementünk ügyeletre, lilla ithon maradt anyósékkal. Ott kiderült, hogy vesekő, de jó helyen van, egyenlőre békén lehet hagyni, viszont lett tőle valami húgyúti gyulladásom, ettől görcsöltem, il mint kiderült be is lázasodtam. Kaptam algopyrint, vénásan, kb fél 8kor, ezt állítólag lehet szopi alatt is. ettől azonnal elmúlt a láz meg a fájdalom is. Aztán meglett a diagnózis, írtak rá antibiot, (valami cipi nemtudommicsoda...), de azzal 10 napig nem szoptathatnék... Éjfélkor értem haza, akkor megszoptattam Lillát, és eldöntöttem, hogy én ezt nem tudom feladni...

            Nem is tudom, mit szeretnék kérdezni... Abban biztos vagyok, hoyg ezt nem fogom beszedni... Van esetleg valami olyan szer, ami gyulladáscsökkentő, és lehet szopi alatt is? Vagy ha keresek másik orvost, létezik vajon olyan antibio, amit lehet szoptatás alatt? Van valami tanácsotok, ötletetek esetleg?

            Köszönöm előre is
            Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

            Comment


              Homeopatias dolog nem jo ra? En is szenvedek- bar nekem faj- de nem adnam fel...
              Andi és Réka (2009. június 24.) és Gréta (2011. november 14.)

              Comment


                Eroltetem a szoptatast- de nagyon faj...
                Holnap elmegyek patikaba homeos bogyoert.
                Most jott meg eloszor, nem lehet hogy ezzel fugg ossze?
                Andi és Réka (2009. június 24.) és Gréta (2011. november 14.)

                Comment


                  Marnint a gyulladás... Vki nem tapasztalt hasonlot?
                  Andi és Réka (2009. június 24.) és Gréta (2011. november 14.)

                  Comment


                    Eva: a hugyuti gyulladashoz gyorsan: tozegafonya es kivonatai ( pl. urell expressz neven futott meg tavaly), de meg az afonyale is nagyon jok! valsz ciprobay-t kaptal, nem? ha szoptatsz, azt tenyleg nem jo beszedni. Jobbulast!
                    Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

                    Comment


                      Es most Rado, ha erre jarsz: kb ket hete irtam Bencerol, akkor nathas volt es nem szopott szinte semmit. Natha azota rendben, viszont nappal egyaltalan nem szopik, sot este szopi nelkul alszik el. Viszont: ejjel 2-3 orankent ebred cicizni, de agond az, hogy teljesen lecsappant a tejem, mert csak akkor fejtem, ha nagyon feszultek a malleim ( az elejen). MIvel eleg jol eszeget, jo a sulya es annyira elvalasztodas-gyanus ez az egesz, nem eroltettem a fejest, rosszul tettem? mar felig hulla vagyok, eddig szinte ataludta az ejjeleket ( fogazas kiveve, de nagyreszt). Hiaba kap bosegesen vacsit, haolyanja van, nem eszi meg, de szopni se akar, igy ejjel sztem tutira szomjas es ehes lesz. Sot! olyan is volt mar, hogy ejjel felalomban ellokte magatol a cicit, egy kis vizet iszont elfogadott.
                      Teljesen tanacstalan vagyok, mert megkerdeztem 3 gyerekorvost ( 2 ismeros, 1 korzeti) es 2en azt mondtak, adjak neki fokozatosan tejet a HT melle, a korzeti meg tapszert akart irni. Valamit ki kellene talalnom, mert szegenykemet nem akarom eheztetni
                      Nagyon koszonom a segitseget elore is
                      Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

                      Comment


                        Mesi, köszönöm, igen Ciprobayt írtak fel. Vajon mekkora esélyem van gyógyulni -még ha lassaban is - nélküle?

                        Ja, és a másik: algopiryn tényleg mehet, ha nagyon fáj? pl most...
                        Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

                        Comment


                          HáromNyulak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

                          Sose hittem, hogy ide kerülök segítségért
                          Megpróbálom röviden felvázolni a helyzetet Pár napja erősen görcsölt a derekam, meg a hasam, nőgyógyász rávágta, hogy gomba, kaptam rá gyno-pevarylt. Nem múlt, tegnap este bementünk ügyeletre, lilla ithon maradt anyósékkal. Ott kiderült, hogy vesekő, de jó helyen van, egyenlőre békén lehet hagyni, viszont lett tőle valami húgyúti gyulladásom, ettől görcsöltem, il mint kiderült be is lázasodtam. Kaptam algopyrint, vénásan, kb fél 8kor, ezt állítólag lehet szopi alatt is. ettől azonnal elmúlt a láz meg a fájdalom is. Aztán meglett a diagnózis, írtak rá antibiot, (valami cipi nemtudommicsoda...), de azzal 10 napig nem szoptathatnék... Éjfélkor értem haza, akkor megszoptattam Lillát, és eldöntöttem, hogy én ezt nem tudom feladni...

                          Nem is tudom, mit szeretnék kérdezni... Abban biztos vagyok, hoyg ezt nem fogom beszedni... Van esetleg valami olyan szer, ami gyulladáscsökkentő, és lehet szopi alatt is? Vagy ha keresek másik orvost, létezik vajon olyan antibio, amit lehet szoptatás alatt? Van valami tanácsotok, ötletetek esetleg?

                          Köszönöm előre is
                          Szia, gyógyszerszedés-és-szoptatás témában információra van szükséged, minden alkalommal érdemes felvenni a kapcsolatot valamelyik ligavezetővel vagy laktációs szaktanácsadóval (IBCLC). Az lll.hu-n találsz elérhetőségeket. Megnézik a szakirodalmat és olyan infokat tudnak adni, ami alapján jóval könnyebben tudsz dönteni beszedd a gyógyszert vagy ne, sajnos a gyógyszer leírások is sokszor nem adnak hiteles képet. A tanácsadó megnézi, hogy az adott gyerekkel az adott anyával mi a helyzet. Ezt utána érdemes megbeszélni a kezelőorvossal, mert Ők sokszor nincsenek képben szoptatásilag, de ha kapnak infót, akkor már jobban tudnak dönteni.
                          Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                          Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                          Comment


                            andiiika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Marnint a gyulladás... Vki nem tapasztalt hasonlot?
                            Sajnos nem jött okos. Nekem nem volt mellgyulladásom, szóval csak amit hallottam írtam le. Olvass vissza pár oldalt, rado ha jól emlékszem leírta, hogy érdemes borogatni, hogy pozicionáld a babát, hogy kiszívja jobban a melled (az álla felől erősebb a szívása így ezt érdemes a csomó felé fordítani), hogy masszírozd, mit érdemes kenni, szedni rá. De én nem vagyok annyira otthon ebben, szóval szerintem, ha nem kapsz szakértő választ, holnap hívj föl egy szopis tanácsadót.
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              andiiika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Marnint a gyulladás... Vki nem tapasztalt hasonlot?
                              szia! nekem is volt az elején mellgyulladásom, a forró vizes borogatás, masszírozás mellett bevált Dr. Theiss féle körömvirágkrém (azt masszíroztam a gyulladt részbe) Nem kell szoptatás előtt lemosni, nekem a szülésznőm ajánlotta.
                              Remélem hamar rendbejössz!
                              Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                              Comment


                                HáromNyulak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem is tudom, mit szeretnék kérdezni... Abban biztos vagyok, hoyg ezt nem fogom beszedni... Van esetleg valami olyan szer, ami gyulladáscsökkentő, és lehet szopi alatt is? Vagy ha keresek másik orvost, létezik vajon olyan antibio, amit lehet szoptatás alatt? Van valami tanácsotok, ötletetek esetleg?

                                Köszönöm előre is
                                Évi, kérdezz meg mindenképpen IBCLC szoptatási tanácsadót. Esetleg szilikon-Andit priviben, nekem ő sokat segített, mikor hasonló dilemma előtt álltam - csak nagyobb gyerekkel, így nekem talán könnyebb volt, mint most Neked, mégis nagyon nehéz. De happy end lett. Van olyan antibiotikum, amit lehet szoptatás alatt is. Lehet, hogy akár ez is, legalábbis az alábbi linkek alapján: http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp, http://neonatal.ttuhsc.edu/discus/me...tml?1230561216
                                Semmiképp ne hagyd annyiban, és szenvedj gyógyszer nélkül, nehogy nagyobb baj legyen!
                                Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X