Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hát igen...de így félek, hogy a bal ciciben nem lesz tej és megint be kell vetnem hozzá a mellszívót
    Ezért próbálom, hogy azt is kellene szívnia a tejtermelés miatt, a mellszívót nagyon nem szeretem
    De amúgy ez tényleg talány, hogy miért van? Kár hogy nem tudjuk még megkérdezni őket
    [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

    Comment


      Én is pont ezért nyomatom neki a bal cicit is, sokszor csak kínlódunk, de nem adom fel! Én is kíváncsi lennék az okára, mármint azon kívül, hogy abban kevesebb a nafta.
      Anna

      Bence
      (080930), Róza (140428)

      Comment


        Sziasztok, elég tanácstalan vagyok, gondoltam idekérdezek, hátha valakinek van ötlete/tapasztalata. Kisfiam 6 hónapos lesz a jövő héten, és elég kevéskéket hízott az utóbbi időkben.
        Nem egészen pontosan, de a decemberi méreckedésnél 10deka körül, most pedig karácsony előtt mértük tanácsadáson, és ahhoz képest 15 dekával volt nehezebb szerdán. (ugyanazon a mérlegen, pucérkán)
        A védőnő szerint sírna ha éhes lenne, de Ő nem sír, és nem hiszik el nekem
        A karácsonyi vásárlások alkalmával volt egy olyan eset, hogy itthon evett 8-kor, aztán gondoltam majd a kocsiban megszoptatom. Elaludt. Bementünk a bevásárlóba, kendőben szundizott tovább. Csavarogtunk, mire etetném, újra visszaaludt.
        Mikor beszálltunk a kocsiba, 3/4 három volt, (úristen!!!) és nem evett reggel óta. Szégyelltem magam, nem sírt. Sőt, telivigyorral nézett ránk. Pedig ennyi idő után biztosan éhes volt!!! (légyszi ne küldjétek a gyámügyet, amúgy három óránként szoptatom
        Azóta, és egyébként is- mi úgy gondoljuk a férjemmel, hogy Ő nem feltétlenül szól, ha éhes.
        Ez alapján gondolom, hogy talán nem elég a tejcsim, ha ilyen keveseket hízik.
        Egyébiránt este 9-től reggel 6-ig egyhuzamban ébredés nélkül alszik. Ha pedig elég a tej, akkor miért nem gyarapodik a súlya?!
        3900 grammal született, most 7280g.
        Utoljára szerkesztette vtimi; 2009.01.16., 18:00.
        Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

        Comment


          6 hónapos kor felett lelassul a súlygyarapodás, lehet, hogy a nagy születési súly miatt nála ez picit hamarabb jött el. Egy LLL-es könyv szerint 6-12 hó között 4 dkg per hét az OK teljesen. Ha ezt nézed a nem egész egy hónapra a 15 dkg szuper. Egyébként meg nem kell dekázgatni, amíg nem fogy, jókedvű, szép, addig aggodalomra semmi ok!
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            Enyém gyerek sem szól, ha éhes, csak ha már nagyon... Ezért sajna néznem kell az órát néha, hogy ne maradjon ki nagyon sok, meg kínálgatom, amikor csak eszembe jut. Ha viszont nem éhes, akkora hoppárét bír levágni, hogy csak na! Viszont ha alszik, sosem ébresztem. Már egy hetesen sem tettem. Két okból:
            1. a Jóbarátokból megtanultam, hogy sosem ébresztünk alvó gyereket, mert az katasztrófához vezethet (ez a komolytalan érvem)
            2. Csecsemő önként éhen még nem halt!!! (nyilván kivétel itt a koraszülött, besárgult, beteg, vagy egyéb nem egészséges ütemben szopizó baba) Ha éhes, szól. Ha nem elég a tej és éhen maradt, akkor vagy sírni fog, vagy gyakrabban nyügizik, tehát gyakrabban kínálom, vagyis több lesz a tej.
            Az éjszaka átalvása nyilván nem kedvez a tejtermelődésnek, de nem katasztrófa, változhat is, legalább pihensz. Mióta alussza át az éjszakát?
            Nem mozog többet mostanság (forgás, kúszás, ülés)? Mert gondolom, akkor ő is több kalóriát éget, és nem hízik annyira...
            Sztem sem kell aggódnod. Aggódjon a dokid! Ti meg szopizzatok minél többet .
            Anna

            Bence
            (080930), Róza (140428)

            Comment


              Az első gyerkőcnél még beleestem a mérlegelés ördögi körébe, most Zétényt csak akkor nézzük súlyát tekintve, ha oltás van, vagy valami adódik.

              A doktornő is azt mondta, hogy egyébként nagyon jól néz ki, függetlenül attól, hogy keveset hízik, ezért ne parázzak.

              Ha pedig a családot nézem, sem nálunk, sem a férjemnél nincs túlsúlyos, vagy kicsit kövérkés ember, még nagymama- dédimama szinten sem. Mindenki vékony alkat, akár még ez alapján is lehet, hogy Ő sem gömbölyödik különösképpen...
              De azért érdekelt, Anya vagyok, izgulok...
              Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

              Comment


                Ja, rizsiló: egyébként szinte születésétől fogva ilyen jól alszik éjjel
                Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                Comment


                  Máááázlista! Most már majdnem tuti, hogy nem kell izgulnod. Én is szoktam amúgy, nagyon parázós vagyok, de ha mosolygós, egészséges, jókedélyű, akkor nem vagyok hajlandó aggódni. Zéténynek szerencsés gének jutottak, ha nem hízós.

                  Ha baja lenne tuti éreznéd, szóval adj neki jóéjt puszit, aztán mamamizz kifulladásig - úgysem kell kelned éjszaka !
                  Anna

                  Bence
                  (080930), Róza (140428)

                  Comment


                    Igen, ilyenkor szoktam, +ez az Apás- műszak így este 9 után...
                    Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                    Comment


                      Nekem annyi gondom van a szoptatással,hogy a kicsi csak a jobb ciciből hajlandó enni,,(ez minden gyerekemmel így volt) a bal nem kell neki ,és csak akkor tudom belőle megetetni ha becsapom jobb oldalról adom a bal cicit , de ez nem mindíg megoldható.Valaki tudja mi lehet a gond?

                      Comment


                        Szerintem két dolog: vagy szeret egyik oldalt lenni, ha bölcsőtartásban szoptatod, vagy az egyik cicidet jobban szereti.
                        Nekem mindkét gyerkőcnek a jobb cicim a kedvence, reggel ez mindig keményebb is, több van benne.
                        Ha nyűgös, ezen elvan, a másikon fészkelődik, cibálja
                        Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                        Comment


                          Én is arra gondoltam ,hogy jobban szereti, de a két mellem között már több mint egy szám a külömbség.A negyedik gyereket etetem egy ciciböl.

                          Comment


                            Mikor Benő elkezdett egycicizni, írtam egy szoptatási tanácsadónak, azt írta, hogy ez tök normális, több oka is lehet, a bojkottált cici nem tejel annyira, kevesebb benne a mirigy, nem folyik olyan gyorsan a tej, kicsit más a formája, a gyerek nem szeret az egyik oldalán (hónaljtartást javasolt), vagy egyszerűen CSAK. A babák rejtélyesek .
                            Anna

                            Bence
                            (080930), Róza (140428)

                            Comment


                              Rizsiló,
                              tudom, milyen vacak időszak - nekünk is megvolt anno. úúúúútáltam.


                              Mellpreferencia:
                              a babák valószínűleg nagyon érzékenyen észlelnek minden kis különbséget a mi mellünkben/tejünkben - de a saját testükben is.
                              ráadásul minden nőnek van különbség a 2 melle közt.

                              Az is lehet, hogy egy mellet csak egy bizonyos testhelyzet miatt utasít el (pl. mert fájdalmasan húzódik a nyaka, fáj az egyik füle), és variálva a helyzeteket mégiscsak elfogadná...
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                vtimi,
                                ha gondolod, figyelj arra, mennyi pisis-kakis pelenkája keletkezik a gyerekednek.
                                4-6 pisis/nap az átlag, a kaki ebben a korban már variál a 10 naponként 1 vagy naponta 10 között.... de azért a széklet mennyisége is árulkodhat arról, hogy a babád elegendő tejhez jut-e.
                                Az biztos, hogy elegendő jön ki, akkor be is elég ment - tehát érdemes a kimeneti oldalt végiggondolnod, és ezzel árnyalni a képet.
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X