Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    LLL nyomtatott formában füzetei,szoptatós füzet.kézzel fogható.
    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

    Comment


      Anyatej és plusz folyadék:

      Szerintem azt is érdemes felvetni, h. már rég szomjan halt volna (vagy min. kiszáradás) az a rengeteg kisbaba, akit csak szoptat az édesanyjuk... Érdemes annak is utána nézni, h. minden betegség nélkül (gondolok itt hányós-hasmenős vírusra, lázra vagy minden olyanra, ami folyadékot von el) hány csak szoptatott kisbaba került kiszáradással kórházba... Gyanítom egy sem...
      Olyan kár, h nincs egységes állásfoglalás ezügyben. Néha olyan, mintha mindenki a saját kitalációját vetné papírra és a tapasztalattal nem foglalkozna
      Á., K., S. és R. anyukája

      Comment


        lulacse eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        sziasztok!

        Bevallom őszintén, teljesen megkavarodtam, ahogy az már lenni szokott, amikor az ember határozatlan lánya meghallgatja mindenki véleményét.

        Hálás lennék, ha mondanátok nekem valami okosságot.

        Eddig jól elvoltunk az én kis nem túlrendszabályozott életemben a kéthónaposommal úgy, hogy akkor szopott és addig, amíg akart a drágám, bár néha már úgy éreztem gyökeret eresztek és voltak napok, hogy szinte mást sem csináltam csak szoptattam.
        Van egy olyan parám is, hogy nem elég a tejem, bár a kicsim erre (legalábbis remélem) rácáfol, szép a bőre, fényes a szeme, szépen fejlődik. De a legkésőbbi etetésnél sokszor dühös lesz, üti, csépeli a mamáját és nyög, morog. Volt már, hogy kínáltam neki ilyenkor tápot vagy lefejt tejet, amit persze nem igazán fogadott el.
        Szóval a kérdésem:

        Tényleg betartandó e a 3 óránkénti kb. 10 perces etetés?
        Normál napokon kb. 2,5-3 óránként jelentkezik ő maga is, hogy enne, de ha rumlis nap van, akkor szinte folymatosan cicin lóg.

        A másik, hogy mit kezdjek ezzel a későesti mizériával?
        Szia Gabi, tényleg jó helyre jöttél. (SZERENCSÉRE) Nimród most 5 hós, de az első pár hónapban ő is ezt csinálta. Volt olyan, hogy este héttól kilencig, fél tízig szopott egyfolytában. És nekem is csinálta azt a küzdést- mérgeskedést a cicin. Én azt hiszem egy kicsit fájhatott a hasa vagy ilyesmi, küzdött, nyögött, de nem engedte el. Aztán egyszer csak elaludt. Mindamellett nagyon jó volt hogy egyfolytában a karomban volt és szopizott. Nagyon hamar eljött az az idő, hogy napközben már csak öt percig szopik, mert már erős és gyorsan teleeszi magát, hogy a táplálkozásnál fontosabb dolgokkal is foglalkozhasson.

        Az egyik ismerősömmel egy időben szültünk, közel ugyanolyan súlyú babákat. (3,5) Két hónapos korukban az én fiam 6,5 az övé 5 kiló volt. Tudom hogy önmagában a gyarapodás nem sokat jelent, de én igény szerint szoptatok, míg ő három négy óránkét kőbe vésett napirend szerint etette, nem hagyta cicin elaludni, és úgy altatta, hogy betette a kiságyba és otthagyta. Ha lehet egy fogadásom: szerintem valószinűleg már nem is szopik a baba. Én a helyedben, amennyiben jól gyarapszik a babád, nem adnék neki semmit a cicin kívűl, de azt akkor amikor csak kéri. Így biztos elég lesz neki a tej, és ezen kívül kiegyensúlyozott, nyugodt lesz mert kielégíted az igényeit. És hidd el, ilyen pici korban csak erre van igénye, testközelségre, cicire, rád. Ilyenkor asszimilálódik a kinti világhoz.

        Nekem este az jött be, hogy a nagyágyban altatom el a cicin, ilyenkor mindkét cicit kiszívja, és ha már elég mélyen alszik ki tudok jönni tőle. Meglepő, hogy milyen hamar hozzászokott, megismeri a falat, a virágokat, mindent. Amint leteszem az ágyra már kapja is az ujját és ragad le a szeme. Ilyenkor finoman kihúzom az ujját és bedugom a cicit. Eddig még nem panaszkodott.
        Zsuzsi, egy bika és két oroszlán anyuja

        Comment


          Olvastátok a Porontyon a szoptatási tanácsokat?
          Hibaként említi, hogy az anyukák hajlamosak túl sokáig szoptatni az újszülöttet és ettől felázik a mellbimbó. Hogy is van ez?
          Olikám az első napokban szerintem 18 órát volt mellen és igaz baromira fákjt, de nem a felázástól, hanem az igénybevételtől és az is elmúlt pár nap alatt.
          Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

          Comment


            A kolozsvári IBCLC tanácsadót már levélben megkerestem. Ő sajnos nem tudott nekem román anyagot küldeni, egyszerűen nincs (románul kell írjam a szakdolgozatot), internetes cikkeket küldött át angolul. A nagyváradi LLL tanácsadóról is tudok, őt még konkrétan nem kerestem meg, de az akivel együtt dolgozik tud arról, hogy milyen fába vágtam a fejszémet, de hát ez semmit sem jelent. A netről lassanként lemásolgatom az LLL füzeteket. A könyv gondolom részletesebb mint ezek a füzetek, ha esetleg szkenelni tudod az nagyon jó lenne, de nem akarok sok időt és energiát rabolni tőled. Határidőt nem állítok fel, apránként másolgass ahogy tudsz, nekem mindenképp jól jön. Most jut ezsembe ezt priviben kellett volna, bocsánat mindenkitől. A következőkben már priviben jelentkezem.
            Csege (2011.03.04)
            " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

            Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

            Comment


              hibik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Néha olyan, mintha mindenki a saját kitalációját vetné papírra és a tapasztalattal nem foglalkozna
              Egyetértek! Az általam idézett szerzőnek sose született gyereke, de mégis tud tanácsot adni. Ok, nekem sincs még, de én alaposan próbálok informálódni és nem a saját elképzeléseim után megyek.

              Pity, ilyenről én is hallottam már, hogy azt mondták, hogy azért sebesedett ki a bimbó, mert sokáig volt mellen a kicsi. Nem győzöm hangsúlyozni a helyes mellretétel fontosságát, de gyakran nem vesznek komolyan, mert nem én vagyok a csecsemős nővér (csak egy diák).
              Csege (2011.03.04)
              " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

              Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

              Comment


                Sziasztok!
                A nőgyógyász (aki tudja, hogy szoptatok) Supplin tablettát írt fel az elég csúnya gyulladásomra, de a betegtájékoztatóban azt olvasom, hogy tilos szoptatás alatt szedni, illetve három napra abba kell hagynom a szoptatást, ha mégis szedem.
                Tudom, hogy ezt sok gyógyszerre ráírják, de mégis elbizonytalanít ez a szöveg. Hol nézhetnék utána, illetve van-e tapasztalata valakinek szoptatás-Supplin ügyben?
                Erika, Szilárd és Terka
                HA sokáig nem jelentkeznék, írj privit! Kicsit szétszórt vagyok mostanában

                Comment


                  Erika, ha jól emlékszem, nem is olyan rég linkelt be vki egy oldalt ebbe a topicba, ahol talán választ kaphatsz a kérdésedre. Próbálgatom keresgélni, remélem, sikerül megtalálni.
                  [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                  Comment


                    Merszi, megnéztem, mi a hatóanyaga a gyógyszernek: Metronidazole. Ezt megkerestem az oldalon, amit Alborozado épp keres ;-) és azt írja, hogy teljesen kockázatmentes.

                    Itt lehet keresni hatóanyagra vagy gyógyszernévre: http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

                    (Szerintem a gyártók túlbiztosításból írják rá mindenre, hogy nem lehet szoptatós, terhes stb. nőnek beszedni.)
                    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                    Comment


                      Sziasztok!
                      Sajnos nem fogok tudni 213oldalt elolvasni. Segítség kellene SOS. :-(
                      A barátnőmnek visszaállt a ciklusa és a gond ezzel csaak az, h elment a teje, pontosabban éppen hogy csak van egy kevés. A babája még csak 8 hónapos és még sokáig szeretné szoptatni. A védőnő a segítségkérésére annyit reagált, h vagy visszajön a teje, vagy nem. :-/ VAlaki volt már hasonló cipőben? Jó lenne egy kis segítség...
                      Kati

                      Comment


                        Nagyon szépen köszönöm Alborozado és Sundae .
                        Erika, Szilárd és Terka
                        HA sokáig nem jelentkeznék, írj privit! Kicsit szétszórt vagyok mostanában

                        Comment


                          Bucur, nekem minden menstruációmnáll vagy kevesebb vagy más ízű a tejem, mert Panka nem nagyon akar szopni, illetve ideges lesz, de ez csak egy-két napig tart mielőtt megjönne, és az első nap. Aztán minden visszaáll. Ezt most megnyugtatásképpen írtam, hátha segít, de tök laikus vagyok.
                          Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                          Comment


                            Bucur, csökkenhet a tejmennyiség a menstruáció előtti napokban, -de ezt kompenzálják a babák a gyakoribb szopival.Ahogy Naszagni is írta, az ízére van baba, aki érzékenyebb, kevésbé lelkes ilyenkor, aztán minden helyreáll.sok mama szoptat sokáig még amellett, h a ciklusa visszatért.
                            rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                            Comment


                              Én is ugyanazt olvastam erről, amit ti írtok. A bnőm annyira kétségbe esett, abszolút nem hisz a homeopátiában, de életében először vett bogyókat. Én meg még nem voltam ilyen szituban, gondoltam megkérdeztek titeket. :-)
                              Kati

                              Comment


                                Sziasztok!

                                Lenne egy kérdésem nekem is.
                                Panni "csak evéshez" szopizik, szinte születése óta nem igényli a "csak úgy megnyugvásképp" szopit, pedig a bátya nagy cicifüggő volt. A problémám pedig az lenne, hogy kb egy hónapja kengyelt kapot mondván, hogy nem jó a csípője (1hete kiderült, hogy semmibaja, de ez hosszú) amikor rákerült a kengyel, nem tudtam rendesen magamfelé fordítani, mert feszítette a lábát az a sz.r, így sokszor félrenyelt. MOst viszont már nem használjuk és mégis a szopik nagy részénél félrenyel. Nem csak akkor, amikor beindul és nagyon folyik a tejcsi, hanem akkor is amikor már épp hogy csak jön. Ez lehet valaminek a "tünete"? Az éjszakai szopik kivételek akkor szinte sosincs ezzel probléma.
                                Igazából attól félek, hogy ezek miatt a félrenyelések miatt egyszer azt fogja mondani, hogy köszönöm inkább nem kérek, mert sokszor megijed, hogy nem kap levegőt.
                                Tud valaki segíteni???
                                Kriszta+DANI 2007.07.21.+PANNI 2009.08.14.+ DORKA (2011.08.28.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X