Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ildikó, ezen én is gondolkodtam! Nóri is nagyon hektikusan szopott, és gyakran soknak találtam (főleg az unatkozós szopikat), de nem szóltam, csak belül volt egyre kényelmetlenebb. És ez most úgy tűnik, megoldódik: nap közben már egyáltalán nem kéri, de lefekvéskor meg annyira örül, hogy nem fáj nekem! Van, hogy szopi közben megjegyzi: Anyának nem fáj szopika
    Szóval nekünk ez így most nagyon jó, és a nagymama is megnyugodhat, hogy nem fogom 20 éves koráig minden nyikkre szoptatni
    M, egy nőnapi kisvirág anyukája

    Comment


      Most a tesóm kérdésével jövök

      A kisfia 2.5 hónapos, nagyon jó alvó. Igény szerint szopizik, napközben van, hogy fél óránként. Már 3 hetesen átaludta az éjszakát (mindenféle trenírozás nélkül), ez akkor 6-7 órát jelentett, ma már 12-13 órákat aludna! Most már rendszeresen ébreszti reggel, 10-11 óra után.

      Szerintetek mennyit szabad, hogy egy ilyen pici baba egyben aludjon? Ja, és napközben is jól alszik, ált. 4*1-1.5 órákat. Szépen fejlődik, mosolygós, már a kezét nézegeti, és elkezdte kinyomni magát hason.

      Előre is köszi a válaszokat!
      M, egy nőnapi kisvirág anyukája

      Comment


        szia, használja ki a tesód, h így alszik a pici! ez íg yteljesen jó, h éber időszakban viszont sűrűn szopizhat. ha jó a gyarapodása, pelusok okésak,tényleg igény szerint szopik ( nincs cumi, ..) akkor ő most így működik.Ami változhat, és ettől sem kell majd megijedni. Együtt alszanak v külön?nappal hol alszik a baba? Éjjel nem keltegetném, ez így teljesen jó, h napközben odafigyel, h akkor szopizzon apici.
        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

        Comment


          Mérienn, és emellett nappal is alszik azért? Arra gondolok, hogy külön szobában alszik az anyukájától, igaz? Mert az együtt alvó babák gyakrabban ébrednek éjjel szopni. A tejtermelődésnek mindenesetre jót tesz az éjszakai szoptatás, de a cicik tudnak persze alkalmazkodni ahhoz is, hogy csak nappal van szopi.

          Amúgy szerintem nincs baj azzal, hogy ennyit alszik, én is ismerek ilyen babákat. De a jó világ nem tart örökké, kb. 6 hónapos korban (vagy akár 3-4) úgyis elkezdenek éjszaka ébredni fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás stb. miatt.
          Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
          "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

          Comment


            Sziasztok!
            Én vagyok a tesó Gondoltam jövök inkább személyesen, mert kicsit kezd aggasztani ez a hétalvás... Egy szobában alszunk, tőlem kb. fél méterre van a kiságya Daninak. Gyarapodik is rendesen és úgy látom a fejlődése is rendben van. Tejci van elég, érdekes, nem is gondoltam volna, hogy így be tud állni a tejtermelődés, de szerencsére éjszakai szopi nélkül sincs gond a nappali nagy igénnyel
            Szóval mostanában 13 óra az éjszakai alvásigénye, viszont utána a pelusban rózsaszínes elszineződés van Remélem, hogy ez nem gond, most főként ezen aggódom... Illetve azon is, hogy nem elég neki ez a 13 óra még ráhúz napközben is 4*egy, másfél órát. Na ez már soknak tűnik Nemrég megtalálta a hüvelykujját és visszaalváshoz kitűnően használja... Egyébként igény szerinti szopi van, egy egyórás ébrenléte alatt kétszer eszik általában, este talán többször.
            Nagyon köszönöm a segítséget és az eddigi hozzászólásokat is!!!
            Giling, a kétfogú 5 hónapos Dani anyukája

            Comment


              Gilingalang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!
              Én vagyok a tesó Gondoltam jövök inkább személyesen, mert kicsit kezd aggasztani ez a hétalvás... Egy szobában alszunk, tőlem kb. fél méterre van a kiságya Daninak. Gyarapodik is rendesen és úgy látom a fejlődése is rendben van. Tejci van elég, érdekes, nem is gondoltam volna, hogy így be tud állni a tejtermelődés, de szerencsére éjszakai szopi nélkül sincs gond a nappali nagy igénnyel
              Szóval mostanában 13 óra az éjszakai alvásigénye, viszont utána a pelusban rózsaszínes elszineződés van Remélem, hogy ez nem gond, most főként ezen aggódom... Illetve azon is, hogy nem elég neki ez a 13 óra még ráhúz napközben is 4*egy, másfél órát. Na ez már soknak tűnik Nemrég megtalálta a hüvelykujját és visszaalváshoz kitűnően használja... Egyébként igény szerinti szopi van, egy egyórás ébrenléte alatt kétszer eszik általában, este talán többször.
              Nagyon köszönöm a segítséget és az eddigi hozzászólásokat is!!!

              szia
              Én úgy tudom a rózsaszínes elszíneződés azért van mert kevés neki a folyadék arra a 13 órára, szerintem érdemes lenne éjszaka, vagy hajnalban egyszer ébreszteni, etetni aztán hagyni hagy aludjon amennyit jól esik neki.
              A kiscsapat:Ceciliaa majdnem 8 éves kisasszony es tornaszlany, Ádám a 5 es fel eves futobajnok es szelidoriasom, Kristof(2010.05.19 o.sz. es vba2c)a nagy tanitomesterem

              Comment


                Szerintem is a folyadékhiány lehet és csak remélni merem, hogy nem vér, hanem a nagy alvás áll a háttérben.
                A soksok alvásra eszembe jutott valami, lehet, hogy vashiány... Ugyanis úgy egy hete elfogyott itthon és gondoltam már nincs szükségem pótlásra, de lehet, hogy mégis???
                Utoljára szerkesztette Gilingalang; 2009.12.11., 16:09.
                Giling, a kétfogú 5 hónapos Dani anyukája

                Comment


                  Sziasztok!
                  Lenne kérdésem, mégpedig: most két hetes a fiacska, de még mindig össze-vissza szopizik. Gyakorlatilag 1,5-2 óránként. Összesen egyszer van, hogy kibírja a 3 órát, ez délelőtt van.
                  Ezen kívül amikor eszik, akkor is feszeleg, sokszor kiköpi, aztán sír, hogy éhes. Gondolom a pocakja tekereg. Így aztán egy adag tejet gyakorlatilag 1-2 óra alatt eszik meg, aztán persze szinte megint azonnal éhes.
                  Szerintetek érdemes vele megszoktatni, hogy 2-3 órákat kibírja, vagy maradjon ez az össze-vissza dolog?
                  Így elég nehéz bárhová is útra kelni..

                  még valami: általában a tej elejét eszi meg, 5-10 perceket szopik csak egyszerre, aztán jön a feszelgés és amiket még leírtam.
                  Éjjel is 2 óránként ébred enni és nyugtalanul alszik, feszeleg szintén. Megébred, feszele, aztán visszaszenderül, majd ismét megébred.
                  Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                  Comment


                    Juli, az igény szerinti szopi arról szól, hogy bármikor, amikor szüksége van rá és kéri. Jól ki vannak találva ezek a csöppségek, bízz a jelzéseiben.
                    Timi, Zs+A+?

                    Comment


                      Sziasztok,
                      az én második gyerkőcöm is két hetes, a tesója két éves koráig szopott, szóval azt hittem nem lesz kérdésem ezügyben, de mégis. Már kétszer előfordult, hogy egész éjjel szoptattam...pár korty, bealudt, aztán két perc múlva megébredt és kereste a mellemet. Ez ment este 11től reggel fél 8ig...azt hittem, elpusztulok a fáradtságtól. Tegnapm este megint ez volt. Tejem van elég, mert közben non stop pisilt és vagy 4szer kakilt is közben. De ha nem raktam mellre akkor nagyon sírt. Mi lehet? Hasa fájhatott? Help!
                      Van egy csúnya berepedés a jobb mellemen, még a tejbelövellés előtt "szereztem", és most megint felszakadt az extra igénybevételtől...fáj, mint a fene.
                      Ági
                      Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

                      Comment


                        MsLizi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!
                        Lenne kérdésem, mégpedig: most két hetes a fiacska, de még mindig össze-vissza szopizik. Gyakorlatilag 1,5-2 óránként. Összesen egyszer van, hogy kibírja a 3 órát, ez délelőtt van.
                        Ezen kívül amikor eszik, akkor is feszeleg, sokszor kiköpi, aztán sír, hogy éhes. Gondolom a pocakja tekereg. Így aztán egy adag tejet gyakorlatilag 1-2 óra alatt eszik meg, aztán persze szinte megint azonnal éhes.
                        Szerintetek érdemes vele megszoktatni, hogy 2-3 órákat kibírja, vagy maradjon ez az össze-vissza dolog?
                        Így elég nehéz bárhová is útra kelni..

                        még valami: általában a tej elejét eszi meg, 5-10 perceket szopik csak egyszerre, aztán jön a feszelgés és amiket még leírtam.
                        Éjjel is 2 óránként ébred enni és nyugtalanul alszik, feszeleg szintén. Megébred, feszele, aztán visszaszenderül, majd ismét megébred.
                        szia
                        egy ekkora babának még egyáltalán nem kell kibirnia 3 órát evés nélkül,
                        amikor szopik beindul a bélműködés, ugyhogy ezért nyugtalan szerintem, ilyenkor böfiztesd meg és rakd vissza ugyanarra a cicire hogy a zsíros hátsó tejet is megkapja, az első hónapok alatt teljesen normális ha sokat és sokáig van cicin, ha nagyobb lesz hamarabb el fogja intézni a szopást ne aggódj.
                        én kipróbálnám a tejmentes diétát, ne egyél- igyál tejes dolgokat, mert attól sokszor fáj a picik pocija, mármint az anyatejbe átjutott tehéntejtől.
                        A kiscsapat:Ceciliaa majdnem 8 éves kisasszony es tornaszlany, Ádám a 5 es fel eves futobajnok es szelidoriasom, Kristof(2010.05.19 o.sz. es vba2c)a nagy tanitomesterem

                        Comment


                          Gilingalang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem is a folyadékhiány lehet és csak remélni merem, hogy nem vér, hanem a nagy alvás áll a háttérben.
                          A soksok alvásra eszembe jutott valami, lehet, hogy vashiány... Ugyanis úgy egy hete elfogyott itthon és gondoltam már nincs szükségem pótlásra, de lehet, hogy mégis???
                          Te szedted a vasat? A tejcsi mindig az adott baba igényeihez igazodik. Az a tejcsi, éppen abban az időpontban, éppebn annak a babának a legtökéltesebb...és bizony, tőled veszi el a tápanyagokat, bár már nem annyira tradikálisan, mint amikor még a pocakban volt. Ezért fontos pl a fokozott kálcium bevitel is, egy szoptató anyának napi 1200mg-ra van szüksége. Vasat akkor szedj, ha szükséged volt rá, de inkább kajcsival próbáld pótolni, pl:bemásolom, amit találtam:
                          sovány marha-, birka-, csirkehús, szardínia
                          különbözõ müzlik (meg kell nézni az összetevõiket!)
                          bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót, burgonya
                          kesu-dió, napraforgómag
                          szárított barack, mazsola, füge
                          tojás
                          Ja, és elegendő C vitamin, az segíti a felszívódást.
                          Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                          Comment


                            potter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok,
                            az én második gyerkőcöm is két hetes, a tesója két éves koráig szopott, szóval azt hittem nem lesz kérdésem ezügyben, de mégis. Már kétszer előfordult, hogy egész éjjel szoptattam...pár korty, bealudt, aztán két perc múlva megébredt és kereste a mellemet. Ez ment este 11től reggel fél 8ig...azt hittem, elpusztulok a fáradtságtól. Tegnapm este megint ez volt. Tejem van elég, mert közben non stop pisilt és vagy 4szer kakilt is közben. De ha nem raktam mellre akkor nagyon sírt. Mi lehet? Hasa fájhatott? Help!
                            Van egy csúnya berepedés a jobb mellemen, még a tejbelövellés előtt "szereztem", és most megint felszakadt az extra igénybevételtől...fáj, mint a fene.
                            A gramastant (remélem jól emlékszem a nevére) kenőcs nagyon jó a berepedt bimbóra, és a sok szellőztetés is, ne viselj melltartót most és ha lehet levegőztesd a cicid.
                            szerintem ez a gyakori kelés még normális ebben a korban, probáld meg azért tovább szoptatni, ha bealszik ébreszd fel és szopojon legalább 20 percet ne hagyd hogy bealudjon két korty után.
                            A kiscsapat:Ceciliaa majdnem 8 éves kisasszony es tornaszlany, Ádám a 5 es fel eves futobajnok es szelidoriasom, Kristof(2010.05.19 o.sz. es vba2c)a nagy tanitomesterem

                            Comment


                              MsLizi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!
                              Lenne kérdésem, mégpedig: most két hetes a fiacska, de még mindig össze-vissza szopizik. Gyakorlatilag 1,5-2 óránként. Összesen egyszer van, hogy kibírja a 3 órát, ez délelőtt van.
                              Ezen kívül amikor eszik, akkor is feszeleg, sokszor kiköpi, aztán sír, hogy éhes. Gondolom a pocakja tekereg. Így aztán egy adag tejet gyakorlatilag 1-2 óra alatt eszik meg, aztán persze szinte megint azonnal éhes.
                              Szerintetek érdemes vele megszoktatni, hogy 2-3 órákat kibírja, vagy maradjon ez az össze-vissza dolog?
                              Így elég nehéz bárhová is útra kelni..

                              még valami: általában a tej elejét eszi meg, 5-10 perceket szopik csak egyszerre, aztán jön a feszelgés és amiket még leírtam.
                              Éjjel is 2 óránként ébred enni és nyugtalanul alszik, feszeleg szintén. Megébred, feszele, aztán visszaszenderül, majd ismét megébred.


                              MÁr előttem válaszoltak, így csak egy tapasztalat. Misi is összevissza szopizott, és még ma is azt csinálja. Gyakorlatilag ugyanúgy, mit a te babád. Látom, kendőzöl, így sokkal könnyebb elindulni bárhova is, hiszen a kendőben, és a hűvösben hatalmasakat tudnak aludni a babók. Mi is ezt csináltuk, délután egy nagypbban sétáltunk. Máshova ha nem muszáj, sztem ne nagyon menjetek ilyen krehácsolós, beteges időben, csakis szabad levegőre...persze ha megoldható.
                              Amúgy nem hasfájós? Estefelé nem szokott nyűgösebb lenni, felhúzni a lábait, kínklódni, stb?
                              Nálunk csak nagyon ritkán volt ilyen ficergés, akkor segített, ha fimoman simiztem a pocakját a bálmozgásnak megfelelően (jobb oldalt lentről fel, át a másik oldalra, majd bal oldalt fentről le, így apró köröket), de már az is segített, ha rátettem a pocakjára a meleg kezem. Ha gondolod, próbáld ezeket. Sok sikert!
                              Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                              Comment


                                potter, állítólag tényleg jó a garmastan krém, de azt le kell mosni (úgy tudom ) szopi előtt, ami még jobban kiszárítja a bimbót. Sztem jobb, ha a babanyálat, illetve anyatejcsit hagyod rászáradni. Ja, és sok szellőztetés, mint azt Kriszta is írta.
                                De hogyhogy nem múlt el a seb? Próbáld esetleg más testhelyzetben. Fekve/hónalj tartásban, hanyatt, vagy éppen hason, úgy, hogy kevésbé fájjon, amíg begyógyul. Csak az egyik cici a sebes?
                                Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X