Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A mellszívókról én is azt gondolom, hogy ha tudsz próbálj ki több fajtát, és az alapján dönts. És tényleg nem mindegy mivel fejsz (és miért). Ha a tejtermelést akarod növelni, általában a kézzel fejést javasolják, legalább a fejés végén. Én Aventet használtam (leadáshoz), kézit, de próbáltam pesztonka elektromost, és azzal egyszerűen nem ment. Az Aventtel, meg 5 perc alatt lefejtem 300 ml-t. Szóval ha van ismerős kismama a közelben kérd el az övét, és próbáld ki.
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      ((én mint hozzáértő nyilatkozom : Avent gép mellszívót messze többször dícsérik, mint a többit, főleg azok akik sokfélét használtak))
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        nálam is az Avent a tuti nyerő,a gépit nem ismerem,de a kézi tökéletesen bevált!
        Jucus
        Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

        Comment


          Lehet,hogy már volt szó a mellgyulladásról,de nincs időm átolvasni ezt a sok oldalt.Aki tud valamilyen gyulladáscsökkentőt ajánlani nagyon megköszönném.Úgy látszik nem elég a masszírozás és a gyakori szoptatás nem javul a helyzet.

          Comment


            EMMILI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Lehet,hogy már volt szó a mellgyulladásról,de nincs időm átolvasni ezt a sok oldalt.Aki tud valamilyen gyulladáscsökkentőt ajánlani nagyon megköszönném.Úgy látszik nem elég a masszírozás és a gyakori szoptatás nem javul a helyzet.
            Menj fel a liga honlapjára,nagyon részletesen leírja,mi a teendő ilyenkor.Jobbulást
            Jucus
            Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

            Comment


              Várj,belinkelem Neked:

              http://www.lll.hu/search/node/mellgyullad%C3%A1s
              Jucus
              Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

              Comment


                Köszönöm Jucus!Így még nem jártam,pedig már elég rég óta szoptatok.Úgy néz ki alakul a helyzet,most délelőtt már nem volt lázam.

                Comment


                  Sziasztok!

                  Én most várom a második babánkat, nemsokára meglesz, remélem és aggódom a szoptatás miatt.
                  Szeretném elmesélni nektek a tapasztalataimat, hátha van más is, akinek hasonlókat kellett átélni, de más végkövetkeztetésre jutott.
                  Nekem a várandóság alatt volt normális mellbimbóm, de Ábel születése után úgy kisimult, hogy gyakorlatilag eltűnt, így a baba nem tudott mit bekapni.(gyakorlatilag kistányér méretű bimbóudvarom volt, bimbó nélkül) A kórházi személyzet segítségére voltam utalva, akik úgy igyekeztek szopásra bírni Ábelt, hogy a fejét erőszakosan nyomkodták a mellemhez. Ebből az lett, hogy a gyerek három nap után mint a lidércnyomást, úgy kezelte a szoptatás idejét és egyet üvöltött. Nem volt hajlandó bekapni a mellemet semmi áron. Végül egy nővérke ajánlott a bimbóvédőt, hogy azt könnyebben bekapja, és át tudja szívni rajta a mellbimbót is. Egyébként próbáltam előhozni a bimbómat hideg vízzel, mellszívóval, stb. de mire a szájába adtam volna, megint eltűnt. Szenvedtünk vagy egy hetet a bimbóvédővel, mire egyik nap úgy döntött a gyerek, hogy egyáltalán semmit nem fog a szájába venni, mert már annyit kínoztam mindenfélével. (Pótlást kellett adni neki, mert hiába tettem annyiszor mellre, ahányszor éhes volt, a mellemet kiszívta öt perc alatt, olyan kevés volt benne, így mindenféle eszközzel próbáltam adni neki tápszert, hogy nehogy hozzászokjon a cumihoz: fecskendő, pohár, cumi, csupasz mellem, bimbóvédős mellem stb.) és mindenre üvöltött. Onnantól a cumit se volt hajlandó a szájába venni. Kétségbe estem, mert nyár volt. Ráadásul folyamatosan fejtem, hogy termelődjön több tej, mert miután már lett mérlegünk és elkezdtem mérni, láttam, hogy 5 ml-ket eszik a baba, amit alig akartam elhinni. Szoptatás után az Avent kézivel nem tudtam lefejni semmit, a Medella kézivel 5 ml-t Aztán áttértünk a csak fejésre, mert a gyerekem utálta a cicimet de ezzel egy hétig se tudtam fenntartani a tejtermelésemet, egyre kevesebbeket 5-2 ml-t tudtam lefejni három óránként, a két mellemből összesen. Elég elkeserítő volt. Egy hetes volt Ábel, mikor elmentünk a szoptatási tanácsadóba, az István kórházba. Eleve a telefonban azt mondta, hogy csak próbálkozzam, ő nem fog tudni csodát tenni, holott Sződy Judit küldött hozzá, mert azt mondta, érdemes lenne megvizsgálni a melleimet is, amit csak orvos tud, hátha egyszerűen kevés a tejmirigyem, végül fogadott is a doktornő, de amilyen hangulattal, azt nem kívánom senkinek.
                  Kelletlen volt, lekezelő és egyszerűen nem mondott semmit, amitől jobb lett volna a helyzet, vagy amit nem tudtam volna. Jól letolt, mert egyszerűen alig bírtuk felébreszteni a gyereket otthon, úgy bealudt, szerintem a melegtől sé a kiszáradástól. Ábel neki se akart szopni sehogy, (levetette rögtön velem a bimbóvédőt, de 5 perc kínlódás után, amit Ábel végigbőgött, visszatetette).
                  Szóval nagy segítség nem volt, talán csak még jobban elkeserített, mert ha ő se tud segíteni, akkor ki?
                  Ne haragudjatok, hogy ilyeneket írok, de nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak ezen a téren. Örülnék, ha most másképp lenne, optimistán állok hozzá, vannak, ahol lakunk kismama barátnőim, egyikkel egyszerre szülök valszeg, amennyire ez kiszámítható, és remélem ők segítenek. És remélem ti is, ha lesz alkalmam hozzátok fordulni a kérdéseimmel.
                  Bogi - Ábel 2007. 05. 30. és Áron 2009. 01. 13. anyukája. Minden téren tanulni vágyó anyuka.

                  Comment


                    Margaretta! Írtam privit!
                    Abban is leírtam, de ide is le merem írni, hogy nem értem miért megy valaki szoptatási tanácsadónak ilyen hozzáállással. Sajnos mi is kaptunk az István csecsemős főorvosnőjétől "kedves szavakat", én ott szültem.
                    Nikka
                    Panka: 2007.10.16. (15:31)
                    Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                    Comment


                      Ez a mellbimbó nélküliség érdekes. tudna valaki képet betenni erről? csak mert nekem sem nagyon van olyan klasszikus mellbimbóm, csak, ha fázom, vagy "izgulok" , de a szopival soha nem volt gond, szopi végére is szép megnyúlt a mellbimbó. Ezt most nem dicsekvésnek írom, csak azért, hogy lássátok, ez még nem (feltétlenül) akadály!!!!

                      Margaretta: olvastad a Szoptatásról szóló Guóth (?) könyve? nekem az sokat segített. Az elején a kórházban a szülésznő összecsípte a mellem, úgy adta a baba szájába, aki rögtön ráharapott, tehát mákom volt vele, máig kis szívógép, de lehet, hogy esetünkben ez a kis összecsippentés nem ártott az elején (pedig amúgy ugye nem ajánlják)... Jaj, nagyon remélem, a babót olyan kis szivattyú lesz, mint az enyém, és ezúttal nem lesz gond!!!!
                      Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                      http://emilialkot.blogspot.com/

                      Comment


                        emili: a klasszikus befeléfordulósoknak _egyáltalán_ nem fordul ki a bimbó, ingerlésre sem, sőt. Valaki már említette asszem hogy neki ilyen
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          Margaretta, sajnálom, hogy ilyen helyzeteken kellett keresztülmenned és drukkolok, hogy most jól menjen minden! Itt mindig találsz majd segítséget, gyere kérdezz és válaszolunk ha tudunk, vagy elküldünk (normális ) szopis tanácsadóhoz.
                          Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                          1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                          Comment


                            Nagyon köszönöm mindenkinek a biztatást. Majd jövök és beszámolok, remélem hamarosan.
                            Bogi - Ábel 2007. 05. 30. és Áron 2009. 01. 13. anyukája. Minden téren tanulni vágyó anyuka.

                            Comment


                              igen, néztem képeket, nekem csak lapos.
                              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                              http://emilialkot.blogspot.com/

                              Comment


                                margaretta,
                                nekem is hasonló volt a mellem: várandósság előtt kifelé fordulós, de várandósság alatt (óriási és) ödémás lett a cici, teljesen elsimult, csak néha-néha volt kicsalogatható. az első hét nekünk sem volt egyszerű... (és akkor tömör voltam) de megoldódott, 4 évig tudtam aztán szoptatni.

                                nagyon is jól látod, hogy a legeslegnagyobb kárt az elején a (tudatlan???) csecsemősök okozták , tönkrevágva a pici reflexeit - amit aztán a pótlási módszerekkel és bimbóvédővel kavarás csak fokozott. (amikor a szájába próbálták tömni a melled - ez az, ami TILOS. A baba magától tátja a száját, és rákap, neked csak kicsit összenyomva kell tartani a bimbóudvart, mint egy szendvicset... ha nem jól sikerül rákapnia, akkor újra és újra nekifutni. Így nem társul rossz élmény a babában a mellhez, csak jó...)

                                LEHET egyébként szoptatni lapos mellbimbóval (csak totálisan befelé fordulóval kérdés ez), csak nagyon ügyelni kell a mellrehelyezésre. neten találni erről videókat is... természetesen még jobb, ha sikerül előcsalogatni a mellbimbót (pl. ujjal megdörgölve-csavarva egy picit, vagy jégkockával), de még ez sem nélkülözhetetlen, mert ha jól rácuppan a bimbóudvarra, akkor a baba kiemeli magának! Pár nap vagy hét után pedig általában rendeződik a mell ödémája, illetve kicsit alakulhat a bimbó helyzete is!


                                Szerintem sokat segíthetne neked, ha el tudnál látogatni még szülés előtt egy szoptatást támogató csoportba a környékeden, vagy beszélni személyesen egy empatikus tanácsadóval, vagy elmenni egy szoptatásra felkészítő tanfolyamra (amilyeneket pl. Grillánál tartanak (grilla.hu), vagy a Babafalván)... jó lenne ugyanis, ha egy picit el tudnád engedni, hogy azon görcsölsz, "csak nehogy ugyanolyan rosszul alakuljon most is" - és helyette arra koncentrálni, hogy "másodszorra rendben lesz minden, sokkal rutinosabb és felkészültebb vagyok"!! ;-)

                                Mindenképp vidd magaddal a kórházba néhány szoptatási tanácsadó telefonszámát!!!! (Akármilyen elfoglaltak, vagy ellentmondásosak, vagy elkeserítők legyenek így a kórházban, biztos lehetsz benne, hogy lesz, aki meghallgat, és bíztat, és adekvát segítséget ad a konkrét kérdésedre...!)

                                Szurkolok!!
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X