Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Alborozado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mikor hasonló problémám volt, beültem a kádba, jó forró vízbe, amit csak elbírtam és locsolgattam a fájós mellemet, meg hasra fordultam a vízben, masszírozgattam a mellem, kutyául fájt, aztán kézzel, óvatosan fejegettem a tejet, bele vízbe, mert ahhoz már nem volt erőm, h. össze is gyűjtsem. Ezt csinálgattam felváltva, legalább fél óráig. Locsolgatás-fejés. A hónodalját is próbáld masszírozgatni közben. Remélem, h. segít
    köszi megpróbálom, csak azt nem tudom, hogy hová tegyem a gyereket? most alszik, batyuban a hátamon. ha leveszem felébred, mondjuk akkor legalább tud szopizni, de egy fél órát biztos nem bír ki, amig én fürdőzőm. nem egy könnyű eset, elég határozottan érvényesíti az érdekeit.
    de egy próbát mindenesetre megér.
    Ritkán jövök

    Comment


      sziasztok!

      Sajnos nincs időm végigolvasni az egész topikot...

      Tud valaki mondani tuti tippet fájó mellbimbóra? Mivel kellene bekenni? Lanolinon kívül van még egyéb ötlet?
      Nem sebes, a szoptatás sem mindig fáj, de most újabban nagyon
      Angica + 4 kicsi
      tej-, tojás- és cukormentes:
      http://angi.mentesnasi.hu

      Comment


        angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        sziasztok!

        Sajnos nincs időm végigolvasni az egész topikot...

        Tud valaki mondani tuti tippet fájó mellbimbóra? Mivel kellene bekenni? Lanolinon kívül van még egyéb ötlet?
        Nem sebes, a szoptatás sem mindig fáj, de most újabban nagyon
        Ha nem jó a lanolin, próbáld ki a Garmastan mellkenőcsöt, az nagyon jó. Az egyik mamami árul is, jóval kedvezőbb áron, mint a patikában. Persze csak akkor tudod Tőle átvenni hamar, ha közel vagytok egymáshoz, egyébként marad a gyógyszertár. Jobbulást, remélem segít
        http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=6439
        [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

        Comment


          kicse eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          köszi megpróbálom, csak azt nem tudom, hogy hová tegyem a gyereket? most alszik, batyuban a hátamon. ha leveszem felébred, mondjuk akkor legalább tud szopizni, de egy fél órát biztos nem bír ki, amig én fürdőzőm. nem egy könnyű eset, elég határozottan érvényesíti az érdekeit.
          de egy próbát mindenesetre megér.
          Hát igen, én is gondoltam rá, h. ezzel ez a bökkenő. Estefelé sincs segítséged? Egyébként a fáradtság is okozhatja, szóval az sem ártana, ha tudnál pihenni, de gondolom, h. ez méginkább kivitelezhetetlen. Azért szorítok, h. sikerüljön minél gyorsabban rendbejönnöd
          [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

          Comment


            piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            köszi Ildikó!
            Kipróbálom az aloe verat, de most muszáj volt elkezdenem a szteroidos krémmel is kenni mert annyira eldurvult a helyzet

            Piroska
            Szia!

            Sheavajat próbáltad már? Nekünk segített ekcémán, igaz Andrisnak csak enyhe formában jött ki. Viszont az én kezem egész csúnya szokott már ilyen hidegben lenni, de most (lekopogom), egyelőre nem jött elő. Én 4 nap használat után vettem észre javulást és teljes tejdiétát tartok (pontosabban laktózt, a tejfehérjét nem figyelem, csak azt nem eszem, amiben tejtermék van beleértve minden készterméket is, amiben tejpos tejsavó stb. előfordul).
            Orsi - Andris (Ducibéka) 2009/06 - aki pop-in-es batyuval is hasról hátra fordul

            Comment


              Köszönöm a válaszokat, továbbítom.

              Ha már kérdeztem válaszolni is próbálok.

              Angica: fájó mellbimbó meg fogy gyógyulni, ha megszokja a szoptatást. Addig sokat levegőzted, semmiképp ne ázzon fel, ha pl. csöpög a tej és párnácskát teszel a melltartóba. HA az benedvesedik ki kell cserélni, mert a felázott mellbimbó nagyon tud fájni. Amikor csak lehet legyen szabadon, kend be tejjel, garmastannal, bepanthennel, lanolinnal, hátha valami beválik.. Sajnos ez a túl kell élni időszak, de a levegőzés jót tesz neki és váltogasd a szoptatási testhelyzetet, mert ahol a baba álla van ott éri a melled a legnagyobb igénybevétel. A váltott testhelyzet a tejtermelődésnek is jót tesz

              Kicse (uhh, másik topikban KiNcsét írtam, elnézést érte): Sajnálom, hogy így jártál. A kendőzést mos lehet, hogy mellőznöd kéne, ha muszáj fogd kézbe őt, mert az, hogy kötsz és akárhogy is, de arra a környékre is ér a kendő az most nagyon nem jó.

              A kádban masszírogatás jó ötlet, én mégis azt javasolnám a picit tedd rá és ha jól sejtem hónaljtartás vlna a legjobb. Próbáld rávenni, hogy ebben a pózban szopjon és közben a kezed fejével (igen, kitekert lesz) a hónaljad felől a mellbimbód irányába egyirányú mozdulatokkal dörzsöld, masszirozd a melled. Ha kellemetlen a bőrödnek olajozd be, hogy jól csússzon(ezt javaslom a fürdőzéshez is, segít masszírozni). (nekem sok ilyen gondom volt midnkét esetben rengeteg tejem volt és volt, hogy szoptattam és ő már rég jóllakott de nekem semennyit sem enyhültem.) jó, ha onnan szopik, mert beindítja onnan a tejet. Valószínűleg a belövelléskor csillagokat látsz, hisz még több tej tolul oda, de ha beindult, a szoptatás után remekül ki tudod fejni és utána rögtön jegeld, én direkt ilyen célre való hűtőpárnát használtam. Tudom, tudom, a hideg apaszt, de most ez a cél, hogy ott ne termelődjön túl. 5-10percnél tovább ne hűtsd, vagy csak vizesborogatással és kitartás.

              És legközelebb vigyázz magadra, mert a jól tejelő anyukák bizony könnyen járnak így pláne, ha az igény szerinti, gyakori szopi után kimarad jópár óra
              Chris
              Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

              Comment


                Zazusmama Viki: bizony ha nem éri inger a cicit, akkor elapad benne a tej. Próbáljatok rájönni a fájdalom okára, kívül fáj, vagy belül? mellbimbó, vagy bimbóudvar, esetleg az egész mell? csak kis területen, vagy nagyobb részen? jól kapja be a melled a baba? nem lehet, hogy azon az oldalon nem esik úgy kézre és nem tudod helyesen mellre tenni? ha így van próbáltatok több testhelyzetet?hónaljtartásban elég jól lehet figyelni a mellretételt, próbáljátok ki.

                Javasolnám a szoptatás folytatását azon az oldalon, de bíztatásképp ilyesmerek olyan Mamamit, aki egy oldalból szoptat immár 7 hónapja, de ő más okból, neki egyáltalán nem tejelt az egyik melle.

                Gyere majd mesélj
                Chris
                Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                Comment


                  Chris, köszönöm a rengeteg tanácsot!
                  kiNcsét ne bánd, nincs jelentősége

                  hívtam segítséget, így nem nekem kell a bölcsibe mennem, a kendőzést is ki tudom így hagyni. (egyébként nem, mert nincs babakocsi ) és ágyba feküdtünk, pihenni szopizni sokat.

                  elkezdett felmenni a hőm, ésa baba sem szívesen eszik az érintett jobb ciciből, miért?

                  most, hogy itt lesz anyukám, ki tudom majd kicsit masszírozni, fejni, mert ő tud a babával foglalkozni és utána mindenképpen kipróbálom ezt a vizes borogatást is, hátha kicsit segít.

                  egyébként a vicc az egészben az, hogy olyan nagyon nem sok a tejecske, ezért is (többek között) a sok szopi, hogy ne kelljen mást adni.
                  de ezzel a kötéssel azért majd vigyázok a jövőben.

                  köszönöm még egyszer!
                  Ritkán jövök

                  Comment


                    Alborozado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hát igen, én is gondoltam rá, h. ezzel ez a bökkenő. Estefelé sincs segítséged? Egyébként a fáradtság is okozhatja, szóval az sem ártana, ha tudnál pihenni, de gondolom, h. ez méginkább kivitelezhetetlen. Azért szorítok, h. sikerüljön minél gyorsabban rendbejönnöd
                    Karolino, köszönöm, estére lett segítségem. és tudom, a mellgyulladás arra szokott figyelmeztetni, hogy lassítani kéne. igaz volt 3 éve is, és sajnos most is, hogy kicsit túlvállaltam magam. hát most pihenek, mert muszáj. csak közben nyomaszt a sok elintéznivaló.
                    Ritkán jövök

                    Comment


                      kicse eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Karolino, köszönöm, estére lett segítségem. és tudom, a mellgyulladás arra szokott figyelmeztetni, hogy lassítani kéne. igaz volt 3 éve is, és sajnos most is, hogy kicsit túlvállaltam magam. hát most pihenek, mert muszáj. csak közben nyomaszt a sok elintéznivaló.
                      Igen, szerintem ezzel mindannyian így vagyunk, h. a kényszerpihenő alatt sem tudunk teljesen ellazulni, mert az elmaradt dolgokon jár az eszünk. Ilyenkor talán kicsit segít az, h. arra gondolunk, h. kell az a kis pihenés mindenképp, mert ha teljesen leesünk a lábunkról, akkor még annyit sem tudunk elvégezni....
                      [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                      Comment


                        uhhh Chris, köszi a rengeteg kérdésfelvetést...
                        szopi közben csak a mellbimbóm fáj és igen, az szerintem is lehet a helytelen mellretételtől, ez az oldal valahogy nem esik kézre
                        egy pár napig az egész mellem fájt, de az szerintem attól volt hogy párszor rántott rajta egy hatalmasat
                        ma már ettettem többször is ebből a mellemből, csak a komfortszopitól vontam meg Zazust
                        egyenlőre ennyi, remélem hamarosan rendbejön!
                        Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                        Comment


                          ja, és sajnos csak a bölcső tartás megy... már annyiféleképpen próbáltam máshogy mellretenni, de nem jött össze
                          Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                          Comment


                            Kicse, meleg főtt tojást is görgethetsz a csomón, ha van csomó a melledben, kíméletesebb, mint egy erős masszírozás, legalábbis nekem segíteni szokott!
                            Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                            Comment


                              Köszi Orsi!
                              Nem próbáltam még de utána nézek. És laktózz mentes tej termékeket lehet enni, vagy a tej más összetevője okoz gondot?
                              Piroska

                              Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

                              Comment


                                Meleg főtt tojás ez nagyon jó ötlet! Bárcsak hamarabb hallottam volna. Az elején rengeteget maszíroztam... inhüvelygyulladásig
                                Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X