Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Piroska!
    Ha javul, le tudod cserélni. Reméljük. A tejfogyasztásoddal mi a helyzet?
    Ilka

    Comment


      Tejet nem igazán iszom, inkább csak savanyított tejterméket, de azt is keveset, néha sajtot. Megpróbálom ezt is elhagyni, de az első fél évben fogyasztottam és nem volt probléma csak mióta jönnek a fogai, de azóta folyamatosan. És nagyon lassan bújnak ki. Láttam a dmben egy másik krématamire az volt írva hogy 100% aloe vera. Lehet hogy azt fogom kipróbálni, mert ez van most legelérhetőbben.

      Piroska
      Piroska

      Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

      Comment


        Sziasztok

        vágatlanul bemásolnám egy barátnőm (aki kezdő mamamis, de most épp gyermekágyas a harmadik babájával) levelét, amiben tejproblémával és igény szerinti szoptatással kapcsolatos problémája van. Az én tanácsaim sajnos csak 1 gyerek esetén érvényesek, tehát várnánk olyanok segítségét, akik vagy szakemberek, vagy többedik gyermek esetén szoptattak igény szerint.

        A pici lány 3hetes egyébként, normál úton, indítva született és a lényeg, az első két babát nem nagyon tudta szoptatni a barátnőm, csak picit és rögtön kiegészítve tápszerrel, idővel pedig tápszeresek voltak. Most nagyon bizakodóak vagyunk, mert szépen beindult a tej, de délutánra már kevés azt mondja, de kitartanak egyelőre.

        És akkor az idézet:
        "Hát du-este még mindig kevés szegénykémnek sztem, de mostanában nem pótoltam, ha a du-t túléljük, este szopik, kap cumit (nem akartam, de megadtam magam) és ha bealszik, akkor olyan éjfél felé már van sok és onnantól jó, aztán jön megint a du-i kálvária.......
        Igazából nyilván a lelki oldal is nagyon bejátszik, mert őskáoszban élünk, fogalmam sincs, hogy fogok egyedül boldogulni, Zs-t és a nagyokat, meg az ovit összeegyeztetni, stb....... elképzelésem sincs, hogy csinálja más....... reggel ugye R-t elvinni, előtte-utána megetetni a két kisebbet, aztán meg alvás Zs-nak, ebéd , alvás Á-nak........ aztán R-ért menni....... no szóval fogalmam sincs.

        meg még az jutott eszembe, hogy ok, igény szerinti szoptatás, de az konkrétan tényleg azt jelenti, hogy bármikor, amikor nyiffan egyet? Mert a kisasszony tényleg kiválóan ellene egész nap cicivel a szájában, szundizik kicsit, nézelődik, eszik........ de ezt így nem lehet, mert ha más nem, csak ennem, pisilnem, ilyesmi, nekem is kell és akkor a többiekről nem is beszéltem még..... mert van, hogy eszik pl. 30-at bealszik, de úgy hogy tényleg azt hiszem, most sokat fog aludni, aztán 10 perc múlva kel és ezt vígan eljátszaná egész nap:-))) Vagy majd ha nagyobb lesz, ez beáll? Mármint úgy értem,hogy másra is lesz igénye a cicin kívül? Nyilván, csak addig túl kell élni?:-))) Első gyereknél már tudnám mit kell csinálni:-))) de így a 3.nál......... olyan mintha első gyerekem lenne.......... na, az este megint káosz, a vacsi-fürdés-altatás szeánsz............. ezt is valahogy be kellene állítani, mert ma is pl. T-nek muszáj dolgoznia, anyu fog ittaludni........

        Előre is köszönöm a segítséget, amint van valami továbbítom felé.
        Chris
        Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

        Comment


          a "fájós" mellem nekem is olyan, mint amit deedee ír... fehéres- sárgás sebszerűség, szopi után felázva inkább fehér "cafatszerű" nálunk mondjuk a fognövesztés beleszólhat, de azért már előtte is csinálta ezt a rángatást...
          Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

          Comment


            Deedee most látom, hogy I.kerületi vagy?! én is ott nőttem fel (Attila út), csak 2 éve élek gödön, de még mindig sokat vagyok ott a szüleimnél
            Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

            Comment


              Sziasztok

              úgy látszik idejáró leszek. Egy újabb baráti pár keresett meg a problémájával:

              "Domi jólvan, elmúlt már 3 hónapos, gondoltad volna ?

              Továbbra is fenn áll viszont az esti szopi előtti hiszti problémája.
              Már mostmár eléggé kétségbe vagyunk esve, mert előre félünk az esti szopizástól.
              Minden szépen alakul napközben, bár mostanában keveseket eszik, és keveseket alszik (fél óra, max 1), még talán séta közben alszik a legtovább (amig megy a kocsi), de 18-kor a fürdés (ugyancsak nevetve és
              pancsolva) után, mintha megváltozna. Már mikor anya ölébe veszi, és elöveszi a cicit, üvöltve tiltakozik, sir, a szájába se lehet adni a cickót, elfordul, rázza a fejét, pedig most is 15-kor evett utoljára.
              Gondoltuk, hogy nem éhes még? (bár napközben 2 óra után követeli a
              kaját) De ha cumizás nélkül elalszik, akkor meg felébred 1 óra múlva?
              Egyszerüen nem tudunk okosat tenni, kifárasztásos módszerrel kb fél óra után belenyugszik, és aztán eszik szépen. De addig annyit hisztizik, mint napközben összesen se.
              Én már gondoltam mindenre, hogy melege van, hogy esetleg megrémül a fölé hajoló anyától (merthát hozzá képest elég komolyak azok a cicik), vagy ilyesmi?
              Tej van elég, tegnap is kb 2 decit tudott leszivni még a másikból. Az izével sem lehet baj, mert bele sem kóstol, anélkül hisztizik."

              tudom, tudom, nem hiszti, mondtam már nekik, de akkor is ezt a szót használja, de ez mindegy is. Szerintem szépen csinálják a dolgokat, korábbra is tették a fürdetést, ami egy ideig megoldott ezt a problémát, de úgy látom visszajött. Van ötletetek??

              Köszönöm
              Chris
              Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

              Comment


                sziasztok,

                nekem a problémám:
                patrik 3,5 hónapos, csak szopizik, mellette tejleadó anya vagyok (napi 800-1000 ml plusz van), és már kevesebb a súlyom, mint szülés előtt. nem tudom, hogy ezt a sok tejci okozza-e, vagy esetleg lehet más probléma is. nem szeretném, ha emiatt elapadna a tejcim. tudtok segíteni, hogy mitévő legyek? esetleg mit egyek, hogy ne fogyjak, vagy probléma-e ez ténylegesen..?

                köszi.
                KIPIKOPI ¤ 2009.08.10 DOMi ¤ 2010. 10. 13

                Comment


                  Chris, az első levélre (bár nem vagyok többgyerekes): Az igény szerinti szopi tényleg azt jelenti, hogy minden nyösszenésre cici. Van kendője a barátnődnek? Mert abban úgy szoptathatna észrevétlenül, hogy közben a két nagyobbal is tud foglalkozni, a kezei szabadok.

                  Szinte minden baba nyűgös eleinte délután-estefelé, a sok inger, ami napközben éri őket, fárasztó. Szóval nem azért nyűgös, mert nincs elég tej! Ahogy haladunk előre a napban amúgy, a tej tényleg kevesebb lesz, viszont jóval zsírosabb is, mint a reggeli, úgyhogy nincs ezzel semmi baj.

                  Szerintem a kulcs az lenne, hogy próbáljon megnyugodni, ne stresszeljen. Kérjen segítséget a férjtől, nagyszülőktől a nagyobb gyerekek kezeléséhez, hogy belejöjjenek a szoptatásba a kicsivel, és nagyobb önbizalma legyen. Úgy könnyebb lesz kialakítani a háromgyerekes, szoptatós új szokásokat.
                  Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                  "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                  Comment


                    Chris, a másodikra: kap cumit Domi? Lehet cumizavar is, a leírás alapján.

                    Hozzáteszem, az én lányom nem kapott soha cumit, mégis heteken át műsorozott minden esti szopinál (csak ő megszívta egy kicsit, utána ordított), míg annyira kifárasztotta magát, hogy elfogadja a mellem, és azon be is aludt. Ezt az időszakot csak túl kell/lehet élni...
                    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                    Comment


                      Absztrakto,
                      a fogyás a szoptatás alatt normális, hiszen a tejképzéshez is kalóriákra van szükség. Ha nem eszel többet, mint "előző életedben", akkor simán fogyni fogsz. Azt szokták mondani, hogy kb. 500 kalóriával többet kellene ennie egy szoptató anyának, hogy ugyanott legyen, ahol előtte. Szóval ha nem eszel többet, akkor ez a normális, hogy fogysz. Te ráadásul annyit fejsz, mintha még egy gyereket etetned, tehát Nálad ez a kalóriaérték magasabb lehet.

                      A tejed nem fog elapadni, emiatt ne aggódj! Ehhez csak annyit kell tenned, hogy továbbra is gyakran mellre teszed a babádat, és kész. Valójában az anya súlya/táplálkozása és a tej mennyisége között nincs olyan komoly összefüggés, mint azt általában hiszik. Az fontos, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz, nem kell megvonnod magadtól semmit (persze most nem az alkoholról beszélek ).

                      Bocs, ha ez egyértelmű Neked, de azt tudod, hogy a fejés szaporítja a tejet? Tehát nem ennyivel "több van" a melleidben, hanem Te magad fokozod a mennyiséget a fejéssel. A legtöbb tej a szoptatás/fejés ALATT termelődik, nem két szopi/fejés között. Ha abbahagyod majd valamikor a fejést, nagyon-nagyon lassan és fokozatosan csináld, mert ez brutál mennyiség, nehogy begyulladjon a melled.

                      (Én is fogytam a szoptatástól, szülés után 2-3 hónappal soványabb voltam, mint a terhesség előtt, de aztán ez fokozatosan megváltozott, és már nem nyakalhatom büntetlenül a mogyorókrémet ;-) De hónapokig korlátlanul ehettem édességet, bármit.

                      Ha aggódsz, és tényleg sovány vagy, menj el egy kivizsgálásra (labor, vérvétel), hátha kimutatják, hogy vas- vagy jóshiányod van pl.
                      Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                      "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                      Comment


                        Chris, az első levélre: nem vagyok többgyerekes, de gyerekágyban nagy-nagy segítség volt bárki, aki mondjuk fogta a gyereket, amíg pisiltem. Fogadjon el minden segítséget, akár bébiszitter hozza haza az óvodából a másikat stb.

                        A másodikra: túl kell élni az időszakot, Panka pont iylen volt 3-4 hónaposan. A fürdést élvezte, majd a szoptatásra hulla lett, (ami a fürdés után volt három-négy perccel) és egyszerűen fáradt volt szopni és éhes elaludni, ezért sírt. Próbáltam fürdetés előtt és után szoptatni, volt hogy elfogadta előtte, volt, hogy nem, volt hogy segített, volt, hogy nem...
                        Kitartás, kitartás, kitartás!
                        Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                        Comment


                          Sziasztok!
                          szeretnék tanácsot kérni, az egyik mellem nagyon fáj szoptatáskor, így azzal eléggé "takarékoskodom" csak akkor kínálom, ha már nagyon tele van, így viszont kevesebb inger éri... fejni se nagyon sikerül, mert akkor is csillagokat látok attól félek így előbb-utóbb elapad... nem tudom mi tévő legyek, és tudom, hogy az aggodalmaskodás sem segít... de napok óta ezen rágódom...
                          Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                          Comment


                            sziasztok Kedves Szopis Tanácsadók!

                            segítségre lenne nekem is szükségem! azt hiszem elzáródott az egyik tejcsatornám, és kezd begyulladni a mellem. volt már egy súlyos mellgyulladásom, amikor az első kisfiam 3-4 hetes volt, és nagyon hasonlóan indult az is.

                            most 5 hónapos a babám, jól ügyesen, az ő igényei szerint szopik (nem tudom megmondani, hogy mennyiszer - rengetegszer egy nap )

                            tegnap el kellett mennem itthonról kb. 3.5 órára, addig anyukám vigyázott Márkra. amikor hazajöttem, csak a bal mellemből evett, elég is volt neki, így a másikból nem kínáltam, és nem is fejtem ki, mert nem tűnt vészesnek a helyzet, és nem volt kedvem macerálni a fejőgéppel, inkább bújtam a babához, akit nagyon megviselt, hgoy nem voltam vele.

                            utána egy új kötésmóddal megpróbáltam hátra tenni a babát, amit most tanultam, de még csak egyszer kötöttem. ez a háti duplo volt, és valószínűleg (sőt biztos), nagyon meghúztam a felső szegést, mert később éreztem, hogy túl szoros a mellemnél. mivel elmentünk otthonról, ezért nem tudtam útközben átkötni. estére már éreztem, hogy feszül a jobb mellem, de szoptattam belőle többször is, aztán elmentünk aludni. éjjel is szopott a baba, velem alszik ébredés utántól, ennek ellenére hajnalban már arra ébredtem, hogy nagyon fáj a cicim, és maga a szoptatás is, és hiába szopik a baba, nem enyhül a fájdalom.

                            melegítettem, fejtem, szoptattam, és mára lemondtam minden programot, csak Dávidot vittem el a bölcsibe. a helyzet nem lett rosszabb, de jobb sem. most itt tartunk. nincs még láz, de érzem, hogy gyenge vagyok, húz az ágy.

                            mit csináljak, hogy ne legyen belőle mellgyulladás? nem akarom azt még egyszer!

                            köszönöm előre is a tanácsot!
                            kicse
                            Utoljára szerkesztette kicse; 2009.11.26., 09:59.
                            Ritkán jövök

                            Comment


                              ja azt nem írtam, hogy a hónom környékén, de egészen felül fáj (pont ahol a kendőszár haladt )és onnan lehúzódik egész a mellbimbóig a fájdalom. az is fáj, ha bekapja a baba a cicimet.

                              amit próbáltam még: lógatós szopizás és a fejtől lábtól fekvős pozíció, hogy az álla a fájós rész felé legyen.

                              mit tehetek még?
                              Ritkán jövök

                              Comment


                                Mikor hasonló problémám volt, beültem a kádba, jó forró vízbe, amit csak elbírtam és locsolgattam a fájós mellemet, meg hasra fordultam a vízben, masszírozgattam a mellem, kutyául fájt, aztán kézzel, óvatosan fejegettem a tejet, bele vízbe, mert ahhoz már nem volt erőm, h. össze is gyűjtsem. Ezt csinálgattam felváltva, legalább fél óráig. Locsolgatás-fejés. A hónodalját is próbáld masszírozgatni közben. Remélem, h. segít
                                [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X