Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lolka,
    IGEN. Te döntesz erről. Nyilván figyelembe veszed a babád érdekeit is, meg mindenféle információkat - de te is ember vagy, magadat is vedd figyelembe.
    Ha segít a dilemmádat, bűntudatodat csökkenteni, esetleg tűzz ki magadnak egy "türelmi időt" - amíg még "kibírod", hátha tényleg csak átmeneti hullámvölgy -, és ha letelt, de nem változtak az érzéseid, akkor lépéseket teszel a(z) (részleges) elválasztás irányába.
    Mit gondolsz?
    nem tudom mit gondolok komolyan. úgy sajnálom őt, hogy ezt gondolom.
    Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

    Comment


      banana eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Úúútálom a genetikát!
      Amúgy ezt a fogorvos is mondta, h igen , tudja, h azt szokták mondani, h szopinál egyből a torokba megy a tej, de ha pl bealszik rajta, márpedig be szokott, valszeg mindenhova csorog az a tej, és megáll a fogak és az ajkak között...akkor ott nekem logikusan hangzott...
      mondjuk volt még néhány nem túl szimpatikus megnyilvánulása, lehet, h másikat kéne keresni...
      Tud vki bevált gyermekfogorvost Budapesten? Jöhet priviben!
      Anna! Juhász Judit=Judit (itt a fórumon) fogász-IBCLC, ő aztán tudna neked erről értekezni. Talán még a babaszobán volt olyan anyuka pár éve, akinek hasonló gondja volt az állandóan szopizó gyerkőccel.
      Nóra
      Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
      eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

      Comment


        Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Parázok én ettől az influenzától és az lenne a kérdésem, hogy betegség esetén milyen lázcsillapítót meg egyéb szereket lehet szedni. Pl. most bazira kapar a torkom, ha nem szoptatnék, már régen Neocitránt kortyolgatnék. De így?
        Ha beteg, lázas lennék mi a teendő?

        Köszi
        Homeós szerek elvileg mehetnek. Lázcsillapítók is, kivéve! az aspirin-tartalmú szerek. Immunerősítők között javasolják még a grapefruitmag cseppet (erről tudm, hogy pl. szájpenésznél is javasolják az anyának), teafaolajat, most, ugye, nagy sláger az ezüst-kolloid, de betartva az adagolási útmutatót. Köptetőből nyugodtan mehet pl. az ACC 200.
        Az anibiotikum más téma, mer azt nem egyszerű náthánál adják, de abból is vannak olyan szerek, amelyek biztonsággal szedhetők.
        Nóra
        Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
        eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

        Comment


          dinkin,
          az ilyenkor szokásos gyógyteákról mit tudsz? kamilla, hársfa, kakukkfű, citromfű, borsmenta, csipke...? mind mehet? erről explicite még nem olvastam sehol.


          általánosságban sokat inni - mindegy mit, de én a teákra szavazok ilyenkor.

          a sósvizes orrcseppek is ártalmatlanak, és javítják a közérzetet.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            Nóra,

            A zsálya- és a mentatea csökkenti a tejmennyiséget. (forrás: Guóth-Gumberger-Hormann: Szoptatás)

            Szerintem a többivel nincs gond.
            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

            Comment


              A viráporos méz nagyon jó ilyenkor!
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

              Comment


                sziasztok
                elég carul vagyk és kezd felfele menni a hőm, mit vehetek be, ha netán magasra menne a láz? Én aszpirint szoktam, rubophen és algopirin van még itthon.
                Köszi

                A 4 hósnak csak sok-sok szopi, ugye?
                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                ÁLOMJÁRÓ CD
                születésnaptár
                babahordozási tanácsadó vagyok

                Comment


                  Aszpirint ne, inkább a többi. Jobbulást! Négy hósnak is lehet lázat csillapítani, ha szükséges, vannak kúpok erre a célra, de erről inkább kérdezd a gyerekorvost.
                  Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                  Comment


                    köszi neki (még) nincs láza, én vagyok nem túl jól, akkor rubophen lesz, ha elérte a 38,5-et. szépen battyog felfele
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      Lehet, hogy nem ide való, de nem találtam megfelelőbb topikot: 10 hónapos szopizós-kóstolgatós baba ha nagyon nehezen kakil mit lehet neki adni, hogy könnyebben menjen. A szorulást okozó listáról semmit sem eszik (srépa, alma, stb.) de igazából mindenből csak elég keveset (nincs hozzá nagy kedve). Itatom vele a Levolacot, de azzal sem megyünk ötről a hatra. Homeo, tea, bármi ami nekem nem jut az eszembe? Esetleg van ilyen topik, amit én nem találtam meg?
                      Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                      Comment


                        Anita, van egy olyan, hogy kakigondok:

                        http://www.mamami.hu/forum/showthrea...ght=kakigondok
                        Coffie

                        Comment


                          Tanácsot kérek gyógyszerszedés miatt.

                          Doxycyclint és Kliont kellene szednem, vagyis fölírta az orvos. Tudja, hogy szoptatok, megbeszéltük. Itthon olvasom, hogy szoptatás mellett egyik sem ajánlott, a Doxycyclinről kifejezetten rémes dolgokat ír a tájékoztató, a Klionról semmi különös, csak hogy nem szedhető. A D. alternatívájaként fölmerült ugyan az orvosban az Augmentin, mint ami szedhető szoptatás alatt, de azt mondta, az erre nem igazán jó (már nem emlékszem pontosan, de nem akart azt fölírni).

                          Most mennyire lesz gond a gyerekkel, ha beszedem ezeket, vagy kérjek valami más gyógyszert?
                          Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                          türelemjáték

                          Comment


                            Sziasztok!

                            Már 5 hónapja szopiztatok, de az elmúlt hét óta az egyik mellbimbóm nagyon fáj. Először arra gondoltam, hogy biztos csak "kirágta" kicsit, máskor is volt ilyen, 1-2 nap alatt elmúlik. De már egy hete így van és semmi sem változik. Gondolkoztam mi lehet a gond: gombásodás? de nem viszket és nem is piros. Ránézésre semmi különös sincs.

                            Ti tapasztaltatok hasonlót? Vagy a fogzás előtt keményebb lenne az ínye? Nyugtassatok meg, hogy nem marad így, mert így nem akkora öröm szopizás
                            Orsi - Andris (Ducibéka) 2009/06 - aki pop-in-es batyuval is hasról hátra fordul

                            Comment


                              Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Anita, van egy olyan, hogy kakigondok:

                              http://www.mamami.hu/forum/showthrea...ght=kakigondok
                              köszönöm, végigolvastam, de nem lettem sokkal okosabb. Írtam hátha valakinek van újabb jó tapasztalata. Ha itt valakinek van jó ötlete, kérem írjon oda vagy nekem privátba!
                              Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                              Comment


                                minimano17 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

                                Már 5 hónapja szopiztatok, de az elmúlt hét óta az egyik mellbimbóm nagyon fáj. Először arra gondoltam, hogy biztos csak "kirágta" kicsit, máskor is volt ilyen, 1-2 nap alatt elmúlik. De már egy hete így van és semmi sem változik. Gondolkoztam mi lehet a gond: gombásodás? de nem viszket és nem is piros. Ránézésre semmi különös sincs.

                                Ti tapasztaltatok hasonlót? Vagy a fogzás előtt keményebb lenne az ínye? Nyugtassatok meg, hogy nem marad így, mert így nem akkora öröm szopizás
                                Én fél éve szoptatok és kb 2 hete nekem is volt hasonló gondom és most is előjött. A mellbimbóm közepe érzékeny/fáj leginkább, elváltozást én sem igazán látok rajta és néha még a mellemben is szúrkál, olyan érzés, mintha elzáródott volna egy tejcsatorna, de nincs semmilyen keményedés vagy csomó, teljesen laza. De fogalmam sincs, h. mi lehet ez, vagy mi idézi elő....
                                [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X