Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Celesztina nekem is volt olyan, majd kitört a frász, de hamar leszáradt.
    Ildikó

    Comment


      Hát, azért ahhoz nagy pech kéne (nyilván megvan az elvi esélye, de kicsi). Teendő: olvasd újra a szakirodalmat hogy frissek legyenek az ismereteid
      PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
      Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

      Comment


        Coffie, de jó neked, hogy ilyen helyen tudsz szülni.
        Szerintem biztos minden rendben lesz, a magad megnyugtatására meg vidd el magaddal pár szopis tanácsadó telefonszámát, akik vállalnak telefonon is tanácsadást.
        Nem érdemes a védőnővel foglalkozni szoptatási ügyben, kivéve, ha szopis tanácsadó is egyben. Nekem mondjuk szerencsém volt a védőnőkkel, akik annyira nem értettek a szopis dolgokhoz, legalább nem próbáltak meggyőzni, a mostani védőnőm pedig még segített is olyan tanácsadót keresni, aki helybe jön. Az más kérdés, hogy azt nem tudtam megvárni, így mi mentünk el egy olyanhoz, aki nem volt olyan nagyon távol, és ilyesmit is elvállalt, hogy személyesen segítsen. Egy idegesítő dolog van egyébként ebben a védőnői látogatásban, hogy ahogy kijön az ember a kórházból, már jönnie is kell a védőnőnek. Nekem ez mind a kétszer elég megterhelő volt, mert akkor azért szinte egész napom a szoptatásból, meg altatásból állt. Anyukám szerencsére sokat tudott segíteni, sőt az első időszakokban amúgy is nélkülözhetetlen volt, mert a nagyfiam eléggé mellőzöttnek érezte magát, és ezt leginkább a szoptatások megzavarásával fejezte ki. Ilyenkor egy elég alkalmazkodó nagyi rengeteget tud segíteni.
        Csilla

        Comment


          rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lolka, ez nehéz helyzet a hosszan szoptató mamáknál ez természetes, h hullámzik a szoptatós-kedv, és néha vannak mélypontok.ezek átmenetiek, és elmúlnak .ha hosszabban megmarad, akkor érdemes elgondolkodni a szopik csökkentésén. most is nyugodtan meg lehet beszélni Marcival, h ez neked most nem jó, rövidíteni is lehet, v terelés nem jön be p l reggel?akkor 3xszopizik , éjjel nem?teherbeesés miatt kérdem.
          nekem nem volt eddig mélypontom. nem múlt el. egyszerűen elégnek érzem, de eldönthetem ezt én???????éjjel számtalanszor szopizik. Meg reggel meg délután meg este. fogalmam sincs melyiket hagyjam el. reggel szeretek aludni. ha a hátamon alszik el a délutáni kimarad.
          Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

          Comment


            Lolka-Zsófi! Mi is január óta próbálkozunk a tesóval, nekem is akkor jött meg először... Nekem is tök hullámzó, mert én is szeretek szoptatni, de most már nagyon valószínű, hogy a szopik miatt nem jön a baba, és igen, én is sokszor mondom magamnak, hogy na most már aztán eléééééééééééééééég! És én ilyenkor mindig fél évvel meghosszabbítom a szopi-időt, és azt mondom, hogy na jó, most még kell neki, de fél év múlva elválasztom.

            És mindezt kizárólag a kistesó miatt...

            Olyan jó azoknak, akiknél szopi mellett megfogan, úgy benne lennék én a tandembe, meg fájhat is a mellbimbóm, nem érdekel, csak jöjjön már a baba.

            Comment


              tandembeN

              Comment


                egy páros helyzetben semmiképp nem jó, h egyik fél rosszul érzi magát,-nagy antennáik vannak a gyerkőcöknek,a nem egyértelmű helyzetetket nagyon nem szeretik,: érzi, h eleged van, de mégis adsz neki- szóval vmit érdemes változtatni,.a mamák többségének először az éjjeli szopik kezdenek fárasztóak lenni, teherbeesés szempontjából is ennek elhagyását szoktuk javasolni, -ha fél év próbálkozás után se jön atesó-, sokszor elég ezeket elhagyni.Ha így döntesz,szólj, megbeszélhetjük, hogy a legkíméletesebb.
                rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                Comment


                  Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  létezik olyan, hogy az első babánál semmi gond a szoptatással, a másodiknál meg kevés a tej/nem szopik jól/akármi?

                  csak mert én arra készülök, hogy flottul megy minden, mint elsőre, de ma a védőnő azt mondta, hogy szeretné majd hetente mérni a babát, hátha a fentiek miatt nem gyarapszik eléggé. én meg csak lestem, hogy már miért lenne gond és minek méregetni.

                  aztán gondoltam, rákérdezek itt
                  létezik, de nagyon ritka.
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!
                    Már nagyon régóta olvasgatok erre és most egy kis segítségre lenne szükségem. a második babámat szoptatom igény szerint, aki most 1 éves. A problémám az, hogy ekcémás a mellem, hol jobban, hol kevésbé. Jártam már a szt. istván kórház szoptatási ambulanciáján, ott egy szteroidos krémet írtak fel. Ami hat addig amíg kenem,ha abbahagyom minden folytatódik tovább. Gyakran ki is sebesedik. Most odáig jutottam, hogy annyira sebes és fáj az egyik oldalon hogy nem tudok merek onnan szoptatni. Arra gondoltam ha pár napig pihentetem, utána jobb lesz. De nagyon hajlamos vagyok a besomósodásra is ezért nem merem ilyen hirtelen abbahagyni.
                    Ha bárkinek vn hasonló tapasztalata vagy ötlete, segítsen!!!!!!
                    Köszönöm előre is!

                    Piroska

                    Piroska,

                    régebb óta / máshol is van/volt ekcémád? Esetleg nézz be az ekcémás babákról szóló topikba, hátha találsz használható, nálad is beváló tippeket!

                    Mennyire vagy feszült, vagy a körülményeid mennyire stresszesek mostanában? Van módod több segítséget kérni a körülötted levőktől, kicsit visszavenni a tempóból, többet pihenni, vagy kerülni ami stresszt okoz? (Ha lehet....) A bőrünk olykor a lelki feszültségeink "kijelzője"! (Bár a tüneteidnek más okai is lehetnek, nem csak pszichoszomatikusak - természetesen!!)

                    Nem hangzik túl jól a helyzet, ahogy elmeséled... nem csodálom, hogy megfordult a fejedben, hogy legalább az egyik oldalt kímélni kéne. Ugyanakkor nem biztos, hogy evvel eléred a tünetmentességet.
                    Ha tényleg szeretnéd (teljesen vagy részben) elapasztani az egyik oldalt, akkor FOKOZATOSAN csináld. Ha pl. egy mellből szoptatsz, akkor kezdj el az egyikből 2x, a másikból csak 1x szoptatni 3 etetés alatt, vagy ilyesmi. Ha 2 mellből kínálod meg egy szopi alatt, akkor pl. az kezdi el apasztani, ha mindig a jobb állapotú cicivel kínálod elsőnek (ebben több kezd termelődni), és a fájósabbikból másodszorra (ez picit apadni fog).

                    Remélem, tudtam segíteni valamit! Jobbulást!
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Lolka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      nekem nem volt eddig mélypontom. nem múlt el. egyszerűen elégnek érzem, de eldönthetem ezt én???????éjjel számtalanszor szopizik. Meg reggel meg délután meg este. fogalmam sincs melyiket hagyjam el. reggel szeretek aludni. ha a hátamon alszik el a délutáni kimarad.
                      Lolka,
                      IGEN. Te döntesz erről. Nyilván figyelembe veszed a babád érdekeit is, meg mindenféle információkat - de te is ember vagy, magadat is vedd figyelembe.
                      Ha segít a dilemmádat, bűntudatodat csökkenteni, esetleg tűzz ki magadnak egy "türelmi időt" - amíg még "kibírod", hátha tényleg csak átmeneti hullámvölgy -, és ha letelt, de nem változtak az érzéseid, akkor lépéseket teszel a(z) (részleges) elválasztás irányába.
                      Mit gondolsz?
                      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                      HipnoSzülés a tévében

                      Comment


                        ekcémás mellbimbó

                        Köszönöm a választ!
                        Nem szeretném elapasztani az egyik oldalt csak arra gondoltam ha pár napik pihentetem már az is segít valamit. Nem tudom mennyire lehet pszichoszomatikus, a szent istván kórházban azt mondták, hogy amikor a babák fogzani kezdenek akkor megváltozik a nyáluk összetétele és ez irritálja abőrt mert én érzékeny vagyok erre. Ebben lehet igazság mert kb azóta vannak problémák. az első babámat is emiatt választottam el másfél éves korában (hónapokig sebes volt) csak akkor nem tudtam, hogy ez ekcéma mert akkor bőrgyógyasznál voltam és ő csak annyit mondott, hogy ne szoptassam meg felírt valami krémet.
                        Most is elviselném az ekcéma tüneteit, de havonta nagyon durván kisebesedik és az fáj nagyon.
                        Ja és soha sehol nem volt még ekcémám.

                        Piroska
                        Piroska

                        Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

                        Comment


                          piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszönöm a választ!
                          Nem szeretném elapasztani az egyik oldalt csak arra gondoltam ha pár napik pihentetem már az is segít valamit. Nem tudom mennyire lehet pszichoszomatikus, a szent istván kórházban azt mondták, hogy amikor a babák fogzani kezdenek akkor megváltozik a nyáluk összetétele és ez irritálja abőrt mert én érzékeny vagyok erre. Ebben lehet igazság mert kb azóta vannak problémák. az első babámat is emiatt választottam el másfél éves korában (hónapokig sebes volt) csak akkor nem tudtam, hogy ez ekcéma mert akkor bőrgyógyasznál voltam és ő csak annyit mondott, hogy ne szoptassam meg felírt valami krémet.
                          Most is elviselném az ekcéma tüneteit, de havonta nagyon durván kisebesedik és az fáj nagyon.
                          Ja és soha sehol nem volt még ekcémám.

                          Piroska
                          Köszi a kiegészítést, így jobban értlek.
                          Tényleg okozhatja a fogzós nyál az irritációt - de sajnos a fogzás elég hosszú ideig eltarthat.
                          Nagyon ügyelj általánosságban a bőrápolásra akkor: egyáltalán ne használj szappant a melleden (az is szárítja), és rendszeresen hidratált/zsírozd, akkor is, amikor tünetmentes épp (az ekcéma topikban találsz tippeket, hogy mivel).

                          Természetesen, amikor durván kisebesedik, szakorvos által felírt szert használj, és nyugodtan menj bőrgyógyászhoz, akár többször is, ha szükséges. (Az egy más kérdés, hogy szoptatási kérdésekben talán nem ő lesz legjobban otthon. )

                          Hogy szoptatás előtt le kell-e törölni vagy mosni a krémet a melledről, az az összetételétől függ. Egy konkrét szernél, amit használnál, megkérdezheted telefonon is az István szopis ambulanciáján, szerintem.
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            létezik, de nagyon ritka.
                            köszi, Bonyi, én is így gondoltam
                            Coffie

                            Comment


                              Szopi és influenza

                              Parázok én ettől az influenzától és az lenne a kérdésem, hogy betegség esetén milyen lázcsillapítót meg egyéb szereket lehet szedni. Pl. most bazira kapar a torkom, ha nem szoptatnék, már régen Neocitránt kortyolgatnék. De így?
                              Ha beteg, lázas lennék mi a teendő?

                              Köszi
                              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                              Comment


                                torokfájásra nekünk bevált a Tantum Verde spriccelős torokfertőtlenítő
                                Anna
                                Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X