Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    dunyus,
    hát nem irigyellek, elég fárasztó időszak lehet ez mindnyájatoknak!
    a várandósság alatti éjszakai kelések egy szopizó gyerek nélkül is elég nyűgössé bírnak minket tenni...
    az biztos, hogy amit már ennyire nyűgnek, terhesnek élsz meg - az nem "kötelező"!
    Gréti már kezdi megérti, ha elmagyarázod neki, hogy a cicinek/anyának is szüksége van alvásra... és biztos vagyok benne, hogy megtalálsz egy olyan egyensúlyt, ami neked sem "túl sok", és neki meg kielégíti a szopis/anyához bújós szükségletét.

    biztos, hogy külön kihívás, ha egy ilyen időszakban sem a párod, sem a tágabb család támogatását nem érzed magad mögött. de a párodat talán megnyugtatja a tudat, hogy ez egy átmeneti állapot, és egyáltalán nem olyan ritka, mint gondolja. a legfárasztóbb része, végül is, neked jut... és nyilván a szeretete jele, hogy aggódik érted, értetek, de talán meg lehet vele értetni, hogy a támogatása, bíztatása most többet segítene. (?)
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      proszi,
      jobbulást!!
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Ritus,
        még azt nem írtad, és a többiek nem kérdezték:
        cumit, cumisüveget, bimbóvédőt használtok esetleg?

        írd majd meg, hogy a javasolt másik testhelyzettel sikerült-e kicsit lassítani a tejfolyáson, és ezzel elégedettebb-e a babád!
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          Móni köszönöm a tippeket, amivel eddig nem próbálkoztam is bevetem!
          Mikor legutóbb ilyesmim volt ötbb hónapja asszem akkor egy nap alatt elmúlt, de akkor csak mázlim volt, pedig reméltem, most is így lesz
          valóban elég fáradt vagyok, nem is emlékszem, ennyit egyhelyben mikor voltam mint ma

          és még annyit, hogy nehezen tudom az állát abba az irányba rakva szoptatni, nem jövök ré, hogy kellene, a hónaljamnál fáj, ill arrafele, ezt hónaljtartásban kb megy hogy az álla arra nézzen, de mindig ekkor is elfordítja a fejét... és most du. már nagyon-nafgyon fáj a szoptatás és ezt érzi, így alig akar abból a mellemből szopizni
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            Lehet, hogy nem pont ide illik a kérdésem, de ez a legaktívabb szopis topic

            Olika közel 4 kilóval született. Szopik igény szerint. 2 hónaposan már 6200 gr volt. Azóta nem mértük, vagyis a múltkor kíváncsiságból (bár ne tettem volna) megmértem és nincs 7 kiló. Ez azt jelenti, hogy 2 hónap alatt olyan 6-700 gr-ot hízott. Ez ha nagyon szigorúan vesszük kevés, de a gyerek még így is bazi nagy. A 68-as rugikat is végigéri.
            Pisil is sokat, meg rengeteget szopik.
            Lécci nyugtassatok meg,hogy minden rendben van.
            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

            Comment


              Pity,én úgy gondolom, h. minden rendben van Gondolj csak bele, mekkora lenne, 1 évesen, ha mindig olyan mértékben hízna, mint a legelején És nem utolsó sorban, nemcsak a számok mutatnak eredményt abban, h. gyermekünk milyen mértékben fejlődik. Írtad , h. a kakis-pisis pelus rendben, gondolom, h. emelett a kedvére és az általános állapotára sincs panasz
              [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

              Comment


                nyugi, Ábel 1 hónapja 8 kiló!! egy dekát se hízott, viszont megtanult forogni
                3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

                Comment


                  Kriszta,

                  Ha pelusok rendben vannak, gyerek jó kedvű, csinálja amit kora szerint amúgy neki "kell", akkor én nagyon örülnék egy lassabban gyarapodó gyerkőcnek, komolyan!, sőt örültem is, amikor a 3-om végre hasonlóan belassult mert így volt esélyem hordozni!!! (Az első kettő hirtelen és brutális súlygyarapodása ezt nem tette számomra lehetővé. Ők is nagy súllyal születtek 4 ill. 4,6 kg-val és mindkettő már 10kg volt fél évesen anyatejen.) Úgyhogy nyugi és örülj és élvezd ki a dolog előnyeit szerintem.

                  Viki,

                  Olyan pózba forgatni a gyereket, hogy onnan szopizzon ahonnan kell, néha cirkuszi mutatvány-szerűségnek tűnik. Nem egyszerű, az tuti. Ha a hátán fekszik és fölé hajolsz esetleg akkor több esélyed van arra fodulni, hogy az jó legyen. Én is mindent megcsináltam, de azt hiszem a zuhany alatti masszázs ami fellazította a kőkemény részt segített a legtöbbet, és ha csak picit is sikerült utána fejni kézzel és úgy szopiztatni. És én még bevetettem némi gondolati mágiát is (szopi közben nagyon érzékletesen elképzeltem ahogy végre az a "tejkő???" kimosódik a csatornából és újra átjárhatóvá válik a rendszer.) Remélem holnapra sokkal jobban leszel!
                  Móni
                  (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
                  Közép Budai Klub

                  Comment


                    Köszi, köszi a megerősítést Mindenkinek.
                    Én is így gondoltam, de azért csak befészkelte magát ez a gondolat, hogy nehogy valami baj legyen.
                    És igen a gyerek nagyon jókedvű, kurjongat meg kacag nagyokat és hát sírni se sír szinte soha. Na nem azért mert olyan "Jó" gyerek lenne, csak sokat van kendőben meg cicin

                    Huh, egy kő leesett.
                    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                    Comment


                      celesztina,
                      ha nem sikerül a babádat rávenni, hogy kiürítse a melled, csak meg kéne próbálni a fejést.
                      értem, hogy a fájdalom miatt nem akarod - de a fejésnek nem szabadna fájnia... géppel vagy kézzel próbáltad régebben?

                      (szopi: a négykézláb a baba fölé hajlás egy olyan póz, amikor elvileg bármerre fordulhatsz, mármint, hogy az álla merre mutasson... bár tény, hogy szokatlan lehet neked is, a babának is. viszont itt még előny, hogy a gravitáció is segít az ürülésben.)

                      látsz esetleg a mellbimbódon bármit, azon a melleden, amelyikben az elzáródás van?
                      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                      HipnoSzülés a tévében

                      Comment


                        Pity,
                        mi történt (még) ebben az elmúlt 2 hónapban?
                        Kapott oltást? Volt beteg? Hossza nőtt? A rengeteg szopi és az elég pisi mit jelent kicsit konkrétabban?
                        Van cumitok, cumisüvegetek? Kap anyatejen kívül mást? Éjjel egy szobában alszotok? Átalussza az éjszakát? stb.
                        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                        HipnoSzülés a tévében

                        Comment


                          Viki, ismerős a problémád, nekem úgy volt kényelmes hónalj körüli(-fölötti) területről szoptatni, hogy a gyerkőt az ágyra (kb a közepébe) fektettem, leültem az ágy szélére a feje-válla vonalában, és az oldalam felé dőlve hajoltam föléje, "lógattam be" a cicit, így elég pontosan sikerült belőni a szöget. A gyerek túloldalán meg lehet alkarra támaszkodni. Vagy ha az ágy széléhez térdelsz és úgy hajolsz az ágyon fekvő gyerkőchöz, akkor is pontosan be lehet forgatni a megfelelő szögbe. (nekem a négykézláb nagyon kényelmetlen).
                          Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                          Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

                          Comment


                            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pity,
                            mi történt (még) ebben az elmúlt 2 hónapban?
                            Kapott oltást? Volt beteg? Hossza nőtt? A rengeteg szopi és az elég pisi mit jelent kicsit konkrétabban?
                            Van cumitok, cumisüvegetek? Kap anyatejen kívül mást? Éjjel egy szobában alszotok? Átalussza az éjszakát? stb.
                            Oltást legutóbb 2 hónapos korában kapott. Volt egy hónapja beteg, a füle gyulladt be, elég magas láza volt napokig.
                            Ténlyeg sokat szopizik. Igaz az elmúlt pár hétben kevesebbszer, mert nem érdekli annyira, mint mondjuk picibabaként, hanem szórakozni vágyik. Azt tapasztalom, hogy ha nyűgös már nem mindig lehet szopival "leszerelni".Én ezt annak tudtam be, hogy már jobban érdekli a világ. Éjjel velem alszik egy ágyban legalább 3 x szopik, és nyel is rendesen.
                            Cumi (nem fogadja el), cumisüveg (nem adok), más kaja (pláne nem adok) nincs.
                            A pisi szerintem rendben van. Ha textilezünk 2 óránként cserélem, az eldobható is tele van 3-4 óránként. Reggelre baromi nehéz az eldobható, a moshatót cserélni kell hajnalban.

                            Hossza: nem tudom mennyi pontosan, de nagyon hosszúnak látom. Sorra növi ki a rugikat, bodykat. Megmérem majd apjukkal.
                            Ha valami cucc nem kerül elő vagy 2 hétig, akkor csak lesek, hogy bakker ezt is kinőtte.

                            Fejlődni is szépen fejlődik, néha már hasra is fordul,meg nagyon mosolygós jókedvű, dumálós.

                            Összességében ha ránéz az ember, azt mondja, hogy húúú de nagy szép, fejlett gyerek (a kislányom kábé 6-7 hónaposan volt ekkora és ennyire gyorsan sem fejlődött, sőt)
                            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                            Comment


                              Tinke köszönöm a tippet

                              Bonyi: olyan kézi mellszívóval próbálkoztam ami olyan régi bicikli-dudának néz ki már régebben. Ma már jobb a helyzet,nem érzem csomósnak a mellem, bár kicsit "tömörebb" mint a másik. A mellbimbónál meg olyan fehéres kicsit, vagy inkább sárgás asszem. Ma már hosszabban tudtam ebből is szoptatni. Kiürítést meg nem vagyok biztos, hogy teljesen érzem, mikor ürült ki, már jó ideje ha nincs gond sem tudom megállapítani Lehet, hogy a fejés is azért fájt, mert már kiürült a mellem csak nem éreztem? mert miután julinka megszületett fejtem persze, akkor éreztem az ürülést, nem volt fájdalmas fejni emlékeim szerint, de utána mikor már nagyobb baba lett nem éreztem egyételműen és fájt is...
                              Viki
                              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                              Comment


                                Ritus, ahogy Szandi is írta, erős tejleadó reflex is okozhatja a sírást.ilyenkor nem ő mohó, csak igyekszik ütemet tartani az erős tejfolyással.így levegőt is nyelhet mellé. segíthet, ha menet közben felveszed büfizni( ha tűri, mert sok baba nem szereti ha leveszik menet közben a mellről) tejet ,tejterméket mennyit fogyasztasz?bukni szokott a kicsi?ha igen, milyet, frisset v túrósat? kakija milyen színű, állagú?
                                Ha ilyenkor hátradőlsz, és magadra húzod a picit, a gravitáció segít lassítani a tejfolyást.
                                időhöz kötött a sírás?( de v du v este) kap mást a babád cicin kívül?
                                oltást nem kapott mostanság?
                                pontosan mit csinál cicin, sír, eltolja magát v vissza cuppan néha, v tekereg, v hátrafeszít....?

                                Sziasztok!! Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem jutok minden nap géphez ezért csak most irok. Nagyon változó a sírása, most mintha egy kicsit jobb lenne. Tegnap csak egy szopinál sírt délután.
                                Tekereg, és sokszor újra megpróbálja, szív egyet-kettőt és újra sír, de ilyen kor azt látom hogy nem jön semmi tej, csak szívott egyet. Kakija van rendesen jó nagy adagokat tol, napi 2-3szor, híg sárga a kakija mint a tempera Csak cicit kap néha pár csepp vizet, de általában nem fogadja el a vizet, így én sem erőltetem. Bukni nagyon ritkán bukik, akkor is rögtön a szopi után kiköpi az utolsó kortyot, ami a szájában volt. Kipróbálom ma ezt a gravitációcsökkentő pózt..
                                Én azt hittem hogy azért sír mert nem jön olyan ütemben a tej, ahogy ő azt szeretné. Éjjel, amikor rengeteg a tejem sosem sír, és ahogy telik a nap délutánra egyre nyűgösebbek a szopik. De kitartóan próbálkozom...
                                szép napot Nektek!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X